Gönderen Konu: OP.DR.İLHAN SERDAROĞLU 2200 GREFT SAÇ EKİMİ  (Okunma sayısı 26111 defa)

kafabikarışık

• Full Member
Ynt: OP.DR.İLHAN SERDAROĞLU 2200 GREFT SAÇ EKİMİ
« Yanıtla #75 : 18 Mayıs 2018, 23:35:01 »
Her şey normal. Endişe edilecek bir durum yok. Tüm kabuklar döküldükten sonra şok evresinde L şeklinde saçlar görebilirsin bunlar da normal. Bol bol saç dökülecek 4. ay çıkacak. Bol sabır gerekli ;)

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #76 : 18 Mayıs 2018, 23:49:52 »
Kabuk dokmede zorlaniyorsan bunu yabanci bir form sitesinde okumustum kazima yada surterek cikarmaya calisma eline keskin bir berber makasi al sacin diplerine girmeden kabuklari uc kismindan kes dikkatli ol keserken saci cektirerek kesme buda altin degerinde bir bilgi ilk defa senin konunda acikliyorum  ;) ben bu bilgiyi daha once ogrenme firsati bulamadim uygulayamadim malesef dikkat ederseniz bazi kabuk dokumlerinde belirli yerler kizariktir ve kanamali bolgeler olusur yolunmus gibi bu goruntu normal deildir zorlamayla surtmeyle tahris olan bolgeler kokler zarar gormektedir genelde herkez normal bir goruntu der ama o greftler olmustur ben bu konulari cok arastirdim kabuk dokumunde dedigimi uygularsan cok daha iyi olcaktir  ;)

technicz9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #77 : 19 Mayıs 2018, 00:16:09 »
Kabuk dokmede zorlaniyorsan bunu yabanci bir form sitesinde okumustum kazima yada surterek cikarmaya calisma eline keskin bir berber makasi al sacin diplerine girmeden kabuklari uc kismindan kes dikkatli ol keserken saci cektirerek kesme buda altin degerinde bir bilgi ilk defa senin konunda acikliyorum  ;) ben bu bilgiyi daha once ogrenme firsati bulamadim uygulayamadim malesef dikkat ederseniz bazi kabuk dokumlerinde belirli yerler kizariktir ve kanamali bolgeler olusur yolunmus gibi bu goruntu normal deildir zorlamayla surtmeyle tahris olan bolgeler kokler zarar gormektedir genelde herkez normal bir goruntu der ama o greftler olmustur ben bu konulari cok arastirdim kabuk dokumunde dedigimi uygularsan cok daha iyi olcaktir  ;)

farklı ve mantıklı bir uygulama paylaşım için sağol fakat ölmüş greftler kısmına katılmıyorum kabukla gelen greftler derinin altında iyileşme sürecine giriyor kök hücresi oluşuyor,ekimden 7-10 sonra kabuklar greftlerle dökülse bile tekrar çıkma olasılığı yüksektir.
Dünle beraber gitti düne ait ne varsa,bugün yeni şeyler söylemek gerek.

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #78 : 19 Mayıs 2018, 00:24:01 »
Kendin soyluyorsun bak İyilesmeden o bolgeye zarar veriyorsun tahris olup kanayan bolgelerden bahsetmistim bu benim.Dusuncem gordugum kadariylada cikis olmuyor 1. Cil ornek kendimde gozlemledim senin dusuncenede saygi duyarim  😊

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #79 : 19 Mayıs 2018, 00:35:22 »
Kabuk dökmek için 10. veya 11. günde önceki günlere göre parmak uçlarıyla biraz daha sert dokunmak gerekebiliyor. Kanama olmaması önemli. Kanama olursa kayıp ihtimali anlamına geliyor. Kabuk dökülmesi esnasında kanama olduysa bu normal değildir.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2018, 00:41:55 Gönderen: TonyMontana »
The World is Yours

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #80 : 19 Mayıs 2018, 00:39:15 »
👍👏

erkanovic

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #81 : 19 Mayıs 2018, 13:32:48 »
hayırlı olsun hocam inşallah istediğin sonucu alırsın.15 gün sonunda bütün kabukları dökmen gerekiyor,kabukla birlikte saç kökleri gelirse endişe etme normaldir ayrıca kabuklar dökülmezse banyo lifiyle yavaş yavaş ovalayarak söküp atabilirsin sıkıntı olmaz...

evet hocam ilhan hocada zaten 2 hafta içinde kabuk kaldıysa hepsini dökücez dedi. pazartesi günü kabukların tamamen temizlenmiş olması gerekiyor.

erkanovic

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #82 : 19 Mayıs 2018, 13:33:47 »
Her şey normal. Endişe edilecek bir durum yok. Tüm kabuklar döküldükten sonra şok evresinde L şeklinde saçlar görebilirsin bunlar da normal. Bol bol saç dökülecek 4. ay çıkacak. Bol sabır gerekli ;)

keşke şok dökülme olmasa diyor bazen insan :)

erkanovic

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #83 : 19 Mayıs 2018, 13:34:38 »

bilgi için teşekkür ederim hocam ama ben dokunmaya korkarken makasla bişeyler yapabileceğimi pek sanmıyorum :)

erkanovic

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #84 : 19 Mayıs 2018, 13:44:38 »
12.gün donör bölge
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2018, 11:52:42 Gönderen: erkanovic »

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #85 : 19 Mayıs 2018, 13:54:03 »
Cok temiz donorun sikintisiz

kafabikarışık

• Full Member
« Yanıtla #86 : 19 Mayıs 2018, 15:20:47 »
Donör daha iyi duruyor ama çekim açısı da önemli. Bir kaç ay sonra yeni bir resim ekleyin kesin.
  • Ekim Tarihi: 05.09.2017
  • Ekim Merkezi ismi Emphair
  • Greft Miktarı 3340
  • Yaşınız 33

erkanovic

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #87 : 19 Mayıs 2018, 21:58:32 »
Donör daha iyi duruyor ama çekim açısı da önemli. Bir kaç ay sonra yeni bir resim ekleyin kesin.

tamamdır ara ara fotoğraf yüklerim

erkanovic

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #88 : 21 Mayıs 2018, 11:43:13 »
Bugün 15 gün oldu ve kabuklar tamamen temizlendi arkadaşlar. İkinci fotoğrafta saç ekiminin 3.günü çarpma yaşamıştım belki hatırlarsınız. Şu anlık gözle görülür birşey yok ama saçlar çıkarken tekrar gözlemliycem orayı. Ayrıca ön bölgede tentürdiyot sürdüğüm alanda da ufak bir kabuk kanama yaptı. Saçlar vs duruyor ama yine o bölgeyide gözlemliycem. Evet durum bu şekilde arkadaşlar. Kabuklar gidince kafam rahatladı :)
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2018, 11:50:02 Gönderen: erkanovic »

erkanovic

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #89 : 21 Mayıs 2018, 11:46:49 »
14.gün donör flashlı çekim

Facebook Twitter Instagram