Gönderen Konu: SERKAN AYGIN 2500 Greft - 2011 NİSAN  (Okunma sayısı 6704 defa)

Akon47

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
SERKAN AYGIN 2500 Greft - 2011 NİSAN
« : 27 Nisan 2018, 18:25:00 »
Arkadaşlar başka bir bölümde de Serkan Aygınla ilgili resim eklemiştim.
Buraya kesinlikle reklam amaçlı değil sevap amaçlı bu konuyu açıyorum.

2011 Yılında annem zannediyorum ülke tv de serkan bey in anlatımını izlemiş ve bana burayı tavsiye etti. Daha sonra çok yakın bir arkadaşımın saç ektirdiğini , hatta aynı yerde ektirdiğini öğrendim. Fiyat 2200 TL idi ve gayet uygun geldi. Şimdilerde 4000 TL lere çıkmış sanırım. Görüşmede yaşımın genç olduğunu (21) belirtti ve ikinci bir ekim gerekebileceğini söyledi. Bunun için donörümün yeterli olduğunu  , hatta hemen her insanın donöründe en az 2-3 ekim yapılabilecek miktarda greft bulunduğunu belirtti. Biz de ileride bir kez daha gerekirse yaptırırız diye düşündük.

Ekim günüm geldiğinde sabah 9 da ekim olacağını söylediler ve sabah 9 da hastaneye vardık. Oyalamalar vs derken zannediyorum ki araya bir ekim aldılar ve ekimim için akşam 17 de ameliyathaneye alındım. Bunun için ne kadar kızsam da ameliyata gireceğimden dolayı birşey söyleyemedim. Operasyon bazı reklamcıların belirttiği gibi hiç acısız geçmedi. Zannediyorum motorlu bir araçla donörden greftleri aldılar ve bölgeye dikildi. Hastaneden 23.00 civarı ayrıldık.

Ekilecek bölgede mevcut saçlarım olduğundan ekim sonrası şok dökülme vs sonunda gayet sık bir saça kavuştum. Ekime kadar kullandığım prope-cia yı ekim sonrası bıraktım ve 5 seans ücretsiz mezoterapi yapıldı. Saçlarım cidden güzel olmuştu fakat kısa kestirdiğimde donörde iz çıkıyordu. 

Ekilen bölgedeki mevcut saçlarım dökülünce geriye sadece ekilenler kaldı. Böylece ekilen bölgenin de 2500 greft olmadığını görmüş olduk . Donörü katledip belki 1500-2000 greft ektiler bölgeye.
En son KORAY ERDOĞAN kliniği ile saç ekimi için görüştüğümde donörümün yetersiz olduğunu finastride kullanmamın işe yarayabileceğini belirttiler. Öncelikle buradan kendisine teşekkür ederim. Gel alırız yaparız demediler başta Serkan Aygının dediği gibi veya Arenamedin şimdi dediği gibi. Üstelik reddettiği miktar diğerleri gibi 4-6 bin TL değil en az 25000 TL. Allah herkesi böyle dürüst insanlara denk getirsin.

Sonuç olarak şimdi Pros-car 1/4 tablet + 2500mg Biotin + Sarımsak yağı + Seba-med ile başlayacağım. Daha sonra biotini 1000 mg a düşüreceğim . Eğer yan etki vs görürsem pros-carı da bırakacağım. Onun dışında insülin direnci var olduğu için folik asit ve b12 de kullanıyorum.

Ekim sonrası alan ve şimdiki durum resimlerini ekleyeceğim.

kilian

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: SERKAN AYGIN 2500 Greft - 2011 NİSAN
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2018, 19:27:20 »
Yaşadıkların çok üzücü. Hayal kırıklığını tahmin edebiliyorum. Bu konuyu açıp bu tecrübeni paylaşmakla çok önemli bir iş yaptın. Genç yaşta saç ektirmeyi düşünen arkadaşlara ders olsun.

