Gönderen Konu: Arena Med Serkan Aydın 2.ekim 4000 greft 21.01.2016  (Okunma sayısı 238232 defa)

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Arena Med Serkan Aydın 2.ekim 4000 greft 21.01.2016
« Yanıtla #330 : 27 Eylül 2016, 22:35:54 »
ben alik , gerizekali ve nick konusunda yazdiklarimdan dolayi hataliyim.her nekadar bunlari (nick) haric fosun ve alice daha önce yazdigi seylere dayanarak yazmis olsamda, yanlis yaptim.

aaron_88 in benim icin yazdigi seyleri tuhaf buluyorum.yazdiklarimin bütünündeki vermek istedigim anafikir ile onu anladigi cok farkli.yazdigim seylerin arasindan sadece belli parcalari aliyor ve kafasinda benim icin olusturdugu pesin hükmü onaylayarak klavyeye sariliyor. ortaya acayip seyler cikiyor.dedigim gibi tuhaf.

fos adam olmadigimi , hatta narsist oldugumu  ve aoron gibi ciktigim yeri begenmedigimi söyledi.ben gercekten yazdiklarimdan bu sonuca nasil vardiklarini anlamiyorum.garip,insan iste...

arkadaslar ortam fazlaca gerilmis.bu yüzden sizle bir video paylasmak istiyorum.2 gün önce bir arkadasim yolladi.ben her halde simdiye kadar 100 defa filan izledim.

sarkini aslini ece seckin söylüyor.dün aksam esimle sarkida danscilarin yaptiklarini  bir saat bizim ufakligin önünde  yapmaya calistik.bizim oglan araliksiz 1 saat  güldü.hatta arada altinada kacirmis.

son olarak alice ekime gelince , bu konuda hic fikrimi söylemedim.onuda kisaca ifade ediyim.en son 31 sayfada tepeden bir görüntü var ve onda üsteki saclarin ile yanlarin tam olarak birlesmedigi görülüyor.2.ekimden önce paylastigin resimlerde de yani ilk sayfadaki fotolarda da seviye farki belli.arti tepe bölgesi seyrek.simdi normal bir planlama yapilsa öncelikle sacinin hangi bölgelerinde seyreklik var ona göre ekilirdi.sende ön cizgi öne cekilmis ve tepe bölgesine fazla yüklenilmemis.önden paylastigin resimler iyi gözüküyor.ama üsten bir sey paylasmiyorsun 31.sayfadan beri.bir de tabi donör var.ondan yazilan yazildi.normal bir ekimde isteyen 3-4 numara saci sorunsuz kestiriyor,umarim senin icinde böyle bir sey gecerlidir ve umarim 3.bir ekime gerek duymazsin.

unutmadan son bir sey ekliyim.zekerriya kulun bundan öncede hasat ettigi bir donör vakasi var bu son kulak üstü haric. forumda biraz geri sayfalarda.adamin nicki leo.ben zekerriya ile de görüsmüstüm.bana göre cok dürüst bir adam ama sirf leonun hasat donöründen tirstigim icin cesaret edememistim ona ektirmeye.

link bu https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=70.0

Zekeriya Kul'un en çok eleştirilmesi gereken ekimdir Leo nickli dostumuzun ekimi. Öyle bir donör o hale nasıl gelir bilmiyorum.

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #331 : 28 Eylül 2016, 10:56:14 »
Şunu belirtmekte yarar var finasd    Var olan saçları korumak için.ektirip ekim öncesi olan saçlarıda dökersen ozaman sıkıntı işte.ayrıca kim olursa olursun karşıdakini dinlemeden inatla saç ekimcisini övmek her soylenene onun bunun düşmanısınoz demekte bence samimi gelmiyor daha cok reklama benziyor.

En nazik halin bu mu? Defolun gidin diyorsun bir de nezaketten bahsediyorsun. Kapalıçarşı'da yüzük mü yaptırıyorsun da el becerisi diyorsun? BU BİR CERRAHİ OPERASYONDUR. O MASADA BİR KOMPLIKASYON OLSA, KANAMAN DURMASA, VERİLEN ADRENALİNDEN DOLAYI KALBİN DURSA O EL BECERISI OLAN SAÇ EKİM UZMANLARI Mİ SENİ KURTARACAK.??? harbiden hakediyorsunuz. Yanmış cuzzamlı gollum gibi gezin ortalıkta. Size müstehak

En nazik halim bu degil ama hak ediyorsunuz. Ben sac ekimi tecrübesini asagılamıyorum ya da süreci kücümsemiyorum, onlarca ekim yapan klinik var ve cogu alaylı bir doktor yanında yetismis. Hal buyken ve binlerce insan tercih ediyorlen Sac ekimi ve kalp ameliyatını bir tutmanız anlamsız. Ek olarak, arena benim ekimimi hastane ortamında yaptı, benim bulundugum sürecte gayet de acik bir durumda müdahale edecek ekip vardı. Kaldı ki, hareketsizlik ve ekimin uzaması sonucu gecirdigim rahatsızlıkta acil müdahalede bulundular. Bilip bilmeden bir kere görmeden yorum yapmanız kafa yapınızı ortaya koyuyor.

