Gönderen Konu: 03.05.2018 Dr.Özgür Nalbant | 3260 Greft | 1.Seans  (Okunma sayısı 25756 defa)

cesar64

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 03.05.2018 Dr.Özgür Nalbant | 3260 Greft | 1.Seans
« Yanıtla #105 : 19 Ekim 2018, 11:30:38 »
Bu konuda haklısınız. Bu teklifi umarım kendisi sunar. Hatta manuel yapmalı

Para ile yaptıracak olsam neden tekrar hüsran olan yere ektireyim ki?
Bizim merkez seyreklik durumunda 2. ekimi ücretsiz yapıyor.
Bana da söylediler zaten 2. ekimi yapacak gibi duruyoruz diye.

Fue Surgeon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #106 : 12 Kasım 2018, 21:30:56 »
Jack postunu iki kere baştan okudum. Olaylara bakış acılarımız çok benzer. Örneklerin çok doğru ve senin adına üzüldüm. Açıkçası bütçe olarak benim içinde en çok on plana çıkan doktor Özgür Hoca. Ama onunda son ekimlerinden ikisi iyi ise(ki çok çok iyi denemez) ikisi fiyasko. Şimdi cevremde saç ektirmis yakinen tanıdıklarımın hemen hepsi benim kendimi emanet etmekten korkacağım yerlerde ektirdiler. Arenamed, Aisha vs. yine forumda olan merkezleri geçiyorum hiç forumda olmayıp ısmarlama saç eken bir yerde ektiren arkadaşım da var. Inan yüzde doksanı iyi sonuçlar aldılar tâbi çok kötü sonuç alanda bir arkadaş var. Seninde açıklığa bakıyorum ve ekime bakıyorum tek ekimle tâbi ki yoğun bir saç beklenemezdi ama bundan da iyi olmalı kanatindeyim. Dilerim ilerleyen zamanlarda bu saç daha da kalınlaşıp en azından ortucülüğü artar.

Görüyor ve arttırıyorum, saç ekim sitelerini gezerek harcadığım vakti başka işe harcasam şimdi profesörü olmuştum, yıllardır araştırıyorum halen daha nerede ektireceğime karar veremedim, Özgür Hoca son dönemdeki en büyük favorimdi ama malesef bu aralar hiç iyi sonucunu göremiyoruz, öte yandan gidip adı sanı duyulmamış ya da donör katili vs. ekim merkezlerine gidenler ya da 3-5 ekimciden fiyat alıp olayı hiç bilmeyip tamamen 100 lira daha ucuz mantığıyla ekim merkezi seçenlerin sırma gibi saçı oluyor biz yıllarca araştırıp edip en iyisi olsun derken faka basıyoruz, artık kader mi diyeyim ne diyeyim bilemedim.
Yine de jackie_brown kardeşim ben sizin 1 yıllık ekim sonucunuzu merak ediyorum halen daha ümidim var.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #107 : 12 Kasım 2018, 21:55:21 »
Görüyor ve arttırıyorum, saç ekim sitelerini gezerek harcadığım vakti başka işe harcasam şimdi profesörü olmuştum, yıllardır araştırıyorum halen daha nerede ektireceğime karar veremedim, Özgür Hoca son dönemdeki en büyük favorimdi ama malesef bu aralar hiç iyi sonucunu göremiyoruz, öte yandan gidip adı sanı duyulmamış ya da donör katili vs. ekim merkezlerine gidenler ya da 3-5 ekimciden fiyat alıp olayı hiç bilmeyip tamamen 100 lira daha ucuz mantığıyla ekim merkezi seçenlerin sırma gibi saçı oluyor biz yıllarca araştırıp edip en iyisi olsun derken faka basıyoruz, artık kader mi diyeyim ne diyeyim bilemedim.
Yine de jackie_brown kardeşim ben sizin 1 yıllık ekim sonucunuzu merak ediyorum halen daha ümidim var.

:)) komik ama doğru
Global Moderator

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #108 : 17 Kasım 2018, 00:05:42 »
Arkadaşlar merhaba.

