Gönderen Konu: 03.05.2018 Dr.Özgür Nalbant | 3260 Greft | 1.Seans  (Okunma sayısı 25744 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 03.05.2018 Dr.Özgür Nalbant | 3260 Greft | 1.Seans
« Yanıtla #120 : 20 Kasım 2018, 20:12:07 »
Herkese tekrar merhaba.

Günlerdir yaptığım akademik araştırmalarda seboreik dermatit’in saç ekim sonuçlarına negatif yönlü bir etkisine dair herhangi bir akademik bulguya rastlamamıştım.

Bugün muayene olduğum İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Polikliniği’nde Doktor Samet Bayazit, bizim de elimizde böyle bir bulgu yok diyerek olaya son noktayı koydu. Yani “seboreik dermatit saç ekim sonuçlarını ETKİLEMEZ” dedi. Daha önce kısa süreli de olsa kullandığım kortizon içerikli kremlerin de saç foliküllerine zarar vermeyeceğini, uzun süre kullanabileceğimi belirtti. Bazı cerrahi müdahalelerin seboreik dermatiti tetikleyici etkisi olduğunu söyledi. Ayrıca ekim sonuçlarımın kötü olmasının doktorun ekim yöntemi ile ilgili olabileceğini, konuyu doktorumla görüşmem gerektiğini söyledi. Reçete olarak Konozol ve Selyum şampuan ile betnovete losyon ve nizoral krem verdi.

geçmiş olsun dostum

Fue Surgeon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #121 : 20 Kasım 2018, 21:14:04 »
kardeşim malesef bu işte böyle başarısız sonuçlar da her zaman olası, senin ekimin ilk yapıldığında ben dedim ki bu ekim çok güzel olcak çünkü işçilik falan saçların yönleri harikaydı gel gör ki sonuç istenen gibi olmadı. Bazen de kader deyip geçmek lazım demek ki o kadar araştırma sonucu kendi ekimi yapan doktor buluyorsun o da tutturamıyor nasip kısmetten ötesi yok ne denilebilir.

Canqi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #122 : 20 Kasım 2018, 21:23:30 »
Seboreik dermatit saç ekimi başarısını etkilemez.nerden mi biliyorum ?  ;D forum canavarınız olarak forumda var olan 1500 küsür ekim konusunun hepsine bakmışımdır.iddia ediyorum benim kadar bu forumu didik didik eden  ,parsel parsel araştıran bir başka kişi bu forum tarihinde olmamıştır  ::)
Yani demem o ki forumda ciddi sebareik dermatiti olupta saç ektiren yüzlerce kişi gördüm ,ekim sonuçları diğer seboreik dermatit problemi olmayan şahıslara göre anlamlı bir şekilde negatif yada pozitif yönde anlamlandırılabilecek her hangi bir sonuç görmedim ben.

radres

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #123 : 21 Kasım 2018, 12:33:18 »
peki hocam ne yapmayi düsünüyorsun? yada sacin neden cikmamis olabilir sence?
Özgür hocadan randevusu olan birisi olarak soruyorum :)

malesef bu islerin bi standarti yok, üzücü olan cok iyi ekimleri de var cikmayanlari da..

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #124 : 21 Kasım 2018, 14:20:14 »
Özgür bey deri altında Skatrisyel Alopesi ya da Liken’den şüphelendi. Bunların tespiti için biyopsi yapılması gerektiğini söyledi. Cerrahpaşa’da doktora bunu söyledim ancak biyopsiyi gerekli görmedi. Neden gerekli görmemiş olabililir diye kendime sorduğumda bu tür hastalıkların ciltte gözle görülür etkileri olabilir. İnternetten yaptığım araştırmalarda da bu hastalığa sahip olanların resimlerini gördüm. Benimle uzaktan yakından ilgileri yok. Doktor bu yüzden biyopsiyi gerekli görmemiş olabilir. Yaptığı muayenede sboreik dermatit tanısı koydu.

Bakın şunu söylüyorum. Gittiğim hastane türkiye’nin en iyi tıp fakültesi hastanesi. Gittiğim doktor da tıp fakültesini birincilikle bitirmiş bir doktor. Haybeye bir hastane ve haybeden bir doktora gitmedim. Araştırıp gittim. Biyopsiye göndermediyse bildiği bir şey vardır. Ben doktora dedim, bu bu rahatsızlıklardan şüpheleniliyor ve saç ekim sonucunun kötü olmasının sebebinin bu rahatsızlıklar olduğu söyledi ve biyopsi talep ediyorum dedim. Yaptığı muayenede bunun sadece seboreik dermatit olduğunu söyledi. Özgür hocanın olabilir dediği rahatsızlıkların gözle görülür etkilerini görmediği için biyopsiye göndermeyi gerekli görmemiş olabilir. Bu kadar basit.

Yapacağımuz şu bundan sonra. 1 seneyi, hatta ben ikinci ekim için 2019 ekim ayını istiyorum. O zamana kadar bekleyip ona göre evet bu ekim olmamış diyebilmek. Ancak özgür hoca “ben böyle bir sonuç beklemiyordum”, “çıkışlar olmamış” dedi.

Özgür hoca için demiyorum. Bu işi yapan tüm doktorların şunu kabul etmesi gerekir. 1000 tane ekim yapıyorsa ve bunun içinden 10 tane kötü sonuç varsa bu kötü sonuç alınan hastaya bunu açıklıkla ve dürüstükle itiraf etmeleri gerekir. Şahsen bu şekilde davranan doktorlara ben daha fazla güveniyorum. Kimsenin gırtlağına yapışacak değiliz. Olmadı der, hocam canınız sağolsun derim. Elini öper ayrılırım oradan. Benim derdim para değil. Verdiğim paranın da peşinde değilim. Gerçekten diyorun Helal hoş olsun. Ben saç istiyorum buradaki tüm üyeler gibi tek derdimiz biraz daha iyi gözükmek, aynaya baktığımızda gülümsemek.

cesar64

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #125 : 21 Kasım 2018, 14:35:34 »
Özgür bey deri altında Skatrisyel Alopesi ya da Liken’den şüphelendi. Bunların tespiti için biyopsi yapılması gerektiğini söyledi. Cerrahpaşa’da doktora bunu söyledim ancak biyopsiyi gerekli görmedi. Neden gerekli görmemiş olabililir diye kendime sorduğumda bu tür hastalıkların ciltte gözle görülür etkileri olabilir. İnternetten yaptığım araştırmalarda da bu hastalığa sahip olanların resimlerini gördüm. Benimle uzaktan yakından ilgileri yok. Doktor bu yüzden biyopsiyi gerekli görmemiş olabilir. Yaptığı muayenede sboreik dermatit tanısı koydu.

Bakın şunu söylüyorum. Gittiğim hastane türkiye’nin en iyi tıp fakültesi hastanesi. Gittiğim doktor da tıp fakültesini birincilikle bitirmiş bir doktor. Haybeye bir hastane ve haybeden bir doktora gitmedim. Araştırıp gittim. Biyopsiye göndermediyse bildiği bir şey vardır. Ben doktora dedim, bu bu rahatsızlıklardan şüpheleniliyor ve saç ekim sonucunun kötü olmasının sebebinin bu rahatsızlıklar olduğu söyledi ve biyopsi talep ediyorum dedim. Yaptığı muayenede bunun sadece seboreik dermatit olduğunu söyledi. Özgür hocanın olabilir dediği rahatsızlıkların gözle görülür etkilerini görmediği için biyopsiye göndermeyi gerekli görmemiş olabilir. Bu kadar basit.

Yapacağımuz şu bundan sonra. 1 seneyi, hatta ben ikinci ekim için 2019 ekim ayını istiyorum. O zamana kadar bekleyip ona göre evet bu ekim olmamış diyebilmek. Ancak özgür hoca “ben böyle bir sonuç beklemiyordum”, “çıkışlar olmamış” dedi.

Özgür hoca için demiyorum. Bu işi yapan tüm doktorların şunu kabul etmesi gerekir. 1000 tane ekim yapıyorsa ve bunun içinden 10 tane kötü sonuç varsa bu kötü sonuç alınan hastaya bunu açıklıkla ve dürüstükle itiraf etmeleri gerekir. Şahsen bu şekilde davranan doktorlara ben daha fazla güveniyorum. Kimsenin gırtlağına yapışacak değiliz. Olmadı der, hocam canınız sağolsun derim. Elini öper ayrılırım oradan. Benim derdim para değil. Verdiğim paranın da peşinde değilim. Gerçekten diyorun Helal hoş olsun. Ben saç istiyorum buradaki tüm üyeler gibi tek derdimiz biraz daha iyi gözükmek, aynaya baktığımızda gülümsemek.

Hocam merhaba;
Aynı durum bende de mevcut. Gayet net bir şekilde çok seyrek olmuş dediler ve 2. ekim görünüyor dediler.
Bana göre çoklu greftlerde çıkış kalitesi çok az. Tekli greftler çıkmış görünüyor.
2. ekim benim merkezde ücretsiz
İyi Bir Kel ve İyi Bir KUL

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #126 : 21 Kasım 2018, 14:46:34 »
Hocam merhaba;
Aynı durum bende de mevcut. Gayet net bir şekilde çok seyrek olmuş dediler ve 2. ekim görünüyor dediler.
Bana göre çoklu greftlerde çıkış kalitesi çok az. Tekli greftler çıkmış görünüyor.
2. ekim benim merkezde ücretsiz

