Gönderen Konu: SAÇ EKİMİ SONRASI SİVİLCELENME  (Okunma sayısı 27751 defa)

Erhann25

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: SAÇ EKİMİ SONRASI SİVİLCELENME
« Yanıtla #16 : 24 Aralık 2020, 21:26:58 »
Dokunma sivilceye bendede var normal
Bugün merkezi aradım sormak için çıkan sivilceleri kesinlikle sıkmam gerektiğini sonra batikonla temizlememi söylediler içinden kök çıktığını söyledim önemli değil tekrar çıkar o kök dediler anlamadım 🤷🏻♂

Kel değilim anlık acık

• Sr. Member
« Yanıtla #17 : 24 Aralık 2020, 21:47:43 »
Sivilcenin köke bi zarari oldugunu düşünmüyorum hatta dışarı cıkmasını destekliyor  Ama bizde beyaz iltihaplı sivilce var gitmiyor 20 25 gün sürüyor
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2020, 22:01:01 Gönderen: Kel değilim anlık acık »

Tolkano

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #18 : 10 Mart 2021, 00:27:53 »
Selmlar. Ekim sonrası 60. günüm. Bende ön yani ekim bölgesinde sivilcelenmenin yansıra özellikle sağ ön tarafta ciddi bir kızarıklık, yanma, gerginlik  vs. yani bir enfeksiyon yaşadım. Aşağı yukarı 30. gün başladı. ve şiddeti ara ra değişerek bugüne kadar geldi. sivilceler hemen hemenkafanın heryerinde çıkıyo, geçiyo sonra tekrar çıkıyo vs. ama bu ciltteki aşırı kızarıklık (ekim yapılan diğer yerlere göre daha fazla), yanma, pul pul olup kabarma azalıp artarak devam ediyo. özellikle akşam ve geceleri yanma artıyo. sabahları sanki geçicekmiş gibi oluyo gün içinde giderek daha kızarık, daha yanmalı vs. oluyo ve geceyarısına doğru zirve yapıyo. ekim doktoru bunlar normaldir saçlar çıkıyo, çıkmak için deriyi zorladıkları yerlerde enfeksiyon ve sivilceler oluyo dedi. bi şey yapma kendiliginden geçer dedi. bu arada yine ekim doktorumun önerisiyle 2.. günden itibaran içinde 10 diş sarımsak bekletilmiş elma sirkesi sürmeye başlamıştım. bu yanma ve enfeksiyon esas onu kullanmaya başladıktan sonra azdı. sanki orda kimyasal bi yanık oluşmuş gibi. neyse onu kestim artık. zeytinyağı ve argan yağı kullanıyorum sadece bakım olarak + sebamed hairloss şampuan. bu arada cildiye doktoruna gittim enfeksiyon oldugunu söyledi antibiyotik verdi ayrıca fucidin krem. antibiyotikler bitti önce sivilce ve kızarıklık hafifler gibi oldu. ama bugün tekrar azıttılar. yani aşırı kızarıklık + sivilceler. bundan nasıl kurtulucaz. yani benim olayım sadece sivilceler değil, bu ekim yapılan diğer yerlere göre oluşan aşırı kızarıklık (sağ ön bölge), yanma ve geginlik + sivilce. ekte resimleri gönderiyorum. 30 günlük, 45 günlük, 50 günlük ve bugünler. orda saç olmayan resimler son hali. şok dökülme en çok o bölgede oldu. inşallah enfeksiyon yüzünden kaybetmemişimdir. çünkü diğer bölgelerde bayagı bi saç var. neyse esas rahatsız eden bu aşırı kızarıklı ve yanma hissi. sonuçta ekim doktoru da çözemedi. cildiyeciye gittim 2 defa o da fucidin krem ve konazol şampuandan (haftada 1) başka bir şey vermedi ve bunlar da geçirmedi.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2021, 16:23:07 Gönderen: Volkan Yilmaz »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 10 Mart 2021, 10:42:30 »
Geçmiş olsun kızarıklıktan çok iyi bir ön çizgi olmadığı belli oluyor operasyon resminizi eklermisiniz.

Ekim öncesi yanma pul pul dökülme sivilce var mıydı?

Hassas enfeksiyon kapmış bölgeye sarımsak sürmek tavsiyesi verilmez azdırır eminmiyiz doktor olduğuna? Saçı ekenin?
Global Moderator

Tolkano

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #20 : 10 Mart 2021, 14:32:19 »
Ya şöyle ilk başlarda enfeksiyon yoktu. herşey normaldi. enfeksiyon 3-4. haftalarda başladı. şimdi ben sebepten çok bunu nasıl atlatırım ve saç köklerine bir zarar olmuş mudur onun peşindeyim. biraz bende de hata var bu ilk yanmalar başladıktan sonra da  birkaç gün iyice bu sarımsaklı sirkeyle ovaladım oraları. daha iyi olur diye. çizgi olayında da benim zaten normalde de alnım açıktır. yani çocukken de açıktı. o yüzden o doğallık çok bozulmasın istedim. önden ve yanlardan çizgiyi aşağı indirmektense az ama yoğun bi ekim olsun istedim. zaten 3.200 greft çıktı. ve yanlardaki dönör bölgesi pek iyi durumda değil şu an. neyse esas olay şu sağ ön taraftaki aşırı kızarıklık ve enfekte hali geçirebilmek benim için. yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler. aşağıda ekimin hemen sonrasındaki günler ve şu anki göncel resimleri atıyorum. diğer resimler bi sonraki mesajımda.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2021, 16:22:30 Gönderen: Volkan Yilmaz »