Üç büyük hatan var:

*21 yaşında ekim yaptırman
*Ekimden sonra finasteride'ı bırakman
*Mikro motorla alım yaptırman

Genç yaşta ekim yaptırmak son tercih olmalı. Yaptırılacaksa da, en iyi doktorlardan birine gidip, gelecekte yaşanacak tahmini saç dökülmesi (en kötü senaryo) hesaplanarak doğru planlanma ile mütevazı (conservative - saç çizgisi geride olmak kaydı ile) ekim yaptırmalı.

Yan etki hissedilmiyorsa finasteride ekimden sonra bırakılmamalı. Agresif saç dökümesi devam ederken genç yaşta ekim yaptırıp finasteride kullan(a)mayanlara şimdiden geçmiş olsun diyorum. Saç ektirerek büyük hata yaptınız. Kalan saçlar mucize olmazsa maalesef dökülüyor.

Gelelim mikro motor yalanına. Bu yalana ben de kandım. Bazı doktorlar 'Usta ellerde fark yaratmaz diyorlar' sonra kafanızı teknisyenlere emanet ediyorlar. Bütçe varsa kesinlikle ama kesinlikle manuel alım yapılmalı. Manuel alım zordur ama en kötüsü bile mikro motordan daha iyidir. Zaten o motorun sıcaklığını kafanızda hissettiğinizde nasıl bir hata yaptığınızı anlıyorsunuz ama çok geç oluyor. Bir de mikro motor yorucu olmadığı için batırıp çıkarıyorlar bazen ekeceklerinden bile fazla alıp over-harvesting yapıyorlar. Sonra ikinci-üçüncü ekim hakkınız da gasp edilmiş oluyor ki unutmayın milyon dolarlar bile verseniz donördeki saçları geri getiremezsiniz.  :)

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2018, 20:53:26 »
Bence arkadaş doktorları da karıştırıyor olabilir Aranamed- Serkan Aydın dan bahsediyor galiba.

Akon47

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2018, 20:57:42 »
Bence arkadaş doktorları da karıştırıyor olabilir Aranamed- Serkan Aydın dan bahsediyor galiba.

Yok arenamed e de söyledim onlar da ekim yapılır diye teklif verdi geçenlerde.

Okan29

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2018, 21:13:28 »
Resimler çok kötü çıkmış biraz daha kaliteli resim atarsan iyi olur.
Kilian ın mikronotorla ilgili düşüncelerine kalıtılıyorum şöyleki
Mikronotoru kullanan arkadaş uç dödüğü için kendini yormadan alıyor tabi kendini kaptırdığı
zaman bu hızla aldığı çoğu grefte de zarar veriyor donoru saymıyorum bile.
Manuelde olcup tartıyorsun ve daha dikkatli davranılıyor
Birşey daha manel de çok yavaş oluyor diyorlar bu yanlış
Mikro motorun sağ olarak çıkarttığı hıza yakın manuel alım yapan arkadaşlar var
Bu mesleki beceri ile  alakalı.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2018, 21:30:05 »

Karıştırmıyor.. zaten Serkan Aydın doktor degil

ankaralı1012

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2018, 22:52:07 »
Resimler çok kötü çıkmış biraz daha kaliteli resim atarsan iyi olur.
Kilian ın mikronotorla ilgili düşüncelerine kalıtılıyorum şöyleki
Mikronotoru kullanan arkadaş uç dödüğü için kendini yormadan alıyor tabi kendini kaptırdığı
zaman bu hızla aldığı çoğu grefte de zarar veriyor donoru saymıyorum bile.
Manuelde olcup tartıyorsun ve daha dikkatli davranılıyor
Birşey daha manel de çok yavaş oluyor diyorlar bu yanlış
Mikro motorun sağ olarak çıkarttığı hıza yakın manuel alım yapan arkadaşlar var
Bu mesleki beceri ile  alakalı.
ben mikromotorla ilgili bu görüşlere katılmıyorum örneğin hakan doğanay hem.mikromotor hemde manuel alıyor ikisi arasinda alımlarını karşılaştırın hiç bir fark göremezsiniz şahin çelik mikromotor kullanıyor ense de hic bir ize rastlayamazsınız ilhan serdaroğlu mikromotor kullanır yine aynı iş mikromotor değil kullanan mikromotor la büyük hata demişsiniz fakat siz alım yapana demeniz gerekir bunu

Okan29

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2018, 23:46:14 »
Mikromotorla özenli çalışmak gerekiyor manuel alım yapılıpta donorü mahvolan arkadaş var mı acaba

Akon47

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2018, 01:58:08 »
Bu bölgeye ekildi arkadaşlar.
2. Resim de donör. Şuan çok kısa sayılmaz.

