Gönderen Konu: Ne Kadar Greft Alınabildiğini ölçen cihazın adı ?  (Okunma sayısı 2259 defa)

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ne Kadar Greft Alınabildiğini ölçen cihazın adı ?
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2018, 14:17:26 »
O nasıl bir cihaz dostum eminmisin öyle bir şey olduğundan.

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2018, 15:20:41 »
Trikoskop ile tarama yapıp yazılım ile ölçüldüğünü sandığım bir kaç makale okudum ama yanlışta anlamış olabilirim o yüzden bilmediğimden sormak istedim. :)

asensio

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2018, 18:40:16 »
Galiba dr koray  erdoğan böyle bir alet kullanıyor .hintel başkan varsa böyle bir şey biliyordur diye düşünüyorum ona sormak lazım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2018, 19:32:04 »
Aletin adını hiç sormadım ama evet hem koray hoca kullanıyor ve operasyon günüde başka bir cihaz ile daha kontrol ediliyor 2 farklı aynı işi yapan alet var asmed de
Global Moderator

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2018, 14:05:40 »
Aletin adını hiç sormadım ama evet hem koray hoca kullanıyor ve operasyon günüde başka bir cihaz ile daha kontrol ediliyor 2 farklı aynı işi yapan alet var asmed de

Bizim amatör olarak öğrenebileceğimiz yada en azın fikir alacağımız bir cihaz var mıdır peki ? Trikoskop değil büyük ihtimal daha gelişmiş birşey diye düşünüyorum ama daha bulamadım.

luckystrike

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2018, 18:27:06 »
ben de merak ettim. forum olarak toplanip alalim bitane, kullaniriz hepimiz  :D

buyukaltayli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2018, 22:29:27 »
var mi boyle bisey beyler hakkaten?

DrTahsin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2018, 13:07:50 »
böyle cihazlar piyasada pazarlama mekanizması olarak insanlara söyleniyor ancak inananın  muayanede bile net bir graft okumak imkansız
operasyon sırasında hastanın kafa derisi saç kökü aileleri ile ancak alımdan sonra net bir sayı verilebilir.

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Eylül 2018, 17:06:51 »
böyle cihazlar piyasada pazarlama mekanizması olarak insanlara söyleniyor ancak inananın  muayanede bile net bir graft okumak imkansız
operasyon sırasında hastanın kafa derisi saç kökü aileleri ile ancak alımdan sonra net bir sayı verilebilir.

Merhaba , N11 - Gittigidiyor gibi sitelerde satılk herhangi bir işe yaramayan cihazlardan trikoskop tarzı olan cihazlardan bahsetmiyorum ben,
Dr. Koray Erdoğan (Asmed) 'ın kullandığı cihazı öğrenmek istemiştim sanırım kendisinden başka kimse bilmiyor :) Resmen tam sayısı söylüyor çünkü kendisi.

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2018, 17:12:19 »
Merhaba , N11 - Gittigidiyor gibi sitelerde satılk herhangi bir işe yaramayan cihazlardan trikoskop tarzı olan cihazlardan bahsetmiyorum ben,
Dr. Koray Erdoğan (Asmed) 'ın kullandığı cihazı öğrenmek istemiştim sanırım kendisinden başka kimse bilmiyor :) Resmen tam sayısı söylüyor çünkü kendisi.
Greftleri Gazlı bezlere diziyorlar her gazlı beze 100 adet diziliyor galiba gazlı bez sayısını 100 le çarparsanız ekilen greft sayısını aşağı yukarı öğrenmiş olursunuz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2018, 18:15:03 »

imkansız degil cihaz ve matematik hesaplar ile cm/2 deki saç sayısı ıle alanın boyutunu hesaplayarak donör kapasitesi hesaplanabılır en yakın sayı ile
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram