Gönderen Konu: 19 yaşında ekim mantıklı mı  (Okunma sayısı 13393 defa)

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 19 yaşında ekim mantıklı mı
« Yanıtla #15 : 13 Mart 2018, 11:55:58 »
abi nizoral şampuan kepek şampuanı değil mi? etkinliği ne acaba, ve neden forumda muhalefet var?

Minoxidil kafanı kurutur, sonra daha feci döker diyorlar. %5 ve %2lik versiyonları arasında değişiklik yapabilirsin.
Finasteride içenin çükü düşer, bir daha kalkmazdan tut; kemiklerin erir, yüzün gülmez, borsada paran batara kadar şehir efsanesi okuyup nadiren gerçek, bazen geçici dönemden korkanların ve genellikle nocebo yaşayanların hikayeleri...
Nizoral, etken maddesi anti-androjen etki gösteren ketocanazole olan bir şampuan. Tek başına pek bir işe yarayadığı yok. Pek bilinmiyor, o yüzden muhalefet edeni yok.

Neyse kardeşim, saç dökülmesi genetik kaynaklı, hormonal etkileri olan bir rahatsızlıktır. Dolayısıyla kimyasal olmayan bir çözüm ne yazık ki yok. Saç ekilmesi ise tamamen brutal, riskli bir restorasyon ameliyatı ve Norwood skalasına bakarsan tam olarak bir tatminlik hissi vermeyecek bir çözüm ve beraberinde getirdiği binbir tane olası problem de- ki sık sık oluyor- cabası. Dolayısıyla en son seçimin olmalı ve Norwood 3'ü geçmediysen pek düşünmemen gereken bir konu.

Daha gençsin, 30 senedir bir gelişme yaşanmıyordu ancak şu an test aşamasında olan iki tane kökten çözüm var. 5 seneye bunlar büyük ihtimalle sonuçlanacak. Yerinde olsam, saydığım üç büyüğü dener 5 sene idare ederdim. Sonra saç ekilmesini düşünürsün. O zamana kadar da para biriktirmeni tevsiye ederim.

İngilizcen varsa, şurayı okuyabilirsin:

https://www.reddit.com/r/tressless/wiki/index

https://www.reddit.com/r/tressless/comments/1jrm90/if_youre_sitting_there_wondering_im_losing_my/

Yukarıdakiler linklerdeki fotoları görmek için VPN ile girmen gerekecek. Çok özgür bir ülke olduğumuzdan ;)

Hocam cevabınız için teşekkür ederim aynı dediğiniz gibi bu ilaçlar beni çok korkutuyor çünkü nedenide ilk ismini öğrendiğim zaman herkes faydasından çok zararından bahsediyordu ki çoğunluk böyle birşey tartışınca korkuyor insan saçlar gelsin derken takım taklavattan olmak daha üzücü olur bence  :D ama dediğiniz gibi doktorlara da danışarak o ilaçları kullanmayı düşünüyorum birde sizce bu 5 yıl içinde gerçekten elle tutulur bir çözüm bulunur mu benim maddi açıdan bir sıkıntım durumumuz iyi çok şükür hatta şuan bile yurtdışında çözümler varsa gidip yaptırmayı düşünüyorum

çorfi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 13 Mart 2018, 12:39:12 »
Para problem değilse, sağlam ekimciler ile görüş. Güzel bir plan yapsınlar, ikna ederlerse yaptır o zaman.

Olası tedavileri bekleyeceksen eski greftlere ihtiyacın yok. Çünkü birisi kök hücre tedavisi, sıfırdan yeni kök çıkarıyor; diğeri de yeni greft üretilmesini engelleyen proteinleri bloke ederek vücudu greft üretmeye yönlendiriyor. Daha detaylı okumak istersen şu an araştırma konusu olduğu için kafanı bayağı bir yormadan anlayamazsın ama ikisi de gerçek, çok ciddi miktarlarda (100 milyon dolar üzeri) fonlama sahibi araştırmalar. Senelerdir bu işle uğraşıyorlar diye itibar etmeyebilirsin ama bu adamlara fon ayıranlar bu kadar süre bu işi tedavi vaad etmese sürdürmezlerdi. Çok daha kolay kar edilebilecek yüzlerce alan var. O yüzden halka açıklanmamış gelişmelerin (etik ya da ticari rekabet nedeniyle) olduğuna ben kesin gözüyle bakıyorum, yoksa şirket içi gelişmeler olmasa fonlama ciddi miktarda azalır. Bunun yanında bir tane de İtalyan doktor bir losyon çıkaracak 2 seneye filan. Ama neden o kadar ünlü oldu pek bakmadım, genel olarak doktorun namına referans veriyorlar. Topik uygulamalı finasteride karışımıymış galiba, yani fikini öldürmeden olacakmış güya.

Finasteride'in yan etkilerini abartarak şaka yapıyorum. %96-98 başarısı olan bir ilacı internette okuduğun doğru söylemek için hiçbir motivasyonu bulunmayan insanlara güvenerek reddetmemelisin. İnformasyonun yanı sıra dezinformasyon çağına da girdik. Karar senin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 13 Mart 2018, 13:20:13 »
3’5 senedir finasterid kullanıyorum bu konuda kafa olarak çok rahatım umrum değil ama bu konu üzerinde canımı sokakta bulmadığım için çok derinlemesine de araştırma yapmış biriyim  koray erdoğan başta olmak üzere lorenzo Dr wong dr feruduni dr zupanzula ve adını saymadığım önde gelen doktorlara da yüz yüze görüşerek danışma fırsatım oldu.. ama hala burda benim felaket tellalı diye adlandırdığım kendı korkuları ile yorum yapıp her makeleyi paylaşan insanların paylaşımlarından etkileniyorum bildiğim halde tamamen piskolojik olarak

Finas yan etki yapabılır yaparsa bırakırsın sorunun yoksa devam edersin çok büyütmeye gerek yok. Ama finasterid yan etki yapıyorsa üstüne gidip kullanmanın bir alemi yok sorun yoksa kullanıcaksın

Sade 2 secenek kullanırsın yada kullanmassın.

