Gönderen Konu: saçlarınızın dökülmesi piskolojik olarak sizi nasıl etkiliyor?  (Okunma sayısı 130484 defa)

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Saç törpüsü olan ömür.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

onurico

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar,
Benim için ise tam bir çaresizlik hissettirdi. Bazen dökülme hızlandı, bazen dökülme yavaşladı. Fakat ne yaptıysam (sabunlar, yağlar, vitaminler, psikolog,prp), aksine hızlandığı da oldu.Psikolojik desteğin faydasını gördüm ama, psikoloğun saçı da ekimmiş,ondan cesaret alıp, ben de ektirdim. 6. gunümdeyim.
  • Ekim Merkezi ismi akl polikliniği

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Merhabalar,
Benim için ise tam bir çaresizlik hissettirdi. Bazen dökülme hızlandı, bazen dökülme yavaşladı. Fakat ne yaptıysam (sabunlar, yağlar, vitaminler, psikolog,prp), aksine hızlandığı da oldu.Psikolojik desteğin faydasını gördüm ama, psikoloğun saçı da ekimmiş,ondan cesaret alıp, ben de ektirdim. 6. gunümdeyim.

hayırlı olsun. umarım istediğiniz sonuca ulaşırsınız.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Ozdemir

• Yeni üye
  • *
Açıkçası son 3-4 senedir dökülme yaşıyorum fakat genetik olarak buna yatkın biriyim. Saçların dökülüyor olması özgüven kaybı olarak yansıyor, piskolojik olarak özgüvenimin sarsıldığını düşünüyorum. Bu yüzden ekim yaptırmak için araştırma yapıyorum. Onda da bir çok sorum var okudukça içinden çıkamıyorum.

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
20 yaşındayım saçlarım git gide seyreliyor özgüvenim düşüyor saçım uzunken belli olmasada döküldüğü için gün içinde hep saçımı düşünüyorum bu psikolojiyle yaşıyorum cok kotu
Topikal Fin %0.1

keen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saçlarınızın dökülmesi piskolojik olarak sizi nasıl etkiliyor?
« Yanıtla #231 : 05 Aralık 2022, 21:22:16 »
Her gün kafaya takmaktan bıktım psikolojik olarak çok baskı yapıyor bana valla aynaya bile bakarken ağladığım bile oluyor.

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #232 : 05 Aralık 2022, 23:57:50 »
Her gün kafaya takmaktan bıktım psikolojik olarak çok baskı yapıyor bana valla aynaya bile bakarken ağladığım bile oluyor.

yaş kaç?

keen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #233 : 06 Aralık 2022, 00:05:51 »
25

