Gönderen Konu: saçlarınızın dökülmesi piskolojik olarak sizi nasıl etkiliyor?  (Okunma sayısı 130483 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Bu konuyu saç ekimi konularından bagımsız duygularınızı hissettiklerinizi ve saç kaybından dolayı yaşadığınız (yaşadığımız) sorunları birlikte paylaşmak ve birbirimize piskolojik olarak destek olmak için açtım  içinizden ne geçiyor ne hissediyorsanız paylaşın.

saçlarınızın dökülmesi piskolojik olarak sizi nasıl etkiliyor?

saç ekiminden beklentiniz nedir ?

saç ekimi yaptırınca mutlu olucağınıza inanıyormusunuz?

saç ekimi ile ilgili korkularınız nedir?

tekrar saçlarınıza kavuşsanız sizde nasıl olumlu etkiler yaratır bu durum ?

konuda doktor ismi merkez adı geçmesin biz bize içimizi dökücez sorunlarımızı paylaşıcaz insanlara anlatamadığımız durumu buraya özgürce yazıcaz..

saç sorunu dışında eklemek istedıgınız sorunlarıda yazabılırsınız .

https://www.youtube.com/v/r8EmhZe1Y6Y

Desteroyer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bütün hayatımı yıktı desem yeridir asosyal biri oldum bitirmem gereken herşeyi yarıda bıraktım öz güven eksikliğinden dolayı ve halen daha devam etmekte tek beklediğim şey. Bu kabus dolu günlerden kurtulmak gerçekten çeken bilir derler ya öyle işte aslına bakarsan dışardan birine komik vey saçma gelebilir ama büyük bir kanser hastalığı gibi RABBİM düşmanıma vermesin bana pozitif şeylerde kattı tabi tecrübe sahibi oldum onu anlatmak uzun sürer ama günün birinde Allah nasip ederde kurtulursam gerçekten herşeyin kıymetini bilicem herkezin gçnlüne göre olsun yaptığı herşey..

Forever1600

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
1-Ben başlayayım dipdeyim sondayım gerisini sen düşün üstad

2-saç Ekim'inden beklentim üst düzey sıklığın aksine doğal ve ön hattın düZgün olması en takdığım şey ön saç çizgisi

3-eğer çok kötü bi sonuç almazsam mutlu olurum diye düşünüyorum ektirdiğimde

4-şişlik ödem iğneler ve olası nekroz

5-saçlarım düzgünken aktif birisiydim gezmeyi tozması insan içine çıkmayı severdim şuan bu durum tam tersi saç ektirdiğimde güzel bi sonuç alırsam eskisi gibi olacağıma inanıyorum

sertac93

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Başına gelmeyen anlamaz. Ne kadar abi kıl da keramet olsa filan muhabbetlerini geçmek lazım. Vurdur kafayı sıfıra sakal bırak demekle de olmuyor çünkü kısa saç ( 1 2 3 ) çok az erkeğe yakışıyor. 
Ben bir ara protez saç yaptırmayı bile düşündüm ama Türkiye'de herşeyde olduğu gibi hem pahalı hemde natural yapanların az olması ile vazgeçtim. Sonuçta 15 günde sürekli bakım sürekli maddiyat sürekli gider.

Şimdi kafaya koydum sakal bölgem kuvvetli ense bölgede orta durumda sayılır. İki alandan da alidircam. Az bir saçım olsa bile toppik filan kapatirim şekil verebilirim.

Doğa erkeğe sakal ve kıl vermis ki yüzündeki kusurları gizyelebilsin. Kadınlarinda makyaj yapması gibi. 

Mrblack

• Sr. Member
Abi kendimi o kadar eksik o kadar yarım hissediyorum ki bunu kelimelere dökmek bile çok zor sürekli bu dert beni neden buldu yada  Artık çirkinim diye düşünüyorum sanki saçlarım olsa hayatım çok güzel olucak kendime istediğim gibi bir kız arkadaş bulu cam her gün topikle uğraşmak kimse kel demesin diye saatlerce ayna karşısında uğraşmak bezdimmmmmmm!!  yataktan kalktığım gibi çıkıp gidicem dağınık kalsın saçlarım son olarak en çok özlediğim durum elimi saçlarıma atınca parmak aralarımda saçlarımı hissetmek bunu çok özledim be abi :(

Forever1600

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
İnşallah dostum bende bu sorundan bir anönce kurtulmayı umuyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Bütün hayatımı yıktı desem yeridir asosyal biri oldum bitirmem gereken herşeyi yarıda bıraktım öz güven eksikliğinden dolayı ve halen daha devam etmekte tek beklediğim şey. Bu kabus dolu günlerden kurtulmak gerçekten çeken bilir derler ya öyle işte aslına bakarsan dışardan birine komik vey saçma gelebilir ama büyük bir kanser hastalığı gibi RABBİM düşmanıma vermesin bana pozitif şeylerde kattı tabi tecrübe sahibi oldum onu anlatmak uzun sürer ama günün birinde Allah nasip ederde kurtulursam gerçekten herşeyin kıymetini bilicem herkezin gçnlüne göre olsun yaptığı herşey..
çok güzel anlattmıssın umarım bir an önce hepsi geçicek
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Başına gelmeyen anlamaz. Ne kadar abi kıl da keramet olsa filan muhabbetlerini geçmek lazım. Vurdur kafayı sıfıra sakal bırak demekle de olmuyor çünkü kısa saç ( 1 2 3 ) çok az erkeğe yakışıyor. 
Ben bir ara protez saç yaptırmayı bile düşündüm ama Türkiye'de herşeyde olduğu gibi hem pahalı hemde natural yapanların az olması ile vazgeçtim. Sonuçta 15 günde sürekli bakım sürekli maddiyat sürekli gider.

Şimdi kafaya koydum sakal bölgem kuvvetli ense bölgede orta durumda sayılır. İki alandan da alidircam. Az bir saçım olsa bile toppik filan kapatirim şekil verebilirim.

Doğa erkeğe sakal ve kıl vermis ki yüzündeki kusurları gizyelebilsin. Kadınlarinda makyaj yapması gibi.

aynen başına gelmeyen anlamaz bu sorunu yaşamayan bizim ne hissetiğimizi kesinlikle anlamaz... çok haklısın
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
1-Ben başlayayım dipdeyim sondayım gerisini sen düşün üstad

2-saç Ekim'inden beklentim üst düzey sıklığın aksine doğal ve ön hattın düZgün olması en takdığım şey ön saç çizgisi

3-eğer çok kötü bi sonuç almazsam mutlu olurum diye düşünüyorum ektirdiğimde

4-şişlik ödem iğneler ve olası nekroz

5-saçlarım düzgünken aktif birisiydim gezmeyi tozması insan içine çıkmayı severdim şuan bu durum tam tersi saç ektirdiğimde güzel bi sonuç alırsam eskisi gibi olacağıma inanıyorum

saç ekimi yaptırınca ve güel bir sonuç alınca eskisi gibi olucagını düşünmen ve hissetmen güzel bişey  demekki içinde hala o harika neşeni barındırıyorsun bir an önce bundan kurtulup eskisen olmanı diliyorum
Global Moderator

Ozgur

• Full Member
Forbidden
You do not have permission to access this document.
Web Server at @domain_name@

Yazdım yazdım göndere bastım bu geldi  ::)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Forbidden
You do not have permission to access this document.
Web Server at @domain_name@

Yazdım yazdım göndere bastım bu geldi  ::)

ilaç ismimi yazıyosun :)
Global Moderator

Ozgur

• Full Member
Doğru diyorsun Hintell  ;D

Öncelikle saç her yaşta önemli. 27-34 yaş aralığımda tamamen içe kapandım, NW6'a ulaştım. Spora başladım 30umda 3-4 yıl aralıksız devam etti, hayata dair bir bağlantı bulayım demiştim, o sanırım miladım oldu. 2017 Eylülde 1. seansımı geçirdim, şu an 2. seans için Finas kullanarak Ağustos-Eylül gibi 2. seansa hazırlanıyorum, nasip ise tabiki.