Ayrıca ben cüzzamlı gezmiyorum kardesim, gezsem de bu seni neden geriyor ya da ilgilendiriyor anlamıs degilim.

Siz burada anlamsız yorumlar yaparken ben gereken bütün elestirileri hem arenamedle hem de serkanla konustum ve ilettim, gerisi kendi bilecegi istir. İsteyen tercih eder istemeyen etmez. Bunu elestirmek ve insanları kücümsemek sizin haddinize degildir. Sonuc hakkında yorumunu yap ya da daha fazla konuyu uzatma. Ben serkanın pazarlamacısı degilim, beni bir kurumu savunmak zorunda bırakmayın.

Bak güzel kardeşim 2 kez saç ekimi gerçekleştirmiş biri olarak sana ilk deneyimimi anlatayım.Üniversiteden yeni mezun olmuştum ve az biraz bir param vardi.Yeni işe başlamadan önce saç ektirmeye karar verdim.Bir kaç gün araştırdim ve sonuçta bana gösterdiği her fotoğrafta gayet iyi sonuç almış örneklere kanarak boğaz içi tıp merkezinde karar kıldım.O zamanlar yani 2009 da boğaz içi tıp merkezinin beşiktaşta yıldız tekniğin biraz yukarısinda 4-5 katlı modern bir özel hastanesi vardı.Her halde burası iyi bir yer diye düşündüm ki işte dediğim gibi orada ektirdim.Sonradan batmışlar diye duydum.

Bu arada belirtiyim saç ekimi yapan çoğu kliniğin reklamlarinda gösterdikler fırça gibi saçlı manken gibi adamlar , bu konuyu doğru düzgün araştırmamış herkesin , ekimden sonra onlara benzeyeceğine sanmasına yol açıyor ve bu yüzden çabuk karar veriyorlar.

Ekimim esnasında sadece fut operasyonu için cerrah geldi, deriyi kesti ve bir daha gözükmedi.Ben işlemi yapan teknisyenleri doktor sanıyordum ve onlardan birine nereden mezun oldunuz, benim ablamda doktor cerrahpaşadan mezun dediğimde aldığım cevap üzerine oradakiler tekniksyen olduğunu öğrendim.Yani ekimim sırasında odada başka bir doktor yoktu.Tabi bıde hepsi çok tecrübeli ve uzun yıllardır bu işi yaptıklarını söylediler.O kadar tecrübeliler ki , 2.ekimden sonra geçen haftar içerisinde ilk ekim sırasında mikro motorla alınan yerlerdeki beyazlıklar 2.ekim sırasında manuelle alınan yerlerden daha sonra kayboldu.

HLC de ekim sırasında bir makale okudum.Türkiyede saç ekim sektöründe dönen paranın yıllık 1milyar dolar olduğu yazıyordu.Yani çok karlı bir iş.Sen diyorsun ya uygun fiyatlarindan dolayi binlerce insan tercih ediyor , işte onlardan biri olarak ve mağdur olmuş biri olarak diyorum ki, o binlerce insanın yüzde ellisinden fazlasi doğru  düzgün bir araştırma yapmaksızın bir yerlerde saçını ektirip, hiç doğal durmayan bir şekilde etrafda dolaşıyor.Kimisi mutludur,kimisi mutsuz.Bugün ben bu insanlardan bazılarını metrobüste,otobüste,vapurda görüyorum.

Burada bir kısım insan doğru metodu savunuyor ve bu sayede buraları okuyup saçını henüz ektirmemiş insanlara 'araştırmanızı iyi yapın ve doğru yeri şeçin mağdur olmayın mutsuz olmayın' mesajı veriyor. Diğer bir kısım insansa kullandığı sadece kendi kliniği sınırları içerisinde geçerli olan bir yöntemle buna işte 'maksimum greftle çalışma' diyelim iş yapan bir adamı 'haticeyi değil neticeye bakalım' mantığıyla delice savunuyor.

