Gönderen Konu: 19 yaşında ekim mantıklı mı  (Okunma sayısı 13377 defa)

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 19 yaşında ekim mantıklı mı
« Yanıtla #30 : 14 Mart 2018, 10:27:26 »
güzel kardeşim 1 numara yakışmış bu arada :):):)
Teşekkür ederim hocam  :)  :)

Kullanıyorum bırakınca eski haline gelmesi bıraktığın zamanki dökülme hızına bağlı... misal 6 sene önceki gibi dökülmez suan saçlar saç dökülmesi bazı dönemler artış gösterır yada sinsi sinsi yavaş yavaş dokulur yada bır anda vurur.. o donemlerı atlattıysak eskisi gibi kayıp olmaz diye düşünüyorum.

Benim ne olduysa bu 1 sene içinde oldu birde en önemli şeyi yazmayı unuttum dokulmem baslamıstı bundan bir 6 ay filen once olması lazım 20-30 tel idi ailem beni şeye yolladı şu eczanelerde sacınıza bakıcaz muhabbetine baktılar bir şampuan önerdiler rectiwa diye aldım kullanmaya başladıgımda dökülmeler 100 tel gibi olmaya başladı belki de daha fazla alırken kadın 1 ay dökülür korkma dedi ondan devam ettim sonuç böyle oldu onu kestim yeşil sabuna döndüm saçları 1 numarayla aldım o zamanla hiç dökülme olmadı saçlar kısa ama ben detaylı detaylı baktım böyle elime filen gelirdi normalde yok şimdi

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #31 : 14 Mart 2018, 11:43:16 »
Kafadaki dht yani yagıda temizler derıyı topikal olarak ama sürekli kullanımda saçları inceltebilir haftada 1 yada 2 kere kullanılmalı.
kullanım seklıde bıraz kafada bekletıp duruluyorsun
« Son Düzenleme: 14 Mart 2018, 12:16:52 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 20 Mart 2018, 16:43:15 »
Doktora gittim babamın kel olup olmadığını sordu kel dedim minox önerdi yolladı   :D

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 20 Mart 2018, 18:40:28 »
20 yaşından önce finasteride kullanılmasını ve vücuttaki dht'nin baskılanmasını tavsiye etmiyorum. hatta 25 bile yapabilirsiniz bu yaşı. hala gelişimin sürüyor, en hayati hormonlardan birini baskılayıp kendini daha büyük bir riske atma.

minox / rogaine foam şimdilik daha iyi bir tercih olabilir. kullandıktan bir süre sonra saçlarının döküldüğünü göreceksin (çok büyük bir ihtimalle, bazılarında o initial shedding denen dönem de yaşanmıyor) ve devam edersen daha gür saçların olması çok muhtemel.

saçlarını erken yaşta kaybetmeye başlamışsın, ne kadar üzücü olduğunu tahmin ediyorum. şimdilik tutabildiğin kadarını kafanda tut, baktın olmuyor ektirirsin.

genelde çok genç kişilere "saç ektirme" denilmesinin sebebi senin yaşındaki kişilerin saç çizgilerinde 1-2 santimlik geriye geliş ya da tepede çok az seyrelme de dahi saç ekimi yaptırmak istemesi. 20 yaşında norwood 5 olduktan sonra sen "çok gençsin saç ektirmene gerek yok" denilen kümeden çıkmış olacaksın, yani beklemen için bir sebep de kalmayacak.

dikkat etmen gereken şey erken yaşta yüksek norwood'a ulaştığın için saç ekiminde greft alımını yapan kişinin gelecek nw6-7 skalasında potansiyel biri gibi davranması ve önce yüz çerçeveni oluşturması, daha sonra kalan köklerle olabildiğince arkaya doğru ekim yapması.

kaya'nın dediği gibi diffuse - pattern'siz bir dökülme şeklin var "gibi" ancak ense yani donör alanını net bir şekilde çekmen gerekiyor. eğer dökülme aynı şekilde orada da yaşanıyorsa saç ekimi için uygun bir aday olmayabilirsin gerçekten.

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 20 Mart 2018, 19:01:35 »
Donör alanı bu şekilde

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 20 Mart 2018, 19:27:07 »
Bu fotografta Donörbölgen iyi duruyor ama kısa olduğu içinde tam net bişey söylemekte zor ama ben iyi olduğunu düşünüyorum .. saç ekimi içinde çok erken dostum henüz 19 yaşındasın

24/25 yaşlara gelince dökülmen çok fazla olmaz ise ozamana kadsr düşünürsün bu zamana kadarda araştır  kendin için doğru adımları at bu piskolojınin de seni çok fazla yıptatmasına izin verme her ne kadar zor olsada sağlıgın herşeyden kıymetli. Saç kaybını durdurmamın en etkili yolu günümüzde finasterid kullanmak ama bu yaşta kullanmakda çok doğru değil..
« Son Düzenleme: 20 Mart 2018, 19:37:34 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 20 Mart 2018, 19:41:21 »
Bu fotografta Donörbölgen iyi duruyor ama kısa olduğu içinde tam net bişey söylemekte zor ama ben iyi olduğunu düşünüyorum .. saç ekimi içinde çok erken dostum henüz 19 yaşındasın

24/25 yaşlara gelince dökülmen çok fazla olmaz ise ozamana kadsr düşünürsün bu zamana kadarda araştır  kendin için doğru adımları at bu piskolojınin de seni çok fazla yıptatmasına izin verme her ne kadar zor olsada sağlıgın herşeyden kıymetli. Saç kaybını durdurmamın en etkili yolu günümüzde finasterid kullanmak ama bu yaşta kullanmakda çok doğru değil..

