Gönderen Konu: Bu saç dökülmesinin skalası ne?  (Okunma sayısı 6146 defa)

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Bu saç dökülmesinin skalası ne?
« Yanıtla #15 : 02 Nisan 2018, 00:33:24 »
kardeş kusura bakma fakat, çığırtkanlık yapılınca kalıcı etki olabilir diye prospektüse ekleniyor belki gerçekten vardır fakat şu ana kadar internet ortamında denk geldiğim adamlar 1 hafta kullanıp hayatlarının karardıklarını söylüyordu. bilmiyorum genelde takıldığım sitelerde "finasteride killed my children and wife" geyiği vardı. belki ondan ciddiye alamıyorum. şu an bir projeyle uğraşıyorum fakat 2-3gün içinde attığın siteyi direk incelicem, ama 1200 adamın merc-ke dava açtığı haber broscience'dan öte bişi olmuyor(tekrar söylüyorum tam incelemedim attığın siteyi çünkü vaktim dar şu aralar).
bu arada ilaç 25yıldır falan piyasada 1990 veya 1980lerde saç dökülmesi için onaylanıyodu galiba.

ve son olarak picking yapmaktan vazgeç. tüm metinde cümle seçip algı operasyonu yapıyosun siyasetçiler gibi hoş değil.
3kişi pfs için intihar etmiş. finas kullanan kaç kişi var düşün. 100binlerce ee 100binde 3kişi zaten normaldede çok saçma sebebler için inthiar ediyo, saçı döküldüğü için intihar edenlerde var, aynı şekilde sen suicide ve finasterid diye aratırsan sonuç bulursun fakat suicide diye aratırsan finasteride çıkmaz, sexual problems and finas yazarsanda aynı şeyi blulrsun fakat sexual problems yazınca finas çıkmıyor.

şimdi o küçümser tavrını alıp burada keskin çizgilerle yorumlar yapmamanı öneririm. çünkü aynı şeyi hakkında düşünsemde düzgünce konuşmaya çalışıyorum.

Bu arada bende şuna hastayım, ya ""Oturduğunuz yerden sıkmak, konuşmak çok kolay. "Yauv ben kullandım pek bişi olmadı" - "Kaynımda da var" zihniyeti, farklı değil. "" diye düşünme zihniyeti, bi ötekileştirme mi seziyorum ne.

Neyse vaktim olduğunda inan sana daha detaylı yazı yazarım, küçümsemeden ve tatlı dille hemde senin yapmadığın gibi.

1) Verebileceğin bir cevap yok. İlaç üzerinde her yıl milyar dolar kazanan bir şirket prospektüse "ilaç kullanımı bırakıldığında da yan etkileri görülmeye devam edebilir" diye kendisi ekliyorsa, senin söyleyebileceğin, verebileceğin bir cevap YOK. Madem "belki de gerçekten vardır" diyecektin ilk başta neye güvenip "yauv yok öyle bir şey sallama" diyorsun? Söyleyeyim nedenini : konu hakkında bilgin yoktu, ondan.

2) 1400 "reported case" var ve "broscience" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmediğini düşünüyorum. Alakasız bir yerde kullanmışsın. Bu yan etkileri gören herkesin gidip Merck'e dava açabileceğini mi sanıyorsun?  Geçiniz. 1400 kişi kalkmış, Novartis'den büyük olan bir şirkete Merck'e dava açma gayreti göstermiş. 1400 kişi. Kazanamayacağını bile bile. Dava açınca bir sonuç çıkmayacağını bilip harekete geçmeyen kaç bin kişi var, hesaplayın. Bu sadece ABD bu arada. Ppecia dünyada hemen her ülkede satılan bir ilaç. Türkiye'de kalıcı yan etki yaşadığında kime dava açaksın, nereye gideceksin?

Doğru. 25 yıldır piyasada olan ilaca 2012'de KALICI yan etki görülebileceği ve depresyona neden olabileceği yazıyor. Bu ilaç firması bilmem kaç yıldır bu etkileri yaratabileceğini bilmiyor muydu? Biliyordu. Neden daha önce eklemedi? Cevabı yazmaya gerek yok.