Bir yanda iahrs ye kayıtlı, dünyaca ünlü şaç ekimcilerinin katıldığı kongrelere giden,buralarda sunum yapan,hatta bu kongrelerden birini geçtiğimiz yıl türkiyede düzenleyen doktorlar var.Haliyle bilimselliği kabul eden arkadaşlar bu insanlarin tercih edilmesini savunuyor, diğer arkadaşlar ise  instagramda önden cep telefonuyla çekilmiş, içinde ünlülerinde fotoları olan resimlere dayanarak 'saç ekimi uzmanıyım' diye konuşan bir adamın kliniğinde çoğunlukla yanlış planlanan ve hatalı alım sonrası toparlaması aylar süren saç ekimini sırf ekonomikliğinden ve fotolarda gözüken iyi sonuçlarından dolayı savunuyor.

Standartı savunan ve saç ektirmeden önce kendi deneyimini anlatan adama akıl sağlığını yerinde olmaması, ülkesinin değerlerini hor görmesi, çıktığı yeri beğenmeyen, kezban,narsist,ezik,ne idüğü belirsiz,paraya tapan gibi laflarla linç etmeye çalışırken aslında kendizini ne kadar küçük düşürdüğünüzün farketmiyorsunuz.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2016, 11:02:26 Gönderen: deinemutter »

alice

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #332 : 28 Eylül 2016, 11:06:17 »
Şunu belirtmekte yarar var finasd    Var olan saçları korumak için.ektirip ekim öncesi olan saçlarıda dökersen ozaman sıkıntı işte.ayrıca kim olursa olursun karşıdakini dinlemeden inatla saç ekimcisini övmek her soylenene onun bunun düşmanısınoz demekte bence samimi gelmiyor daha cok reklama benziyor.

En nazik halin bu mu? Defolun gidin diyorsun bir de nezaketten bahsediyorsun. Kapalıçarşı'da yüzük mü yaptırıyorsun da el becerisi diyorsun? BU BİR CERRAHİ OPERASYONDUR. O MASADA BİR KOMPLIKASYON OLSA, KANAMAN DURMASA, VERİLEN ADRENALİNDEN DOLAYI KALBİN DURSA O EL BECERISI OLAN SAÇ EKİM UZMANLARI Mİ SENİ KURTARACAK.??? harbiden hakediyorsunuz. Yanmış cuzzamlı gollum gibi gezin ortalıkta. Size müstehak

En nazik halim bu degil ama hak ediyorsunuz. Ben sac ekimi tecrübesini asagılamıyorum ya da süreci kücümsemiyorum, onlarca ekim yapan klinik var ve cogu alaylı bir doktor yanında yetismis. Hal buyken ve binlerce insan tercih ediyorlen Sac ekimi ve kalp ameliyatını bir tutmanız anlamsız. Ek olarak, arena benim ekimimi hastane ortamında yaptı, benim bulundugum sürecte gayet de acik bir durumda müdahale edecek ekip vardı. Kaldı ki, hareketsizlik ve ekimin uzaması sonucu gecirdigim rahatsızlıkta acil müdahalede bulundular. Bilip bilmeden bir kere görmeden yorum yapmanız kafa yapınızı ortaya koyuyor.

Ayrıca ben cüzzamlı gezmiyorum kardesim, gezsem de bu seni neden geriyor ya da ilgilendiriyor anlamıs degilim.

Siz burada anlamsız yorumlar yaparken ben gereken bütün elestirileri hem arenamedle hem de serkanla konustum ve ilettim, gerisi kendi bilecegi istir. İsteyen tercih eder istemeyen etmez. Bunu elestirmek ve insanları kücümsemek sizin haddinize degildir. Sonuc hakkında yorumunu yap ya da daha fazla konuyu uzatma. Ben serkanın pazarlamacısı degilim, beni bir kurumu savunmak zorunda bırakmayın.

Bak güzel kardeşim 2 kez saç ekimi gerçekleştirmiş biri olarak sana ilk deneyimimi anlatayım.Üniversiteden yeni mezun olmuştum ve az biraz bir param vardi.Yeni işe başlamadan önce saç ektirmeye karar verdim.Bir kaç gün araştırdim ve sonuçta bana gösterdiği her fotoğrafta gayet iyi sonuç almış örneklere kanarak boğaz içi tıp merkezinde karar kıldım.O zamanlar yani 2009 da boğaz içi tıp merkezinin beşiktaşta yıldız tekniğin biraz yukarısinda 4-5 katlı modern bir özel hastanesi vardı.Her halde burası iyi bir yer diye düşündüm ki işte dediğim gibi orada ektirdim.Sonradan batmışlar diye duydum.

Bu arada belirtiyim saç ekimi yapan çoğu kliniğin reklamlarinda gösterdikler fırça gibi saçlı manken gibi adamlar , bu konuyu doğru düzgün araştırmamış herkesin , ekimden sonra onlara benzeyeceğine sanmasına yol açıyor ve bu yüzden çabuk karar veriyorlar.

Ekimim esnasında sadece fut operasyonu için cerrah geldi, deriyi kesti ve bir daha gözükmedi.Ben işlemi yapan teknisyenleri doktor sanıyordum ve onlardan birine nereden mezun oldunuz, benim ablamda doktor cerrahpaşadan mezun dediğimde aldığım cevap üzerine oradakiler tekniksyen olduğunu öğrendim.Yani ekimim sırasında odada başka bir doktor yoktu.Tabi bıde hepsi çok tecrübeli ve uzun yıllardır bu işi yaptıklarını söylediler.O kadar tecrübeliler ki , 2.ekimden sonra geçen haftar içerisinde ilk ekim sırasında mikro motorla alınan yerlerdeki beyazlıklar 2.ekim sırasında manuelle alınan yerlerden daha sonra kayboldu.

HLC de ekim sırasında bir makale okudum.Türkiyede saç ekim sektöründe dönen paranın yıllık 1milyar dolar olduğu yazıyordu.Yani çok karlı bir iş.Sen diyorsun ya uygun fiyatlarindan dolayi binlerce insan tercih ediyor , işte onlardan biri olarak ve mağdur olmuş biri olarak diyorum ki, o binlerce insanın yüzde ellisinden fazlasi doğru  düzgün bir araştırma yapmaksızın bir yerlerde saçını ektirip, hiç doğal durmayan bir şekilde etrafda dolaşıyor.Kimisi mutludur,kimisi mutsuz.Bugün ben bu insanlardan bazılarını metrobüste,otobüste,vapurda görüyorum.

Burada bir kısım insan doğru metodu savunuyor ve bu sayede buraları okuyup saçını henüz ektirmemiş insanlara 'araştırmanızı iyi yapın ve doğru yeri şeçin mağdur olmayın mutsuz olmayın' mesajı veriyor. Diğer bir kısım insansa kullandığı sadece kendi kliniği sınırları içerisinde geçerli olan bir yöntemle buna işte 'maksimum greftle çalışma' diyelim iş yapan bir adamı 'haticeyi değil neticeye bakalım' mantığıyla delice savunuyor.

Bir yanda iahrs ye kayıtlı, dünyaca ünlü şaç ekimcilerinin katıldığı kongrelere giden,buralarda sunum yapan,hatta bu kongrelerden birini geçtiğimiz yıl türkiyede düzenleyen doktorlar var.Haliyle bilimselliği kabul eden arkadaşlar bu insanlarin tercih edilmesini savunuyor, diğer arkadaşlar ise  instagramda önden cep telefonuyla çekilmiş, içinde ünlülerinde fotoları olan resimlere dayanarak 'saç ekimi uzmanıyım' diye konuşan bir adamın kliniğinde çoğunlukla yanlış planlanan ve hatalı alım sonrası toparlaması aylar süren saç ekimini sırf ekonomikliğinden ve fotolarda gözüken iyi sonuçlarından dolayı savunuyor.

Standartı savunan ve saç ektirmeden önce kendi deneyimini anlatan adama akıl sağlığını yerinde olmaması, ülkesinin değerlerini hor görmesi, çıktığı yeri beğenmeyen, kezban,narsist,ezik,ne idüğü belirsiz,paraya tapan gibi laflarla linç etmeye çalışıyorsunuz ama aslında kendizini ne kadar küçük düşürdüğünüzün farkında değilsiniz.

güzel kardeşim aslında iyi özetlemişsin

ama kaçırdığın nokta şu

ben saç ekimi yapan hiç kimseyi kötülemedim ve kötülemem de forumda bir tane kötülediğimi göremezsiniz

ben tercihimi yapmışım ve çok memnunum sonucumdan

benim açtığım konuda benim ekim sonucum değerlendilir ektirdiğim adam eleştirilemez eğer bu konuya girilirse işte böyle çok gereksiz yerlere gider muhabbet

nasıl ki ben kimsenin konusuna giripte doktorunu eleştirmiyorsam ve uslüpsüz şeyler yazmıyorsam ki bu forumun var olma amacı zaten bu değil kimse de benim konumda bunu yapmamalı

şöyle düşün ilaç kullanımına tamamen karşı olan bir insanım bunu burada herkes bilir buna rağmen ilaç kullandıran doktora ekim yaptırmış hiç kimsenin konusuna giripte ilaç kullandıran doktora ekim yaptırılır mı bu nasıl kafa v.s gibi yorumlarda bulunmadım asla bulunmam da çünkü beni ilgilendirmez adam seçimini yapmış ektirmiş

bunu o adamın konusunda değil tartışma bölümünde ilaç kullandıran doktorlara ekim yaptırmanın mantığıma uymadığını belirtebilirim ki bunu da belirli bir uslüp içerisinde yaparım o adamın konusuna giripte doktoru üzerinden yürüyerek ortalığı karıştırmam

benim ekim sonucum tabi ki eleştirilebilir beğenilip beğenilemeyebilir ama bana eken adam üzerinden yürüyerek konumun çöplüğe çevrilmesine müsade edemem

umarım anlatabilmişimdir hocam

« Son Düzenleme: 28 Eylül 2016, 11:10:53 Gönderen: alice »

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #333 : 28 Eylül 2016, 12:09:12 »
sevgili arkadaşım  Üslüpsuzluk tamamda , ektiğin adam eleştirilemez diye bir şey yok.Bazı şeyleri yanlış biliyorsun bunları aynı şekilde dile getirmeye devam ediyorsun.