14'ü sabah denizli'de özgür hocayla görüşme yaptım. saçlarımı incelediğinde böyle kötü bir sonucu beklemediğini söyledi. bu kötü sonucun oluşumunda %90 geçirdiğim seboreik dermatit'in etken olduğunu söyledi. bunu bir eğitim ve araştırma hastanesine giderek araştırılması, kan tahlilleri hatta gerekiyorsa saç derimden biyopsi alınarak incelenmesi gerektiğini, bu durumun düzelmezse ikinci ekimin sonuçlarının da benzer olabileceğini söyledi. Anlayacağınız seboreik dermatit’den dolayı saç çıkışlarımın olmadığını söyledi. eksik olmasın ücretsiz prp yaptı. Bu arada saç ekimi işlemi yapıldığı sabah çektiği fotoğrafları gösterdi. Ben cidden zır kelmişim  :-[ Ekim sonrası da fotoğrafları göstererek, bunun sonucu bu olmamalıydı dedi.

Ancak dünden beri yabancı akademik sayfalarda saç ekimi sonrası seboreik dermatitin saç ekimi sonuçlarına negatif bir etkisi olduğuna dair herhangi bir bilimsel makaleye rastlamadım. Elinde olup paylaşmak isteyen olursa memnun olurum. Hatta pek çok yabancı sitelerde doktorlar seboreik dermatit şikayeti olan hastaların saç ekimi yapabileceği hakkında onlarca yorumlarını okudum.

Bu soruları kendi kendime sormak zorundayım. Seboreik dermatitli bir hasta saç ektirebiliyorken, saç ekiminden sonra seboreik dermatit geçirmiş bir hastanın, bunun saç ekim sonuçlarına kötü bir etki etmesi nasıl düşünülebiliyor?

edit: iş bu entry özgür hocayı kötüleyici bir amaç içermemektedir.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2018, 10:35:59 Gönderen: JaCKiE_BrOwN »

bozkurt

• Hero Member
« Yanıtla #109 : 17 Kasım 2018, 10:01:47 »
Eğer gerçekten seboreik dermatitten ekim etkilenmiyorsa durum çok vahim. Bunu dermatologlarla da bir görüşün derim.

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #110 : 17 Kasım 2018, 10:52:00 »
Eğer gerçekten seboreik dermatitten ekim etkilenmiyorsa durum çok vahim. Bunu dermatologlarla da bir görüşün derim.

konu hakkında yabancı doktorların bu könuda görüş bildirdiği onlarca link atabilirim. seboreik rahatsızlığı bir türlü geçmeyen hasta sormuş, saç ekimi yaptırabilir miyim diye? doktorlar da yanıtlamış, herhangi bir sakıncası yok, ekim yaptırabilirsiniz diye.

örneğin bir soru;

Will seborrheic dermatitis affect my hair transplant? (seboreik dermatit saç ekimini etkiler mi?)

ve doktor cevabı;

Seborrheic dermatitis does not cause male pattern balding or affect transplant results. You should follow up with your doctor if you are having issues. (Seboreik dermatit, erkek tipi saçsızlığa neden olmaz veya transplantasyon sonuçlarını etkilemez. Sorun yaşıyorsanız doktorunuzla görüşün)

başka bir doktorun cevabı;

Everything looks good. You need to moisten your recipient area with a good conditioner after washing it. The SD will not cause you to lose hair.
(Her şey güzel görünüyor. Donör alanınızı yıkadıktan sonra iyi bir saç kremi ile nemlendirmeniz gerekiyor. SD saç kaybınıza neden olmaz)

https://www.realself.com/question/manchester-ga-seborrheic-dermatitis-affect-transplant

bu sadece bir link.. 3-4 tane daha gönderebilirim. doktorlar seboreik dermatitin saç ekimine engel olmayacağı, ekim sonrası da sonuçlara olumsuz etki etmeyeceğini bildirmişler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #111 : 17 Kasım 2018, 10:56:42 »
 seboreik dermatit', egzama takip ettiğim ekimler de malesef hüsrana yol açabiliyor  ya yavaslatıyor ya cıkıs lar cok  düşük % de  oluyor  tabi kesin herkes de olur  demek doğru olmaz  ama olumsuz katkısı olduğunu bende düşünüyorum saç ekimi sürecine  Tabi senin saç ekiminde sebep gerçekten bu mu tartışılır
Global Moderator

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #112 : 17 Kasım 2018, 11:59:38 »
seboreik dermatit', egzama takip ettiğim ekimler de malesef hüsrana yol açabiliyor  ya yavaslatıyor ya cıkıs lar cok  düşük % de  oluyor  tabi kesin herkes de olur  demek doğru olmaz  ama olumsuz katkısı olduğunu bende düşünüyorum saç ekimi sürecine  Tabi senin saç ekiminde sebep gerçekten bu mu tartışılır

