Gönderen Konu: 03.05.2018 Dr.Özgür Nalbant | 3260 Greft | 1.Seans  (Okunma sayısı 25730 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 03.05.2018 Dr.Özgür Nalbant | 3260 Greft | 1.Seans
« Yanıtla #136 : 23 Mart 2019, 18:23:25 »
Tekrar bir ekim düşünüyormusun dostum?
Global Moderator

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #137 : 23 Mart 2019, 18:28:46 »
Tekrar bir ekim düşünüyormusun dostum?

Şu anki psikolojide düşünmüyorum hintell

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #138 : 23 Mart 2019, 18:32:50 »
Abi üzüldüm cidden. Ama ekim maalesef böyle bir risk barındırıyor. Hoca ile iletişime geçmişinizdir muhtemelen, kendisi ne düşünüyor?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #139 : 23 Mart 2019, 18:33:59 »
Şu anki psikolojide düşünmüyorum hintell

Anladım geçmiş olsun hocam
Global Moderator

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #140 : 23 Mart 2019, 18:34:55 »
Abi üzüldüm cidden. Ama ekim maalesef böyle bir risk barındırıyor. Hoca ile iletişime geçmişinizdir muhtemelen, kendisi ne düşünüyor?

Özelden yazıyorum

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #141 : 23 Mart 2019, 18:45:26 »
Geçmiş olsun üstad, ekim tartışmasız başarısız bir ekim.

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #142 : 23 Mart 2019, 18:56:58 »
Arkadaşlar hocaya konu ile ilgili en son 5 mart günü psikolojimin iyi olmadığını, çevremde hiç kimseye saç ektirdiğime inandıramadığımı, aynaya dahi bakmak istemediğimi belirten bir mesaj gönderdim. Hoca cevap dahi yazmadı. İşin ilginç yanı konu hakkında tüm sürecimi ekim yapan ve isim vermek istemediğim bir doktora anlattım. Adam beni 1 saat hiç sözümü kesmeden dinledi. Hatta hayretler içinde dinledi. Kan tahlillerinden, endokrinoloji doçentine gittiğimden, cerrahpaşa’dan bahsettim adam beni hayretlerle dinledi. Ekimimle alakası olmayan bir doktorun beni dinlemesi ve çözümler sunması, psikolojik olarak yanında durması (beni hayatında ilk kez gören bir doktor şarap içmeye davet etti) çok güzel bir duyguydu. Bunu ekimimi yapan doktordan görememek beni hayal kırıklığına uğrattı.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #143 : 23 Mart 2019, 19:00:25 »
Arkadaşlar hocaya konu ile ilgili en son 5 mart günü psikolojimin iyi olmadığını, çevremde hiç kimseye saç ektirdiğime inandıramadığımı, aynaya dahi bakmak istemediğimi belirten bir mesaj gönderdim. Hoca cevap dahi yazmadı. İşin ilginç yanı konu hakkında tüm sürecimi ekim yapan ve isim vermek istemediğim bir doktora anlattım. Adam beni 1 saat hiç sözümü kesmeden dinledi. Hatta hayretler içinde dinledi. Kan tahlillerinden, endokrinoloji doçentine gittiğimden, cerrahpaşa’dan bahsettim adam beni hayretlerle dinledi. Ekimimle alakası olmayan bir doktorun beni dinlemesi ve çözümler sunması, psikolojik olarak yanında durması (beni hayatında ilk kez gören bir doktor şarap içmeye davet etti) çok güzel bir duyguydu. Bunu ekimimi yapan doktordan görememek beni hayal kırıklığına uğrattı.

Hocam ortada bir sorun var Ve bu forumda tercih edilen bir doktor ve sende bu forumda sevilen saygı duyulan şahsen benim sevdiğim saygı duyduğum birisin neden senin mesajına cevap vermedi bir Hastası olarak bunu anlamakta güçlük çekiyorum şuan doktor bey bu olumsuz sonuçla ne yapmayı nasıl telafi etmeyi düşünüyor?
Global Moderator

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #144 : 23 Mart 2019, 20:24:44 »
Hocam ortada bir sorun var Ve bu forumda tercih edilen bir doktor ve sende bu forumda sevilen saygı duyulan şahsen benim sevdiğim saygı duyduğum birisin neden senin mesajına cevap vermedi bir Hastası olarak bunu anlamakta güçlük çekiyorum şuan doktor bey bu olumsuz sonuçla ne yapmayı nasıl telafi etmeyi düşünüyor?

Süreç boyunca özgür hocada gördüğüm ve beni gerçekten düşüncelere sevkeden tutumlar şunlar oldu.

1) Ekimden 6 ay sonra kendisine muayeneye gittiğimde görüşme esnasında bana aynen şunları söyledi; “ ne olduysa şurada bir şey oldu (şok dökülmeden sonra oluşan seboreik dermatit sürecimden bahsediyor), bu bizim sonucumuzu etkiledi ve ben bunun %90 seboreik dermatit dolayısıyla olmuş olabileceğini düşünüyorum” (daha sonra liken planus ve skatrisyel alopecia da olabilir dedi)

Bırakın bir tıp doktorunu, lisans seviyesinde bir öğrenci dahi bilimsel araştırma sonuçları saç ekim sonucunu etkilemeyen bir şey için %90 seboreik dermatit yüzünden ekim sonucunuz kötü olmuş diyemez.