Daha önce paylaşmamıştım. Benim alımlar şu şekilde olmuştu

Hocam iücret sorun değil ama saçlar az çok bir şeye benzesin. Ben özgür hocaya verdiğim ücreti yeri geliyor 1 ayda harcıyorum. Annemle, ablamla tanıştı, sosyal medyadan da takip ediyor beni. Az çok nasıl biri olduğumuzu biliyor. Benim derdim saç. ve özgür hoca ile yaptığım ilk görüşmeden aldığım güven ve nazarımda itibarın devam etmesi. Başka bir şey değil. Özgür hocanın da ikinci ekimi ücretsiz yapmaktan kaçındığını düşünmüyorum. Öyle biri değil. Benim ikinci ekim sonuçlarımın daha iyi olması için ilk ekimin kötü sonuçlarını ortadan kaldırmaya çabalıyor olabilir. Ancak defalarca dediğim gibi tıbbi olarak benlik bir sorun gözükmüyor.

« Son Düzenleme: 21 Kasım 2018, 14:58:27 Gönderen: JaCKiE_BrOwN »

cesar64

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #127 : 21 Kasım 2018, 14:57:24 »

Hocam iücret sorun değil ama saçlar az çok bir şeye benzesin. Ben özgür hocaya verdiğim ücreti yeri geliyor 1 ayda harcıyorum. Annemle, ablamla tanıştı, sosyal medyadan da takip ediyor beni. Az çok nasıl biri olduğumuzu biliyor. Benim derdim saç. ve özgür hoca ile yaptığım ilk görüşmeden aldığım güven ve nazarımda itibarın devam etmesi. Başka bir şey değil.
Hakkında hayırlısı diyelim.
2. ekim 3. ekim deniyor ama sonuçta fireli ekilince ensedeki malzeme de az kalıyor.
Şahsen benim donör zayıfa yakın 2.  bir ekimi kaldırabilir az alımla ama 3. ekimi kaldıracağını zannetmem.

radres

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #128 : 21 Kasım 2018, 15:15:10 »

Hocam iücret sorun değil ama saçlar az çok bir şeye benzesin. Ben özgür hocaya verdiğim ücreti yeri geliyor 1 ayda harcıyorum. Annemle, ablamla tanıştı, sosyal medyadan da takip ediyor beni. Az çok nasıl biri olduğumuzu biliyor. Benim derdim saç. ve özgür hoca ile yaptığım ilk görüşmeden aldığım güven ve nazarımda itibarın devam etmesi. Başka bir şey değil. Özgür hocanın da ikinci ekimi ücretsiz yapmaktan kaçındığını düşünmüyorum. Öyle biri değil. Benim ikinci ekim sonuçlarımın daha iyi olması için ilk ekimin kötü sonuçlarını ortadan kaldırmaya çabalıyor olabilir. Ancak defalarca dediğim gibi tıbbi olarak benlik bir sorun gözükmüyor.

olayin parasinda olmayacagini az cok tahmin ediyorum, böyle bir durumda 2.ekim ücretsiz ücretli konusu da cok da önemli bi konu degil harcagidin Zaman, greftler vs daha önemli. gecmis olsun hocam ne diyim. hangi hocayi incelemeye alsak 1-2 ekimi böyle cikmaya basliyor

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #129 : 21 Kasım 2018, 15:53:13 »
Seboreik dermatit saç ekimi başarısını etkilemez.nerden mi biliyorum ?  ;D forum canavarınız olarak forumda var olan 1500 küsür ekim konusunun hepsine bakmışımdır.iddia ediyorum benim kadar bu forumu didik didik eden  ,parsel parsel araştıran bir başka kişi bu forum tarihinde olmamıştır  ::)
Yani demem o ki forumda ciddi sebareik dermatiti olupta saç ektiren yüzlerce kişi gördüm ,ekim sonuçları diğer seboreik dermatit problemi olmayan şahıslara göre anlamlı bir şekilde negatif yada pozitif yönde anlamlandırılabilecek her hangi bir sonuç görmedim ben.
seboreik dermatit saç dökülmesinin hızlandırır tetikler bir sürü sebebler var ama şöyle senin için en basitini söyliceyim saç derisini tabaka ile kaplar ve gözenekleri tıkar saç derin nefes alamaz ve etkilenir saç kölerine yapişan mantar felen hiç bahsetmiyorum onun için düz mantık saç dökülmesinin tetiklendirip hızlandırdığı için saç ekiminede başarısız oranını atiriyor