Bunun için cerrahpaşa’ya randevu aldım ayın 20’sine. bakalım ne diyorlar. Ayrıca şu an bu seboreik dermatit hala var az da olsa saç diplerimde. Özgür hoca prp yaparken farketti.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #113 : 17 Kasım 2018, 12:35:25 »
iyi yaptın ıllet bır şey herhangi içinde alkol barındıran bir ürün kullandın mı ?
Global Moderator

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #114 : 17 Kasım 2018, 12:55:53 »
iyi yaptın ıllet bır şey herhangi içinde alkol barındıran bir ürün kullandın mı ?

Saçlarımı genelde seba med hergün kullanım şampuanı ile yıkıyorum. Haftada bir de ketoral ile. Onun dışında başka hiçbir şeyle yıkamıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #115 : 17 Kasım 2018, 13:03:30 »
Saçlarımı genelde seba med hergün kullanım şampuanı ile yıkıyorum. Haftada bir de ketoral ile. Onun dışında başka hiçbir şeyle yıkamıyorum.

ketoral azdıra bilir dşye duşunuyorum seboreyi
Global Moderator

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #116 : 17 Kasım 2018, 13:46:29 »
ketoral azdıra bilir dşye duşunuyorum seboreyi

Seboreik Dermatit tedavisinde ketakonozol içerikli şampuan tavsiye edilir. Ketoral, konozol, nizoral vs..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #117 : 17 Kasım 2018, 13:47:22 »
Seboreik Dermatit tedavisinde ketakonozol içerikli şampuan tavsiye edilir. Ketoral, konozol vs..

Evet biliyorum ediliyor ama Tahrisi arttırabilicek bir şampuan da aynı zamanda.
Global Moderator

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #118 : 20 Kasım 2018, 16:56:20 »
Herkese tekrar merhaba.

Günlerdir yaptığım akademik araştırmalarda seboreik dermatit’in saç ekim sonuçlarına negatif yönlü bir etkisine dair herhangi bir akademik bulguya rastlamamıştım.

Bugün muayene olduğum İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Polikliniği’nde Doktor Samet Bayazit, bizim de elimizde böyle bir bulgu yok diyerek olaya son noktayı koydu. Yani “seboreik dermatit saç ekim sonuçlarını ETKİLEMEZ” dedi. Daha önce kısa süreli de olsa kullandığım kortizon içerikli kremlerin de saç foliküllerine zarar vermeyeceğini, uzun süre kullanabileceğimi belirtti. Bazı cerrahi müdahalelerin seboreik dermatiti tetikleyici etkisi olduğunu söyledi. Ayrıca ekim sonuçlarımın kötü olmasının doktorun ekim yöntemi ile ilgili olabileceğini, konuyu doktorumla görüşmem gerektiğini söyledi. Reçete olarak Konozol ve Selyum şampuan ile betnovete losyon ve nizoral krem verdi.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2018, 17:24:18 Gönderen: JaCKiE_BrOwN »

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #119 : 20 Kasım 2018, 20:10:39 »
Herkese tekrar merhaba.

Günlerdir yaptığım akademik araştırmalarda seboreik dermatit’in saç ekim sonuçlarına negatif yönlü bir etkisine dair herhangi bir akademik bulguya rastlamamıştım.

Bugün muayene olduğum İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Polikliniği’nde Doktor Samet Bayazit, bizim de elimizde böyle bir bulgu yok diyerek olaya son noktayı koydu. Yani “seboreik dermatit saç ekim sonuçlarını ETKİLEMEZ” dedi. Daha önce kısa süreli de olsa kullandığım kortizon içerikli kremlerin de saç foliküllerine zarar vermeyeceğini, uzun süre kullanabileceğimi belirtti. Bazı cerrahi müdahalelerin seboreik dermatiti tetikleyici etkisi olduğunu söyledi. Ayrıca ekim sonuçlarımın kötü olmasının doktorun ekim yöntemi ile ilgili olabileceğini, konuyu doktorumla görüşmem gerektiğini söyledi. Reçete olarak Konozol ve Selyum şampuan ile betnovete losyon ve nizoral krem verdi.

Çok önemli bir bilgilendirme. Sayenizde hepimiz bilgilendik. Emeğine sağlık.

Facebook Twitter Instagram