Gönderen Konu: Saç Analizi Tavsiyesi isteyen arkadaşlar!!  (Okunma sayısı 114577 defa)

Ercn_45

• Jr. Member
  • **
Ynt: Saç Analizi Tavsiyesi isteyen arkadaşlar!!
« Yanıtla #76 : 13 Ocak 2021, 21:22:20 »
Mesela ne gibi medikal tedavi öneriyorsunuz. Birkaç yıl önce doktora gittiğimde genetik ten kaynaklıdır deyip geçiştirdi. Sonra da saç için bı daha doktora gitmedim

Serkan Yurdagecer

• Full Member
« Yanıtla #77 : 30 Ocak 2021, 01:02:43 »
29 yaşındayım
Saç dökülmem ön bölgeden başladı ve ilk zamanlar agresifti ama şuan daha az dökülüyor ama ince telli biraz
Şuan sadece yağ ve dermoroller kullanıyorum haftada 1 ve ya 2 olmak üzere
Now hair time da ekim düşünüyorum hayırlısı olsun hepimiz hakkımızda.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2021, 15:19:50 Gönderen: Serkan Yurdagecer »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #78 : 31 Ocak 2021, 15:52:38 »
Saç ekimi konuları Sadece saç ekimi sonuçlar bölümüne oranın kurallarına uygun sekilde açılmalıdır.
Bu bölümde silinir
Global Moderator

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #79 : 06 Şubat 2021, 17:49:10 »
Foruma yeni üye olup deneyimli üyelerimizden "saç analizi ve tavsiye" isteyen kişilerin açtığı konularda en azından şu bilgileri paylaşması gerekiyor

1) yaş
2) saç dökülmesi ne zaman başladı
3) saç dökülme tipi (agresif ya da yavaş - stabil)
4) saç dökülmesi nereden başladı? (vertex, crown, ön bölge vs.)
5) ilaç kullanılıyor mu? etkisi nedir?
6 )fotografları
https://www.youtube.com/v/r8EmhZe1Y6Y

33 yaş
askerlik çağımda askere adım atmam ile başladı genel fikrim askerlik beni strese soktu çok çetin bi hayat yaşamamıştım zorlu  babamda aynı şekil dökülme var oda panik ve stresli biri ama amcam daha sakin  daha sukut saçlarında 1 tel açıklık yok
agresif oldu 3 sene öncesi 30 umda beyin kanaması ile beraber netrolex kullandım amelıyat ve ilaçlar ekstra döktü yenileri çıkmadı  artı alından enseme buyuk bır izim olmuş oldu

tepe bölgemden başladı ,sonra ön bölgem daha sonra diğer bölgeler
sadece mınoxdil kullandım ve  2 sene öncesine kadar mavı serum kendi tecrübem boşa masraf etmeyin  ben bunların da saç kalitesini evet çıkardımı komple nerdeyse mınoxdıl çıkardı ama dökülünce öncesinden fazlası ile gitti ömürlük kullanmazsınız kullansanız hep kalsa kullanırdım ama şok dökülme ile bianda gidiyor saçlar

fotograf atmaya çalışıcam arkadaşlar telefonum kullanımda değil bilgisayardan yazıyorum

ekim yaptırdım bugun 4 gun dun ılk yıkama yapıldı 4,300 greft ekılmesıne ragmen yeterli sayı olmadı tepe bölgem açık ama eldeki mahsul de belli  birde ön bölgede amelıyat yerım kapatıldı bı kısmı Lale keskin ve ekibi ne gittim acıbadem de güzel nezih bi ortamları var ekibi çok içten güleryüzlü sonrasında da hep yardımcı oluyorlar doctorhair şampuanı solusyonu ve birkaç panıendat crosparın bı andıtoksan olmak üzere hap kullanım talimatları yıkama sonrası evde nasıl yapılıcağı nelere dikkat ediliceği bilgileri detaylıca anlatıldı
şuan sadece tek temennim saçlarımın tutması

herşeyi açıkça konuşmak gerekirse arkadaşlar kesin ve net olarak sadece iğne aşamasında bı acınız var oda hassas olan kulak arkası gibi kısımlar arka bölgelerde hiç acı olmuyor iğnede 3 4 iğne dişinizi sıkıcaksınız ben gık demedim mesela  sonrası normal ilerliyor

bu arada bindiğiniz taksideyken bile dikkat ediniz gittim gün yaşanmış bir olayı paylaşıcam adam ekimi yaptırıyor taksi ye biniyor taksici paldır kütür yaslı adam aracı kullanmış adam kafası tavana carpıyor ve saçları tavana yapısıyor hemen bılgı verıyor ve hıc bı para almadan gene bu konuda yardımcı olduklarını gördüm adamla da tanıştım benden 1 gun once ekim yaptırdı

şuan rahatsız edici bi durum yok sadece ekim bölgesine bır yere carpmamak havlu kullanmamak gibi dikakt edilmesi gereken hususlar var bıde şişlik var onun geçmesini bekliyorum bolbol su önerdiler ve tuz kafeinden uzağım
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #80 : 07 Şubat 2021, 20:37:55 »
Hayırlı olsun ama bu konu bilgilendirme sayfayı yeni bir konu açmanız gerek kendinize

Bu ara geçmiş olsun çok
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #81 : 16 Şubat 2021, 11:10:08 »
Arkadaşlar bölümlere. Ektirmelimiyim? Ekilir mi diye konular açmayın  ya da Hangi merkez gibi düzenlemekten yoroldum ve artık silmek durumunda kalacağım.
 Hazırladığınız konulara yazık olacak ama başka türlüde anlatamıyoruz.

