Gönderen Konu: Bu saç dökülmesinin skalası ne?  (Okunma sayısı 6147 defa)

PagaroN

• Hero Member
Ynt: Bu saç dökülmesinin skalası ne?
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2018, 19:02:01 »
Merhaba
Scala ile ilgili yazıyı inceleyebilirsiniz.
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=4042.15
İyi forumlar...

Biradam

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2018, 21:40:03 »
Norwood 7 hocam

rexics

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 31 Mart 2018, 22:33:56 »
Norwood 7 hocam
Hocam Norwood 6 gibi duruyor skalaya göre. Norwood 7 daha ileri bir seviye dökülme gibi gözüküyor. Yanlış mıyım anlamadım pek

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 31 Mart 2018, 22:53:16 »
Norwood 7 hocam
Hocam Norwood 6 gibi duruyor skalaya göre. Norwood 7 daha ileri bir seviye dökülme gibi gözüküyor. Yanlış mıyım anlamadım pek

Norwood 6.

Yan bölgeler "intact" yani hala tam halde. Tabii yaşla gelen bir seyrelme var. Norwood 7'de yan kısımlar, yani kulak üzeri donör harici; onun da üst kısmı dökülüyor. Bu şahısta o bölgelerde dökülme yok. Hatta midscalp'daki köprü bile bir bakıma hayatta kalmayı başarmış. Norwood 7 "slick bald" denilen, "güvenli bölge" hariç her yerin tamamen boş kalmasına deniyor.

rexics

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2018, 00:25:14 »
Norwood 7 hocam

Norwood 6.

Yan bölgeler "intact" yani hala tam halde. Tabii yaşla gelen bir seyrelme var. Norwood 7'de yan kısımlar, yani kulak üzeri donör harici; onun da üst kısmı dökülüyor. Bu şahısta o bölgelerde dökülme yok. Hatta midscalp'daki köprü bile bir bakıma hayatta kalmayı başarmış. Norwood 7 "slick bald" denilen, "güvenli bölge" hariç her yerin tamamen boş kalmasına deniyor.
Peki sayın hocam Bu genetik tip dökülme direk babadan oğula geçiyor mu? Yani baban nasılsa illa öyle mi olmak zorundasın? Yada deden nasılsa illa öyle mi olmak zorundasın? Çünkü genç yaşta ekim yapıldığı zaman ilerideki durum tahmin edilemiyor. Yani tamam evet 25 yaşında ektrenin 45 yaşına kadar sırıtmama durumu var ama ya adam 60a kadar dökülme sürecinde hızlanırsa? Çünküfotoğrafını koyduğum şahsın 40 yaşında baya iyi sayılabilecek saçları vardı. 40ından sonra bu dökülme meydana geldi? Yani genetik olarak üst sınır nedir? Bu bilinenilir mi? Bide 40tan sonra bu kadar hızşı dökülme sizce androjenik midir yoksa başka hormonlar ve stres bu dökülmenin ana sebebi midir? Sorularım fazla ve uzun oldu kusura bakmayın ama güvenerek bilgi alabileceğim fazla mecra yok. Saygılar.

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2018, 01:14:19 »
Peki sayın hocam Bu genetik tip dökülme direk babadan oğula geçiyor mu? Yani baban nasılsa illa öyle mi olmak zorundasın? Yada deden nasılsa illa öyle mi olmak zorundasın? Çünkü genç yaşta ekim yapıldığı zaman ilerideki durum tahmin edilemiyor. Yani tamam evet 25 yaşında ektrenin 45 yaşına kadar sırıtmama durumu var ama ya adam 60a kadar dökülme sürecinde hızlanırsa? Çünküfotoğrafını koyduğum şahsın 40 yaşında baya iyi sayılabilecek saçları vardı. 40ından sonra bu dökülme meydana geldi? Yani genetik olarak üst sınır nedir? Bu bilinenilir mi? Bide 40tan sonra bu kadar hızşı dökülme sizce androjenik midir yoksa başka hormonlar ve stres bu dökülmenin ana sebebi midir? Sorularım fazla ve uzun oldu kusura bakmayın ama güvenerek bilgi alabileceğim fazla mecra yok. Saygılar.

Direkt babadan oğula geçer mi? Babayla aynı olmak zorunda mısın?

Cevap : Böyle bir şey söylenmesi mümkün değil. Lakin babanızın saç dökülme zamanıyla kendi saçınızın dökülmeye başladığı zaman, şiddetini, başladığı ve ilerlediği noktayı kıyaslayarak az çok fikir edinebilirsiniz. Saç dökülmesi genetik bir lotodur ancak ailenizde ne kadar saç dökülmesine maruz kalan kişi varsa şansınız o kadar az oluyor. Babanız size en yakın birey olduğundan ondaki dökülme de size en çok ipucu verecek dökülme oluyor haliyle.

Genetik olarak üst sınır nedir? Bu bilinenilir mi?

Cevap : Hayır bilinemez. Ne olacağını sadece zaman gösterebilir saç dökülmesinde. Bu da en az dökülmenin kendisi kadar can sıkıcı bir durumdur. İlk cevapta söylediğim gibi, çevrenizdeki dökülmelere babadan itibaren incelemeye başlayarak ufak tefek fikirler edinebilirsiniz ancak hangi Norwood derecesinde duracağınızı daha önceden bilemezsiniz.

40'a kadar dökülme yoktu sonra yaşandı

Cevap : Hiç mi dökülme yoktu? Eğer öyleyse ilginç bir durummuş. Genelde saç dökülmesi 25 - 30 yaşları arasında başlar, 40'a geldiğinde epey yavaşlamış olur ve bir süre öyle devam eder. 50'den sonra tekrar bir atak yapar. Biliyorsunuz saç "dökülmesi" diyoruz ancak saçlarımız aslında dökülmüyor, sadece daha zayıf şekilde çıkmaya devam ediyor her yaşam "cycle"'ında. 40 yaşına kadar hormon saldırısına dayansa bile, bir saç kökü ister istemez 50'den sonra yaşlanmanın da getirisiyle eskisi kadar gür çıkamıyor ve muhtemelen son "cycle"'ını da bitiriyor ve "dökülüyor"

Özellikle gençliğinde saç dökülmesine maruz kalmış bireylerin saç kökleri DHT sayesinde epey yıpranmış oluyor ve 40'da bu hormonların verdiği zarar azalmış olsa bile, sonraki dönemde bu yıpranmanın getirisiyle çok daha kolay "dökülüyor"

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2018, 01:20:11 »
40 yaşında iyi saçları yoktu büyük ihtimal ama sen farketmiyodun ve güzel kapatıyodu. hani 40a kadar dökülme olmayıp bu hale gelmesi zor.
genelde ailene çekiyor dökülme. genç yaşta dökülme varsa orda durması çok zor. malesef inanması ve kabullenmesi zor ama gidici o saçlar. zayıflayan saç 5-6 yılda görünmez hale gelir bunuda bilin. ama bazı yerlde saç tamamen sağlam kalabilir dökülme kendini gösterdiye ordaki saç dökülür yani demek istediğim bu.
babanızın dökülme türüne yavaşla gelirsiniz diye düşünüyorum çünkü genelde genetik onu gösteriyor. ki bu kötü değil genelde norwood 7ye geç ulaşılmıyor 25-30da belli ediyo kendini norwood 7. norwood 6da ekimle idare eder bi kapatıcılık sağlanan bir dökülme çeşidi.

genetik olarak üst sınır yok fakat 70-80den sonra zaten hormonlar elden ayaktan düşmüş oluyor saç dökülmesi yaşamazsın.ki o vakte kadar zaten saçlar kadın-erkek azalmış olur iyice. 25yaşında ektirip 40yaşında sırıtmama durumu yok.

genetik saç dökülmesini hızlandıran tek şey şişmanlık bildiğim. bu arada finasa çok önyargılısınız ki bende 1 sene kadar önyargıyla yaklaştım şu an 2 senedir kullanıyorum tek bi yan etki yok.kulaktan dolma bilgilere inanmayın bu konuda çünkü genelde bu ilacı kötüleyip doğal sabunlarla yolunu bulmaya çalışan tüccar kardeşlerimiz var.

