Gönderen Konu: Dutasteride vs Finasteride ? Sizce hangisini kullanmalı?  (Okunma sayısı 10119 defa)

athena

• Sr. Member
Ynt: Dutasteride vs Finasteride ? Sizce hangisini kullanmalı?
« Yanıtla #15 : 29 Mart 2021, 18:06:49 »
yeterince araştırıp doktorlara sorduğumu düşünüyorum kimisi 2 yıl kullanıp hiç fayda görmüyor kimisinin 1 ayda bıçak gibi kesiyor ayrıca dht nin hormonlar üzerinde büyük bir etkisi yok 19 da da aynı etkiyi görürüm 21 yaşımda da ayrıca vücudum enzimlemediği ürünler bunlar bıraktıktan 1 ay sonra yan etkileri tamamen bitiyor 16 yaşımda cildiyeye dökülme problemi için gittiğimde bana xpecia önermişti ama kullanmamıştım yani bunun yaşla pek alakası yok dediğin gibi yanlış yapıyor olabilirim ikisini birden kullanarak ama çıldırmama ramak kaldı her ay saçım daha da seyreliyor böyle bir dökülme görmedim ben hayatımda
hormonların üzerinde büyük bir etkisi yok mu? hocam yanlış biliyorsunuz. psikolojinizi anlayabiliyorum zor bir durum genç yaşta bunla uğraşmak fakat kullandığınız ilaçlar yaşınız için çok riskli. önce bir psikoloğa gidip destek alın, topikal (ru,min,seti) gibi tedaviler ekleyin. saçınızın dökülme sayısı sizi korkutmasın eğer saçınızda minyatürleşme ve gerileme yoksa sorun yok. üstelik bıraktıktan 1 ay sonra kesin yan etkiler geçiyor diye bir şey yok, merck'e açılan davaların haddi hesabı yok, bu forumda bile kalıcı yan etki gören çok kişi var ki siz hem fin hem dut kullanıyorsunuz ve 19 yaşındasınız. min gibi ru gibi etkenler varken direkt antiandrojenlere girişmeniz sizi ileri zamanda çok üzebilir. bol şans.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 29 Mart 2021, 18:08:02 »
Arkadaşlar 3 aya yakın finas kullandım yemin ediyorum ki gram faydasını görmedim saçlarım bildiğiniz avuç avuç dökülüyor ve çok agresif dökülme  ciddi manada seyreklikler var ve daha yaşım 19 psikolojimi çok etkiliyor 5 gün önce avodart aldım bi gün  5/1 proscar bi gün 1 kapsül avodart kullanıyorum bu arada dökülmem erkek tipi ve genetik olduğuna eminim dayılarımda amcalarımda kellik var babamın da az saçı var
Foto atsaydın daha sağlıklı yorumlanırdı.

bugraa06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 30 Mart 2021, 12:34:52 »
hormonların üzerinde büyük bir etkisi yok mu? hocam yanlış biliyorsunuz. psikolojinizi anlayabiliyorum zor bir durum genç yaşta bunla uğraşmak fakat kullandığınız ilaçlar yaşınız için çok riskli. önce bir psikoloğa gidip destek alın, topikal (ru,min,seti) gibi tedaviler ekleyin. saçınızın dökülme sayısı sizi korkutmasın eğer saçınızda minyatürleşme ve gerileme yoksa sorun yok. üstelik bıraktıktan 1 ay sonra kesin yan etkiler geçiyor diye bir şey yok, merck'e açılan davaların haddi hesabı yok, bu forumda bile kalıcı yan etki gören çok kişi var ki siz hem fin hem dut kullanıyorsunuz ve 19 yaşındasınız. min gibi ru gibi etkenler varken direkt antiandrojenlere girişmeniz sizi ileri zamanda çok üzebilir. bol şans.

yan etki gören kısım yüzde birlik bi kısım riske girmek istedim ru falan diyorsunuz ama benim onları alacak maddi durumum yok anca elimden gelenler bu minoxidil e bile param yetmeyince bir ay kullanıp bıraktım

Facebook Twitter Instagram