Anladım hocam sizlere çok teşekkür ederim herkes elinden geldiğince yardımcı oluyor ve bilgi paylaşımında bulunuyor aile ortamında bir forum  :)

vogueman

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 20 Mart 2018, 23:18:23 »
Kafana takma brom donör güzel saçlarınıda korumaya bak 24/23 yaşında da iyi bir doktora gider aslan gibi ektirir kurtulursun Paranıda biriktir ufak ufak ozamana. üzme kendini sakın her türlü hatun alırsın sen :)

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 20 Mart 2018, 23:58:57 »
donördeki saçlar biraz uzayınca tekrar paylaşım yaparsan sevinirim, şimdilik tüm bölge çok kısa olduğundan net bir şey söylenmiyor malesef

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 21 Mart 2018, 08:30:33 »
Kafana takma brom donör güzel saçlarınıda korumaya bak 24/23 yaşında da iyi bir doktora gider aslan gibi ektirir kurtulursun Paranıda biriktir ufak ufak ozamana. üzme kendini sakın her türlü hatun alırsın sen :)
Eyvallah hocam  :D

donördeki saçlar biraz uzayınca tekrar paylaşım yaparsan sevinirim, şimdilik tüm bölge çok kısa olduğundan net bir şey söylenmiyor malesef

Yaparım şöyle bir şey demek istiyorum ama simdi babamda kel ama donör bölgesi hala sağlam benim saçlarımda onun kisi gibi dökülmesi gerekmiyor mu

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 21 Mart 2018, 14:59:21 »
ailende kel olup olmaması önemli bir etmen ancak sadece babanın saç dökülme şekline bakarak kendi dökülmenin nasıl olacağına karar veremezsin. anne tarafından ve baba tarafından aldığın genetik özelliklerin sonucunda ortaya bir şey çıkacak ve ne olacağını sadece zaman gösterebilir :)

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 23 Haziran 2018, 23:56:34 »
Güncelleme flaşlı flaşsız uzun hal durum çok mu vahim bayadir dökülme yok bunlar da kısa sürede gidici gibi mi duruyor ?
Birde konuyu açtığımda ki fotoğraflardan sonra sanki yeni çıkış olmuş gibi şimdi baktığımda bana öyle geldi sizler de yorumlar mısınız

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 24 Haziran 2018, 00:34:34 »
Güncelleme flaşlı flaşsız uzun hal durum çok mu vahim bayadir dökülme yok bunlar da kısa sürede gidici gibi mi duruyor ?
Birde konuyu açtığımda ki fotoğraflardan sonra sanki yeni çıkış olmuş gibi şimdi baktığımda bana öyle geldi sizler de yorumlar mısınız
Merhaba
Fotolarınızı gün ışığında çekerek yüklerseniz daha net bir şekilde yorum yapılabilir. Üst yanlar ve ense olarak fotoları bekliyoruz.
İyi forumlar...

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 24 Haziran 2018, 00:35:01 »
Foto çok mu açıklayıcı ?

Ben karanlıkta  kel başın resmini çeksem simsiyah olur.
Adeta organik saç fışkırır.

Ne medikal  tedaviye
Ne ekime gerek kalir
Adı; karanlıkta saçlandırma yöntemi

İyiliğiniz  için gün ışığında foto gönderebilirsiniz.

Baldingat18

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 26 Haziran 2018, 11:42:40 »
20 yaşından önce finasteride kullanılmasını ve vücuttaki dht'nin baskılanmasını tavsiye etmiyorum. hatta 25 bile yapabilirsiniz bu yaşı. hala gelişimin sürüyor, en hayati hormonlardan birini baskılayıp kendini daha büyük bir riske atma.

minox / rogaine foam şimdilik daha iyi bir tercih olabilir. kullandıktan bir süre sonra saçlarının döküldüğünü göreceksin (çok büyük bir ihtimalle, bazılarında o initial shedding denen dönem de yaşanmıyor) ve devam edersen daha gür saçların olması çok muhtemel.

saçlarını erken yaşta kaybetmeye başlamışsın, ne kadar üzücü olduğunu tahmin ediyorum. şimdilik tutabildiğin kadarını kafanda tut, baktın olmuyor ektirirsin.

genelde çok genç kişilere "saç ektirme" denilmesinin sebebi senin yaşındaki kişilerin saç çizgilerinde 1-2 santimlik geriye geliş ya da tepede çok az seyrelme de dahi saç ekimi yaptırmak istemesi. 20 yaşında norwood 5 olduktan sonra sen "çok gençsin saç ektirmene gerek yok" denilen kümeden çıkmış olacaksın, yani beklemen için bir sebep de kalmayacak.

dikkat etmen gereken şey erken yaşta yüksek norwood'a ulaştığın için saç ekiminde greft alımını yapan kişinin gelecek nw6-7 skalasında potansiyel biri gibi davranması ve önce yüz çerçeveni oluşturması, daha sonra kalan köklerle olabildiğince arkaya doğru ekim yapması.

kaya'nın dediği gibi diffuse - pattern'siz bir dökülme şeklin var "gibi" ancak ense yani donör alanını net bir şekilde çekmen gerekiyor. eğer dökülme aynı şekilde orada da yaşanıyorsa saç ekimi için uygun bir aday olmayabilirsin gerçekten.
Yaşım 19 fine başlıcam 1 hafta sonra.Yapacak bir şey yok saç çizgim minyatürleşiyor saçlarımın açılmasına müdahale etmem lazım

Facebook Twitter Instagram