Ama her saç ekimi yaptıracak arkadaşın öncesi ve sonra olarak kullanmasında fayda olduğunu düşünüyorum

Global Moderator

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 13 Mart 2018, 14:05:47 »
Siz böyle deyince benimde on yargılarım yıkılıyor birde saclarimi 1 numarayla aldım geçen gün onlarida ekliycem.benim yanlar da mı gidici ? Böyle benim dökülme tipi ara ara boşluklarla gibi sanki saçkıran gibi bana mı öyle geliyor

çorfi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 13 Mart 2018, 14:14:53 »
Donörün çok sağlam durmuyor ve klasik dökülmeden ziyade DUPA pattern denilen bir dökülmen var gibi. Finasteride tavsiye eden ekimci bir doktor ile ve iyi bir dermatolog ile detaylı görüş, çünkü bu tip dökülmede finasteride yardımcı olmuyor. Onların tecrübesi, bilgisi vardır. Dediğin gibi saçkıran benzeri bir dökülme olabilir.

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 13 Mart 2018, 14:25:12 »
Donörün çok sağlam durmuyor ve klasik dökülmeden ziyade DUPA pattern denilen bir dökülmen var gibi. Finasteride tavsiye eden ekimci bir doktor ile ve iyi bir dermatolog ile detaylı görüş, çünkü bu tip dökülmede finasteride yardımcı olmuyor. Onların tecrübesi, bilgisi vardır. Dediğin gibi saçkıran benzeri bir dökülme olabilir.
Eyvallah hocam randevu gunu geldiğinde doktor bey inşallah herşeye iyi bir açıklık getirir

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 13 Mart 2018, 17:41:24 »
Hangı doktor ile görüşüceksın? Hayırlısı olsun senın ıcın
Global Moderator

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 13 Mart 2018, 18:47:30 »
Ben bilecik / bozüyük te yaşıyorum burda ki cildiyeciye randevu aldım ilgilenmezse başka bir yere gidicem

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 13 Mart 2018, 18:52:40 »
Ben bilecik / bozüyük te yaşıyorum burda ki cildiyeciye randevu aldım ilgilenmezse başka bir yere gidicem

Anladım umarım uzmanlık alanıdır. Ama fınasterıd in kafanı güzelce toparlayacagını düşünüyorum.
Global Moderator

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 13 Mart 2018, 19:05:16 »
Aklımda şey vardı unutmadan onuda sorayım hocam böyle ayrı ayrı yazıyorum hep kusura bakmayın ama finasteride kullandıktan sonra saç çıkısı gözlemledik diyelim hatta eski haline geldi ilacı bıraktıgımız zaman yine dökülmeler başlayacak mı veya onu korumak için başka tedavilere mi başlamamız gerekecek

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 13 Mart 2018, 19:21:39 »
Finasterıd saç cıkarmaz incelmiş telojen fazdaki saçları saglıklı hale getırır yani saçında kalite artışı olur bırakırsanda eski haline geri döner zamanla dokülmen devam ediyorsa
Global Moderator

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 13 Mart 2018, 20:28:11 »
Genc arkadasim,

Basliktaki sorunu cevaplayayim: 19 yasinda ekim mantikli degil; dogru da degil.

Ingilizcen varsa su linki oku lutfen (Corfi yukarida biraz bahsetmis)
https://www.hairtransplantmentor.com/diffuse-unpatterned-alopecia-dupa/

Ilgilizcen yoksa soyle, cevireyim senin icin.

Ekim senin icin dogru bir opsiyon olmayabilir.

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 13 Mart 2018, 23:04:53 »
Finasterıd saç cıkarmaz incelmiş telojen fazdaki saçları saglıklı hale getırır yani saçında kalite artışı olur bırakırsanda eski haline geri döner zamanla dokülmen devam ediyorsa
peki hintell sen kullaniyor musun bu ilaci vee ömür boyu bunu mu kullanmak lazim bırakınca eski hale dönüyorsa bu hiiç mantıklı değil bence

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 13 Mart 2018, 23:05:39 »
Siz böyle deyince benimde on yargılarım yıkılıyor birde saclarimi 1 numarayla aldım geçen gün onlarida ekliycem.benim yanlar da mı gidici ? Böyle benim dökülme tipi ara ara boşluklarla gibi sanki saçkıran gibi bana mı öyle geliyor
güzel kardeşim 1 numara yakışmış bu arada :):):)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 13 Mart 2018, 23:13:59 »
peki hintell sen kullaniyor musun bu ilaci vee ömür boyu bunu mu kullanmak lazim bırakınca eski hale dönüyorsa bu hiiç mantıklı değil bence

Kullanıyorum bırakınca eski haline gelmesi bıraktığın zamanki dökülme hızına bağlı... misal 6 sene önceki gibi dökülmez suan saçlar saç dökülmesi bazı dönemler artış gösterır yada sinsi sinsi yavaş yavaş dokulur yada bır anda vurur.. o donemlerı atlattıysak eskisi gibi kayıp olmaz diye düşünüyorum.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram