Gönderen Konu: Saç dökülmesi seboreik dermatit Saç ekimi Yaş 27 (5ay sonra 2. konum)  (Okunma sayısı 17074 defa)

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Revita seboreye faydalı olurmu iyi gelirmi net bilmiyorum ama tahminim iyi geleceği yönünde
Yardımlarınız için cok teşekkür ederim ben çok uğraştim ama sonunda sıcaklar sayesinde ve deneme yanilma yöntemiyle yendim bu arada daha bu msj yazmadan 2 dk önce revita şampuan siparişim geldi:D onu da kullanacağim
Merhaba
Seboreik dermatit için "Vichy Dercos" şampuan yeşil kutu (kırmızı kutulu olanda var durumunuza göre veriliyor) denediniz mi?
Araştırmanızı tavsiye ederim.
Selamlar...
vichy dercos kesinlikle cok iyi bir şampuan saçina güvenen kullanabilir ama sadece haftada bir yada ataklar zamanında kullanabilir bende kullandım ama saçimi cok kötü döktü hemen bıraktım. PROZİNC MOR şampuanı kullandım ve baya iyi geldi sonrasında zaten sıcaklar başladı sorunum kalmadı biliyorsunuz soğuk havada kendini gösteren bir hastalık
son olarak revita şampuan , 2.5 mg biyotin saç masaji beslenme ve d vitamini 1 -2 ay boyunca devam ediceğim sonrasinda ekime karar vericem ama inş 1500 greft ile ekim gercekleştirebilir duruma gelirim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
:) revitayı kullanın biraz iyi gelirse aynı sorunu yaşayan arkadaşlarda kullanır
Global Moderator

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
:) revitayı kullanın biraz iyi gelirse aynı sorunu yaşayan arkadaşlarda kullanır
hintell reis bununla ilgili forumda bir konu acabilir misin saç ekimi sonuçları gibi yani biraz araştirirsan cağimizin en büyük sorunlarından biri ve saç ekiminde ilgili kısmında da cok önemli bir konu olduğunu düşünüyorum bilgili arkadaşlar  tecrübeli arkadaşlar tecrübelerinide paylaşabilir ve dişarıdan insanları foruma cekiceğini düşünüyorum benimki bir öneri siz daha iyi bilirsiniz.

PagaroN

• Hero Member
Merhaba
Seboreik için malesef birçok kişi deneme yanılma yolu ile çözüm buluyor. Hatta bitkisel karışımlar filan. Durumunuzun düzelmesi sevindirici. Vichy saç derisinine direkt etki yaptığı için cansız durumunda bulunan saç tellerini döküyor. Denemeniz sonucunda bunu görmüşsünüz. Prozinc etkili bir şampuan yoğun bir bilesimi mevcut. Etkisi aynı fakat Vichy gibi tek atımlık değil tabi. (Prozinc kullanımınız nasıl bu arada?)
Revita Hintell başkanın şampuanı 😀
Gayet güzel bir şampuan. İsabet olmuş yeni gelmesi. Kulanınca yorum yaparsınız.
Prozinc biotin ve d vitamini multi sistem oluşturabilir. Merakla bunun sonucunu sizden bekleyeceğiz. Umarım fayda görürsünüz ve sonucu bu dertten muzdarip arkadaşlarımıza da örnek olur.
Selamlar...

Kaleka

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba ,

Kükürt içerikli şampuanlar ve dermovat krem(kortizon içerir) ile kızarıklık ve kaşıntı atağı başladığında kesebiliyorum. sakalımı uzattığım zaman çok daha sıklaşıyor kaşıntı ve döküntü , onunda önüne saç ve sakalı kazıyarak geçebiliyorum  ve extra olarak belki hiç alakası yok güneşte yanmak veya solaryum tamamen kesiyor bende atakları.

Buarada bende Aslı Tarcan ekim merkezinde ağustosta saç ektiriyorum. fotoğraf eklerim sanırım önce sonra gibi fikir vermesi için.