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2018, 05:45:35 »
sene 2018, hala ütüyle fotoğraf çekenler var

Akon47

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Nisan 2018, 09:34:47 »
Yaşadıkların çok üzücü. Hayal kırıklığını tahmin edebiliyorum. Bu konuyu açıp bu tecrübeni paylaşmakla çok önemli bir iş yaptın. Genç yaşta saç ektirmeyi düşünen arkadaşlara ders olsun.

Üç büyük hatan var:

*21 yaşında ekim yaptırman
*Ekimden sonra finasteride'ı bırakman
*Mikro motorla alım yaptırman

Genç yaşta ekim yaptırmak son tercih olmalı. Yaptırılacaksa da, en iyi doktorlardan birine gidip, gelecekte yaşanacak tahmini saç dökülmesi (en kötü senaryo) hesaplanarak doğru planlanma ile mütevazı (conservative - saç çizgisi geride olmak kaydı ile) ekim yaptırmalı.

Yan etki hissedilmiyorsa finasteride ekimden sonra bırakılmamalı. Agresif saç dökümesi devam ederken genç yaşta ekim yaptırıp finasteride kullan(a)mayanlara şimdiden geçmiş olsun diyorum. Saç ektirerek büyük hata yaptınız. Kalan saçlar mucize olmazsa maalesef dökülüyor.

Gelelim mikro motor yalanına. Bu yalana ben de kandım. Bazı doktorlar 'Usta ellerde fark yaratmaz diyorlar' sonra kafanızı teknisyenlere emanet ediyorlar. Bütçe varsa kesinlikle ama kesinlikle manuel alım yapılmalı. Manuel alım zordur ama en kötüsü bile mikro motordan daha iyidir. Zaten o motorun sıcaklığını kafanızda hissettiğinizde nasıl bir hata yaptığınızı anlıyorsunuz ama çok geç oluyor. Bir de mikro motor yorucu olmadığı için batırıp çıkarıyorlar bazen ekeceklerinden bile fazla alıp over-harvesting yapıyorlar. Sonra ikinci-üçüncü ekim hakkınız da gasp edilmiş oluyor ki unutmayın milyon dolarlar bile verseniz donördeki saçları geri getiremezsiniz.  :)

7 sene önce bu iş bu kadar yaygın değildi. Biz de Serkan Aygın ın biraz gazına geldik. Nasıl olsa 3 kez daha ekiliyormuş dedik. Gerçi şu da var üniversite yıllarımda saçlı gezdim. Lisede dökülmeye başladı ve cidden paikolojik olarak bir genç için çok zor kellik.

Dediğiniz gibi donör artık iflas etti ve geri getirilemez halde. Keşke koray hocadan daha önce haberim olsaydı. Hem ozamanlar euro da 2-3 tl dir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2018, 10:37:12 »
Geçmiş olsun umarım hersey sizin için bundan sonra güzel olur

Şuan izlediğiniz yol nedir nasıl bır planlama yaptınız?
Global Moderator

Akon47

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2018, 17:07:35 »

Hocam koray beyin operasyonu reddetmesinden sonra başka araştırma yapmadım. Bugün itibariyle pros car 1/4 tablet 2500mg biotin başladım. Çörek otu yağı ve sarımsak yağını krıştırarak kafama sürdüm ama koku çekilmez olduğundan sarımsak yağını şampuana katacağım. 1-2 sene pros car kullanıp azaltarak bırakmayı düşünüyorum. Biotin ise 50 gün sonra 1000mg olarak devam edeceğim.

Akon47

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2018, 17:09:46 »

Zaten folibol ve apikobal kullanıyorum.

soraro

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Nisan 2018, 10:47:08 »
Serkan Aygın -Aydın ya biri söylesin bunlar aynı kişi mi? Millet şaşırıyor abi

Facebook Twitter Instagram