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2018, 01:27:04 »
bu arada finasa çok önyargılısınız ki bende 1 sene kadar önyargıyla yaklaştım şu an 2 senedir kullanıyorum tek bi yan etki yok.kulaktan dolma bilgilere inanmayın bu konuda çünkü genelde bu ilacı kötüleyip doğal sabunlarla yolunu bulmaya çalışan tüccar kardeşlerimiz var.

Bana diyorsunuz gailba çok önyargılısınız diye. "Kulaktan dolma bilgilere inanmayın" dedikten sonra "ben 2 yıldır kullanıyorum daha bir sıkıntısını görmedim" dediğinizde karşınızdaki kişi kulaktan dolma bir bilgiye sahip olup başlamayacak mı?

Tavsiye ettiğiniz kişiyi olabilecekler konusunda uyarmayıp "Finasa başla saçına iyi gelir" demek hangi zihniyetin ürünü acaba? Olabilecek bir sürekli yan etkide sorumluluğu nasıl kabul edeceksiniz? "valla ben 2 yıldır kullanıyordum ondan tavsiye ettim" mi diyeceksiniz?

Not : Sabun satmıyorum.

rexics

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2018, 02:55:53 »

Direkt babadan oğula geçer mi? Babayla aynı olmak zorunda mısın?

Cevap : Böyle bir şey söylenmesi mümkün değil. Lakin babanızın saç dökülme zamanıyla kendi saçınızın dökülmeye başladığı zaman, şiddetini, başladığı ve ilerlediği noktayı kıyaslayarak az çok fikir edinebilirsiniz. Saç dökülmesi genetik bir lotodur ancak ailenizde ne kadar saç dökülmesine maruz kalan kişi varsa şansınız o kadar az oluyor. Babanız size en yakın birey olduğundan ondaki dökülme de size en çok ipucu verecek dökülme oluyor haliyle.

Genetik olarak üst sınır nedir? Bu bilinenilir mi?

Cevap : Hayır bilinemez. Ne olacağını sadece zaman gösterebilir saç dökülmesinde. Bu da en az dökülmenin kendisi kadar can sıkıcı bir durumdur. İlk cevapta söylediğim gibi, çevrenizdeki dökülmelere babadan itibaren incelemeye başlayarak ufak tefek fikirler edinebilirsiniz ancak hangi Norwood derecesinde duracağınızı daha önceden bilemezsiniz.

40'a kadar dökülme yoktu sonra yaşandı

Cevap : Hiç mi dökülme yoktu? Eğer öyleyse ilginç bir durummuş. Genelde saç dökülmesi 25 - 30 yaşları arasında başlar, 40'a geldiğinde epey yavaşlamış olur ve bir süre öyle devam eder. 50'den sonra tekrar bir atak yapar. Biliyorsunuz saç "dökülmesi" diyoruz ancak saçlarımız aslında dökülmüyor, sadece daha zayıf şekilde çıkmaya devam ediyor her yaşam "cycle"'ında. 40 yaşına kadar hormon saldırısına dayansa bile, bir saç kökü ister istemez 50'den sonra yaşlanmanın da getirisiyle eskisi kadar gür çıkamıyor ve muhtemelen son "cycle"'ını da bitiriyor ve "dökülüyor"

Özellikle gençliğinde saç dökülmesine maruz kalmış bireylerin saç kökleri DHT sayesinde epey yıpranmış oluyor ve 40'da bu hormonların verdiği zarar azalmış olsa bile, sonraki dönemde bu yıpranmanın getirisiyle çok daha kolay "dökülüyor"
Hocam 40 yaşında norwood 4 sayılabilecek bir saçı bardı. Hatta 40lı yaşlarda diyelim. Ama şu an tepesi inanılmaz açılmış durumda. Yani 40tan sonraki dökülme hızı önceki dökülme hızına göre neredeyse 4 kat daha hızlı desem yeridir. Bide benim saç dökülmemin babamın saç dökülmesine göre en az 10 sene erken başkadığını söylemem gerek. Ben şu anki saçlarını zaten forumda paylaştım. Ben 27 yaşıma girmek üzereyim. Babam 37sinde benim durumumdaydı hatta 40ında benle aynı saç vardı diyebilirim. Şaşırdığım noktada bu benim. Acaba saç dökülmesi sadece androjenik değil mi başka sebeplerde mi var? Bunu anlamaya çalıştım. Ama zaten bilinen modern tıp bile belli bir fikre tam anlamıyla sahip değilken sizin bu sorduklarımı tam anlamıyla bilmenizi beklemekte biraz yersiz oldu. Yine de dediğim gibi bilgileneceğim pek fazla bir kaynak yok açıkçası. Tekrar cevaplarınız için teşekkürler hocam.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2018, 22:33:39 »
nw4ten sonra zaten nw5a veya nw6 geliyor yakın skalalar olması gereken olmuş bence.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2018, 22:39:53 »
bu arada finasa çok önyargılısınız ki bende 1 sene kadar önyargıyla yaklaştım şu an 2 senedir kullanıyorum tek bi yan etki yok.kulaktan dolma bilgilere inanmayın bu konuda çünkü genelde bu ilacı kötüleyip doğal sabunlarla yolunu bulmaya çalışan tüccar kardeşlerimiz var.

Bana diyorsunuz gailba çok önyargılısınız diye. "Kulaktan dolma bilgilere inanmayın" dedikten sonra "ben 2 yıldır kullanıyorum daha bir sıkıntısını görmedim" dediğinizde karşınızdaki kişi kulaktan dolma bir bilgiye sahip olup başlamayacak mı?

Tavsiye ettiğiniz kişiyi olabilecekler konusunda uyarmayıp "Finasa başla saçına iyi gelir" demek hangi zihniyetin ürünü acaba? Olabilecek bir sürekli yan etkide sorumluluğu nasıl kabul edeceksiniz? "valla ben 2 yıldır kullanıyordum ondan tavsiye ettim" mi diyeceksiniz?

Not : Sabun satmıyorum.

en sevdiğim tartışamalar. pro-peciahelp sitesini 2-3 gez. sence kaçı gerçekten yan etki gördü. 1 tane alıp artık kalkmadığını söyleyenler var. prop-eciahelp sitesinde %10 yok gerçektenyan etki gören kişiler.
Artı olarak yan etkilerinin kalıcı olduğu bilimsel olarak ispatıyok. bıraktığında düzeliyor etkileri.
Bir kaç çalışma var yan etkileri kalıcı diyen fakat buda hastaların söylemlerine göre yapılmış araştırmalar. testler yapıldığında yine tekrar bir etki olmadığı çıkıyor.
sizin konunuzdada belirttim. tamamen noseboo finası bıraktıktan sonra yan etki görme olayı. aksini kanıtlayan bir çalışma yok. yoksa sen yan etki göreceğine inan ben sana naneli şeker vereyim diyeyimki bu finas, o yan etkileri büyük ihtimal hissedeceksin.
ben kullanıyorum 2 senedir sıkıntı görmedim. Çünkü reçete edilebilen bir ilaç. yan etkileri placeboo'yla kıyaslayınca gerçekten düşük vsvs. 
girsin pubmede okusun makaleleri, yan etkileri hakkında. veya cildiyecilerle konuşsun fakat doktorlarda 2ye ayrılmış bu konuda o yüzden makale okuması daha mantıklı bilgi öğrenmek istiyosan. forum sitelerinden bilgi öğrenemezsin yönlendirilrirsin

