Gönderen Konu: Saç dökülmesi seboreik dermatit Saç ekimi Yaş 27 (5ay sonra 2. konum)  (Okunma sayısı 17078 defa)

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar
öncelikle Bu ikinci konuyu açtım  ilk konu  ilgili fotorafları aticağim birde  güncel fotoraf aticam
minimum greftle max sonuç istiyorum bunun sebebi seboreik olması saç ekimim bu yüzden başarısız olabilir eğer başarısız olucaksa greftleri bosuna harcamak istemiyorum
bu hastaliği yendiğimi düşünüyorum 5 aydir ama yinede risk altındayim tekrarlayabilir.
sizce 2000-1500  greft ile güzel bir sonuç yakalabilir miyim bu konu önemli ona gore butceme gore koray hocayl zorlicam ve dökülmem sizce ilerlemiş mi ?
not ilk iki resim 5 ay önce konudan

resimleri tam ışığın altında cektim yani en belirgin şekilde

birde son fotorafı karanlıkta çektim :D doğru ışığı yakanırsa kimse gel gözükmez hesabi:)

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
devam

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
gözlemledıgım bazı durumlar sebore olan kişilerde ekim sonuçları etkılenıyor daha yavas gelısım oluyor yada seyrek sonuçlar yada çok etkılemıyor tedavı uygulayıp daha sonra ekım düşünmekte fayda var
Global Moderator

Cenk49

• Full Member
Sebareik deramatitin geçtiyse eğer sorun olacağını sanmıyorum,ön kısma yaptıracağın güzel bir ekimle saç derdin biter ,görüntün epey bir değişir diye düşünüyorum yani bence bekleme ekim yaptır.

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
peki arkadaşlar greft konusunda ne diyorsunuz 1500 2000 greft işi cozermiyim başarısız olma korkum var sd yüzünden benim fikrim 1500 ile bir operasyon geçirmek

PagaroN

• Hero Member
Merhaba
Seboreik dermatit kısa sürede tedaviye cevap verdikten sonra ilerleyen süreçte tekrarlama olasılığı yüksek bir rahatsızlık. Daha önce bu konu ile ilgili bir yazımız mevcuttu sitede
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=697.msg100869#msg100869

"Saçlı dökülmesi yapar mı?

Seboreik dermatit saç dökülmesine sebep olmaz. Ancak androgenetik alopesi denilen erkek tipi saç dökülmesinde artmış androjen etkisine bağlı saçlı deride yağ salgısı artar. Burada birincil durum androgenetik alopesi olup seboreik dermatit ikincil olarak olaya eşlik eder."
Alıntı..

İlgili linki incelemenizi tavsiye ediyorum.
https://www.doktorsitesi.com/article/seboreik-dermatit
Selamlar...

Ağabey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
1500 yeter bence mareraya gerek yok dostum.

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
teşekkürler cevapler için 1500 gibi bir miktar yeterli olursa benim için süper olur ama kısa hali iken saçi hakan doğanay göstermiştim ve 3000 demişti bana bende cok olduğunu düşünerek beklemek istedim ve uzatip şuan son resimlerdeki gibi saç ekimim koray yada dhı yöntemi yapan bir doktor tercih etmek istiyorum aceleye gerek yok eylül ekim gibi de ekim yaptirabilirim ama seneye evlenmeyi düşündüğüm için en geç ekimde saç ekimi yaptirmak istiyorum s.d kesinlikle saç döküyor kim ne derse desin direk yaşayan biri olarak söylüyorum tedavi etmek için kullandiğin ilaçlar bile saç köklerine zarar veriyor

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam sebore saç döker ama minyaturizasyon yapmaz her saç dökülmesi kelliğe alâmet değildir bunu kaçırıyoruz. Demir vb. vitamin eksiklikleri olan insanlarda da saç dökülmesi yaşanıyor ama A.G.A yoksa kelleşme süreci işlemiyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Evet saçları dökülen arkadaşların aile doktorlarıma gidip ücretsiz kan testi yaptırmalarında fayda var dht dökülmesi varsa kişinin eksik olan vitamınlerde süreci hızlandırır.
Global Moderator

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
D vitamin eksikliğim vardı ilaç kullaniyorum arkadaşlar saç ekimi gercekten zor iş karar vermek cok zor iş insan gercekten korkuyor
ben şimdi revita şampuan almaya calişiyorum onla iki ay geçirip d vitaminide desteklediğim zaman karar vericem ekime tekrardan revitayi almanyadan aldirip kargolatacam burada hiç bir yerde bulamadım

Kaleka

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba ,

Bende seboreik dermatit sonucu belirli bölgelerde saç kaybı yaşadım , dermatit olduğunu anlayana kadar çok farklı tedaviler denedim.Bir süre sonra kortizon ile dermatit tedavisi oldum saçlarım tekrar çıktı ve dökülme durdu ama bazı bölgelerde tekrar saç çıkmadı.Bende bunu yaşayan birisi olarak rahatllıkla söyleyebilirim dermatit saç döküyor.Dermatit için kullanılanlarda saçı yıpratıyor ayrıca.

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba ,

Bende seboreik dermatit sonucu belirli bölgelerde saç kaybı yaşadım , dermatit olduğunu anlayana kadar çok farklı tedaviler denedim.Bir süre sonra kortizon ile dermatit tedavisi oldum saçlarım tekrar çıktı ve dökülme durdu ama bazı bölgelerde tekrar saç çıkmadı.Bende bunu yaşayan birisi olarak rahatllıkla söyleyebilirim dermatit saç döküyor.Dermatit için kullanılanlarda saçı yıpratıyor ayrıca.
aynen kortizon kesinlikle bıraklamalisin kortizon kesinlikle seborit d. sorununu cozer ama sac köklerine çok zararlı direk bırak başka yollar denemelisin

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
D vitamin eksikliğim vardı ilaç kullaniyorum arkadaşlar saç ekimi gercekten zor iş karar vermek cok zor iş insan gercekten korkuyor
ben şimdi revita şampuan almaya calişiyorum onla iki ay geçirip d vitaminide desteklediğim zaman karar vericem ekime tekrardan revitayi almanyadan aldirip kargolatacam burada hiç bir yerde bulamadım

Revita seboreye faydalı olurmu iyi gelirmi net bilmiyorum ama tahminim iyi geleceği yönünde
Global Moderator

PagaroN

• Hero Member
Merhaba
Seboreik dermatit için "Vichy Dercos" şampuan yeşil kutu (kırmızı kutulu olanda var durumunuza göre veriliyor) denediniz mi?
Araştırmanızı tavsiye ederim.
Selamlar...

Facebook Twitter Instagram