Gönderen Konu: Rumeli hastanesi 20.01.2015 8.ay  (Okunma sayısı 52562 defa)

blackleo55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Rumeli hastanesi 20.01.2015 8.ay
« : 28 Ocak 2015, 00:11:38 »
arkadaşlar cumartesi günü rumeli hastanesinde mithat hanbaba ya  ekim işlemi gerçekleştirdim. saat 9 da başlayan operasyon akşam 17 30 da sona erdi işlem öncesi ve sonrası resimleri paylaşacağım istenirse eğer elimde videolarda mevcut onları da ekleyebilirim.  görüşlerinizi  ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim

blackleo55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr mitat hanbaba 3500 greft
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2015, 00:15:56 »
3.gün sonunda 2 yıkama yaptım. Sebamedin losyon ve günlük yıkaması ile 3 tane hap alıyorum.

blackleo55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2015, 18:39:46 »
Yok mu yorumda bulunabilecek olan..

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2015, 21:22:27 »
Burda yorumları genelde ben yazıyorum ;D
Saç ekiminiz öncelikle hayırlı olsum,umarım sonucu güzel olur. Öncelikle bu saç çizgisi size çok yakışmış onu söyleyelim,zaten o çizgi içerisinde azımsanmayacak derecede çok saçınız varmış,o düzenin bozulmaması iyi olmuş,çizgi öne alınmaya çalışılsaydı büyük ihtimalle başarısız bir ekim olurdu ,hiç saç olmayan çıplak alına ekim yapmak muttalip keser gibi dar alanda yüksek greft sayılarına ulaşabilen ve ektikleri buna rağmen çıkabilen ekimcilerin  işi,adam üç gün uğraşıp çizgiyi anca bir kaç mm öne alabiliyor,yani sonuçta çizgide sıkıntı yok ,ben beğendim..
Gelelim bana göre en önemli mevzuya yani sıklık meselesine,doğruyu söylemek gerekirse sıklığını pek beğenmedim,şimdi burda şöyle bir problem var sizin vertekse yapılan ekimin sınırlarını ve kanal izlerini
yüklediğiniz fotolardan pek seçemedim,yani ön kısım seçiliyor ve çok seyrek,geri kalan kısımlarda o paralelde ekildi ise ben bu ekimde üzülerek söylüyorum pek öyle 3500 greft göremiyorum,yani önden orta alana kadar olan bölgede taş çatlasın bence sekiz yüz greft var,bu işte bir yanlışlık olmalı daha net bir fotonuz varsa hatta sayabiliriz bile,bu iş için kullandığım bir program var,bir iki dk sürmez yaklaşık olarak greft sayısını bulabiliriz,gerçi greft sayısı demeyelim kanal sayısı diyelim,eğer aynı kanallara greft sıkıştırılması yapıldıysa eğer sizde gerçekten 3500 greft olabilir,yalnız o durumdada ekimin başarısız olma ihtimali yüksek olur,buda benim kendi gözlemlerimden edindiğim sonuçtur,yaklaşık olarak ekimin onuncu günü falan bir fotonuzu çekip buraya koyarsanız greft sıkıştırması varmı daha net belli olur,yalnız o fotonun net olması gerekir...

blackleo55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2015, 02:09:14 »
Çok teşekkür ederim. Greftleri bizzat saydım ortalama olarak resmini de çektim. Yalnız ben ortalama 14 adet kutuda 2şerli dizilmişti. Ben 1 tanesini 10 satır 10 sutun gibi saydım. 14 kutuda 2800 yapıyordu. Sorduğumda bir kutuda 250 adet var dediler. Son 2.5 kutunun resmini atarım. Bu arada çizgi konusundaki sizin yorumunuz ile Mitat hanbaba yorumunun bu kadar aynı olması hem sizin bu işe ne kadar hakim olduğunuzu hemde abim diyeceğim mitat beyin işini ne kadar düzgün yaptığının göstergesi. Bana dediği kardeşim sen karışma bana güven senin Ekim olduğunu bile anlamayacaklar dedi. Eğer ben bunu 1 cm bile alsam doğallığı bozarız dedi. Gündüz ışığında yarın fotoğraf çekip atarım. Sizde bakın. Mitat bey ekimden çok memnun kaldı. Umarım güzel bir iş çıkar.

