Gönderen Konu: Karar Aşaması (Koray Erdoğan veya Muttalip Keser)  (Okunma sayısı 7229 defa)

Can29

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Karar Aşaması (Koray Erdoğan veya Muttalip Keser)
« Yanıtla #15 : 29 Mart 2018, 00:17:18 »
Saçlarınız gayet kaliteli donör bölgenizde Bahsettiğiniz 2 doktorda Tartışılmaz dünya standartlarının üstünde çok saygı değer doktorlar. Ben genel anlamda araştırmalarımı Koray Erdoğana yönelik yaptığım için uzun yıllar yabancı forumlarda koray hocayı tercih ederdim tabi sizin kararınızı etkilemek istemem keser hocada güzel işler çıkaracaktır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 29 Mart 2018, 00:19:53 »
cardura pingmentasyon ıle ılgılı uzun araştırmalar yaptıysan forumda bu konuda bılgı az bır konu açıp tüm bılgını oraya aktarırsan forum ıcın çok yararlı olucaktır fırmaların ısımlerı de dahıl. araştıran arkadaşlar oluyor onlara yol göstermiş olursun
Global Moderator

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 29 Mart 2018, 00:23:10 »
Ön cizgin düzenlınec ve var olan saçlı alanla güzel bir geçiş yapılıcak+ tepe bolgende sıklaştırılıcak saçlı alanla geçiş yapılarak..  ve sorun düzelıcek dostum :)

Peki tepe bölge ekimi için iyice açılmasını beklemek mi daha doğru olur yoksa simdi mini bir ekimle(500-600 greft) sıklaştırıp 3-4 sene sonraki duruma bakarak büyük bir ekimle desteklemek mi? Ah Koray hocaya ulaşabilsem de kafamdaki soruları yok etse :)

Ben beklemezdim. Planlama zaten tepedeki saçların döküleceği hesaplanarak ona uygun bir sıklıkta olur.. finasterid kullanırsanda korursun. Nasılsa donör sağlam ileride en kötü ihtimal açılma olursa bıraz daha sıklaştırma yaptırabilirsin.. koray hocaya neden ulaşamayasınki mail at cevap gelsin ardından ara randevu talep et çok zor degıl..

Ben de aynı görüşteyim çok fazla bekleme taraftarı değilim, yaz dönüşü ilk ekimimi gerçekleştirmeyi planlıyorum bir aksilik olmazsa. Yukarıdaki uzun mesajımda yazdığım gibi ASMED’e onların 4 farklı mail adresinden ulaşmaya çalıştım 2 ay kadar önce ama henüz bir cevap alamadım, büyük ihtimal benim mailler arada kaynadı yoğunluktan dolayı. Yarın tekrar bir mail atacağım bu sefer gözden kaçırmazlar umarım :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 29 Mart 2018, 00:26:08 »
neden mailine cevap gelmedi hiç bir fikrim yok bir de bu maili dene dila.duymaz@asmed.com.tr  3 kuru 3 ıslak şekilde maile cevap gelınce sana verılen numarayı ara randevu talep et  daha sonrada kendın için en doğrusuna karar verirsin.
Global Moderator

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 29 Mart 2018, 00:45:32 »
Sağolasın Hintell verdiğin mail adresine de yollayacağım. Tabii ki pigmentasyonla ilgili başlığı yarın zamanım olursa açarım, takip ettiğim kadarıyla bu yaz yapılacak Lizbon workshop programında SMP ve saç ekiminin beraber yapılmasıyla ilgili detaylı çalışmalar olacak.

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 29 Mart 2018, 00:48:47 »
Saçlarınız gayet kaliteli donör bölgenizde Bahsettiğiniz 2 doktorda Tartışılmaz dünya standartlarının üstünde çok saygı değer doktorlar. Ben genel anlamda araştırmalarımı Koray Erdoğana yönelik yaptığım için uzun yıllar yabancı forumlarda koray hocayı tercih ederdim tabi sizin kararınızı etkilemek istemem keser hocada güzel işler çıkaracaktır.

Yorumun için teşekkür ederim dostum dediğin gibi ikisi de saç ekim alanında dünyanın sayılı doktorlarından. Hangisini tercih edersem edeyim diğerini asla kötüleyemem ikisi de birbirinden yetenekli hocalar ve Türkiye’de oldukları için şanslıyız.

