Gönderen Konu: Ne olur bu işin sonu???  (Okunma sayısı 2845 defa)

rexics

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ne olur bu işin sonu???
« : 29 Mart 2018, 02:41:19 »
Yaşım 27. Saç dökülmem şakaklarda başladı. Sonra ilerledi. Son 2-3 senedir inanılmaz hızlı döküldü sanırım çünkü hep uzun tutar dikkat etmezdim ama son kestirdiğimde farkettim ben bir kelim. Baya baya kelim ve saçım yok. Bildiğin yok. Hepsi gitmiş. Herhangi bir saç bakım ürünü kullanmıyorum. Bugüne kadar dikkat dahi ettiğim bir konu değildi ama dediğim gibi kel kaldım. Ailede de var zaten ama belli oranda. Velhasıl bu saçın akıbeti ne olur? Çektiğim donör alanı bu saçın ekimine yeterli olur mu? Bu saçı bu yaşta ektirmeli mi yoksa beklemeli miyim? Ayrıca saç ekimi konusunda erken davranırsam pişman olacağım bir gelişme var mı? Son olarak eğer ekim önermiyorsanız bu saçı en azından belli bir süre daha hayatta tutacak doğal bir yol var mı? Finasterid minoxil proscar filan kullanmayı düşünmüyorum çünkü. Teşekkürler sağlıcakla kalın. NOT: Fotoğraflardan 3 tanesi gece karanlık ortamda yakın flaş çekimidir. 1 tanesi ise gün ışığı çekimidir.

rexics

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ne olur bu işin sonu???
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2018, 02:59:30 »
Ekstra donör alanı yine gece karanlık ortam flaşlı fotoğraf

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2018, 10:59:32 »
Çok olumsuz düşünmüşsün çokta kel biri sayılmazsın eksik olan bölgelerde güzelce tamamlanırsa çok güzel sonuçlar alabılmen mümkün. Donör bölgen gayet kaliteli güzel bir planlama ile seni rahatsız eden açık ve seyek alanlardan kurtulursun.

Açık alanlara ekim olduktan sonra var olan saçlarını koruman gerekiyor finasterid ile dökülmem devam edebilir kullanmaz isende. Ilerıde 2 ci bir sıklastırma ekimine yetecek donüründe var tabi donör bölgen dogru kullanılırsa.

Yaşın ekim için uygun ama acele etmeden araştırma yaparak ögrenerek karar verirsen kendin için ve gelecekteki dokulmen için dogru adımlar mantıklı planlamalar yapabılırsın.
Global Moderator

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2018, 13:39:12 »
İncelmiş çom saçın var önce tedaviyle onları güçlendirmeni öneririm yada tamamen dökülmesini bekleyip öyle ekime girebilirsin.
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

rexics

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2018, 14:16:19 »
İncelmiş çom saçın var önce tedaviyle onları güçlendirmeni öneririm yada tamamen dökülmesini bekleyip öyle ekime girebilirsin.

Hocam incelmiş o saçı tedavi konusunda önerin medir? Ben İnşaat mühendisiyim. Açıkcası çalışma hayatımız bi farklıdır bilirsiniz. Kesinlikle hormon baskılayıcı ilaç kullanmamak isterim. En azından kalınlaştırmak ve canlı hale getirmek için ne yapabilirim? Önerilerinizi bekliyorum

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2018, 16:29:20 »
Alıntı yapılan: rexics link=topic=40x1.msgx4xxx#msgx4xxx date=152232217x
Alıntı yapılan: Sacsizkel link=topic=40x1.msgx4xxx#msgx4xxx date=152231xx52

Hocam incelmiş o saçı tedavi konusunda önerin medir? Ben İnşaat mühendisiyim. Açıkcası çalışma hayatımız bi farklıdır bilirsiniz. Kesinlikle hormon baskılayıcı ilaç kullanmamak isterim. En azından kalınlaştırmak ve canlı hale getirmek için ne yapabilirim? Önerilerinizi bekliyorum

AGA (alopecia androgenetica) yani genetik erkek tipi dökülmeniz var. Hormonlarınızı baskılamadığınız sürece saçlarınız dökülmeye devam edecek. Finasteride / ppecia - proscar haricinde, şuan piyasada erişimi kolay, saç dökülmesini engellediğini iddia eden bütün ilaçlar yalan dolandır. Saç dökülmesine etkisi yoktur. Finasteride de kullanılmasını tavsiye etmediğim, çoktan miladını doldurması gerekirken saçı dökülen erkeklerin zorunda bırakıldığı; hala endokrin sistemimize etkisinin ne olduğu tam olarak açıklanamayan bir üründür. Kısacası kullanmak istememekte haklısınız. İki ucu keskin kılıç, hangi tarafından tutacağınız size kalmış.

Minoxidil / rogaine kullanabilirsiniz istiyorsanız. İlk 2-3 ay saçınızı daha fazla döker, sonrasında toparlayabilir sizin durumu. Tabii sürekli kullanmanız gerekecek ve bir kaç yıldan sonra etkisini kaybetmeye başlayacak.