Tarlaya patates ekmiyoruz

Lütven bu basit şeyleri öğrenelim öyle konu açalım

Saç ektirmelimiyim ?
Saç ekilir mi

Hangi saç ekim merkezi
Global Moderator

Demir demir

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #82 : 04 Mart 2021, 21:01:14 »
31 yaş
10 yıldır dökülüyor
Ekim düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2021, 13:05:41 Gönderen: Fatih Demirta? »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #83 : 05 Mart 2021, 12:38:55 »
31 yaş
10 yıldır dökülüyor
Ekim düşünüyorum.

Bu bölüme konu açmanız gerek burası bildirim.
Global Moderator

keldeğilim

• Full Member
« Yanıtla #84 : 12 Mart 2021, 17:08:30 »
forum olarak üyelere ve takip edenlere önerimiz forumu 6 ay boyunca takıp edıp incelemeden saç ekımıne karar vermeyınız
iyice saç ekımının nasıl bir mantığı olduğunu kavramanız gerekir

Ben dahahil kimsenin aklı ile hareket etmeyiniz fikir alınız ama ögrendiklerinizi sorugulamadan balıklama atlamayın.

UNUTMAYINKI HERKES EN DOĞRUSUNU KENDİ BULUR KENDİSİ İÇİN...

1. forumu ilk takıp etııgınızde nerdeyse bır çok ekım gözünüze güzel gelır sonuclar

2. zaman geçtikçe beğendiğiniz ekımlerın çok iyi olmadığına karar verirsiniz

3. saç ekım planlamarını ögrenırsınız

4. operasyona bakıp ekımın başarılı olup olmadığını kavrarsınız

5. bütün doktorların ve merkezlerin sizin için en fazla ne yapacagını ögrenir ve boş vaatlere kanmazssınız

6. hangi tekniz sizin ve büççeniz için  doğru olduğunu kavrarsınız

5. saç ekımının çok daha ciddi bişey olduğunu bu işin şakası olmadığını anlarsınız.

6. Ekimlere gözünüz alıştıkça doğallık olarak degerlendirmeye başlarsınız.

bu süreçler kafanızda oturana kadar ciddi anlamda araştırın.

yaptığınız araştırmalarda kafanız sürekli karışır bunun nedeni acele etmeniz kafanız karıştıysa yanlış yoldasınız beklemeniz gerek doğruyu bualana kadar sakin sakin araştırarak..

ve son olarak saç ekımı yaptırmış insan ile yaptırmamış insan arasında farklar vardır deneyım kazanıp araştırma yapan 2 ci bir ekım için bir gömlem üstündür
oyüzden size tavsiyem kendınız ıcın doktor yada merkez ararken olumsuz bir ekim başınızdan geçmiş gibi araştırmanızı yapın çünkü pyasada olumsuza denk gelme oranı çok daha yüksek daha kolay doğruyu bulmaktan

Hintel hocam o kadar haklı ki. Ben 2 yılda karar verebildim.......

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #85 : 12 Mart 2021, 17:45:02 »
Ben elimden geleni yapıyorum ama forumda görüyorum bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan çok insan var bazıları yanlış yapmak için doğmuş engelleyemezsin.

Nw6 olan birinin Traşsız ekim yaptırıcam ben demesi gibi
Uygunmuyum diye sorgulamak bile yok kafasında oturtmuş ne yaparsan yap
Bir kere tadına bakmadan anlamayan insanları değiştiremeyiz ikinci şanslarında inşallah:)
Global Moderator

keldeğilim

• Full Member
« Yanıtla #86 : 13 Mart 2021, 00:46:53 »
Hocam okuduğumuzu anlayamama durumumuz var ne yazık ki. Foruma ilk geldiğimde gerçekten bütün ekimlere hayranlıkla bakıyordum. Ekime karar verme görüşme aşamalarını sürekli buradaki konulardan kendime notlar alarak ilerledim.

Keza ekim merkezime bile forumdan geliyorum dedim. Herkes farkında bu forumun ekim dünyasındaki ağırlığından.

6 aylık analiz ve okuduğunu anlama ile en doğru ekim kararını verebilir herkes bu forumda

vinyj

• Full Member
« Yanıtla #87 : 13 Mart 2021, 11:15:07 »
Anlatım şahane BİR İNSAN BU KADAR GÜZEL ANLATIRDI BAŞGAN

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #88 : 13 Mart 2021, 15:15:27 »
Form tecrübeli  bilgi arkdaşlar   var bazı arkdaşlar  tavsiye  istiyor  doğru bilgi vermelerine  rağmen  adam gidiyor  yetersiz   acemi bir merkez  Ekim yapıyor  sonrada    şikayet  ediyor

bugraa06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #89 : 04 Nisan 2021, 22:01:49 »
Arkadaşlar merhaba bana bi yardımcı olabilir misiniz benim yaşım 19 ve 15 16 ımdan beri saçım dökülüyor saçım çok seyrek ve şuan acayip bir dökülme var tahmin edemeyeceğiniz derecede 3 aydır  proscar kullanıyorum ama o daha çok döktü ve gün geçtikçe gözle görülür açılmalar var şakaklaeımda tepemde ve kafamın üstünde anlayacağınız her yerden döküldü saçım genetik diye düşünüyorum bu finasterid ne  zaman etkisini gösterir sizce bırakmalı mıyım

Facebook Twitter Instagram