tacticoolbear

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #234 : 13 Aralık 2022, 03:12:50 »
Saçsızlığın bana kaybettirdiklerini asıl yeniden saçlandığım zaman fark ettim ve o zaman saçsız geçirdiğim 3.5 yıl için gerçekten kahroldum. İnsan, özellikle de genç yaşlarda saçlarını kaybettiğinde bir süre sonra alışıyor. Alıştığını sanıyor daha doğrusu. Yani özellikle de eski sosyal hayatı ve şimdiki hayatını göz önüne aldığında nasıl büyük bir fark olduğunu görüyor ama yine de kendini kandırıyor bir süre. Sonra bu böyle olmaz deyip bir şeyler yapmaya başlıyor. Bende ilk belirgin dökülme 18 yaşında oldu. Saçı kaldırdığımda görüntüyü bozacak düzeyde bir açılma başlamıştı ve tanıdık tavsiyesiyle Minoksil kullanmaya başladım. O zamanlar fiyatı 42 lira mıydı neydi. O kadar iyi etki etti ki, inanılmaz bir saç çıkışı oldu hem üstten hem şakaklardan. Sonra kullanmak baymaya başladı. 14 ay falan kullandım onu ve artık ciddi anlamda kaşıntılar, kepeklenmeler, saç derisinde tahrişler falan yaşıyordum. En son kız arkadaşım “Saçına ne sürüyorsun böyle, elimde tuhaf bir his ve koku oluşuyor her ellediğimde” deyince dedim ki artık bu saçmalığı bırakmam gerekiyor. Bir anda kestim kullanmayı ve 3-4 ay sonra falan çıkanların hepsi, önceden var olanların ise bir çoğu döküldü. Şakaklar falan da bayağı geriledi. Klasik olay yani ilacı bıraktığım an çıkardıklarından çok daha fazlası döküldü. Daha 19-20 yaşında saçlarının neredeyse yarısından biraz fazlasını kaybetmek gerçekten adamı alt üst ediyor. Zaten ergenlik olayı var, karakterin depresyona girmek için falan çok müsait, e birde çevrende gördüğün ilgi neredeyse tamamen kayboluyor özellikle karşı cinsten falan sürekli friend zone yiyorsun iyice zıvanadan çıkıyor iş. Yani örneğin friend zone bölgesine atılmaya, potansiyel “kanka” olarak görülmeye o kadar alışıyorsun ki bir süre sonra “Zaten beni beğenmeyecek” diye karşı tarafla iletişim bile kurmaya yeltenmiyorsun. Bitiksin yani ya bu örnek zaten durumu anlatmaya yeter de artar bile. Özgüvenin kırıntısı bile kalmıyor içinde. 30-40 yaşında olsan neyse, o yaşlarda kellik çok problem değil zaten o yaşlarda insan öyle bir statüye sahip olur ki saçsızlık falan etkilemez öyle adamın hayatını ama 20’li yaşlarında fazlasıyla etkiliyor. Her şeyden nefret ediyorsun, öfkelisin. İşte forumu keşfetme zamanlarım da o günlere dayanıyor. Saç ekimini araştırırken protez saçı buldum. O zamanlar bana denk gelen ekim sonuçlarının bir kısmı çok seyrek olduğu için “ya bende de böyle olursa” diye çekindiğim için gidip protez saça yöneldim, uzun bir süre araştırdım ve şu an saç ektirme sebebim olan yöntemi keşfettim. Bunu yapmadan yani ektirmeden önce ilk başta bir protez saç kullanayım bakalım yapabilecek miyim, eğer çekilecek çile değilse  komple ektiririm artık falan diye gidip Türkiye’de çok bilinen bir firmanın yolunu tuttum. Öne doğru dağınık bir saç stiliyle birlikte protez saç kullanmaya başladım ve o an hayatım tam anlamıyla değişti. Yeniden doğmak nasıl bir şeymiş o an tam olarak onu yaşadım yani. Uzun süre sonra sevgilim oldu, hatta o zamandan bu yana çok sevgilim oldu :D , çevremdeki insanlarla ilişkilerim düzeldi, sosyal yeteneklerimin farkına yeniden vardım, bunların getirisi olarak psikolojik problemlerimin çoğunu çözdüm, odaklanmam bile arttı yani kendimi işe güce çok daha iyi şekilde veriyordum. Yani kısaca bir erkeğin hayatında olması gereken tüm iyi şeyler hayatımda olmaya başladı. Yaklaşık 8 ay falan kullandım, bakımlarını hep kendim yaptım. Püf noktaların, tüm detaylarını öğrendim. Kullanıcı biri olarak bunu kullanmaya devam edebileceğimi düşünerek yolun başında esas aklımdaki konsepti uygulamak için şimdi de küçük bir bölgeye saç ektirdim. Şimdi saç dökülmesi olan biri gelip bana dese ki “İntihar etmeyi düşünüyorum” “Çok kötüyüm hayattan zevk alamıyorum” onu o kadar iyi anlarım ki… Yani kimseye “Git intihar et” falan demiyorum tabii ki yanlış anlaşılmasın sadece o adamın yaşadığı her şeyi ben de fazlasıyla yaşadım ve çok kötü şeylerdi. Gerçekten saç dökülmesi çok çok kötü bir durum genç yaşlar için. Saç ekimi ya da başka bir şey, her ne olursa olsun, saç dökülmesi problemini çözmeye yönelik olan her şey güzeldir.( Minoksil hariç :) ) İyi ki bilim var.
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2022, 00:34:09 Gönderen: tacticoolbear »
  • Ekim Tarihi: 09.12.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant Clinic
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 22

ulaş

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #235 : 14 Aralık 2022, 19:59:54 »
Saç bir insanın yakışıklılık kaynağıdır, saçsızlık bir özürlülüktür, normal insanlar saçlarını 60-70 yaşlarına kadar tararken biz 20 li yaşlarda ve daha öncesinde tam da hayatın baharında saçları döktük, sorunun cevabı
  • Ekim Tarihi: 18.08.2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 41
  • Medikal Tedavi Medeks firmasının önerdiği set

Borandağlı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları

Evet saç gerçekten önemli ama özelikle genç yaşta çok daha önemli büyük bir özgüvensizlik yapıyor.
Son zamanlarda "Ya seninde saçın gitmiş." Diyenleri duymaya başladım. Buda insanı üzüyor. 
Bu arada bende artık 30 yaşına dayandım yani 29 yaşındayım.
Hayatımda dış görünüş olarak kimseden olumsuz bir yorum almadım. Taki son bir kaç yıla kadar, saç sorununun gün yüzüne çıkmasına kadar.
Artık ne yazikki bende yavaş yavaş saç problemini sorun etmeye başladım.
Ve ciddi anlamda önünüzde ki bir yıla kadar doğru bir merkezde saç ekimi düşünüyorum. 
Rabbime şükürler olsun daha büyük sorunlar vermesin.
Özelikle bu forum da bir abimin sürecini takip ettim ne yazikki ekimi başarısız olmuş durumu yazmış neredeyse gözlerim doldu çok üzüldüm.
Bu süreçte inşallah herkesin Saç sorunu başarılı geçer.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2023, 01:56:39 Gönderen: Borandağlı »

umitalakas01

• Yeni üye
  • *
  • Bilgisayar Programcısı
Biz saçımızın olmamasına alışıyoruz da çevremizdekilerin mucizevi ilaçları 20 yıl gençleştiren kürlerine alışamadık  :)
  • Ekim Tarihi: 30.03.2023
  • Ekim Merkezi ismi The Hair Clinic Ahmet TOSUN
  • Greft Miktarı 5100
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31136.0

kelveötesi35

• Hero Member
Ekilen saçların dökülmesi insanı duble kötü etkiliyor.

remziaruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
merhaba,
Sanırım buraya bunları yazmak bir nevi beni rahatlatacak.
yaşım 35 Niğdeliyim aslen. Hatırlıyorum da 17 22 arası saçlarım vardı. Elimi attıkaç saçç gelirdi sonra dökülmeler başladı. Biraz bilgisizlikten ne yapacağımı bilemedeim. param da yoktu saç bakımı da yaptıramadım. Ne diyeyim yeterli beslenmede eksevimli. Mesela vitamin değerlerine baktırmak gibi. Demir ve d vitamini gibi saçları mahvetti.

Gel gelelim düşük maaş ile çalış saçların dökülsün sosyal çevre olmasın derken iyicene gitti kaldıkmı kel :( yinede durum kurtarılabilinir ekim oluyor.

Etrafımda ki insanların saçlarını gördükçe çok zoruma gidiyor neden bu insanlarda saç var bende yok diye Allah'a bile isyan etmiştim. Kapıcı çocuğu olarak ezik büyüdüm ama zamanla okuyarak geliştirerek kendimi şimdi muhasebe şefiyim ve mali müşavir olma yolunda ilerliyorum.

Saçım olmadığı için doğal olarak kızlarda çok beğenmedi ilgilenmedi o konuda bu yaşıma kadar neredeyse en fazla ilişkim 1 ay sürdü :(

şimdi 35 yaşında bu işe kafayı koydum artık ektireceğim parası bile umurumda değil. hayatımın geri kalanında farklı bir hayat farklı bir yaşam ve güzel fotoğraflarda çıkmak istiyoruç

Facebook Twitter Instagram