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
merhaba
kortizon içerikli kullanmanı tavsiye etmem sac derisini ilceltebilir yapman gereken basit doktora gidip tahliller yaptırman lazım benim biyotin ve d vitamini eksikliğim vardı
bunlar araştırırsan direk sebo ile ilgili bunları düzeltmen gerekiyor böyle bir şey var ise ikincisi kükürt sac derisindeki sebumu azaltıyor bu sayede yağ salgilanmadigi için sebo ayakaltı azalıyor ama sac derisinide kurutuyor ben tavsiyeye etmiyorum belki sana iyi gelebilir benim sana onerim ilk önce tahlil doktorları dinleme doktorlar bu konuda gerçekten bilinçsiz 3 farklı doktora gittim dermolog ama çözümü kendim buldum adam bana d vitamini ile sebonun alakası yok ulan internette 50 tane makale bulurum.d vitamini sedef hastalığı ile savaşan bir vitamindir diye ikinci onerim prozinc mor gerçekten iyi geleceğini düşünüyorum
Merhaba ,

Kükürt içerikli şampuanlar ve dermovat krem(kortizon içerir) ile kızarıklık ve kaşıntı atağı başladığında kesebiliyorum. sakalımı uzattığım zaman çok daha sıklaşıyor kaşıntı ve döküntü , onunda önüne saç ve sakalı kazıyarak geçebiliyorum  ve extra olarak belki hiç alakası yok güneşte yanmak veya solaryum tamamen kesiyor bende atakları.

Buarada bende Aslı Tarcan ekim merkezinde ağustosta saç ektiriyorum. fotoğraf eklerim sanırım önce sonra gibi fikir vermesi için.

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ne yaptiysam saç dökülmesini durduramadım hergün ellerime 20 30 40 tel geliyor en son care finas kaldı galiba ama onuda hiç istemiyorum saçlarım iyice dökülüyor

Kaleka

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
xpecia kullandım yaklaşık 2 ay saç ekiminden önce saçlarıma galiba hiç etkisi olmadı ama omuz göğüs ve kollarda aşırı kıllanma yaptı saç ekim merkezindekilerde fark ettiler sordular ilaç mı kullandınız diye onlarında belirttiği ilk olarak güçsüz kıl köklerini güçlendirdiği oldu.

Saç ekiminden sonra T bölgesi sakal ve şakaklarda ataklar arttı inanılmaz derecede kaşıntı ve dökülme var fakat sadece saç ekiminden sonra verilen şampuanı kullanıyorum arada şakaklar ve sakal için dermovatı kullanıyorum.

vsaritas

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
@Meameth, 52. gün ve son 1 aydır seborea geri geldi. Aynen T bölgesi ve şakaklarda daha önce hiç olmadığı kadar dökülmeler başladı. Zeytin yağından, hindistan cevizine kafaya sürmedik şey bırakmadım kortizonlu şampuanla ekimli kafayı yıkamamak için ama ne çare. yine daha önce tam faydasını gördüğüm CYLOBEX şampuana başvurdum. Şakak ve alnı da dermovate hallediyor. Bu 4. gün. SD yüzde tamamen kayboldu. Şaç derisinde de hemen hemen kayboldu. İlk fırsatta kesicem.

23yaş

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Benim böyle sorunum yoktu saç ektirditen sonra bu hastalık belirdi 3 ay oldu ektireli ve bu hastalığı yeni öğreniyorum şimdi yok denecek kadar az ama şimdi ekilen saçım çıkmıcak anlamına mı geliyor bu hastalığı geçirenler ?

Expan

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Son durum nedir kardeşim? Memnun musun bayadir foto atmadın

Jacon

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar
öncelikle Bu ikinci konuyu açtım  ilk konu  ilgili fotorafları aticağim birde  güncel fotoraf aticam
minimum greftle max sonuç istiyorum bunun sebebi seboreik olması saç ekimim bu yüzden başarısız olabilir eğer başarısız olucaksa greftleri bosuna harcamak istemiyorum
bu hastaliği yendiğimi düşünüyorum 5 aydir ama yinede risk altındayim tekrarlayabilir.
sizce 2000-1500  greft ile güzel bir sonuç yakalabilir miyim bu konu önemli ona gore butceme gore koray hocayl zorlicam ve dökülmem sizce ilerlemiş mi ?
not ilk iki resim 5 ay önce konudan

resimleri tam ışığın altında cektim yani en belirgin şekilde

birde son fotorafı karanlıkta çektim :D doğru ışığı yakanırsa kimse gel gözükmez hesabi:)
sacinin seboreik oldugunu kim soyledi

Jacon

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
gözlemledıgım bazı durumlar sebore olan kişilerde ekim sonuçları etkılenıyor daha yavas gelısım oluyor yada seyrek sonuçlar yada çok etkılemıyor tedavı uygulayıp daha sonra ekım düşünmekte fayda var
hocam benim sakalda pul var burunda da egzama var ama kafa kuru dokulme tipim de genetik sakaklar acildi tepe da acilmis zaten akeabalar kel  dokulme peki ben sacimda seboreik olup olmadigini nasil anlarim

Facebook Twitter Instagram