DieAnotherDay

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #130 : 21 Kasım 2018, 16:58:19 »
Hocam yazdıklarından araştırmalarından görülmelerin sonucu attığım doğru adımşara bakılır ise bence çok zeki ve kaliteli birisin kesinlikle verdiğin ücretin umrumda olmadığını düşünüyorum zaten doğru olan da bu bazen olumsuz sonuçlar oluyor malesef ama bu doktorun kötü ekimci olduğu anlamına gelmez bana göre kötü doktor zarar veren kalıcı hadar bırakan doktortur neyse uzatmamayım çok geçmiş olsun diyorum ve ikinci operasyonda istediğinize ulaşıcağınıza kesinlikle inanıyorum kendinizi bu konuda yıpratmayın daha fazla

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #131 : 20 Aralık 2018, 03:54:42 »
Uzun süredir bir şey yazmıyordum. Zaten gönderilecek fotoğraflık bir şey yok. En son ne fotoğraf gönderdiysem şu anki durumum da o. Hatta ekimden bu güne kaç gün oldu onu bile saymayı bıraktım. Soran olursa düz 7 ay deyip çıkıyorum işin içinden.

Bildiğiniz gibi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastane’nde yapılan muayenemde saç derim ile ilgili sadece “seboreik dermatit” tanısı konulmuş, skatrisyel alopecia ve liken planus gibi rahatsızlıkların araştırılmasına gerek duyulmamıştı. Bu süreçten sonra aile hekiminde kah tahlili yaptırdım. Dileyen aşağıdaki linkten bakabilir.

https://drive.google.com/file/d/1Lw2BUOsBqmNiS-YMAsyxJkTKcOcRD2Vm/view?usp=drivesdk

Özgür hoca bana tiroid’lerime de baktırmamı istemişti. Bunun için bir süre iyi bir endokrinoloji uzmanı aradım ve florance nightingale hastanesinde bir doçent doktor buldum. Geçen hafta kendisine muayene için gittim. Giderken de yanıma yukarıdaki tahlil sonuçlarını da aldım. Doktor inceleyince “bunlar gayet iyi” dedi. Tiroidlerimde bir nodül olup olmadığını araştırmak için de ultrason’a ve kan tahliline gönderdi. Bugün ultrason çekildi ve ultrasonu çeken doktor tiroid bezimde herhangi bir nodül olmadığını, tiroidlerimin temiz olduğunu söyledi.

Anlayacağınız saç derimde, karaciğerimde, böbreklerimde, tiroid bezimde saç ekim sonucunu olumsuz etkileyebilecek hiçbir şeye rastlanmadı.

cesar64

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #132 : 20 Aralık 2018, 08:11:59 »
Cihan kardeşim;
Benim ekime baktın mı bilmiyorum ama bende sen gibi durumumdan şikayetçiydim.
8. ayda biraz daha iyi oldu durum. 2 ay daha sabret belki biraz daha düzelme olur ve sonra bir operasyonla sıklaştırma yaptırırsın.
Ben 29 Ocak için gün aldım. Aynı yere 2. ekim.
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=4142.0

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #133 : 20 Aralık 2018, 10:07:13 »
Gerekli herşeyi en iyi şekilde fazla fazla yaptın ağbi  bu kadarına gerek olmadığı halde sayende bir çok bilgiyede ulaştık. ayrıca senin donör saç kalitende çok güzel zayıf da değil kalın telli senin için 12 ay sonuna kadar biraz daha iyi bir görüntü diliyorum Artık daha sonra yeni bir başarılı ekim inşallah.
Global Moderator

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #134 : 20 Aralık 2018, 15:51:13 »
Cihan kardeşim;
Benim ekime baktın mı bilmiyorum ama bende sen gibi durumumdan şikayetçiydim.
8. ayda biraz daha iyi oldu durum. 2 ay daha sabret belki biraz daha düzelme olur ve sonra bir operasyonla sıklaştırma yaptırırsın.
Ben 29 Ocak için gün aldım. Aynı yere 2. ekim.
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=4142.0

Evet inceledim. Üç aşağı - beş yukarı benim de aynı. Aslında sizin ekim alanı düşünüldüğünde 4000 greft gayet tatmin edici olması gerekirdi. Benzer sonucu yaşıyoruz. Dün özgür hocaya sonucu gönderdikten sonra hocam bundan sonra önereceğiniz bir şey var mı? diye sordum, “açıkçası yok” dedi.

Hintel hocam evet istenenden, benden beklenenden de fazlasını yaptım çünkü hem benim hem de ekimi yapan hocamızın aklında bir şey kalsın istemedim. Yine söylüyorum, hocamız düny iyisi bir insan ama bu meslekte her ihtimali göz önüne almak, bu ekimin sonucunu etkileyebilecek her faktörü araştırmak gerek. O konuda hocamıza sonuna kadar hak veriyorum. Ben üzerime düşen her şeyi fazlasıyla yaptım
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2018, 18:12:18 Gönderen: JaCKiE_BrOwN »

Facebook Twitter Instagram