Saç dökülmesi devam eden bir süreç.Bildiğin üzere nordwood scalası diye bir sey var nordwood 1 var en sonda nordwood 8.
nordwood 8 de , ensen ve kulak üstlerinde kelleşiyor ve sadece onların üstünde saç kalıyor.Yani bugün standart uygulama yapan ekimcilerin güvenli bölge yani dökülmeyen alan dedikleri yerden aldıkları saçlar kalıyor.Bu yüzden ekilen saçlar dökülmez deniyor.Ama sen sırf max grefte ulaşabilmek için enseye kadaar inersen ya da kulak üstünden alırsan,yani güvenli bölgenin dışına çıkarsan şimdi olmasa bile ileride eğer bu saçlar dökülmeye kodlu ise, sen bu saçları maalesef kaybedersin ve kaybettiğin saçlar sana belkide hoş olmayan bir görüntü verir.Kulak üstü maalesef çok hırpalanmış biri olarak böyle bir şeyi yaşayıp yaşamayacağını ileride  göreceksin.

İkinci olarak yanlış bildiğin ilaç alımı.Ben kendim ne ilk ekim ne ikinci ekim öncesi ilaç kullanmadım.Çünkü bilmiyordum.Finansterid denilen bir şeyin farkında değildim.Eğer burda can arkadaşın yazdığı  gibi finansın şol dökülmeyi azalltığını bilsem ya da maschinehead bir ton yabancı kliniğe yazıp hepsinden aynı cevabı alması yani 6-8 ay finans kullan dökülmeni kontrol et,donörü kuvvetlendir sonra gel dediklerini bilsem, geçen yılın Eylül ayında değilde, bu senenin Subatı  ya da Martı içinde ilaç kullanmaya başladıktan 6 ay sonra ektirirdim ve muhtemelen şu ankinden daha iyi bir sonuç elde ederdim.Bana HLC ne ekim öncesi ne de sonrası böyle bir tavsiyede bulunmadı.Keşke bulunsaydılar.Ya da keşke ben araştırmamı Türkiyedeki klinikler ile sınırlı tutmasaydım ve yabancı forumlara dalarakta daha fazla bilgiye sahip olsaydım.

İşte genelde bu konularda yapılan eleştirileri hep ters cevaplıyorsun.İnsanlarin Serkan Aydına düşman olduğunu ya da kendinin cuzi bir miktar vererek sana göre finansla şişirilmiş suni sonuçlar elde eden paralı kliniklere gitmediğin için eleştirildiğini düşünüyorsun.Bence hata ediyorsun. Eleştirilen nokta gittiğin yerin uyguladığı yanlış method.

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #334 : 28 Eylül 2016, 13:10:42 »
Ya bu Finas ekime ediyor mu bukadar yav.
Ya ben yıllardır kullanıyorum, Nw2 iken Nw 3 lere kadar geriledim. İnşallah dediğiniz gibidir. Günde 1.25 mg finas, Haftada 1 dutasteride ve Zekeriya'nın ekim birleşince mükemmel bir ekim çıkar inşallah.

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #335 : 28 Eylül 2016, 13:23:13 »
Ya ben yıllardır kullanıyorum, Nw2 iken Nw 3 lere kadar geriledim. İnşallah dediğiniz gibidir. Günde 1.25 mg finas, Haftada 1 dutasteride ve Zekeriya'nın ekim birleşince mükemmel bir ekim çıkar inşallah.

Dünyanın bu alandaki en iyi 3 5 doktorundan biri olan José Lorenzo dan bizzat aldığım cevap, finansterid in saç ekimi öncesinde ve sonrasında kullanılması gerektiği yönünde.
🏇🏇

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #336 : 28 Eylül 2016, 13:27:31 »

Standartı savunan ve saç ektirmeden önce kendi deneyimini anlatan adama akıl sağlığını yerinde olmaması, ülkesinin değerlerini hor görmesi, çıktığı yeri beğenmeyen, kezban,narsist,ezik,ne idüğü belirsiz,paraya tapan gibi laflarla linç etmeye çalışırken aslında kendizini ne kadar küçük düşürdüğünüzün farketmiyorsunuz.

Üstad o kadar doğru yazmışsın ki... Burada eleştirilen kişilerin tercihleri değil,  tercih ettikleri yerlerin yanlış uygulamaları ve bu yanlış uygulamayı ısrarla savunan mantalite...
🏇🏇

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #337 : 28 Eylül 2016, 13:27:48 »

Dünyanın bu alandaki en iyi 3 5 doktorundan biri olan José Lorenzo dan bizzat aldığım cevap, finansterid in saç ekimi öncesinde ve sonrasında kullanılması gerektiği yönünde.
Bence de kullanılmalı zira, saç dökülmesi durdurulmadan saç ektirmek yapılacak en mantıksız işlerden birisi.
Benim merak ettiğim, ekilen saçlara ne fayda saglayacagı, gerek şok dökülme gerekse çıkış hızı açısından.

Bu arada bu yabancılar Shock Loss yani şok dökülme tabiirini bizim bahsettiğimiz anlamıyla kullanmıyorlar. Şok dökülme saç ekimi sonrası kendi saçımızda ya da donor bölgede olabilen dökülme.

Bizim şok dökülme diye tabir ettiğimiz şey yani ekilen saçların dökülmesi ise beklenen birşey olduğundan ekstra bir tamlamaya sahip değil. O nedenle shedding diyip geçiyorlar.

can29

• Ziyaretçi
« Yanıtla #338 : 28 Eylül 2016, 13:29:02 »
sevgili arkadaşım  Üslüpsuzluk tamamda , ektiğin adam eleştirilemez diye bir şey yok.Bazı şeyleri yanlış biliyorsun bunları aynı şekilde dile getirmeye devam ediyorsun.

Saç dökülmesi devam eden bir süreç.Bildiğin üzere nordwood scalası diye bir sey var nordwood 1 var en sonda nordwood 8.
nordwood 8 de , ensen ve kulak üstlerinde kelleşiyor ve sadece onların üstünde saç kalıyor.Yani bugün standart uygulama yapan ekimcilerin güvenli bölge yani dökülmeyen alan dedikleri yerden aldıkları saçlar kalıyor.Bu yüzden ekilen saçlar dökülmez deniyor.Ama sen sırf max grefte ulaşabilmek için enseye kadaar inersen ya da kulak üstünden alırsan,yani güvenli bölgenin dışına çıkarsan şimdi olmasa bile ileride eğer bu saçlar dökülmeye kodlu ise, sen bu saçları maalesef kaybedersin ve kaybettiğin saçlar sana belkide hoş olmayan bir görüntü verir.Kulak üstü maalesef çok hırpalanmış biri olarak böyle bir şeyi yaşayıp yaşamayacağını ileride  göreceksin.

İkinci olarak yanlış bildiğin ilaç alımı.Ben kendim ne ilk ekim ne ikinci ekim öncesi ilaç kullanmadım.Çünkü bilmiyordum.Finansterid denilen bir şeyin farkında değildim.Eğer burda can arkadaşın yazdığı  gibi finansın şol dökülmeyi azalltığını bilsem ya da maschinehead bir ton yabancı kliniğe yazıp hepsinden aynı cevabı alması yani 6-8 ay finans kullan dökülmeni kontrol et,donörü kuvvetlendir sonra gel dediklerini bilsem, geçen yılın Eylül ayında değilde, bu senenin Subatı  ya da Martı içinde ilaç kullanmaya başladıktan 6 ay sonra ektirirdim ve muhtemelen şu ankinden daha iyi bir sonuç elde ederdim.Bana HLC ne ekim öncesi ne de sonrası böyle bir tavsiyede bulunmadı.Keşke bulunsaydılar.Ya da keşke ben araştırmamı Türkiyedeki klinikler ile sınırlı tutmasaydım ve yabancı forumlara dalarakta daha fazla bilgiye sahip olsaydım.

İşte genelde bu konularda yapılan eleştirileri hep ters cevaplıyorsun.İnsanlarin Serkan Aydına düşman olduğunu ya da kendinin cuzi bir miktar vererek sana göre finansla şişirilmiş suni sonuçlar elde eden paralı kliniklere gitmediğin için eleştirildiğini düşünüyorsun.Bence hata ediyorsun. Eleştirilen nokta gittiğin yerin uyguladığı yanlış method.