2) Seboreik dermatit’in saç ekim sonuçlarını etkileyip etkilemediğine dair elinde bilimsel bir makale ve araştırma sonuçları olup olmadığını sorduğumda bana bir link gönderdi (https://donovanmedical.com/hair-blog/2017/5/23/is-it-possible-for-seb-derm-to-cause-hair-loss) ve bu linkte seboreik dermatit’in saç dökülmesine etki ettiğine dair bir araştırma vardı. Bakın SB’nin saç dökülmesine tabiki etkisi var, uzun süre tedavi edilmez ise; ama saç dökülmesine etkisi başkadır, saç ekim sonuçlarına etkisi bambaşka bir şeydir. Bir tıp doktorundan bunu duymamalıydım.

3) Kendisine berberden sonra ön tarafların fönlü olduğu bir fotoğrafımı göndermiştim. Kendisi de ekim öncesi fotoğraflarımı altına koyup sonucun başarılı ilerlediğini ima etmeye çalıştı. Bir hastaya 3260 greft ektiğinizde ekimden %40 başarı ile çıkıyorsanız ve ekim öncesi fotoğrafları ile kıyaslayıp bir referans noktası oluşturamazsınız. Burada referans noktası 3260 greft ektiğiniz ve %90 başarı aldığınız bir başka ekimdir. Çünkü ilk görüşmeye gelen tüm hastalara doktorlar ve ekim merkezleri başka ekimlerden aldıkları başarılı sonuçları gösterir. Onları referans alır.

Bunları gerçekten yazmak istemezdim. Tüm iyi niyetimle şimdiye kadar hep özgür hocanın hem kişiliğinin hem de meslek ahlakının arkasında durdum. Farklı üyelerin kötü yorum yapmasını engellemek adına bildiğiniz polyannacılık oynadım. Ancak gönderdiğim mesajıma cevap dahi vermemesi beni gerçekten çok üzdü ve bu davranış beni artık bir şeyleri sorgulamaya itti. Siz değerli arkadaşlarımı da bu konuda bilgilendirme gereğini kendime bir borç bildim. Şimdiye kadar konumu takip eden, yanımda olan tüm arkadaşlara sonsuz sevgilerimi sunarım. Her şey gönlünüzce olsun.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #145 : 23 Mart 2019, 20:29:36 »
Anlıyorum hocam acı olsadada bazı ekimler başarısız olabilir o veya bu nedenden benim takıldığım nokta sizinle ilgilenilmemesi telefi için sonucta piskolojınızın iyi olmadığınızı belirtmişsiniz ve ortada olumsuz bir durum var ve doktor beyin sizinle ilgilenmesi bu durumu telefi etmesi gerekir.
Global Moderator

Borsalino

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #146 : 25 Nisan 2019, 14:35:17 »
Seboreik dermatit yasadiginiz surecte saclarinizi kaşidinizmi?

Trablons

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #147 : 25 Nisan 2019, 16:26:24 »
bende  Seboreik dermatit  ekimden önce de vardı ve ekilen saçlı bölgemde bile yeniden başladı saç olduktan sonra ama bir dökülme yok.

ekim yaptırmadan önce cilt doktoruna gitmiştim egzama var bir sıkıntı olur mu diye bir şey olmaz demişti.olmadı da.

geçmiş olsun yalnız donör bölgenizde bir sürü saç vardır hala.3 bin çok yüksek bir rakam değil.saçlı+sakallı 2. bir ekim ile kapatabilirsiniz.yalnız fotodan gördüm ekilen saçlarınız zayıf çıkmış.dht hormonunu baskılayan ilaçllar veya doğal takviyeler almalısınız hacim ve canlılık için .eğer 2. bir ekimi düşünecek olursanız bu tarz takvyeler şart , finasterid gibi.

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #148 : 27 Nisan 2019, 09:09:47 »
bende  Seboreik dermatit  ekimden önce de vardı ve ekilen saçlı bölgemde bile yeniden başladı saç olduktan sonra ama bir dökülme yok.

ekim yaptırmadan önce cilt doktoruna gitmiştim egzama var bir sıkıntı olur mu diye bir şey olmaz demişti.olmadı da.

geçmiş olsun yalnız donör bölgenizde bir sürü saç vardır hala.3 bin çok yüksek bir rakam değil.saçlı+sakallı 2. bir ekim ile kapatabilirsiniz.yalnız fotodan gördüm ekilen saçlarınız zayıf çıkmış.dht hormonunu baskılayan ilaçllar veya doğal takviyeler almalısınız hacim ve canlılık için .eğer 2. bir ekimi düşünecek olursanız bu tarz takvyeler şart , finasterid gibi.

Evet ikinci bir ekim kesinlikle düşünüyorum çünkü verteks havaalanı gibi + sıklaşırma önlere. 4500 greft yeter gibi düşünüyorum ikinci ekim için. Bendeki problem çoklu greftlerin çıkma oranı çok ama çok düşük. %10-15’lerde belki. Geçenlerde ismini vermeyeyim ama görüşmeye gittiğim bir saç ekiminde uzman bir doktor “bu ekimden kaynaklanan bir sorun olduğunu gösteriyor” dedi.

vidi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #149 : 27 Nisan 2019, 15:55:18 »
Çok gecmis olsun. Ekim merkezinden paranızı alın bu sizin hakkınız. Daha kaliteli bir ekimciye gidin  burdaki doktorun davranışları kabul edilemez. Bu site bu gibi vakalarda insanları bilinçlendirmek için var.

Facebook Twitter Instagram