Evet, senin gibi konu hakkında bilgisi kısıtlı olup atıp tutan kişileri ötekileştiriyorum. Bu forumda 100'e yakın post attım, daha önce böyle bir tavır takındığımı kimse görmemiştir. Çünkü kimse bilmediği, araştırmadığı, fikrinin kısıtlı olduğu konular hakkında senin kadar rahat konuşmadı. Bana özel mesajla, buraya yazmaktan çekinen ve Finasterid konusunda soru soran bilmem kaç tane kişi oldu, benim foruma katılmam şurada 1-2 ay vardır ya da yoktur. Neden özel mesajla sordular? Çünkü açık açık sorsalar senin gibi insanlar "ben yıllardır kullanıyorum bir şey olmadı, placebo'dur o" diyip adamla dalga geçeceğini biliyorlar. Bu yüzden.

İntihar eden 3 kişi var demedim ayrıca, YAZIDA üç kişiden bahsediliyor dedim.

İstediğin zaman, istediğin detayda yazı yazabilirsin bu konu hakkında. Yazmadan önce iyice araştırıp gelmeni tavsiye ediyorum.

Can29

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 02 Nisan 2018, 00:50:00 »
Hocam ilaç çok masum leblebi gibi yutun kimse demiyor zaten oluşabilicek yan etkilerinde herkes farkında  sen yazıp yazıp duruyorsun sana karsı saygımda var  şuan kullanıyorum problem yaşamıyorum  kullanan kullanır kullanmayanda  kullanmaz nasılki  sende kullandın bıraktın onun gibi.. gerek yok herkes herşeyın farkında.
Kuleyle kavgalı çilekeş pilot.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 02 Nisan 2018, 00:53:13 »
peki reis bende senin gibi cherry picking yapabilir miyim? buna izin var mı. Attığım çalışmaları yav bunlar yalan diyip reddetme sonra? konu hakkında bilgim var senden çok veya az bunu bilemem çünkü senin araştırma durumunu bilmiyorum fakat bunları 2-3 sene önce detaylı araştırıyordum şu an direk kaynaklı bilgi veremem çünkü sen şu an pphelpten çekiyosun bilgilerini, ki mükemmel bir bilim sitesi, hayatları before after finasterid diye yaşayan mükemmel insanlar, 15-20 sene kullanıp yaşlandığını için değilde o ilaç yüzünden cinsel sorun yaşadıklarını düşünen insanlar falan.
bu arada ppeciahelpi kabul etmiyorum kaynak olarak, ve araştırılıp yan etkisinin garantilenmediği hiç bir reported case'yide. bana gazete haberide atmıcaksın sonra.
büyük ihtimal prospektüsteki yan etki oranlarınıda kabul etmiyosundur %33 falandır senin için. pphelpte öyleydi galiba en son. bu mesajıma da cevap ver sonra ben sana işim olmayınca detaylı yazıcam.
arkadaştan da özür diliyorum konunu mahvettik.

bu arada doktorlara da bireysel güvenme, 2 üroloji doktoruyla konuştum ilaç hakkında, 1i annemin çalıştığı hastanedeydi, kadın olmak istiyosa kullansın demiş, diğeride hafif bir ilaç çok yan etkisi yok kullanabilirsin demişti, kadın olmak istiyosa kullansın diyende saçları uzatıp kelini saklamaya çalışan yaşlıca bir adamdı(belki yaşlı değildi ama kel ya hani yaşlı gözüküyor).

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 02 Nisan 2018, 01:06:01 »
peki reis bende senin gibi cherry picking yapabilir miyim? buna izin var mı. Attığım çalışmaları yav bunlar yalan diyip reddetme sonra? konu hakkında bilgim var senden çok veya az bunu bilemem çünkü senin araştırma durumunu bilmiyorum fakat bunları 2-3 sene önce detaylı araştırıyordum şu an direk kaynaklı bilgi veremem çünkü sen şu an pphelpten çekiyosun bilgilerini, ki mükemmel bir bilim sitesi, hayatları before after finasterid diye yaşayan mükemmel insanlar, 15-20 sene kullanıp yaşlandığını için değilde o ilaç yüzünden cinsel sorun yaşadıklarını düşünen insanlar falan.
bu arada ppeciahelpi kabul etmiyorum kaynak olarak, ve araştırılıp yan etkisinin garantilenmediği hiç bir reported case'yide. bana gazete haberide atmıcaksın sonra.
büyük ihtimal prospektüsteki yan etki oranlarınıda kabul etmiyosundur %33 falandır senin için. pphelpte öyleydi galiba en son. bu mesajıma da cevap ver sonra ben sana işim olmayınca detaylı yazıcam.
arkadaştan da özür diliyorum konunu mahvettik.