Can29

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2018, 22:54:19 »
Vallahı asrın tartışması:))  2 senedir kullanıyorum sorun yaşamadım 10 seneden beri kullanan arkadaşım var evli hiç bir sıkıntısı yok ama yan etı görünce bırakmayan insanlar devam eden insanlar sonra ortada şeyim kalkmadı, memem büyüdü diye gezıyor kimseye kullan demem banane lan ne hali varsa görsün.. ama kullanmada demem o yüzden kimse felaket tellalığı yapıp kullanan insanların piskolojisinide etkilemesin  ister kullanırsın ister kullanmassın kardeşim durumuna bakınca kullanman gerekiyor ise  gerisi sana kalmış deyip geçiyor zaten insanlar.. saçmalamaya tartışmaya gerek yok.

Piskolojik sorunluysan a yani açık söylüyorum korkuyorsan kullanmıyacaksın

Yan etkimi gördün ozaman bırakıcaksın

1 tane hapta şeyim kalkmadı diyosan bırakıcaksın sen bu ilacı
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2018, 23:03:06 Gönderen: Can29 »
Kuleyle kavgalı çilekeş pilot.

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Nisan 2018, 23:54:09 »
Ppecia'nın kalıcı etki yaratmadığını söylemek için, biraz ağır olacak ama cahil olmak gerekiyor. Yazdıklarından da bu konu üzerinde hiçbir fikrin olmadığı belli.

Sen ya da bir başkası 2 yıl kullanıp yan etki görmediği zaman o ilacın zararsız olduğu kanıtlanmıyor. 5-6 yıl kullanıp 6., 7. yılın sonunda yan etkileri görmeye başlayan insan dolu ortalık. "Ben kullandım valla bi zararı yok" demek bu konuya, tekrar söylüyorum, cahilce yaklaşmaktır.

"Artı olarak yan etkilerinin kalıcı olduğu bilimsel olarak ispatıyok. bıraktığında düzeliyor etkileri."

Yine cahilce, haddini aşan bir söylem. Konu hakkında en ufak fikrin yok bana "forumlardan duyduklarını söylüyorsun" diyorsun. Belli ki hiçbir şey bilmiyorsun ilaç hakkında. Ben bu konuyu hem Türkiye'de PFS ve Finasterid üzerine araştırmaları olan profesorlerle gidip yüzyüze, hem de internet üzerinde bir çok yabancı nöroendokrinologla tartıştım. Neden internet üzerinden nöroendokrinologlarla tartıştım? Çünkü Türkiye'de nöroendokrinolog olamıyorsun. Öyle bir bölüm, dal yok.

Gelelim senin saçma sapan "yan etkiler kalıcı değil" iddiana.

Kaynak : https://tonic.vice.com/en_us/article/gqywem/the-medical-mystery-behind-americas-best-selling-hair-loss-drug

Alıntı
So in April, 2012, it added a line acknowledging reports that in some cases, sexual effects "continued after discontinuation of treatment. Depression had also been added to the label. "

İlacı yapan şirket, MERCK 2012 yılında verdikleri prospektüse cinsel yan etkilerin ilacın bırakılması dahilinde de devam edebileceğini EKLEDİ. Daha öncesinde "Depresyon" yan etkisini kabul etmiyorlardı, onu da 2012'de eklediler. Kaç yıldır bu ilaç piyasada haberin var mı? Muhtemelen yok.

Türk insanının problemi bu. Konu hakkında bilgisi yok fikri var. Daha sert bir cümleyle açıklardım ancak gerek yok. Siz anladınız. Her şeyi bilmek zorunda değilsiniz yahu, bir şeyi de bilmeyin.