öncelikle bizi Anlayacak kapasitede bir olduguna sevindim deinemutter tesekurler : Tekrar Anlatmak istedigimiz duruma gelince şöyle özet geceyim

Benim ne serkan la nede alice ile ne onun saçı ıle kişisel hiçbir derdim yok
amacımız bundan sonra ekıme gırıcek ınsanlara ögrendıklerımızı gördüklerimizi Aktarabılmek
Alice neden 2 ci bir ekime ıhtıyac duymus ve neden var olan saçlarını ilk ekimden sonra kayıp etmıs bunların farkında bıle degıl dogal olarak bızı anlamaması normal

Oprerasyon geçirecek kisinin Transfer öncesi var olan saçları Dht denen hormandan arar görmüs bir durumda ıse operasyonda citti zararlar alır ve 10 senelik ömrü varsa bu saçların  bu durum opresyon sonrası aylar veya bır kaç yıl ıle ölcülür

cogu bu durumun farkında olan doktor saçları güclendirip daha ince slitler tercıh eder cunkı oprasyonda hıc zarar görmücek diye bır durum söz konusu degıl oyüzden ki önce var olan saçları eski güclü haline getırmek durumunda kalırlar daha sonra operasyon tercıh ederler
bu sekılde calısmaları ıcınde maddı acıdan güçlü olup Ticari olarak degilde sonuç odaklı merkezler gerek

oyüzden dirki senınde Anlattıgın güvenli bölegenın dısındaki alımlarda Daha ınce punclar ıle Alım yaparlarki ordaki bölge de dht etkisinde oldugu için dökülmese bile oprasyon sonrası dökülmek durumunda kalıcaktır o.9 ile güvenli bölge dışı calısmanın nasıl bır katlıam anlamına geldıgını umarım bu sekılde daha net anlatabılmısımdır

ve sunuda eklıyım ben fınas kullandım bırakınca pat uctu yok bu fınasterıd ın sonucu bunlar saçmalık finasterid saç cıkarmaz yada ekılenler daha çok çıkmaz sadece var olanı korur şoku azaltır. buda ekımın başarısını yükseltir ınce slitlerle açılan kanallarda daha dolgun ve kalın saçlar cıkmasını saglar 

ve kalın graft alımında ıse buna pek gerek kalmaz zaten kanal kalın alım kalın sadece var olanları korumak adına kullanılır bu kez ama vertex ıcın kesınlıkle gereklıdır kan dolasımının cok zayıf ve dht nın yogun oldugu bır bölge

ayrıca 9 ay kullan sonra bırakınca saçlar gıder dıye bır seyde söz konusu degıl amac burda sadece ekımden dolayı var olan saçların zarar görmemesi aslında tabı devamı kısıye kalmıs dokulmesı devam edıyorsa

ve son olarak şok dökülme dedikleri durum Sadece ekilen saçları kapsamaz Aslında şok var olan saçlarda olur burda devreye fınas girer Yanı açık ve öz tanımıyla Koruma kalkanı oluşturur

ve merkezlerin yaptıgı en buyuk hata var olan saçları güçlendırmeden ekım yapmak ekim süreci öle gel ekeyım degildir en az  30 ay sürer önce tedavı güçlendirme operasyon ve süreç . saç ekımınde Tedavi olmadan  yapılan ekımde ekılenler çıkar daha sonra alice gibi 4 sene icersinde tum sacını kaybeder ve 2 ci ekım yaptırmak zorunda kalırsın
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2016, 13:36:22 Gönderen: can29 »

KuruKafa

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #339 : 28 Eylül 2016, 13:53:17 »
Size bir sorum olucak Finasterid denen ilacin mutlaka bir amaci ve faydasi saçlar üzerinde oluyordur. Ancak baskiladiği hormonlar yüzünden kanser gibi çok yaygin ve çözümü olmiyan bir takim hastaliklari tetikleme olasiliği olabilirmi ?

kelmahmut

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #340 : 28 Eylül 2016, 14:12:02 »
Keske birbirimizi kirmadan tartisabilsek. Sac konusu cok hasas. Ekim ne kadar iyi olursa olsun sonucta insan eli degiyor. Birbirimizin moralini bozmayalim. Ben de zekeriya hoca ektirdim. Acikcasi leo konusuna bakinca korktum ama ektirdim.donor 1 ayda toparlandi. Talep fazla oldu mu paraya calisanlar olur. Kolay yoldan talebi karsilamaya calisanlar olur.Turkiyede maalesef cok fazla yer var. Mesela sac ekim uzmani tabiri fazla kullanilir. Uzmanligi hangi kurumdan almistir. Ulkemiz egitim sisteminde bu uzmanlik alanina yonelik brans/dal var midir? Birseyin uzmani olmak egitimini almak, yetkinligi saglamak lazim. Yoksa suslu sifatlar en gerekli ihtiyaclarimizi ticaret kaynagi yapar. Alice ins daha iyi bir sonucu yakalarsin.selamlarimla

keltoroş

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #341 : 28 Eylül 2016, 14:58:26 »
Alice üstten foto atabilir misin

