Gönderen Konu: Sac ekimi ve futbolll  (Okunma sayısı 10229 defa)

PagaroN

• Hero Member
Ynt: Sac ekimi ve futbolll
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2018, 20:32:21 »
Arkadaşlar saç ekiminden önce haftada 2 maç yapan adamdım şimdi sac ekimi sonrasi 50. Gündeyim futbol oynamama sakınca Var mi bir yerde 6 ay oynamayın yaziyordu
Ekimi yapılan köklerden 1-1,5 ay sonra saçların çıktığı görülür. Saçlar zayıf yapıdadır ve tamamen dökülürler. Daha sonra bu köklerden kalıcı saçlar çıkar. Saç ekiminin belirgin etkisi 3-4 ay sonra görülmeye başlar. 6 ay sonrasında ekimi yapılan köklerin %80’inden yeni saçlar çıkmış olur. Ekim yapılan alanda saçların tamamen çıkması 9-12 ayda ancak tamamlanır.
Bu durumda saç derisinin ekim sonrasında özellikle 3-4 ay korunması gerekir. Ekim sonrası 1 ay spor aktivitelerine ara vermek gerekir.
4 ay sonunda rahatlıkla futbol oynayabilirsiniz. Kafa topuna çıkmamak kaydı ile 😀
Selamlar...
« Son Düzenleme: 09 Mart 2018, 22:58:54 Gönderen: PagaroN »

Sacekimsorusu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2018, 20:50:42 »
Hocam teşekkür ederim peki masa tenisi oyamamak bir sakınca var mi

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2018, 21:17:52 »
Ekim sonrası 1 hafta spor etkinliğine ara vermek gerekir. Saç ekilen bölgenin ve saç alınan donör bölgesinin genel olarak scar dokunun kendine gelmesi yapı itibari ile yenileme ve onarım yapabilmesi için kanlanması gerekir. Spor aktivitelerinde 1 hafta ara vermek gerekir. 1 haftadan sonra ilk ay saç derisindeki kanlanmanın scalp yapının ihtiyacı olan kanın saç derisinde olması için ağır sporlardan kaçınılmalıdır. Sonuç olarak ağır spor yapıldığı zaman kan basınç itibari ile kaslarda olacağından saç derisi beslenememektedir.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2018, 21:29:15 Gönderen: PagaroN »

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2018, 22:22:03 »
Abi hani kafaya ciktiginda zamalamayi ayarlayamzsin kafanı siyirir top iste o cok kotu
Öyle bi durum sıkıntı yaratır
Paragonun mantığına göre cenk tosun ve rooney futbolu bırakıp eminonunde tezgah açip saat satmasi lazim
4 ay ne arkadaş futbol sezonu ortalama 8 ay adamın ilk sezonu gitti

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2018, 22:28:28 »
Birader sen profesyonel futbolcu musun  eğer öyleysen ve çok paran varsa serkan aydın ekim yaptırma
Boyle çok adam var biri de sen olma
« Son Düzenleme: 09 Mart 2018, 22:42:12 Gönderen: Kovan »

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2018, 22:44:56 »
Abi hani kafaya ciktiginda zamalamayi ayarlayamzsin kafanı siyirir top iste o cok kotu
Paragonun mantığına göre cenk tosun ve rooney futbolu bırakıp eminonunde tezgah açip saat satmasi lazim
Arkadaşım benim yazdıklarımı ya anlamadın yada laf çarpmak için kelimeler kullanıyorsun.
1 ay sonra spor yapılır diyoruz 4 ay sonra futbol oyna diyoruz. Yeterince açık oldu mu?
Cenk Tosun kafa ne halde ? Saç mı tuttu kafası? Millet donör bölgesi için yüklenip duruyordu. Ekilenlerin futbolda kafaya gelen top darbesinden çıkmadığını bilimsel olarak mı kanıtlamak gerekiyor?
Öyle bi konuşuyorsun ki sanki biz futbolu bırak diyoruz.
Kelimeleri seçerken mümkün olduğunca dikkatli davranmamız gerektiğinin farkında olduğumuz için sizleride bu şekilde davranmaya davet ediyorum.
İyi forumlar.