Devam,

Aynı kaynakta da okursanız göreceksiniz, Merck denen şirket zaten şaibeli. Zamanında Vioks isimli ilacı piyasaya sürüp 140.000 kişiye (bilinen) kalp krizi geçirtip, öldürüp, sonrasında ilacı piyasadan çeken bir şirket. Adamlar için insan sağlığının bir önemi yok, gelmiş burada ilacı savunuyor "Forumdan görmüşsün azıcık araştır" diyor. Komiksin.

Ayrıca yazıyı okursan ilacın KALICI zararları yüzünden intihar eden 3 farklı kişinin hikayesini de görürsün. Oturduğunuz yerden sıkmak, konuşmak çok kolay. "Yauv ben kullandım pek bişi olmadı" - "Kaynımda da var" zihniyeti, farklı değil. PFS'in neden yaşandığı, neden daha çok 40 yaşın altındaki gençlerde görüldüğü konusunda da bir çok bilgi / makale toplanmış durumda. İsteyen açar okur.

Ben her Finas konusu açıldığında altını basa basa şuan piyasada saç dökülmesini engelleyebilecek tek ilacın bu olduğunu yazıyorum, devamında uyarıyorum. İlacı üreten şirket "KALICI ETKİ OLABİLİR" diye bilmem kaç yıl sonra açılan davalar ve yapılan araştırmalar sonucu prospektüse madde ekliyor, bizim insanımız "kalıcı etkiye dair bir araştırma yok" diyor. Siz bu özgüveni nereden buluyorsunuz yahu?

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 02 Nisan 2018, 00:16:03 »
Ppecia'nın kalıcı etki yaratmadığını söylemek için, biraz ağır olacak ama cahil olmak gerekiyor. Yazdıklarından da bu konu üzerinde hiçbir fikrin olmadığı belli.

Sen ya da bir başkası 2 yıl kullanıp yan etki görmediği zaman o ilacın zararsız olduğu kanıtlanmıyor. 5-6 yıl kullanıp 6., 7. yılın sonunda yan etkileri görmeye başlayan insan dolu ortalık. "Ben kullandım valla bi zararı yok" demek bu konuya, tekrar söylüyorum, cahilce yaklaşmaktır.

"Artı olarak yan etkilerinin kalıcı olduğu bilimsel olarak ispatıyok. bıraktığında düzeliyor etkileri."

Yine cahilce, haddini aşan bir söylem. Konu hakkında en ufak fikrin yok bana "forumlardan duyduklarını söylüyorsun" diyorsun. Belli ki hiçbir şey bilmiyorsun ilaç hakkında. Ben bu konuyu hem Türkiye'de PFS ve Finasterid üzerine araştırmaları olan profesorlerle gidip yüzyüze, hem de internet üzerinde bir çok yabancı nöroendokrinologla tartıştım. Neden internet üzerinden nöroendokrinologlarla tartıştım? Çünkü Türkiye'de nöroendokrinolog olamıyorsun. Öyle bir bölüm, dal yok.

Gelelim senin saçma sapan "yan etkiler kalıcı değil" iddiana.

Kaynak : https://tonic.vice.com/en_us/article/gqywem/the-medical-mystery-behind-americas-best-selling-hair-loss-drug

Alıntı
So in April, 2012, it added a line acknowledging reports that in some cases, sexual effects "continued after discontinuation of treatment. Depression had also been added to the label. "

İlacı yapan şirket, MERCK 2012 yılında verdikleri prospektüse cinsel yan etkilerin ilacın bırakılması dahilinde de devam edebileceğini EKLEDİ. Daha öncesinde "Depresyon" yan etkisini kabul etmiyorlardı, onu da 2012'de eklediler. Kaç yıldır bu ilaç piyasada haberin var mı? Muhtemelen yok.

Türk insanının problemi bu. Konu hakkında bilgisi yok fikri var. Daha sert bir cümleyle açıklardım ancak gerek yok. Siz anladınız. Her şeyi bilmek zorunda değilsiniz yahu, bir şeyi de bilmeyin.

Devam,

Aynı kaynakta da okursanız göreceksiniz, Merck denen şirket zaten şaibeli. Zamanında Vioks isimli ilacı piyasaya sürüp 140.000 kişiye (bilinen) kalp krizi geçirtip, öldürüp, sonrasında ilacı piyasadan çeken bir şirket. Adamlar için insan sağlığının bir önemi yok, gelmiş burada ilacı savunuyor "Forumdan görmüşsün azıcık araştır" diyor. Komiksin.

Ayrıca yazıyı okursan ilacın KALICI zararları yüzünden intihar eden 3 farklı kişinin hikayesini de görürsün. Oturduğunuz yerden sıkmak, konuşmak çok kolay. "Yauv ben kullandım pek bişi olmadı" - "Kaynımda da var" zihniyeti, farklı değil. PFS'in neden yaşandığı, neden daha çok 40 yaşın altındaki gençlerde görüldüğü konusunda da bir çok bilgi / makale toplanmış durumda. İsteyen açar okur.

Ben her Finas konusu açıldığında altını basa basa şuan piyasada saç dökülmesini engelleyebilecek tek ilacın bu olduğunu yazıyorum, devamında uyarıyorum. İlacı üreten şirket "KALICI ETKİ OLABİLİR" diye bilmem kaç yıl sonra açılan davalar ve yapılan araştırmalar sonucu prospektüse madde ekliyor, bizim insanımız "kalıcı etkiye dair bir araştırma yok" diyor. Siz bu özgüveni nereden buluyorsunuz yahu?
kardeş kusura bakma fakat, çığırtkanlık yapılınca kalıcı etki olabilir diye prospektüse ekleniyor belki gerçekten vardır fakat şu ana kadar internet ortamında denk geldiğim adamlar 1 hafta kullanıp hayatlarının karardıklarını söylüyordu. bilmiyorum genelde takıldığım sitelerde "finasteride killed my children and wife" geyiği vardı. belki ondan ciddiye alamıyorum. şu an bir projeyle uğraşıyorum fakat 2-3gün içinde attığın siteyi direk incelicem, ama 1200 adamın merc-ke dava açtığı haber broscience'dan öte bişi olmuyor(tekrar söylüyorum tam incelemedim attığın siteyi çünkü vaktim dar şu aralar).
bu arada ilaç 25yıldır falan piyasada 1990 veya 1980lerde saç dökülmesi için onaylanıyodu galiba.

ve son olarak picking yapmaktan vazgeç. tüm metinde cümle seçip algı operasyonu yapıyosun siyasetçiler gibi hoş değil.
3kişi pfs için intihar etmiş. finas kullanan kaç kişi var düşün. 100binlerce ee 100binde 3kişi zaten normaldede çok saçma sebebler için inthiar ediyo, saçı döküldüğü için intihar edenlerde var, aynı şekilde sen suicide ve finasterid diye aratırsan sonuç bulursun fakat suicide diye aratırsan finasteride çıkmaz, sexual problems and finas yazarsanda aynı şeyi blulrsun fakat sexual problems yazınca finas çıkmıyor.

şimdi o küçümser tavrını alıp burada keskin çizgilerle yorumlar yapmamanı öneririm. çünkü aynı şeyi hakkında düşünsemde düzgünce konuşmaya çalışıyorum.

Bu arada bende şuna hastayım, ya ""Oturduğunuz yerden sıkmak, konuşmak çok kolay. "Yauv ben kullandım pek bişi olmadı" - "Kaynımda da var" zihniyeti, farklı değil. "" diye düşünme zihniyeti, bi ötekileştirme mi seziyorum ne.

Neyse vaktim olduğunda inan sana daha detaylı yazı yazarım, küçümsemeden ve tatlı dille hemde senin yapmadığın gibi.

Facebook Twitter Instagram