Gönderen Konu: Minoxil Döngüsü?????müüü  (Okunma sayısı 5281 defa)

salih34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Minoxil Döngüsü?????müüü
« : 08 Şubat 2016, 10:36:16 »
S.a. arkadaşlar yaklaşık 5 ay öncesi ekim gerçekleştirdim saç
 https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=292.0     ekimime  burdanda bakabilirsiniz tabii ekim yerinde bize minoxil kullanmamızı tavsiye niteliginde bir kağıtta verdiler tabii benle yanii ekim gerçekleştiren arkadaşlar çogu kullanmıştır. bende o kagıttaki tavsiyelere uydum kullandım hatta süreç suan devam ediyor daha şuan 145 gündeyim ki şuan saç çıkışları devam ediyor garip minoxilde çıkardığı saçlarda var
fakat minoxil döngüsü diye internette inceleme fırtası buldum  saçlarımda bu haftaya kadar hemen hemen hiç dökülme yoktu.fakat çansız hatta bazen çanlı saçlar döküldü bu hafta bazen 15-20 bazen 30-40 adet bu saçlarının hemen hemen hepsinin özelligi köklü degil saç kırılması şeklinde bende şaşıdım kulandığım ilaçlar minoxil ve shennmin bu hafta  3 kutu minoxil daha var onlar bitince son kutuyu azalta azalta yavaş yavaş bırakıcam bu internette bu dökülen  saçların zayıf olduğunu kırılarak köklerin kaldığını ve yeni saçların çıkaçağı diye açıklamar var tabi dökülmeler kırık şeklinde devam ediyor bu hafta  sizdende yorumlar hatta tavsiyeler almak istiyorum arkadaşlar çok sağalun saygılarımla, proscar ve vb tavsiyeleriniz bekliyorum.

Erolaksoy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxil Döngüsü?????müüü
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2016, 13:17:54 »
A.s merhaba bende sac ektireli 1 hafta oldu. 3500graft. Proscar 5mg. Gunde 1 hapın 4/1ini almamı ve 1 yıl boyunca kullanmamı soyledi minoxsilide 1 aydan sonra 3 ay boyunca kullanmamı soyledi.ama 3ay dedi mesela acaba 3 aydan sonra etkisi olmuyor mu acaba 11.gun kabuk dokulmesinicin yıkamaya gitcem bunuda sorcam.doktorum 9yıldır bu işi yapıyor ve memorial gibi hastanelerde çalışmış birisi 😉inşallah hersey istedigimiz gibi olur..

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2016, 13:34:16 »
A.s merhaba bende sac ektireli 1 hafta oldu. 3500graft. Proscar 5mg. Gunde 1 hapın 4/1ini almamı ve 1 yıl boyunca kullanmamı soyledi minoxsilide 1 aydan sonra 3 ay boyunca kullanmamı soyledi.ama 3ay dedi mesela acaba 3 aydan sonra etkisi olmuyor mu acaba 11.gun kabuk dokulmesinicin yıkamaya gitcem bunuda sorcam.doktorum 9yıldır bu işi yapıyor ve memorial gibi hastanelerde çalışmış birisi 😉inşallah hersey istedigimiz gibi olur..
4/1 yan etki riskini artirir 1/5 alinmasi uygundur  minox uzun kullanimlarda icinde alkol barindirdigi icin sac derisinde citti problemlere yol acabilir kasinti iltihap yara gibi  uzun kullanima uygun degildir  diye dusunuyorum cogu kisi minoxsu savunsada icinde alkol barindiran bir maddenin kafa derisimde neler yapicagindan haberi olmadan konusuyorlar cildi kurutur yaglanmasima sebeb olur asiri yaglanmada seboraya yol acar  3 ay kullanip birakmanin minoxta herhangi bir fayda sagliycagini sanmiyorum  kisisel fikrim procarla devam etmen yonunde ve bazi saca gerekli vitaminleride alirsan kalimlasmasina canlanmasina destek olur Sonucta proskar dht yi azaltinca saclar beslenmeye canlanmaya baslio o sirada takviye bunu hizlandirabilir
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2016, 13:40:48 Gönderen: Onurd »

Erolaksoy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2016, 20:19:04 »
Ewet nirmalde 1 mg ları olanıda satılıyormus ama daha pahalımış 4te 1 ini alırsın dedi oyle yapmaya basladım.hapta zaten minnacık 4 e bolerken zorlanio insan.minoxu 3 5 kisiden daha duymuştum tuylenme yaptığına gozle gozukur bir fark oldugunu duydum.o yuzden 3 ay kullanıcam faydası olmasada psikolojik olarak etki yapıcagını dusunuyorum. Zarar vermedigi surece problem yok 😉dusuncelerin ve fikirlerin icin tesekkur ederim.sac ekimi sonrası zor bir surec psikolojik olarak.ben çok biuuk beklentiye girmiyorum zaten 3 numara tras olmayı seven biriyim☺seyreklik gidecektir yeter bana😆

Facebook Twitter Instagram