Setipiprant kullanmayı deneyebilirsiniz ancak hem çok pahalı hem de yapımı zahmetli bir ürün. Finasteride'e göre yan etkisi 5a-reductase'i baskılayıp Testosteronun DHT'ye convert edilmesini engellemek yerine, saç minyatürizesinin ana sebeplerden biri olarak düşünülen ve folüküllerin DHT hassasiyetine sebep olan PGD2 reseptörlerinin işlevini durduran bir ilaç. DHT dönüşümünü engellemediği için haliyle çoğu cinsel / fiziksel yan etkiyi de yaratmıyor. Dalgınlık, uykusuzluk gibi yan etkileri görülmekte bazı kişilerde yine de. Tabii ki ilacı hazırlamak için hammadesini getirtmek ve bünyenize göre diğer içeriklerle doğru karışımı elde etmek zorundasınız. Kolay bir yöntem değil.

Saç dökülmeniz yaşınıza göre ilerlemiş bir durumda. Şuan uzun tutmanıza rağmen pattern'i net bir şekilde görebiliyoruz, NW5-NW6 olmanız muhtemel. Şanslıysanız NW5'de durur, değilseniz NW6'ya kadar ilerler. Donör bölgesi hakkında net bir şey söylemek zor çünkü saçınız uzun. Belli bir kısalıkta olsa yorum yapılırdı. Saç tipiniz düz, bu sebeple saç ekiminde stratejik hareket etmek zorundasınız. 30'a kadar beklemem diyorsanız ilk etapta 2500-3000 kök harcayıp saç çizginizi oluşturabilirsiniz. Vertex / crown bölgesine bir şey yapmanız şimdilik gerekmiyor gibi duruyor. Ortada bulunan ve sağ - sol tarafla "köprü" oluşturan saçlarınız döküldüğü, arka tarafla ön taraf birleştiği zaman tepe bölgesine de kalan köklerle bir işlem yapabilirsiniz.

Umarım istediğiniz saçlara tekrar kavuşursunuz  :)

« Son Düzenleme: 30 Mart 2018, 00:04:29 Gönderen: MeetYourMaker »

Mrblack

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2018, 23:44:44 »
Güzel bir açıklama eline sağlık hocam

Ağabey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 30 Mart 2018, 01:43:35 »
ekimden önce finansa başlamayacaksan bir kaç ay önce ekim yaptırma bence bekle dökülecek olan dökülsün.sıklaştırma yaptıracaksan finans şart bakma sen burdakilere başlarında çoban yok ;D avrupada amerikada bu işi bilen doktorlar hastalarına ekim öcesi ve sonrası toplam  1 sene finans öneriyorlar.bizimkiler önermiyor saç çıkmıyor sonra mk olan saçıda gidiyor adamların birde.

rexics

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 30 Mart 2018, 02:26:46 »
ekimden önce finansa başlamayacaksan bir kaç ay önce ekim yaptırma bence bekle dökülecek olan dökülsün.sıklaştırma yaptıracaksan finans şart bakma sen burdakilere başlarında çoban yok ;D avrupada amerikada bu işi bilen doktorlar hastalarına ekim öcesi ve sonrası toplam  1 sene finans öneriyorlar.bizimkiler önermiyor saç çıkmıyor sonra mk olan saçıda gidiyor adamların birde.

Hocam hormon baskılayıcı ilaç kullanmam. Erkekte herşey saç değildir. Ama hemen hemen herşey o baskılanan hormonunun etkilediği sistemdir. Bu saçla zaten 30 ları görürüm. Yarı yarıya daha dökülür o kadar. Ama o hormon baskılayıcı ilaç Allah muhafaz bir ters etki yaparsa o işin bende geri dönüşü olmaz. Zaten saç ekimini İş ilişkilerine girörye başladım sadece ama sadece kartvizit olsun diye düşünüyorum. Sadece ticari amaca hizmet etsin planlarımın projelerimin zihniyet profili inanılmaz düşük olan bu ülkede bir “kredisi” olsun diye istiyorum. Dökülecekse dökülür zaten. Çok anormal bir durum oluşursa zira ekerim. Yoksa ekmeyi bile tam düşünmüyorum belli bir yaşa kadar.  Benim buraya soru sorma amacım hem arkadaşların çok bilgili olması, terbiyeli olması güzel bir ortam olması beni üstteki arkadaş gibi aydınlatacak kalitede adamlar olmasına güvenimdi. Zaten uzunca açıklama yazmış arkadaş. Orda doğal yollardan bu işin durdurulamayacağını söylemiş. Kendisinin bilgisine güveniyorum. Ben zaten sadece belki süreç uzar mı en azından 35 e kadar bundan ne kadar kayıp olabilir onun için buraya yazdım. O dediğiniz hormonal ilaçları zaten kullanamam:) Ha yan etkisi yoktur yada abartılıyordur yada insanlar boşa korkuyordur filan amenna. Kullanımı öneren arkadaşlarada sonuna kadar saygılıyım. Ama kullanmayı tercih etmiyorum:) Süreci doğal yollarla en azından bir miktar uzatabilmek adına bilgilenmek istemiştim. Anlatılana göre yolu yokmuş. Yani belki süreci uzatan şampuanlar vitaminler filan önerilir demiştim ama sanırım yolu yokmuş öğrendim. Hepinize tekrar teşekkür ederim. Birgün ekim yapacaksamda zaten ilk bu siteye başvuracağım araştıracağım bilgi toplayacağım ve sizlere soracağım öğreneceğim. Cevaplarınız için teşekkür ederim sağolun:)
« Son Düzenleme: 30 Mart 2018, 03:08:16 Gönderen: rexics »

Facebook Twitter Instagram