Can29

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 29 Mart 2018, 00:58:29 »
Kötülemek söz konusu olamaz zaten :)
Zevk ve tarz meselesi ama 2 doktorlada görüşün özellikle koray hoca ile ulaşmaya çalışın detaylı analinizi yaptırın keser hoca ile görüşmeniz çok zor olmaz zaten. hesaplamalarınızı saç ortalamanızı yaptırın benim tahmınım 2’30 üstü bir ortalamanız vardır hintelle saç kaliteniz benziyor. hayat kısa bir an önce kurtul bu durumdan imkanında var anladığım kadarı ile umarım her şey senin için güzel sonlanır.
Kuleyle kavgalı çilekeş pilot.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 29 Mart 2018, 01:02:46 »
Sağolasın Hintell verdiğin mail adresine de yollayacağım. Tabii ki pigmentasyonla ilgili başlığı yarın zamanım olursa açarım, takip ettiğim kadarıyla bu yaz yapılacak Lizbon workshop programında SMP ve saç ekiminin beraber yapılmasıyla ilgili detaylı çalışmalar olacak.

koray hocanın Lizbonda yapacağı  workshopdan bahsediyorsun sanırım... dr ruston nun pigmentasyon çalısmasını canlı olarak yunanistanda izlemiştim gerçekten çok başarılı buldum... bu konuda oda çok harıka işler çıkartıyor.. ozamandan beri ilgim var bu konuya ama detaylı bır araştırma yapmadım ihtıyacım olmadığı ıcın
tamam  dostum yarın vaktin olursa bu konudaki tüm bılgını bızımle bır konu başlığına aktarırsan çok iyi olur.
Global Moderator

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 29 Mart 2018, 01:13:49 »
Bu saça bahsettiğin iki isim de gözü kapalı çok iyi iş çıkarır. Saç dökülmeniz yüksek seviyede değil, maksimum NW3 ya da NW4 görürsünüz, o da 35 sonrasında bazı kişilere hızlı atak yapıyor öyle bir durumla karşılaşırsanız. NW5 göreceğinizi düşnümüyorum. Nispeteden risksiz bir durumdasınız, isterseniz iki ismin saç çizgisi / hairline tasarımlarını inceleyebilirsiniz, iyice detaya inmek istiyorsanız iki ismle de yüzyüze görüşüp tavsiye ettikleri saç çizgilerini karşılaştırabilirsiniz. Hangisi daha çok hoşunuza giderse ona ektirin.

Finasteride kullanmanıza da gerek yok tabii ki. Bence güzel bir planlama yapmışsınız, dediğiniz gibi SMP ile desteklersiniz çok ihtiyacınız olursa. Ayrıca saçınız hacimli, o kadar düz değil ve "frizzy" denen kabarıklığa da sahip oluyor biraz uzattığınızda. Normal şartlarda insanların pek hoşuna gitmez o kabarık saç tipine sahip olmak (kolay şekil verilmez vs.) ancak konu saç ektirmek olduğunda sizi kullanmanız gereken kök sayısında da epey rahatlatacaktır. Kısacası saç tipi konusunda da şanslısınız.

Umarım dilediğiniz saçlara tekrar kavuşursunuz, acele etmenize gerek yok zaten minimal bir dökülmeniz var. İyi şanslar  :)

Uzun ve detaylı cevabınız için çok teşekkürler öncelikle. Şimdi sizin konuya da baktım siz de Muttalip hocayı tercih etmişsiniz ve ekiminiz az greft sayısına rağmen yoğun ve güzel gözüküyor umarım istediğiniz sonucu alırsınız, takip ediyor olacağım. Ben de bu iki hoca harici birisiyle çalışmak istemiyorum işimi şansa bırakmamak adına. NW skalasında NW3 Vertex seviyesine doğru ilerliyorum diyebiliriz benim şimdiki halim için, umarım dediğiniz gibi en fazla NW4 seviyesine ilerler orada dururum o zaman herşey daha kolay olur. Ama NW5 civarına ilerlersem ve donörün hepsini tükettikten sonra bile kapatıcılık tatmin edici seviyede olmaz ise en kötü ihtimalle saç ekimini SMP ile destekleyip saçı 1-2 numara kullanmayı planladım. Aynı dediğiniz gibi saçlarım uzadıkça kabarmaya başlıyor ve kabaran kısımların(özellikle yanlar ve ense yani donör bölge) şekil alması zorlaşıyor, sprey kullandığım zaman ancak kabarıklığı bir nebze indirebiliyorum. Ama bu durum benim hoşuma gitmiyor değil çünkü saç daha hacimli ve gür duruyor bu yüzden :) Benim vertex ileride iyice açıldığı taktirde 3.000 civarı greft ile güzelce kapanır mı yoksa seyrek mi kalır en büyük endişem bu şimdilik.

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 29 Mart 2018, 01:30:53 »

koray hocanın Lizbonda yapacağı  workshopdan bahsediyorsun sanırım... dr ruston nun pigmentasyon çalısmasını canlı olarak yunanistanda izlemiştim gerçekten çok başarılı buldum... bu konuda oda çok harıka işler çıkartıyor.. ozamandan beri ilgim var bu konuya ama detaylı bır araştırma yapmadım ihtıyacım olmadığı ıcın
tamam  dostum yarın vaktin olursa bu konudaki tüm bılgını bızımle bır konu başlığına aktarırsan çok iyi olur.

Evet sanırım Koray hoca organize ediyor bu sene Lisbon’da olacak workshop’u. Workshop’un günlük programını incelemiştim ve saç ekimini pigmentasyonla destekleme konusu hakkında baya maddeler vardı. Bu iki işlemin birleşimiyle oluşan olumlu sonuçlar devam ederse NW6-7 seviyesinde insan kalmaz bundan sonra :) Sanırım bu workshopta SMP’ye odaklanacaklar yoğun bir şekilde, yarın zaman bulursam detaylı bir başlık açmaya çalışacağım.

cardura

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 29 Mart 2018, 01:40:19 »
Kötülemek söz konusu olamaz zaten :)
Zevk ve tarz meselesi ama 2 doktorlada görüşün özellikle koray hoca ile ulaşmaya çalışın detaylı analinizi yaptırın keser hoca ile görüşmeniz çok zor olmaz zaten. hesaplamalarınızı saç ortalamanızı yaptırın benim tahmınım 2’30 üstü bir ortalamanız vardır hintelle saç kaliteniz benziyor. hayat kısa bir an önce kurtul bu durumdan imkanında var anladığım kadarı ile umarım her şey senin için güzel sonlanır.

Teşekkürler umarım hepimiz istediğimiz görüntüye kavuşuruz, Hintell’in sonucunu alsam daha ne isterim :) Saç analizi konusuna gelince, geçen sene IOH ile görüşmeye gittiğimde Elif’ti sanırım ismi orda saç eken bayan detaylı ölçüm yapmıştı, donör kapasitesini 8600 veya 8800 olarak söylemişti ama çoklu greftlerin çok fazla olduğunu bunun da kapatıcılık için büyük avantaj olduğunu söylemişti. Yıllarca Koray hocanın yanında çalıştığı için Koray hocanın yapacağı analizin de az çok buna benzeyeceğini düşünüyorum ama tabiki yine de gidip detaylı analizi yaptırmak lazım ASMED’de.

Can29

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 29 Mart 2018, 01:59:37 »
Evet ıoh biliyorum ilk ekimlerini forumda çok net hatırlıyorum sırmasaçmı neydi ilk açılan konudaki kişi daha sonra bir de oktay vardı önce hlc de ektirmişti.. neyse  ben bunaldım bu saç işinden:) o tarihler forumdan ayrıldım kafamı dagıtmak için demin inceledim reklam saçıymış sırmasaç  o tarıhler de forumdaş arkadaşlarımdan çok kişi ektirmiş ve ekimler malesef güm konuları inceledim verilmiş sadakan varmış ben bahsettiniz kişinin analiz yapacak yeteneği olduğunu düşünmüyorum asmedde çalışan basit bir hemşire sonuçta sadece dr korayı taklit etmiş anladığım kadarı ile bilgisizce.
Ayrıca hintell gibi sonuç almanız kaçınılmaz ondan çok daha şanlısınız donör konusunda ve repair degil.
Kuleyle kavgalı çilekeş pilot.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 29 Mart 2018, 09:44:21 »
Dostum link için sağol iletişime geçtim ciddi anlamda düşündüğüm bir olay bu sadece Tr de düzgün yapan bulamayınca vazgeçmiştim . Fiyat uygunsa ciddi ciddi düşünüyorum ...
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Mrblack