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #342 : 28 Eylül 2016, 15:21:38 »
Keske birbirimizi kirmadan tartisabilsek. Sac konusu cok hasas. Ekim ne kadar iyi olursa olsun sonucta insan eli degiyor. Birbirimizin moralini bozmayalim. Ben de zekeriya hoca ektirdim. Acikcasi leo konusuna bakinca korktum ama ektirdim.donor 1 ayda toparlandi. Talep fazla oldu mu paraya calisanlar olur. Kolay yoldan talebi karsilamaya calisanlar olur.Turkiyede maalesef cok fazla yer var. Mesela sac ekim uzmani tabiri fazla kullanilir. Uzmanligi hangi kurumdan almistir. Ulkemiz egitim sisteminde bu uzmanlik alanina yonelik brans/dal var midir? Birseyin uzmani olmak egitimini almak, yetkinligi saglamak lazim. Yoksa suslu sifatlar en gerekli ihtiyaclarimizi ticaret kaynagi yapar. Alice ins daha iyi bir sonucu yakalarsin.selamlarimla

+1
🏇🏇

umut88

• Ziyaretçi
« Yanıtla #343 : 28 Eylül 2016, 16:01:52 »
Yorumları okuyorum da, gerçekten Arenamed çok sakat bir yer... Pişman oldum ektirdiğime... Kulak arkası hiç çıkmayacakmış gibi resmen... Forumda okuduklarıma göre şöyle bir çıkarım yaptım.

Serkan Aydın'ın bizzat donör toplayıp, ekimi de kendisi yaptığı operasyonlarda sıkıntı az gibi... Fakat kendi yetiştirdiği elemanlar donörün anasını ağlatıyorlar... Zaten çat pat Türkçe konuşan yabancı kadınları toplamış... Sağ kulak arkasından alım yapan kadına dedim ki hep oradan mı alacaksın? Neden başka yerlerden almıyorsun? Oralardan da alacağım dedi... Her neyse sağ kulak arkasını bayağı bir hırpaladıktan sonra diğer kız kısık sesle diğer tarafa geçmesini söyledi, yeter dedi panikli bir sesle...

Bence kimse mega seans yaptırmasın... Farklı zamanlara böldürün operasyonu... Beni görenler zaten şoka uğruyor... Eskiden daha yakışıklıydın diyor...

Başıma iş aldım. Keşke herhangi bir yerde 3500 grefti o paraya ektirseydim de başıma bu iş açılmasaydı! Bırakın arkadaşlar ünlüler orada burada ektiriyormuş muhabbetini. Bakmayın, inanmayın. Tek seferde o kadar greft aldıklarına inanmıyorum. Farzı misal günde 1000'er greft bir ekim yaptırırlar ara ara ve operasyona bizzat Serkan Aydın girer... Bizim ödediğimiz paraların fazlalarını ödüyorlardır onlar zannımca...

Biz halkın alt tabaka insanları ise kasaplara emanet!
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2016, 16:03:44 Gönderen: umut88 »

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #344 : 28 Eylül 2016, 16:14:45 »
Yorumları okuyorum da, gerçekten Arenamed çok sakat bir yer... Pişman oldum ektirdiğime... Kulak arkası hiç çıkmayacakmış gibi resmen... Forumda okuduklarıma göre şöyle bir çıkarım yaptım.

Serkan Aydın'ın bizzat donör toplayıp, ekimi de kendisi yaptığı operasyonlarda sıkıntı az gibi... Fakat kendi yetiştirdiği elemanlar donörün anasını ağlatıyorlar... Zaten çat pat Türkçe konuşan yabancı kadınları toplamış... Sağ kulak arkasından alım yapan kadına dedim ki hep oradan mı alacaksın? Neden başka yerlerden almıyorsun? Oralardan da alacağım dedi... Her neyse sağ kulak arkasını bayağı bir hırpaladıktan sonra diğer kız kısık sesle diğer tarafa geçmesini söyledi, yeter dedi panikli bir sesle...

Bence kimse mega seans yaptırmasın... Farklı zamanlara böldürün operasyonu... Beni görenler zaten şoka uğruyor... Eskiden daha yakışıklıydın diyor...

Başıma iş aldım. Keşke herhangi bir yerde 3500 grefti o paraya ektirseydim de başıma bu iş açılmasaydı! Bırakın arkadaşlar ünlüler orada burada ektiriyormuş muhabbetini. Bakmayın, inanmayın. Tek seferde o kadar greft aldıklarına inanmıyorum. Farzı misal günde 1000'er greft bir ekim yaptırırlar ara ara ve operasyona bizzat Serkan Aydın girer... Bizim ödediğimiz paraların fazlalarını ödüyorlardır onlar zannımca...

Biz halkın alt tabaka insanları ise kasaplara emanet!
Umut senin kaç ay oldu?

Facebook Twitter Instagram