blackleo55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2015, 02:16:39 »
Buraya mola da çekebildiğim greft kutusu, tepe bölgesi ve greft alınan alanın resmi var. Yarın gün ışığında net resimleri çekip eklemeye çalışacağım. İlginiz için teşekkür ederim

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 29 Ocak 2015, 21:25:06 »
Evet söylediğinize göre ve petri kaplarının durumuna göre greft sayısı konusunda sorun yok,o zaman ya sıkıştırma var yada foto netlikleri kötü olduğu için kanallar yeterince seçilemiyor..
Sizin ekiminizde risk çok az,kötü bir ekim sonucu olacağını sanmıyorum,çizginin V şeklinde olması ve yüze yakışması çok büyük avantaj,bu avantajı iyi değerlendirmiş doktorunuz,sizin için en kritik nokta ön çizginin yanları ,eğer oralarda sık bir görünüm yakalanırsa kesinlikle memnun kalırsınız,kaplardaki greftlerde iyi gözüküyor bu arada,daha çok çoklu greftlerden oluşuyorlar :)

blackleo55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2015, 13:48:41 »
Greftlerin çok iyi geldiğini onlarda belirttiler. Şimdi 6.gündeyim 2 adet gün ışığında resim atacağım.

blackleo55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 30 Ocak 2015, 14:03:26 »
Hocam bunlar da flashlı daha net belli oluyor.

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2015, 21:22:15 »
Bu fotolar gerçekten iyi oldu,her şey net olarak ortada,vaktim olursa programda sonra sayıyada bakarım :)
Vertex sık ekilmiş ,yani ön kısım o orantıda değil,demekki ekim öncesi durumunuz göz önğnde bulundurularak öyle karar alındı,bu fotoları görünce ekiminizin  şu aşamadaki görüntüsünü beğendim,genede ön kısmın biraz seyrek olduğunu düşünüyorum ama bazen bu tarz ekimler greftlerde iyiyse eğer sonuçları çok iyi olabiliyor,risk olarakta daha az çıkmama olasılığı oluyor...

blackleo55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 01 Şubat 2015, 11:08:22 »
Ağzınızdan bal damlıyor hocam:) teşekkür ederim inşallah bende güzel sonuçlar alacağımı umuyorum. Doktorum da çok ümitli zaten. Programdan baktığınızda bilgi verirseniz sevinirim. Birde kanalların yönünü nasıl buldunuz.

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 01 Şubat 2015, 11:19:04 »
Hocam siz şu medcezirdeki avukat tarzında saçınızı kullanın selim serez gibi yakısır baya

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 01 Şubat 2015, 21:35:55 »
Ağzınızdan bal damlıyor hocam:) teşekkür ederim inşallah bende güzel sonuçlar alacağımı umuyorum. Doktorum da çok ümitli zaten. Programdan baktığınızda bilgi verirseniz sevinirim. Birde kanalların yönünü nasıl buldunuz.
Kanalların yönü vertekste net olarak seçiliyor,öne doğru olacak şekilde açı verilmiş,buda gayet doğru,tersine açı verilseydi saçlar dik çıkardı...
Zaman bulursam programda bakıp mutlaka burda fotonuzu  paylaşacağım ...

blackleo55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Şubat 2015, 23:25:50 »
Teşekkürler hocam sağolun..

blackleo55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2015, 14:37:33 »
Buda arka taraf. 9.gün kabuklar dökülmeye başladı. Sanki daha seyreliyor gibi geliyor bana. Dökülme 9.günde başlar mı.

Facebook Twitter Instagram