bu arada doktorlara da bireysel güvenme, 2 üroloji doktoruyla konuştum ilaç hakkında, 1i annemin çalıştığı hastanedeydi, kadın olmak istiyosa kullansın demiş, diğeride hafif bir ilaç çok yan etkisi yok kullanabilirsin demişti, kadın olmak istiyosa kullansın diyende saçları uzatıp kelini saklamaya çalışan yaşlıca bir adamdı(belki yaşlı değildi ama kel ya hani yaşlı gözüküyor).

Ben de arkadaştan özür diliyorum, ancak diğer konusunda ilacı kullanmayı düşünmediğini belirtimişti o yüzden çok da problem olacağını sanmıyorum bu konuyu tartışmanın.

Şimdi,

Konu hakkında en ufak bir okumuşluğun olsa Merck'in ilaç kullanımı durdurulduğunda yan etkilerin görülmeye devam edebileceğini eklediğini bilirdin. Kısacası benimle tartışabilecek düzeyde bir araştırma yapmışlığın olduğunu sanmıyorum çünkü hala tüm olayın Ppeciahelp ile alakalı olduğunu falan sanıyorsun. O site çoktan öldü, kullanılmıyor. Bitti yani. Oraya giren çıkan yok. Bu konular her konuşulduğunda "yauv öyle bir site var manyak dolu her şeyi ppecia'ya yüklüyorlar" şu cümlenin modası 2011, 2012'de falan bitti. Forumun tek faydası yapılan araştırmalarda, ABD'den üye olan kişileri çağırıp anket yaptırmak, kan değerlerine baktırmak ya da o kişilerden değerleri toplamak.

- Doktorlara güvenme (Türkiye'de PFS ve Finasterid üzerine araştırma yapmış doktor sayısı bir elin parmalaklarını geçmiyor. Bahsettiğin Ürologlar kim bilmiyorum ancak adını verirsen onlardan biri mi, değil mi söylerim)
- Forumlara güvenme
- Araştırmalara güvenme
- Gazete haberine güvenme (Gazete haberi dediğin şey olay hakkındaki bilgilerin toplandığı ve referanslarla yazılmış detaylı bir yazı bu arada. Sabah gazetesinin sağlık köşesinden alıntı değil)

Kime güveneyim, konu hakkında limitli bir bilgiye sahip olan sana mı?

"%33 falandır senin için"

Benim adıma da konuş istiyorsan? Senin söylediklerinin yanlış olduğunu direkt olarak kanıtladım, şimdi benim adıma konuşup benim söylediklerimi mi çürüteceksin?

Bence sen bu konu hakkında fazla kafanı yorma. Al Ppecia'nı, iç suyunu saçını koru. Bu konuyu tartışabilecek seviyede, bilgide olan birini ben attığı 1-2 mesajda anlıyorum, sen onlardan biri değilsin.

Güzel, sağlıklı saçlar diliyorum.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 02 Nisan 2018, 01:17:39 »
Çalışmalara güvenme mi dedim ben. Bak birde yalandan birşeyler ekleyip çıkarıyosun. Yanılıyo olabileceğine imkan vermiyosun dimi. Elindeki bilgi kesin doğru yani. Aksini iddia eden bilgilerde yanlış. Yapma lütfen şu pickingi, sana birşey katmaz hayatta hiçbir zaman bir adım öteye gidemezsin böyle keskin fikirlere sahip olarak ve cımbızla laf çekip onu yontarak falan, neyse triggerlanıyorum bunca işin arasında hala yazıyorum

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 02 Nisan 2018, 01:29:35 »
Yanılıyor olabileceğime imkan vermiyorum evet. İlacı yapan firma bile doğrusunu 20 yıl sonra kabul etmişken, sana ne oluyor yahu? Ne bilgin var da konuşuyorsun? Konu hakkında gram araştırma yapmamışsın, tek dayanağın "2 yıldır ilacı kullanıyorum bir sakıncasını görmedim" bu. Tek dayanağı bu olan birinin söylediklerini niye dinleyeyim?