Tolkano

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #21 : 10 Mart 2021, 14:39:33 »
l
« Son Düzenleme: 10 Mart 2021, 16:16:44 Gönderen: Volkan Yilmaz »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 10 Mart 2021, 15:15:06 »
Sivilce normal de olur ama sendeki biraz daha garip umarım saçlar deri altında dönüp enfeksiyona sebep olmamıştır

Sivilceleri palat bir iğne ucu ile güzelce pamukla temizle ama sıkma patlat bırak temizle

Ekim çok kaliteli değil ön çizgi tasarımı kanal açarkende deriye biraz hasar verilmiş

Bu sivilceler temizlenirse iyi olur.
Global Moderator

arnold

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 18 Mart 2021, 21:11:14 »
Kesinlikle Hintel abimizi dinleyin. Bende on tarafta balon gıbı olmuştu sıkmadım ama orda diğer bölgeler göre daha az olunca bu sefer farkli yerde aynı durum oldugunda sktım malesef 7 8 tane saç köküyle geldi. Her ne kadar 7 8 adet az gorunsede insan üzülüyor ;)

Sivilce normal de olur ama sendeki biraz daha garip umarım saçlar deri altında dönüp enfeksiyona sebep olmamıştır

Sivilceleri palat bir iğne ucu ile güzelce pamukla temizle ama sıkma patlat bırak temizle

Ekim çok kaliteli değil ön çizgi tasarımı kanal açarkende deriye biraz hasar verilmiş

Bu sivilceler temizlenirse iyi olur.

Omondoles

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #24 : 05 Şubat 2022, 15:37:17 »
Yazık oldu o zaman. Ama sivilceyi sıkmasamda içinde kalıp yine  çıkamayacaktı demi.

Bu konuyu bende çok merak ediyorum. Aynı dertten bende muzdaribim. Ekim yeri dokunmamamı söyledi. Sivilcelenme oluyor baya da acıyor bir kaç gün sonra sönüyor. Sıkmak mı yoksa kendiliğinden inmesini mi beklemek lazım anlamadım. Sıkmasak iltihap köke zarar verir mi?
  • Ekim Tarihi: 15 Aralık 2021
  • Ekim Merkezi ismi Cyprus Hair Center
  • Greft Miktarı 4700 civarı
  • Yaşınız 40
Saç ekim konum: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=25060.0

Kullandığım ürünler: solgar biotin 5000 (günde 1 kere)
Sebamed everyday şampuan

2 kaşık ev yapımı harup pekmezi

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 05 Şubat 2022, 16:38:52 »
Bende bukonuyu hocaya sordum muttalip hocaya ucunu del ama sıkma icinsde kıl olabilir dedi bende hafif dokunuyorum tam sisen sivilceye oda kendinden bosaliyor ama ben banyo gunleri yapiyorum banyo sirasindads o mikroplu sivi yikanmis oluyor.sizin dusunceleriniz nelerdir hintel kardes de patlatin diyor heralde sen ne yaptin hintel ekiminde patlattinmi
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Omondoles

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #26 : 12 Şubat 2022, 11:56:31 »
bir de benim başıma gelen bir sorunu da size sormak istiyorum. Kafamdaki sivilceleri iğne ile patlatıp kağıt havlu ile temizliyorum. Kesinlikle bastırma veya sıkma yapmıyorum. Bir kaç gün sonra iltihap kuruyor. Bende tırnağımla hafifçe kabuğu alıyorum. Kabuğu aldığımda kılda geliyor. Şok dökülmede köksüz olduğunu anlayabiliyordum fakat bunda kabukla geldiğinden köklü mu yoksa köksüz mü anlayamıyorum. Sizler de böyle sorunla karşılaşıyor musunuz?
  • Yaşınız 40

Sebamed everyday şampuan

Canimo

• Sr. Member
« Yanıtla #27 : 12 Şubat 2022, 12:27:36 »
nedense bu sivilcelenme olayı hep vasat iş yapan saç ekimi merkezlerinde çıkıyor .iyi sonuçları ile isim yapmış ekim merkezlerinde nedense sivilcelenmede olmuyor.
bence tercih yaparken bunuda göz önünde bulundurup ekim yapılacak yere karar verilmeli.

Omondoles

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #28 : 12 Şubat 2022, 13:02:13 »
nedense bu sivilcelenme olayı hep vasat iş yapan saç ekimi merkezlerinde çıkıyor .iyi sonuçları ile isim yapmış ekim merkezlerinde nedense sivilcelenmede olmuyor.
bence tercih yaparken bunuda göz önünde bulundurup ekim yapılacak yere karar verilmeli.

Sivilcelenme aslında saçın çıkmasıyla alakalı. Eşim iğne ile sivilceyi dediğinde içinde saç olduğunu gördü.
  • Yaşınız 40

Sebamed everyday şampuan

Canimo

• Sr. Member
« Yanıtla #29 : 25 Mart 2022, 02:43:37 »
Sivilcelenme aslında saçın çıkmasıyla alakalı. Eşim iğne ile sivilceyi dediğinde içinde saç olduğunu gördü.

işte kıl dönmesi gibi bir şey oluyor bence ekim merkezleri greftleri daha dikkatli bir şekilde kanallara yerleştirselerde sivilcelenme fazla olmaz.

Facebook Twitter Instagram