Saç ekiminden beklentimden önce, ekim için ilk 3 kurumu gezdiğimde beni ekime uygun olmadığımı söylediler. O an 3 çocuk ile terkedilmiş bir kadın gibi hissederek gözüm karararak eve dönüyordum. Çok berbat bir his idi, ekilemez dediler. O an finas ne bilmem, dht ne bilmem, saçlarımın en zayıf hali cansız ve cılız formunda. En son görüşmem ile max. 4000 greft çıkar bir daha da alınamaz denilerek 3600 çıkardılar ve ektiler. Ön-görünüş değişecek bari oh dedim, yemişim vertexi dedim geçtim  ;D Daha doktor kanal açarken ben sanki sırma saçlı oldum gibi keyfim yerindeydi, o gün yeniden doğdum gibi hissettim. Hayat o gün tekrar başladı. Bekarım da, NW6 ile kızlara da yanaşamıyoruz ki  özgüven sıfır ;D

Ekimden sonra ancak bu konulara ağırlık verdim cansız saçları ektik bari ekim sonrası kuvvetlendirelim dedim procapil içerikli ürünler, biotin, multivitamin, saw-palmetto maceram ilk 5 ay, son 1 aydır Finas, Omega-3, Sporu bıraktığım için elde kalan L-Arjinin ve ZMA desteği ile devam ediyorum.

Sporu bırakmamın tek faydası ben aralıksız Kreatin kullanıyordum, Kreatin DHT yükselttiğini bana Doktor dedi dökülme sürecimi hızlandırmış onu bıraktım bir daha da kullanmayacağım. Spor yapan arkadaşlara da bilgi olsun.

Saç ekimi konusunda tek korkum yanlış yönlü ekim ve dik ekim idi, şu an tespitlerime göre ön hatta 4lü greft ve yönü başka yöne 2 adet, arkalarda ise 90 derece çıkan 1-2 kök var. Sanırım onları 2. operasyonda düzelttireceğim, şu an çok önemsemiyorum onları halledilir.

Onun dışı saç ekiminde 2. korkum beni uyuşturan iğneler tutmuyordu 20 dk da bir etkisi geçiyordu, bu l-arjinin mi açtı bu damarları yoksa yağ kütlem az mı girdim ekime spor vardı o aralar bari az göbek yapayım çok iğne yedim ondan korkuyorum  ;D

Ekimin sonlarında bırakın iğneyi ben dayanırım, yapın dedim o dereceye gelmiştim.

Anlaşıldığı gibi bir saç için ruh sağlığımı üstten anlayabilirsiniz ama artık iyiyim şu spora da başlasam daha iyi olacağım 2019'a artık kısmet olursa ;D

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Doğru diyorsun Hintell  ;D

Öncelikle saç her yaşta önemli. 27-34 yaş aralığımda tamamen içe kapandım, NW6'a ulaştım. Spora başladım 30umda 3-4 yıl aralıksız devam etti, hayata dair bir bağlantı bulayım demiştim, o sanırım miladım oldu. 2017 Eylülde 1. seansımı geçirdim, şu an 2. seans için Finas kullanarak Ağustos-Eylül gibi 2. seansa hazırlanıyorum, nasip ise tabiki.

Saç ekiminden beklentimden önce, ekim için ilk 3 kurumu gezdiğimde beni ekime uygun olmadığımı söylediler. O an 3 çocuk ile terkedilmiş bir kadın gibi hissederek gözüm karararak eve dönüyordum. Çok berbat bir his idi, ekilemez dediler. O an finas ne bilmem, dht ne bilmem, saçlarımın en zayıf hali cansız ve cılız formunda. En son görüşmem ile max. 4000 greft çıkar bir daha da alınamaz denilerek 3600 çıkardılar ve ektiler. Ön-görünüş değişecek bari oh dedim, yemişim vertexi dedim geçtim  ;D Daha doktor kanal açarken ben sanki sırma saçlı oldum gibi keyfim yerindeydi, o gün yeniden doğdum gibi hissettim. Hayat o gün tekrar başladı. Bekarım da, NW6 ile kızlara da yanaşamıyoruz ki  özgüven sıfır ;D