• Sr. Member
« Yanıtla #28 : 29 Mart 2018, 14:56:32 »
2 doktorda başarılı hayırlısı olsun senin için

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 29 Mart 2018, 16:12:29 »
Bu saça bahsettiğin iki isim de gözü kapalı çok iyi iş çıkarır. Saç dökülmeniz yüksek seviyede değil, maksimum NW3 ya da NW4 görürsünüz, o da 35 sonrasında bazı kişilere hızlı atak yapıyor öyle bir durumla karşılaşırsanız. NW5 göreceğinizi düşnümüyorum. Nispeteden risksiz bir durumdasınız, isterseniz iki ismin saç çizgisi / hairline tasarımlarını inceleyebilirsiniz, iyice detaya inmek istiyorsanız iki ismle de yüzyüze görüşüp tavsiye ettikleri saç çizgilerini karşılaştırabilirsiniz. Hangisi daha çok hoşunuza giderse ona ektirin.

Finasteride kullanmanıza da gerek yok tabii ki. Bence güzel bir planlama yapmışsınız, dediğiniz gibi SMP ile desteklersiniz çok ihtiyacınız olursa. Ayrıca saçınız hacimli, o kadar düz değil ve "frizzy" denen kabarıklığa da sahip oluyor biraz uzattığınızda. Normal şartlarda insanların pek hoşuna gitmez o kabarık saç tipine sahip olmak (kolay şekil verilmez vs.) ancak konu saç ektirmek olduğunda sizi kullanmanız gereken kök sayısında da epey rahatlatacaktır. Kısacası saç tipi konusunda da şanslısınız.

Umarım dilediğiniz saçlara tekrar kavuşursunuz, acele etmenize gerek yok zaten minimal bir dökülmeniz var. İyi şanslar  :)

Uzun ve detaylı cevabınız için çok teşekkürler öncelikle. Şimdi sizin konuya da baktım siz de Muttalip hocayı tercih etmişsiniz ve ekiminiz az greft sayısına rağmen yoğun ve güzel gözüküyor umarım istediğiniz sonucu alırsınız, takip ediyor olacağım. Ben de bu iki hoca harici birisiyle çalışmak istemiyorum işimi şansa bırakmamak adına. NW skalasında NW3 Vertex seviyesine doğru ilerliyorum diyebiliriz benim şimdiki halim için, umarım dediğiniz gibi en fazla NW4 seviyesine ilerler orada dururum o zaman herşey daha kolay olur. Ama NW5 civarına ilerlersem ve donörün hepsini tükettikten sonra bile kapatıcılık tatmin edici seviyede olmaz ise en kötü ihtimalle saç ekimini SMP ile destekleyip saçı 1-2 numara kullanmayı planladım. Aynı dediğiniz gibi saçlarım uzadıkça kabarmaya başlıyor ve kabaran kısımların(özellikle yanlar ve ense yani donör bölge) şekil alması zorlaşıyor, sprey kullandığım zaman ancak kabarıklığı bir nebze indirebiliyorum. Ama bu durum benim hoşuma gitmiyor değil çünkü saç daha hacimli ve gür duruyor bu yüzden :) Benim vertex ileride iyice açıldığı taktirde 3.000 civarı greft ile güzelce kapanır mı yoksa seyrek mi kalır en büyük endişem bu şimdilik.

Evet, ilk ekimde 2500 üstüne çıkmak istemedim açıkçası. Özellikle vertex ve midscalp için. Keser hoca gerçekten baştan sona tüm beklentilerimi gerçekleştirdi ancak söyleme gereği duymadım ilk mesajda; iki isim de tanıtmaya ya da tavsiye edilmeye ihtiyacı olmayan doktorlar  :)

Haklısınız, bu iki isim haricinde gideceğiniz ve çok iyi sonuçlar alacağınız farklı merkezler olmasına rağmen başarı şansını yükseltme / riski azaltma adına doğru bir karar verdiğinizi söyleyebilirim.

3000 kökü vertex'e planmalayın bence, maksimum 2000 köke göre hesaplayın. SMP'yi de gerekirse vertex / midscalp'a yaptırırsınız ve kendi köklerinizi doğru bir frame / çerçeve için saç çizgisi ve ön bölgeye kullanırsınız.

Facebook Twitter Instagram