Nerede "picking" yaptığımı söylersen daha iyi olur, karşı sav olarak en başından beri söylediğin tek şey "picking" yapmam. Doğru düzgün bir anti-tezin bile yok. Sadece boş laf yapıyorsun. Laf salatası. Boş boş konuştuğun haliyle söylediğim şeyler seni tetikliyor, haklısın. Şu düştüğün duruma kimse düşmek istemez. 

Bu arada "hiçbir zaman öteye gidemezsin" diyorsun, kim olduğum hakkında en ufak bilgin yok. Nereden biliyor gitmediğimi? Şu son 3 mesajında yaptığın mantık hatalarını yazmak istemiyorum.

2012 yılında Merck'in "tamam, siz haklısınız. İlacın kalıcı yan etkileri var ve kullanımı bırakıldıktan sonra da bu yan etkiler devam edebilir" dediği, her şeyi bitiren o araştırma, buyur :

https://peerj.com/articles/3020/

Ha, vakti olmayanlara söyleyeyim sonuç şu : 11.909 kullanan kişi arasında 167 kişide KALICI olarak cinsel hasar yaratıyor ilaç. Epey detaylı bir araştırma, isteyen açar okur. Bunun gibi 3-4 tane daha Merck'in belini kıran, PFS'in doğru olduğunu kanıtlayan araştırma var ama onları daha sonraya saklıyorum. Bakalım bazı arkadaşlar ne kadar sürdürmeye çalışacak bu "yok haksız da olabilirsin o kadar emin olma" oyununu.

İnsanımızdaki ilk problem : Konu hakkında bilgisi olmayıp fikre sahip olmak.
İnsanmızdaki ikinci problem : Konu hakkında bildikleri yanlış olunca "tamam, sen haklıymışsın" diyememek.

« Son Düzenleme: 02 Nisan 2018, 02:13:33 Gönderen: MeetYourMaker »

Mrblack

• Sr. Member
« Yanıtla #21 : 02 Nisan 2018, 01:51:37 »
Cinsel istekte azalma, Peniste yetersiz sertleşme, Erken boşalma, Memelerde sızlama, Memelerde büyüme (jinekomasti), Meni (ejekulat) miktarında azalma ve sıvılaşma,Vücut kıllarında azalma,Sakalın geç uzaması, Sık idrara çıkma, Yumurtalıklarda ağrı,yaglanma vs

bunlar zaten bılındık bu ılacı kullananlar için olaşabılıcek yanetkıler bunları ınkar eden yok bunlardan herhangı bır sıkıntıyı yaşayanda ılacı bırakır bu forumda sürekli bu tartışmalar olur

yanı senın bahsettıklerın yeni bır durum yada gızlenen saklanan bır durum degil

kullanıp problem yaşamayanlar devam edıyor bu problem yaşamıyacak yada yaşayacak anlamına gelmez.

genelde zaten bu ilacı 1 sene kullan dıye tavsıye eder ekımcılerde

saç ekımı yaptıran kışınınde 1 sene kullanmasında fayda var..

oyüzden süreklı bunları konuşup kullanan ınsanlarıda huzursuz etmenin bır anlamı yok cunkı ben huzursuz oluyorum okudukça
sıkıntı yaşadığımı hıssedersem bırakırım ama bu yazılar benı çok olumsuz etkılıyor.

rexics

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 02 Nisan 2018, 02:05:13 »
İki forum üyesi benden özür dilemiş konumu kirlettiklerini düşünerek öncelikle estağfirullah diyorum. Amaç bilgilenmek. Hiç kullanmasamda bilgi sahibi olmayı isterim tıplı kanser ya da diyabet olmama rağmen bunların araştırmasını yaptığım gibi. Ben herhangi hormon baskılayıcı bir ilaç kullanmam. Yani sadece testeron değil baya baya vücutta işlevi olan hiçbir hormonu saçım başım için oram buram için baskılamam. Bunu doğru bulmuyorum çünkü herşeyden ziyade birçok durumda kanseri tetikleme olayı yüksel ihtimal ki bunun için hormonlar ve kanser arasındaki ilişkiyi yeteri kadar araştıran amatör bir meraklı bile bilir. Kaldı ki erkeklik organının işlevini herhangi bir şekilde sekteye uğratma ihtimali olan bir ilacı ben zaten kullanamam korkarım. Ha bu beni korkak yapabilir yada psikolojik açıdan endişeli yapabilir ama çok mühim değil. Bunun dışında zaten hormon baskılayıcı tüm ilaçlar risklidir(salgılanan hormon sağlığa zarar oluşturmuyor doğal mecrasında salgılanıyorsa)  ve ilaç firmalarının bu konu hakkında yaptığı açıklamalar tamamen finans politikasıdır fayda politikası değil. Zaten lobileşmiş dünyamın dört köşesinde her türlü hukuk imkanına sahip adamlar haline gelmişler. Dünyada sigara satılıyor beyler:) bunu dünya halkı yasaklayamıyor. Yani ihtiyaç ve bağımlılık arttıkça ilaçların piyasaya sürülme politikası halk sağlığına değil finans kaynağını arttırmak adınadır. Kel kalırsak kalırız. Saçımı çektim attım. Bir arkadaş çok kel değilsin falza olumsuz düşünmüssün eksik bölgelere ekim yapabilirsin derken bir arkadaş yaşına göre ileri seviyedesin ekim ilerde net gerekicek deyip direk analizimi yaptı. Bende ilk defa bu konulara takıldım. Benim tek derdim yahu şu kafamdaki saçları nasıl çok az kayıpla 7-8 sene sonrasına hadi olmadı 5-6 sene sonrasına götürebilirimdi. Bunun için şampuan, faydalı bir bakım yöntemi önerilir belki dedim ama tek çare o hormon baskılayıcı ilacı kullanmakmış. Yada minoxil kullanımıymış oda zaten belli bir süre sonra etkisini kaybediyor dökülmeni olması gereken yere geri getiriyormuş. Yani anladığımız ekim dışında çözüm yok ki bence ekimde bir çözüm değil çünkü ekilen saçlarda dökülebiliyor yada ekim esnasında var olan saçlarına zarar getirip bu sefer olanı döküyor. Anlayacağınız 3-4 sene içinde kel kalacağımı anlamış hatta daha kalmadan kabullenmiş vaziyetteyim. Çok önemsiyor muyum? Evet 2 aydır bu durumla karşı karşıyayım ve şoktayım insan bu kadar genç yaşta beklemiyor çok üzülüyor hayatım bitti diyor artık kimse bana bakmayacak hatta onuda geçtim iş hayatıma sekte vuracak bu dış görüntü filan diyor ama bu ne kadar böyledir zaman gösterecek. Saç bilimi ilerlemiyor. İlerlemeye yaklaşmıyor bile ve en az 2050-2100 senesine kadarda herhangi bir ilerleme beklenmiyor bile teknik olarak anladığım bu. İşin özü saçlar gitti. Artık saçsız yaşamayı öğreneceğiz. Ha belki itici görünecek belki kimse bizi beğenmeyecek yada daha kötüsü fikirlerimizi bile dikkate almayacak ama buda böyledir. Evrim seni değil başkalarını seçti ve onlar senden çok daha güzel belkide çok daha mutlu yaşayacaklar. Temel olarak buna direnmeyi manasız buluyorum zaten. Çünkü sakat doğanlar 25-30unda kanser olanlar kör olanlar konuşamayanlar hareket bile edemeyenler var bu dünyada. Evrim nasıl benim onlardan daha mutlu yaşamamı genlerime kodladıysa başka adamlara görede çok daha mutsuz zevksiz renksiz değersiz yaşamıda bana kodlayacak. Seleksiyonda en mükemmel olan en mükemmel olanı arayamayacağına göre zaten bu yokoluşa kadar gidecek. Açıkçası çok daha önemli şeylerin olduğu şu dünyada çok daha berbat acıların yaşandığı şu dünyada Allah sağlık huzur versinde varsın kadınlar bakmasın. Varsın patronlar ikinci plana itsin. Varsın insanlar dalga geçsin kel desin. Nolacak ki? En fazla ne olabilir? Babamın saçını merak etmiştim attım buraya öğrendim. Şimdi düşünüyorum da bende ilerde onun gibi kel olacağım. Ama şimdi şimdi daha net düşünüyorumda onun kadar olayım neydi Norwood muydu? Norwood 9 olayım. Annem kadar olayım norwood 16 olayım. Yani bende konuyu niye buraya getirdim bilmiyorum ama kendi kendine geldi. Gelmesede olurmuş. Yada geldiği iyi olmuş. Ne bileyim işte. Evet.
Not: Bu forumun konu dışına ihtiyacı var.

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 02 Nisan 2018, 02:08:52 »
Cinsel istekte azalma, Peniste yetersiz sertleşme, Erken boşalma, Memelerde sızlama, Memelerde büyüme (jinekomasti), Meni (ejekulat) miktarında azalma ve sıvılaşma,Vücut kıllarında azalma,Sakalın geç uzaması, Sık idrara çıkma, Yumurtalıklarda ağrı,yaglanma vs

bunlar zaten bılındık bu ılacı kullananlar için olaşabılıcek yanetkıler bunları ınkar eden yok bunlardan herhangı bır sıkıntıyı yaşayanda ılacı bırakır bu forumda sürekli bu tartışmalar olur

yanı senın bahsettıklerın yeni bır durum yada gızlenen saklanan bır durum degil

kullanıp problem yaşamayanlar devam edıyor bu problem yaşamıyacak yada yaşayacak anlamına gelmez.

genelde zaten bu ilacı 1 sene kullan dıye tavsıye eder ekımcılerde

saç ekımı yaptıran kışınınde 1 sene kullanmasında fayda var..

oyüzden süreklı bunları konuşup kullanan ınsanlarıda huzursuz etmenin bır anlamı yok cunkı ben huzursuz oluyorum okudukça
sıkıntı yaşadığımı hıssedersem bırakırım ama bu yazılar benı çok olumsuz etkılıyor.

Tartışılan konu yan etkiler değil. İlaç kullanımı bırakıldığında kesin olarak tüm yan etkilerin geçeceğini iddia etmek.

İnsanları huzursuz etmek de amaç değil. Bilgilendirmek. Ben konuştuğum herkese özellikle yan etki görme ihtimalinin gerçekten çok düşük olduğunu, muhtemelen hiçbir yan etki görmeyeceğini altını çizerek söylüyorum. Her konu açıldığında piyasada saç dökülmesine karşı mevcut ve ulaşımı en kolay olan ilacın Finasterid olduğunu da vurguluyorum. Önceki mesajlarıma bakabilirsiniz.

Ama biri gelip de "ortada kalıcı hasar verme durumu yok. kullanmayı bırak hepsi geçer." derse bu yanlış bilgilendirmeye girer. Bu forumun amacı insanları doğru şekilde olabilecekleri konusunda uyarmak, bilgilendirmek mi yoksa olasılıkları göz ardı ettirmek mi?

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 02 Nisan 2018, 02:13:12 »
Şişik bir egoya sahip olup olmadığını merak ettiğim için pas attım. Ve pasımı asist yaptığın için teşekkür ediyorum. Ben bilgi ve kendini geliştirme olayına felsefik yaklaşıyorum biraz. Yani aslında herkes kendine göre birşeyler bilir yada bilmez ve bildiğimiz herşey yanlış olabilir. Ve her an kendini geliştirebilirsin, fikirlerin hiç bir zaman keskin olmaması gerektiğini düşünüyorum.
Kastetmediğim şeyleri yapmış gibi anlatıp beni kötülüyosun okuyunca bile ben ne salak bir adammışım diyorum. İlaç genel olarak tolere edilebilir bir ilaç ve yanetkilerinin geçmeme olasılığı benim en son baktığım kaynaklarda çok düşüktü. Türkiyede trafik kazası ve terör olayında ölme olasılığın daha yüksek.

Edit: mobilden yazdığım için son mesajını görmeden oluşturdum bu postu. Aynı şeyi söylüyoruz fakat sen farklı noktalarda yükseliyosun

Mrblack

• Sr. Member
« Yanıtla #25 : 02 Nisan 2018, 02:15:04 »
Anlıyorum ben uzunzamandır kullanıyorum yan etki görmedim tabi muhakkak ufakta olsa bazı etkılerı olabilir sonucta ilaç kullanıyoruz bunlar normal ciddi bir yan etki görürsem bırakırım ama yan etki görünce üzerine gidersem belki ozaman kalıcı hadarlar olabılır.. ama büyük ihtımal genelde ilacı bırakınca problemlerınde zamanla düzeldiği gebel bir kanı ama düzelmez diyede idda etmem bırazda piskolojik bu sorunları yaşadıktan sonra bazı ınsanların toparlanmasıda zor olabiliyor ama idda etmiyorum.

Bu konuları okudukca açıkcası huzursuz oluyorumyan etki gördüğünü düşünen arkadaşlar var ise bıraksın demek doğru olucak zaten bunu herkes söyler bu forumda.. iyi geceler

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 02 Nisan 2018, 02:24:18 »
Şişik bir egoya sahip olup olmadığını merak ettiğim için pas attım. Ve pasımı asist yaptığın için teşekkür ediyorum. Ben bilgi ve kendini geliştirme olayına felsefik yaklaşıyorum biraz. Yani aslında herkes kendine göre birşeyler bilir yada bilmez ve bildiğimiz herşey yanlış olabilir. Ve her an kendini geliştirebilirsin, fikirlerin hiç bir zaman keskin olmaması gerektiğini düşünüyorum.
Kastetmediğim şeyleri yapmış gibi anlatıp beni kötülüyosun okuyunca bile ben ne salak bir adammışım diyorum. İlaç genel olarak tolere edilebilir bir ilaç ve yanetkilerinin geçmeme olasılığı benim en son baktığım kaynaklarda çok düşüktü. Türkiyede trafik kazası ve terör olayında ölme olasılığın daha yüksek.

Edit: mobilden yazdığım için son mesajını görmeden oluşturdum bu postu. Aynı şeyi söylüyoruz fakat sen farklı noktalarda yükseliyosun

Fikirlerini geliştirmeye ve değiştirmeye açık biriysen, umarım yazdıklarım bir nebze sana fayda sağlamıştır. Diyebileceklerim bu kadar.

Madem huzursuz oluyorsunuz ya da etkileniyorsunuz, bundan sonra daha dikkatli konuşurum. Kalp kırdıysam, bozduysam affola.

İyi geceler herkese.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 02 Nisan 2018, 14:54:05 »
Anlıyorum ben uzunzamandır kullanıyorum yan etki görmedim tabi muhakkak ufakta olsa bazı etkılerı olabilir sonucta ilaç kullanıyoruz bunlar normal ciddi bir yan etki görürsem bırakırım ama yan etki görünce üzerine gidersem belki ozaman kalıcı hadarlar olabılır.. ama büyük ihtımal genelde ilacı bırakınca problemlerınde zamanla düzeldiği gebel bir kanı ama düzelmez diyede idda etmem bırazda piskolojik bu sorunları yaşadıktan sonra bazı ınsanların toparlanmasıda zor olabiliyor ama idda etmiyorum.

Bu konuları okudukca açıkcası huzursuz oluyorumyan etki gördüğünü düşünen arkadaşlar var ise bıraksın demek doğru olucak zaten bunu herkes söyler bu forumda.. iyi geceler

huzursuz olucak bir durum yok olumsuz bişey konuşmuyorlar güzel bilgiler paylaşıyorlar dostum.
Global Moderator

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 03 Nisan 2018, 20:42:48 »
Yanılıyor olabileceğime imkan vermiyorum evet. İlacı yapan firma bile doğrusunu 20 yıl sonra kabul etmişken, sana ne oluyor yahu? Ne bilgin var da konuşuyorsun? Konu hakkında gram araştırma yapmamışsın, tek dayanağın "2 yıldır ilacı kullanıyorum bir sakıncasını görmedim" bu. Tek dayanağı bu olan birinin söylediklerini niye dinleyeyim?

Nerede "picking" yaptığımı söylersen daha iyi olur, karşı sav olarak en başından beri söylediğin tek şey "picking" yapmam. Doğru düzgün bir anti-tezin bile yok. Sadece boş laf yapıyorsun. Laf salatası. Boş boş konuştuğun haliyle söylediğim şeyler seni tetikliyor, haklısın. Şu düştüğün duruma kimse düşmek istemez. 