Ekimden sonra ancak bu konulara ağırlık verdim cansız saçları ektik bari ekim sonrası kuvvetlendirelim dedim procapil içerikli ürünler, biotin, multivitamin, saw-palmetto maceram ilk 5 ay, son 1 aydır Finas, Omega-3, Sporu bıraktığım için elde kalan L-Arjinin ve ZMA desteği ile devam ediyorum.

Sporu bırakmamın tek faydası ben aralıksız Kreatin kullanıyordum, Kreatin DHT yükselttiğini bana Doktor dedi dökülme sürecimi hızlandırmış onu bıraktım bir daha da kullanmayacağım. Spor yapan arkadaşlara da bilgi olsun.

Saç ekimi konusunda tek korkum yanlış yönlü ekim ve dik ekim idi, şu an tespitlerime göre ön hatta 4lü greft ve yönü başka yöne 2 adet, arkalarda ise 90 derece çıkan 1-2 kök var. Sanırım onları 2. operasyonda düzelttireceğim, şu an çok önemsemiyorum onları halledilir.

Onun dışı saç ekiminde 2. korkum beni uyuşturan iğneler tutmuyordu 20 dk da bir etkisi geçiyordu, bu l-arjinin mi açtı bu damarları yoksa yağ kütlem az mı girdim ekime spor vardı o aralar bari az göbek yapayım çok iğne yedim ondan korkuyorum  ;D

Ekimin sonlarında bırakın iğneyi ben dayanırım, yapın dedim o dereceye gelmiştim.

Anlaşıldığı gibi bir saç için ruh sağlığımı üstten anlayabilirsiniz ama artık iyiyim şu spora da başlasam daha iyi olacağım 2019'a artık kısmet olursa ;D

emegine sağlık güzel bir yazı diger arkadaşların yazdıkları ve senın yazdıklarını okuyanlar bu cümlelerin içinde kendılerıne ait 10 larca kelime bulucaktır ve bu kelımelerın her bırını yaşayarak öğrendiler  umarım 2 ci ekimde şansa ıhtıyacın olmaz ıstedıgıne kavusursun dostum
Global Moderator

snowbeyaz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ben de dökülüyüm bari kimseye dökülemiyoruz.
4 erkek kardeşiz ben 3.yüm onlarda saçlar fırça gibi çok şükür. Onlara böyle anlatamam Canlarını sıkmak istemem.
Hayatımdaki bütün olumsuzlukları buna yordum hep. Gıptayla bakıyorum insanların saçına.

1.5 yıl önce kız arkadaşımdan ayrıldım kızın dizine kapancam başlarım gruruna diosun ama aynaya bakıyorum senin tipini s...... kim napsın lan seni duosun. İradeli bi insanın diyete girerim istediğim kiloya gelmeden şeker sürmem ağzıma. Ama hep bi eksiksin işte.

Forumu az çok biliyorum ama saç ekimi hiç rivayet gibi benim için. Sonra Koray Erdoğan ekimlerini araştırdım falan hoşuma gitti baya kredi falan çözerim dedim. Euro uçtu zor falan derken Zekeriya kul olsun dedim yine aşıo ama işler rast gitmedi baz geçtim.

işleri toparladık yazın inş. halletcez.
proscar unutkanlık yaptı ama bi kızı unutamıyoruz.d.d

lazibore8

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Türkiye de maalesef kellik bir kusur olarak görülüyor.Bir teyze saçına bakıyor vah yavrum saçları neden döktün diyor.Kız beğeniyorsun,ailesi arkadaşları kel o çocuk napcan onu diyo.Birisi seni tarif ederken o kel var ya diyor.Yani bunlar ister istemez kompleksli yapıyor insanı.

Facebook Twitter Instagram