Gönderen Konu: 13.cü ay saç kaybı  (Okunma sayısı 4519 defa)

WFCxWazza

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
13.cü ay saç kaybı
« : 29 Mart 2018, 16:46:21 »
3 aydır finasterid ve pertecfil tablet kullanıyorum ekilen saclar dökülüyor elimi saçlarıma attığımda tekli hatta çiftli greftler bile geliyo saçlarımdaki seyrekliklerde arttı  2 3 ay öncesi saclarım daha kalındı suan inceldi ve dökülmeler arttı  sürecin 15 aya kadar devam ettiği söylenior  saç çıkışı veya hacimi geçtim saç kaybı yaşıyorum bu durum neyden kaynaklanıo olabilir arkadaşlar

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 13.cü ay saç kaybı
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2018, 17:09:32 »
1 Ekilen saçlar donör bölgesinde güvenli bölgenin dışında olursa ondan kaynaklanabilir kısaca dökülmeye kodlanmıs bölgelerden alım yapıldı ise donör bölgenın fotografını eklermisin buraya alımdan sonraki halini.

2 donör bölgesınde dokulme varsa  ve dupa dediğimiz dökülme tarzı var ise dupa da Diffuz un patterned allopecia ( D.U.P.A ) kelimelerinin baş harfleriyle oluşturulmuş bir saç dökülme tipidir. Türkçe’ye; sebebi tanımlanamayan yaygın saç dökülmesi olarak çevrilebilir. Kelimelerden de anlaşılacağı üzere ailesel dökülmede olduğu gibi değildir, sebebi tam izah edilememiştir ve kafanın ön, üst ve tepe bölgesinden değil her tarafından dökülme yapan bir durum.

Bunlardan herhangi biri olması mümkün mevsimselde olabilir
Finasterid kullanmaya devam et umarım düzelir yada bir uzmana danış.
Global Moderator

WFCxWazza

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2018, 17:55:31 »
1 Ekilen saçlar donör bölgesinde güvenli bölgenin dışında olursa ondan kaynaklanabilir kısaca dökülmeye kodlanmıs bölgelerden alım yapıldı ise donör bölgenın fotografını eklermisin buraya alımdan sonraki halini.

2 donör bölgesınde dokulme varsa  ve dupa dediğimiz dökülme tarzı var ise dupa da Diffuz un patterned allopecia ( D.U.P.A ) kelimelerinin baş harfleriyle oluşturulmuş bir saç dökülme tipidir. Türkçe’ye; sebebi tanımlanamayan yaygın saç dökülmesi olarak çevrilebilir. Kelimelerden de anlaşılacağı üzere ailesel dökülmede olduğu gibi değildir, sebebi tam izah edilememiştir ve kafanın ön, üst ve tepe bölgesinden değil her tarafından dökülme yapan bir durum.

Bunlardan herhangi biri olması mümkün mevsimselde olabilir
Finasterid kullanmaya devam et umarım düzelir yada bir uzmana danış.
  Donör bölgesi fotoğraflarını silmiştim vertexe yakın bi yere alım olmuştu  ve enseye kadar biten  donör konusundada dökülmeler oluyo  üstler kadar değil  mevsimsel dökülmelerde seyreklik oluyomu 

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2018, 17:58:24 »
Bahsettiğin dökülme tarzı mevsimsel olması zor ihtimal olaya daha iyimser bakmak istedim.
Umarım o tarz bişeydir.

Güvenli bölgenın dışında alım söz konusu ozaman o bölgelerde de. Dökülme var ise umarım finasterid bu durumu durdurmaya yardımcı olur çok geçmiş olsun.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2018, 20:21:12 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2018, 20:04:55 »
Geçmiş olsun. Saç dökülmrniz mevsimsel olabileceği gibi başka bir sorundan kaynaklanabilir. Ekim uzmanınız ile görüşmenizi tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2018, 22:47:27 Gönderen: PagaroN »

Ahmet34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2018, 22:34:57 »
7.ay saç kaybı diye konu açmıştım bakarsan biraz bilgilenmiş olursun arkadaşım.
Sorduğum çoğu insanda bu kısa zamanda ekilen saçlar dökülmemiş.
Benim de Şuan çok seyreldi benim tahminime göre biotine ara vermiştim ve prp nin etkisi geçti.
Bugün kan verdim dökülmenin hormonal olup olmadığına bakılacak ve ona göre bir Yol izleyeceğim.
Sende öyle yap . İmkanın varsa prp yaptır. Bence çok etkili. Ben yurtdışındayım seans 250-450€ arası değişiyor. Ama Türkiye de 150 200 TL . 3 ayda bir yapılsa dökülme problemi kolay kolay yaşanmaz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2018, 22:52:51 »
Benim de Şuan çok seyreldi benim tahminime göre biotine ara vermiştim ve prp nin etkisi geçti.
Bugün kan verdim dökülmenin hormonal olup olmadığına bakılacak ve ona göre bir Yol izleyeceğim.
Sende öyle yap . İmkanın varsa prp yaptır. Bence çok etkili. Ben yurtdışındayım seans 250-450€ arası değişiyor. Ama Türkiye de 150 200 TL . 3 ayda bir yapılsa dökülme problemi kolay kolay yaşanmaz.

ahmet buyuk ihtımal sendeki testen sonra çözüm ne ise arkadaşada söyle aynı problem olabılır bende merak edıyorum testin sonucunu
Global Moderator

WFCxWazza

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2018, 23:03:06 »
Bahsettiğin dökülme tarzı mevsimsel olması zor ihtimal olaya daha iyimser bakmak istedim.
Umarım o tarz bişeydir.

Güvenli bölgenın dışında alım söz konusu ozaman o bölgelerde de. Dökülme var ise umarım finasterid bu durumu durdurmaya yardımcı olur çok geçmiş olsun.
Çok sağol hinthell zaman ayırıp yorumun ve tavsiyelerin için finasterid ve pertecfille  saç kafada kalmiyosa artk yapcak bişey yok heralde

WFCxWazza

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Mart 2018, 23:13:49 »
Geçmiş olsun. Saç dökülmrniz mevsimsel olabileceği gibi başka bir sorundan kaynaklanabilir. Ekim uzmanınız ile görüşmenizi tavsiye ederim.
  Keşke ekimi gerçekleştiren uzman kişiler olsaydı  arenamed denen kasaplarda yaptırdım ekimimi hayatımda hiç bukadar pişman olmamıştım  arenamedin bana katkısı bişeyi araştırıp etmeden hiç bulaşmamak oldu 

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Mart 2018, 23:16:44 »
Umarım o tarz bişeydir.

Çok sağol hinthell zaman ayırıp yorumun ve tavsiyelerin için finasterid ve pertecfille  saç kafada kalmiyosa artk yapcak bişey yok heralde

Rica ederim nedemek umarım bir faydamız olmuştur be problemin düzelir
Global Moderator

Mrblack

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 29 Mart 2018, 23:27:37 »
hocam çok geçmiş olsun cok üzülüyorum bu duruma kesın arana güvenlı bolgenın dısına cıkmıstır o saçlarda kayıp yasıyorsundur ..

WFCxWazza

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 29 Mart 2018, 23:34:45 »
Bence prp ve biotin söz konusu değil  prpnin faydası olmadığını kısa süreli saç hacimlenmesinden başka getirisi yok diye es geçtim  finasterid ve pertecfil ikilisi biotinden çok daha etkili   ben kullanmayı bırakmadım  bunlardan kaynaklanıo olsaydı benimkiler dökülmezdi diye düşünüyorum  hinthelin dediği gibi alımda güvenli bölgenin dışına çıkılması köklerin dışarda çok beklemesinden kaynaklı büyük ihtimal  benim ekimim 10 saat sürdü ve alımda güvenli bölgelerin dışınada çıkıldı sizde nasıl planlandı

WFCxWazza

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 29 Mart 2018, 23:39:03 »
hocam çok geçmiş olsun cok üzülüyorum bu duruma kesın arana güvenlı bolgenın dısına cıkmıstır o saçlarda kayıp yasıyorsundur ..
Çok saol evet  bende öyle düsünüyorum 10 saat sürdü ekimim köklerin dışarda çok beklemeside etki etmiş olabilir 

Ahmet34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 29 Mart 2018, 23:39:44 »
Finasterid den etki almak İçin en az 3-6 ay kullanmak lazım. Prp etkisini de kendime göre yorumluyorum çünkü elime hiç saç gelmezken şimdi kırık ve kopuklar geliyor. Finasterid sürekli kullanmak lazım o yüzden hiç girmek istemiyorum.
Kan sonuçları bi gelsin 10 gün sonra gelecek ona göre bilgilendireceğim sizleri.
Benim de donör de güvenli bölge dışına çıkışmıştı bu arada ama benim donör de dökülme Yok .
İnşallah hepsi mevsimselde  :)

Mrblack

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 29 Mart 2018, 23:43:32 »
Dostum prp yalan dolan tek faydası var kafadaki yaraların daha hızlı iyileşmesi onun dısında o kafaya sokup çıkardıkları ıyneler nedenıyle saçlar zayıflıyor bence köklere zarar verıyor.

Facebook Twitter Instagram