Bu arada "hiçbir zaman öteye gidemezsin" diyorsun, kim olduğum hakkında en ufak bilgin yok. Nereden biliyor gitmediğimi? Şu son 3 mesajında yaptığın mantık hatalarını yazmak istemiyorum.

2012 yılında Merck'in "tamam, siz haklısınız. İlacın kalıcı yan etkileri var ve kullanımı bırakıldıktan sonra da bu yan etkiler devam edebilir" dediği, her şeyi bitiren o araştırma, buyur :

Ha, vakti olmayanlara söyleyeyim sonuç şu : 11.909 kullanan kişi arasında 167 kişide KALICI olarak cinsel hasar yaratıyor ilaç. Epey detaylı bir araştırma, isteyen açar okur. Bunun gibi 3-4 tane daha Merck'in belini kıran, PFS'in doğru olduğunu kanıtlayan araştırma var ama onları daha sonraya saklıyorum. Bakalım bazı arkadaşlar ne kadar sürdürmeye çalışacak bu "yok haksız da olabilirsin o kadar emin olma" oyununu.

İnsanmızdaki ikinci problem : Konu hakkında bildikleri yanlış olunca "tamam, sen haklıymışsın" diyememek.

şurdaki linki inceledim(hepsini değil kısa bi özet olarak okudum), çalışma hakkında bir şüphem yok fakat eksik değil mi sence? placebo kontrol grubu yok ve buna rağmen persistent ed %1.4 çıkmış. Bir şey iddia etmiyorum ki çünkü celalleniyorsun, ama ne kadar güvenilir böyle bir araştırmaya sonuçta mutlaka persistent ed çıkıcaktı olmama ihtimali yok placebo-kontrol grubu  olmadığı için, kontrol grubunu uzun süreli finas-kısa süreli finas-uzun süreli placebo-kısa süreli placebo şeklinde yapsalar daha doğru yüzdeler ortaya çıkardı, çünkü bu araştırma uzun süreli kullanımın kısa süreli kullanıma göre kalıcı yan etki oranını ölçüyor. bize bir bilgi veriyor fakat çıkan oranın doğru olmadığını düşünüyorum ki aynı şeyide belirtmişler zaten placebo olsaydı daha doğru bir oran çıkardı diye.

Finas yan etki yapmıyor demiyorum, genel olarak tolere edilebilen bir ilaç diyorum.
Üstte dedim bi yerde,ülkemizde trafik kazasında ölme ihtimalimiz finastan kalıcı yan etki alma ihtimalimizden daha yüksek diye biliyorum.

diğer araştırmalarıda atabilirsin en azından bilgilenirim, şu 1-2 hafta geçsin hepsine teker bakarım

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 03 Nisan 2018, 20:44:08 »

şurdaki linki inceledim(hepsini değil kısa bi özet olarak okudum), çalışma hakkında bir şüphem yok fakat eksik değil mi sence? placebo kontrol grubu yok ve buna rağmen persistent ed %1.4 çıkmış. Bir şey iddia etmiyorum ki çünkü celalleniyorsun, ama ne kadar güvenilir böyle bir araştırmaya sonuçta mutlaka persistent ed çıkıcaktı olmama ihtimali yok placebo-kontrol grubu  olmadığı için, kontrol grubunu uzun süreli finas-kısa süreli finas-uzun süreli placebo-kısa süreli placebo şeklinde yapsalar daha doğru yüzdeler ortaya çıkardı, çünkü bu araştırma uzun süreli kullanımın kısa süreli kullanıma göre kalıcı yan etki oranını ölçüyor. bize bir bilgi veriyor fakat çıkan oranın doğru olmadığını düşünüyorum ki aynı şeyide belirtmişler zaten placebo olsaydı daha doğru bir oran çıkardı diye.

Finas yan etki yapmıyor demiyorum, genel olarak tolere edilebilen ve yan etki yapmayan bir ilaç diyorum.
Üstte dedim bi yerde,ülkemizde trafik kazasında ölme ihtimalimiz finastan kalıcı yan etki alma ihtimalimizden daha yüksek diye biliyorum.

diğer araştırmalarıda atabilirsin en azından bilgilenirim, şu 1-2 hafta geçsin hepsine teker bakarım

Facebook Twitter Instagram