Sarı kemal

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2018, 22:49:27 »
Ben masa tenisi oynamayı çok severim amatör olarak arkadaş arsında oyniyorsan sıkıntı olmaz ama profesyonellik sorumluluk demektir aklın saçında kalabilir bence ilk ay oynama derim

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2018, 23:03:46 »
Arkadaşım benim yazdıklarımı ya anlamadın yada laf çarpmak için kelimeler kullanıyorsun.
1 ay sonra spor yapılır diyoruz 4 ay sonra futbol oyna diyoruz. Yeterince açık oldu mu?
Cenk Tosun kafa ne halde ? Saç mı tuttu kafası? Millet donör bölgesi için yüklenip duruyordu. Ekilenlerin futbolda kafaya gelen top darbesinden çıkmadığını bilimsel olarak mı kanıtlamak gerekiyor?
Öyle bi konuşuyorsun ki sanki biz futbolu bırak diyoruz.
Kelimeleri seçerken mümkün olduğunca dikkatli davranmamız gerektiğinin farkında olduğumuz için sizleride bu şekilde davranmaya davet ediyorum.
İyi forumlar.
Ben gayet doğru anlamisim
Cenk tosunun saçlarının ne halde olduğunun bizim konumuzla ne alakası var.
Cenk tosunun saçları erken antrenana çıktığı için mi böyle oldu? O saçların sorumlusu türkiye kupası finaline cikması dimi
Adamın ekim meklrkeziyle ilgili sorunu var
Donor bölgeside sorunlu evet ama bunun bizim konuyla da ilgisi yok
4 ay içinde demiyosun ki 4 ay sonra diyosun
anlamıni bilmediğiniz cumleler kurmayın o zaman insanları yanlış bilgilendiriyosunuz

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2018, 00:02:32 »
Bu ne alinganliktir arkadaş
Ben sloccer lada ahmetlede böyle konuşurum adamlar sadece tartışıyoruz der güler geçer.
Ruhi mücerret e sen reklam yapiyosun diyen biriyim
Ama adam kalkıp ses etnedi 
Sen öyle dusunuyorsan birsey diyemem ama ben kimsenin reklamını yapmam gerekte duymam dedi anlayışla karşıladı
Sizin bu tavrınız ne cozemedim
« Son Düzenleme: 10 Mart 2018, 00:18:14 Gönderen: Kovan »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2018, 00:15:23 »
Arkadaşlar saç ekiminden önce haftada 2 maç yapan adamdım şimdi sac ekimi sonrasi 50. Gündeyim futbol oynamama sakınca Var mi bir yerde 6 ay oynamayın yaziyordu

şimdi aslında bu soruyu cevaplamak zor biraz bu senın oyun içinde alıcagın darbelerin şiddetine baglı e malum futbolda biraz sert bir oyun her an herşey olabılır yada olmaya bılırde  çok sert darbe almadıkça bır sıkıntı olmaz 50 günden sonra

masa tenısıne gelınce pinpontopunun bır zarar vercegını sanmıyorum ama sen ben  kafamı masaya vurarak oynarım arkadaş diyorsan ayrı konu..
Global Moderator

Sacekimsorusu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2018, 10:00:55 »
Hocam darbe almamaya çalışırım fakat çok terliyorum ve koşuyorum koşu ve terleme zarar veriri onu sormuştum aslında cevaplarınız için çok tesekkurler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 10 Mart 2018, 10:30:23 »
50 günden sonra sorun olmaz terleme ilk zamanlar dikkat edilmesi gereken bi durum.
Global Moderator

Sarko01

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 13 Mart 2018, 22:40:06 »
50 günden sonra sorun olmaz terleme ilk zamanlar dikkat edilmesi gereken bi durum.
Hocam 50. Günümdeyim halı sahada kafayla topa 2 defa vurdum.biri orta sertti bişe olmadı ama tedirginim.hem de çok tedirginim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 13 Mart 2018, 22:48:49 »
Sorun olmaz ama sen gene biraz dıkkat et bir ay daha..
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram