Gönderen Konu: saç ekimi tavsiye  (Okunma sayısı 2533 defa)

ugurg

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
saç ekimi tavsiye
« : 28 Mart 2018, 04:40:20 »
Merhaba arkadaşlar,
Yaş 25 yaklaşık 3 yıldır saçlarımda dökülme var son 1 senedir de ciddi açılma oldu. İşin kötü tarafı orantısız bir dökülme mevcut saçın sol tarafında çok az bir dökülme var ama sol kısmı ciddi anlamda geriledi bu yüzden çok kötü duruyor ve çok rahatsız ediyor beni sırf bu yüzden 1 senedir derslerime odaklanmakta sıkıntı yaşıyorum eğitimimi çok etkiliyor ciddi psikolojik sıkıntı yaşıyorum sabah dan akşama kadar saç düşünmekten bıktım artık. Son 5 6 aydır saç ekimini araştırıyorum 1 2 haftadır da bu forumu takip ediyorum başarılı ekim sonuçları alanlar var  tebrik ederim herkesi.

Sizden şu iki konu hakkında tavsiye bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son 1 yıldır sebamed kullanıyorum saç dökülmesini kesip kesmediği konusunda kararsızım ama saçımda incelme yaptığına eminim çünkü bu son yılda saçlarım çok inceldi bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saç ekimi için gözlemlediğim kadarıyla sayın Koray hocam, Hakan hocam ve Esma, Serka tekik ( Antalya da yaşadığım için ) ekimlerini çok beğendim . benim şöyle bir durumum var şuan İstanbul da üniversite okuyorum bu yüzden maddi durumum pekte iyi sayılmaz son 6 5 aydır para biriktiriyorum ekim için maksimum 6 7 bin tl biriktirebilirim diye tahmin ediyorum ama max 10 15 arası diyelim bu yüzden Koray hocada ekim yaptıramam herhalde en kötü 1000 graft olsa bile 10 bin tl yapıyor buna bütçem yetmez. siz ne tavsiye edersiniz.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saç ekimi tavsiye
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2018, 07:45:48 »
Bana kalırsa psikolojini bozacak bir durum yok ortada sakaklar biraz geri gelmiş sadece . Yasin çok genç bana sorarsanız ekime uygun değilsin. Bu durumda 33 yaşında falan olsaydın hemen Muttalip Keser hocaya ektir az greftle işi çözer derdim ama bence bekle . Illa ektirecegim dersen forumda o bütçeye hocalar var.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2018, 12:00:50 »
Saçlarında çok ciddi bir problem yok gayet kaliteli ön cizgi düzenlemesi ile harikalar yaratılır doğru bir tercihle maddi durumuna göre acele etmeden karar vermeni tavsiye ederim. Zamanla kendini ayarlarsın kendin için en doğru tercihi yaparsın. Piskolojini bozucak kendini üzücek bir durumun yok saçların suan bile gayet iyi görünüyor bence biraz daha bekle.
Global Moderator

ugurg

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2018, 16:43:32 »
yorumlar için teşekkür ederim birazda olsa rahatlıyorum. Durumu şöyle açıklayayım ben mühendislik öğrencisiyim bundan 6 yıl öncesine kadar vücut geliştirme ile uğraşıyordum 2 yıl sonra sporu bırakıp okula başladım o sıralar 80 85 kilonun üstüne hiç çıkmadım ve hiç takviye ürün kullanmadım 1 yıl sonra ise tekrar geri başladım ama bu sefer protein tozu ve türevlerini kulandım. Yoğunluktan dolayı bir süre sonra sporu tekrar bıraktım ama malzemeler telef olmasın diye bir süre daha kulandım bu dönemden sonra aşırı kilo artışı başladı hatta vücut da bazı kısımlarda yırtılma meydana geldi bu malzemelerin beni genetik olarak etkilediğini düşünüyorum çünkü o döneme kadar saçlarımda hiç dökülme olmamıştı. Bu dönemden sonra saçta dökülmeler başladı bunun üzerine birde okul stresi gelince bu süreç hızlandı 1 yıldır çeşitli ürünler kullanıp süreci yavaşlatmaya çalışıyorum. Saç ektirmeye karar vermemdeki sebep saçın düzensiz dökülmesi sağ tarafın çok geride olması aşırı kötü gösteriyor ve beni gündelik işlerime ve derslerime odaklanmama engel oluyor. Aslında okul 1 sene sonra bitecek o zaman ektirmeyi düşünüyordum ama son zamanlarda ekim sonuçlarını gördükçe tarihi öne almak istedim. Peki saçın dökülme evresini yavaşlatmak ve saç tellerimin tekrar kalınlaşması için tevsiye verebilir misiniz ? Ekte asıl saç çizgimin dökülmeden önce nerede olduğıunu gösterdim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2018, 16:46:10 »
Protein tozları saçları bir miktar zayıflatıyor bende kullandığımda bunu hissetmiştim genetik dökülmesi olan kişilerde protein tozu kullanıma dikkat edilmeli
Global Moderator

ugurg

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2018, 16:53:09 »
Ben normalde bu ürünlerin kullanımına karşı olan biriyim işte kullanan verim alan arkadaşların gazına geldik birde ürünü kullanıp eritemeyince böyle yan etkileri oldu şuan kilom 95 in altına inmiyor zaten okul yüzünden düzenli sporda yapamıyorum. buradan kullanan varsa bırakmasını tavsiye ederim kullanan diğer arkadaşlarda da saç dökülmesi yaptı. peki saçı korumak ve kalınlaşması için ne önerirsiniz ?

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2018, 16:54:55 »
Ben normalde bu ürünlerin kullanımına karşı olan biriyim işte kullanan verim alan arkadaşların gazına geldik birde ürünü kullanıp eritemeyince böyle yan etkileri oldu şuan kilom 95 in altına inmiyor zaten okul yüzünden düzenli sporda yapamıyorum. buradan kullanan varsa bırakmasını tavsiye ederim kullanan diğer arkadaşlarda da saç dökülmesi yaptı. peki saçı korumak ve kalınlaşması için ne önerirsiniz ?

95 kilonun altına inememenizle protein tozunun bi alakası yok malesef tamamen beslenme düzeniniz ve metabolizmanızla alakalı bir durum.

ugurg

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2018, 17:00:40 »
şöyle söyleyeyim pek düzenli beslendiğimi söylemem ama protein tozunun bende aşırı yağlanma yaptığını söyleyebilirim ben hayatım boyunca hiç kilolu olmadım 75 olan kilomu spor yaparak 85 e kadar yükseltmiştim ama bilirsiniz ki yağları eritmek o kadarda kolay olmuyor . bir tavsiyeniz var mı saçı kalınlaştırmak için nasıl bir yol izlemeliyim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Mart 2018, 17:13:23 »
şöyle söyleyeyim pek düzenli beslendiğimi söylemem ama protein tozunun bende aşırı yağlanma yaptığını söyleyebilirim ben hayatım boyunca hiç kilolu olmadım 75 olan kilomu spor yaparak 85 e kadar yükseltmiştim ama bilirsiniz ki yağları eritmek o kadarda kolay olmuyor . bir tavsiyeniz var mı saçı kalınlaştırmak için nasıl bir yol izlemeliyim.

Spor yapmadan protein tozu kullandımız mı? Eğer bu sekılde kullandıysanız yağlanma yapar.

Saçları kalınlastırmak için finasterid en etkili yöntemdir tabi araştırıp o sekılde kullanmalısınız ve biotinde alabılırsınız. Finastestird kullanmaz iseniz xpecia deneye bılırsın.
Global Moderator

ugurg

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Mart 2018, 17:16:50 »
evet sporu bıraktıktan sonra malzemeler çok az kalmıştı bir süre daha evde kısmen egzersiz yaparak kullandım ürünleri zaten yağlanmaya o sebep oldu. bu ürünler şampuan tarzı bir şey mi yoksa farklı bir ürün mü ?

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Mart 2018, 17:22:27 »

xpecia tabletin herhangi bir zararı yok bende kullanıyorum onu şuan,faydasını görüyor musun? Diye sorarsan pek etkili olduğunu düşünmüyorum ama bende yaratmadığı etkiyi sizde yaratabilir bilemiyorum kişiden kişiye değişiyor bu işler.Biotin solgar 5000mg vardı çok etkili bir üründü lakin oda piyasadan kaldırıldı artık.Yan etkilerini göze alırsanız finansterid var malesef.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Mart 2018, 17:32:36 »
evet sporu bıraktıktan sonra malzemeler çok az kalmıştı bir süre daha evde kısmen egzersiz yaparak kullandım ürünleri zaten yağlanmaya o sebep oldu. bu ürünler şampuan tarzı bir şey mi yoksa farklı bir ürün mü ?

Proteın tozu spor yapılmadan tüketilirse hemen yaglanma yapar.. yanlış yapmıssın:) finasterid ilac digerleri vitamın tarzı seyler arastır forumda bulursın ayrıntılı bilgi
Global Moderator

ugurg

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 28 Mart 2018, 18:06:57 »
tavsiyeler için teşekkürler ürünleri araştıracağım. Peki şampuan olarak şuan sebamed kullanıyorum onun yerine farklı bir öneriniz var mı. Bu arada Hintell hocam siz Koray hocamdan ekim yaptırmıştınız gözlemleriniz nedir fiyat olarak nasıl tuttu ve güncel resiminiz var mı ? bir de benim ekime kaç graft gider tahmini olarak ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 28 Mart 2018, 18:29:26 »
tavsiyeler için teşekkürler ürünleri araştıracağım. Peki şampuan olarak şuan sebamed kullanıyorum onun yerine farklı bir öneriniz var mı. Bu arada Hintell hocam siz Koray hocamdan ekim yaptırmıştınız gözlemleriniz nedir fiyat olarak nasıl tuttu ve güncel resiminiz var mı ? bir de benim ekime kaç graft gider tahmini olarak ?

Kendi konum var inceleyebilirsin fiyatı zaten sabit dostum sampuan olarakta ben revita kullanıyorum.
Global Moderator

ugurg

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Mart 2018, 00:44:32 »
peki ortalama kaç graft gider tahmini ?

Facebook Twitter Instagram