Gönderen Konu: Gençlerde saç ekimi hakkında  (Okunma sayısı 4482 defa)

secret115

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Gençlerde saç ekimi hakkında
« : 04 Mart 2018, 02:02:23 »
Selam bu konu hakkında şahsi dusuncelerimi paylaşmak istiyorum.
birçok ekimci gençlere sac ekmeyi istemez, mantik olarak haklilar.
Çünkü ileride ekilen kısımlar dışında diger yerlerin dökülme ihtimali var ve donor bölgede alinacak greft yoksa kafada komik bir görünüm oluşur
Onlerde saç var ama diger yerler kabak gibi olur.

Ama ben şöyle düşünüyorum;
Mesela simdi  22 yaşında bi arkadas var diyelim. onleri açılmış, ki en çok on bölgedeki saclar dikkat cekiyor ve insanin dış gorunusune etki ediyor.
Bu arkadasin özgüveni yerle bir olmus, icedonuk bir insan olmus, sosyal hayatı tamamen bitmistir.
Ama ona şimdi sac ekilirse , 30 yasinda saçlarinin döküldüğunu varsayalım ve ekilecek greft kalmamış.
O arkadaş gider epilasyon yaptirir bir sekilde ekilen saclardan kurtulur  o ilk ekimden kalma komik  görüntü gider ve kel gezer.

Ama ne olur?
30 yasina kadar mutlu yaşamış,  ozguvenli ve mutlu yasamis olur.
Çünkü bu arkadaş ektirmeseydi de zaten 30 yasinda kel kalacakti. Ama sacli geçirmiş olduğu zamanlar yanına kar kaldi.

Simdi genc diye ektirmedigini dusunelim
Ayni ustte belirttigim gibi , bu 30 yasinda yine kel kalacakti ama gencligini, en güzel yaslarini sacli geciremeyecekti.

Yani olay beyle.

Ben de 22 yaşında genc bir kardesiniz olarak saclari seyrelmis ve bunu kompleks haline getirmis tum genc arkadaslarin sac ektirmelerini destekliyorum.
Ektirin kurtulun  yemisim ilerisini 1 sene sonra olmeyecegimiz garanti mi :D

Saygılar..

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Gençlerde saç ekimi hakkında
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2018, 08:44:37 »
Sevgili genc kardesim,

Mantigini anliyorum. Benim de sana iki sorum var iznin olursa;

22 yasinda on tarafi tamamen kaybetmis birinin, kalan saclarini 30’dan once (misal 24-25de kaybetmeyeceginin garantisi var mi?

2000-3000 kokun hem de kafa gibi cok hassas bir bolgedeki epilasyonun ne kadar surecegi ve yan etkileri konusunda fikrin var mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2018, 12:07:08 »
20 22 yaşında bir insanın yaşı çokta küçük sayılmaz forumda yanlış algılanan bir durum var oda şu “planlama” 20 22 yaşında birisi eğer saç ektiricekse bunu en güvenli yerde yaptırmalı bunuda iyi araştırıp bulabilir

1. Bu operasyonu  yapıcak olan doktorun öncelikle donör deki greft sayısını kapasiteyi net bir şekilde Analiz etmesi gerek.

2. Dökülmenin ileride ne derece olucagını iyi analiz etmesi gerek.

3. İlerisi ve şimdiki durumunu göz önünde bulundurarak donör kapasitesine göre planlama yapması gerek

4 örnek  suan dökülmen 60cm2. Donör kapasitende 9 bin  ben şuan senin ön bölgene 2500 greft ekicem ileride ise dökülmen devam edebilir bunun içinde elimizde 6500 gret kapasitemiz kalıcak tekrar ileride operasyona ihtıyacımız olursa bunuda sorunsuz halledicez.

Saç ekiminin yaşı yoktur doğru planlama vardır..

Bu planlamaları doğru yapmayan yerler yüzünden saç ekimi yaptıran arkaşlara yaşından dolayı haklı uyarılar yapılıyor.

Bunun için de donördeki yogunlu çoklu greft sayılarını doğru kullanmak gerek. İlerisi için.

Toparlamak gerekirse planla doğru ise saç ekiminde 20 yaşından sonra herkes yaptırabılır.

Bu saydığım hususları uygulayacak bir doktor olmak şartı ile.

Kendimden örnek vermem gerekirse suan 3500 greft kapasitem kaldı. Dökülmemde en fazla bu saaten sonra vertex de seyrelme olur ve ben şuan kafamda kaçtane çoklu kaç tane tekli greftimin kullanılabilir olduğunu biliyorum.

Doğru planlama olduğu içinde kel kalma riskim yok doğru planlama ile kimse kel kalmaz.. istisnalar hariç donör bölgesi paha biçilemez bir hazinedir değerli ellere verilmeli çünkü Alınan tek bir grefti trilyon versen yerıne koyamaz

Söylediklerime katılmayan aa 20 yaşında bir çocuga saç ekimimi olur diyen arkadaşlar var aranızda dökülme tipi ve analizi yeterli ileriye dönük durumları karşılayacaksa olur.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2018, 15:50:10 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2018, 15:50:34 »
Emin ol 30 yaşına geldiğinde de kel olmak hoşuna gitmeyecek
Hele o yaşa kadar evlenmemissen gerçi evlensende erkegin gozu disardadir her zamn baskasini elde  etmek ister o zaman da sac lazim sana
« Son Düzenleme: 06 Mart 2018, 19:18:00 Gönderen: Kovan »

secret115

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2018, 19:31:58 »
Sevgili genc kardesim,

Mantigini anliyorum. Benim de sana iki sorum var iznin olursa;

22 yasinda on tarafi tamamen kaybetmis birinin, kalan saclarini 30’dan once (misal 24-25de kaybetmeyeceginin garantisi var mi?

2000-3000 kokun hem de kafa gibi cok hassas bir bolgedeki epilasyonun ne kadar surecegi ve yan etkileri konusunda fikrin var mi?

Selam, tabii sorabilirsiniz hocam teşekkür ederim başlığıma uğradığın için.
1. Soru: Evet kesinlikle garanti yok belki bir sene sonra da agresif bir dökülme gerçekleşir veyahut bir hastalığa yakalanılıp saçlar gidebilir.
Ben sanırım sadece kendi saçımı baz alarak yazmışım.
Nw 5-6-7 olacağımı sanmıyorum ileride. Genetik olarak kimsede yok, zaten nw7 olsam ileride şimdiden belli olurdu galiba.
Ek olarak benim 2. bir ekim şansım yok, hatı sayılır bir ekimci max 2500-3000 greft alabilirim dönorun çok seyrek dedi. Ben de o yüzden dedim ektireyim zaten ileride dökülse bile dönor kısıtlı ekim olmaz, bari şimdi ektireyim saçlarımı rahatça tarayabileyim dedim.
Yani o zaman şöyle diyeyim;
Benim gibi düşünen her gencin ektirmesini destekliyorum

2. Epilasyon hakkında hiç bilgim yok ama ileride saçım dökülürse aremamed’e gider ekimden kalan saçları öldürrüm 😂
Suistimal edilmeye en musait yer insanın zaaflarıdır.

secret115

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2018, 19:41:05 »
20 22 yaşında bir insanın yaşı çokta küçük sayılmaz forumda yanlış algılanan bir durum var oda şu “planlama” 20 22 yaşında birisi eğer saç ektiricekse bunu en güvenli yerde yaptırmalı bunuda iyi araştırıp bulabilir

1. Bu operasyonu  yapıcak olan doktorun öncelikle donör deki greft sayısını kapasiteyi net bir şekilde Analiz etmesi gerek.

2. Dökülmenin ileride ne derece olucagını iyi analiz etmesi gerek.

3. İlerisi ve şimdiki durumunu göz önünde bulundurarak donör kapasitesine göre planlama yapması gerek

4 örnek  suan dökülmen 60cm2. Donör kapasitende 9 bin  ben şuan senin ön bölgene 2500 greft ekicem ileride ise dökülmen devam edebilir bunun içinde elimizde 6500 gret kapasitemiz kalıcak tekrar ileride operasyona ihtıyacımız olursa bunuda sorunsuz halledicez.

Saç ekiminin yaşı yoktur doğru planlama vardır..

Bu planlamaları doğru yapmayan yerler yüzünden saç ekimi yaptıran arkaşlara yaşından dolayı haklı uyarılar yapılıyor.

Bunun için de donördeki yogunlu çoklu greft sayılarını doğru kullanmak gerek. İlerisi için.

Toparlamak gerekirse planla doğru ise saç ekiminde 20 yaşından sonra herkes yaptırabılır.

Bu saydığım hususları uygulayacak bir doktor olmak şartı ile.

Kendimden örnek vermem gerekirse suan 3500 greft kapasitem kaldı. Dökülmemde en fazla bu saaten sonra vertex de seyrelme olur ve ben şuan kafamda kaçtane çoklu kaç tane tekli greftimin kullanılabilir olduğunu biliyorum.

Doğru planlama olduğu içinde kel kalma riskim yok doğru planlama ile kimse kel kalmaz.. istisnalar hariç donör bölgesi paha biçilemez bir hazinedir değerli ellere verilmeli çünkü Alınan tek bir grefti trilyon versen yerıne koyamaz

Söylediklerime katılmayan aa 20 yaşında bir çocuga saç ekimimi olur diyen arkadaşlar var aranızda dökülme tipi ve analizi yeterli ileriye dönük durumları karşılayacaksa olur.

Yazdıklarına aynen katılıyorum çok doğru yazdın eline sağlık.
Sen bilimsel yönden girdin olaya, ki böylesi daha makbul ben ise duygusal.
Güzel dönor olursa ekim planıda yapılırsa ekilir.
 Benim durumum , 2. bir ekim şansım olmadığı için bana  ve benim gibi gençlere kimse ekmek istemiyor ben de o yüzden yarınlar yokmuşcasına anı kurtarmak adına gençler ektirmeli diye düşündüm.
Zaten ileride de ekim yapılmaz bari dökülme sırıtana kadar saçlar taransın diye düşündüm.
En kötü ekilenler bi ekim merkezinde alınır.

Biliyorum biraz saçma ama işte :D

secret115

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2018, 19:42:20 »
Emin ol 30 yaşına geldiğinde de kel olmak boşuna gitmeyecek
Hele o yaşa kadar evlenmemissen gerçi evlensende erkegin gozu disardadir her zamn baskasini elde  etmek ister i zaman da sac kazim sana

Şu kellik denen şey olmasaydı keşke ya.

Forever1600

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2018, 20:00:46 »
Hele o yaşa kadar evlenmemissen gerçi evlensende erkegin gozu disardadir her zamn baskasini elde  etmek ister i zaman da sac kazim sana

Şu kellik denen şey olmasaydı keşke ya.

Al bendende o kadar dostum ben bursalıyım Bursa'nın lodosu meşhurdur dışarı çıkasım gelmiyor saçlar bi o yana bi bu yana şakaklarımdan m seklinde dökülme yaşıyorum usandım artık yaşım 24-25 bu arada

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2018, 23:03:23 »

Katılıyorum kovan a .. 30 dan sonra daha önemli aslında :) siz 30 yaşı çok büyük sanıyorsunuz ama degil:)
Global Moderator

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 04 Mart 2018, 23:33:42 »

Katılıyorum kovan a .. 30 dan sonra daha önemli aslında :) siz 30 yaşı çok büyük sanıyorsunuz ama degil:)
Bende katılıyorum kesinlikle
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 06 Mart 2018, 13:18:08 »
Benim saç 31 yaşında dökülmeye başladı. Tersine saçlı olmaya alıştığın için daha çok demoralize ediyor insanı.

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 06 Mart 2018, 16:48:17 »
herkesin yaşadığı zorluklar kendisine en kötü gibi gözükür. ancak 30 yaş öncesinde (20 başı, ortası) yaşanan saç kayıplarının erkek psikolojisine olan etkisi üzerine yapılan araştırmaları okuyabilirsiniz.

30'dan sonra neredeyse 2 erkekten 1'inde farklı boyutlarda saç dökülmesi görünürken 20 yaşında bu 10 kişiden 1'e denk geliyor. vertex kaybı ise 30'dan önce saçını kaybetmeye başlayan 100 erkeğin 6'sında gözüküyor. kısacası aslan yelesi gibi saçınız olması gereken yaşları saç kaybı yaşayarak geçirmeye başlıyorsunuz. saç dökülmesi doğada yaşlanma ve ölüme paralel tutulduğu için (decoying) hayatınızın en enerjik yıllarını böyle bir illetle yaşamak size epey hasar veriyor. yani 20'li yaşlarda saçı dökülmeye başlayan biri için "iyi işte erkenden dökülüyor, alışıyor" demek biraz saçma.

Forever1600

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 06 Mart 2018, 18:52:19 »
herkesin yaşadığı zorluklar kendisine en kötü gibi gözükür. ancak 30 yaş öncesinde (20 başı, ortası) yaşanan saç kayıplarının erkek psikolojisine olan etkisi üzerine yapılan araştırmaları okuyabilirsiniz.

30'dan sonra neredeyse 2 erkekten 1'inde farklı boyutlarda saç dökülmesi görünürken 20 yaşında bu 10 kişiden 1'e denk geliyor. vertex kaybı ise 30'dan önce saçını kaybetmeye başlayan 100 erkeğin 6'sında gözüküyor. kısacası aslan yelesi gibi saçınız olması gereken yaşları saç kaybı yaşayarak geçirmeye başlıyorsunuz. saç dökülmesi doğada yaşlanma ve ölüme paralel tutulduğu için (decoying) hayatınızın en enerjik yıllarını böyle bir illetle yaşamak size epey hasar veriyor. yani 20'li yaşlarda saçı dökülmeye başlayan biri için "iyi işte erkenden dökülüyor, alışıyor" demek biraz saçma.

İyi işte erkenden dökülüyor alışıyor insan demenin bence tek avantajı eğer saç üst kısmının 3 de 2 sini erkenden kaybetmişse bence bu iyi bi durum eğer saç ektirmeyi düşünüyorsa tabi ama gizliden gizliye yavaş yavaş dökülüyorsa bu tabi çok can sıkıcı bi durum ve bu durumla şuan ben karşı karşıyayım resmen her anlamda kendimi kısıtlıyorum

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 06 Mart 2018, 19:03:48 »
ben 22 olsan seyrelse iyi bir gelecek planı yapan dra ektirirdim olanı finasteridden korkuyorsam bloker losyonla koruma altına almaya calısırdım
saçları ekmeydi dersin

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 06 Mart 2018, 19:21:47 »
Hintell kardeşime katılıyorum.
Saç ekimi 20 li yaşlarda yapılacaksa mutlaka iyi bir planlama ve iyi bir dr gözetiminde yapılmalıdır.
Forumda kellik sorunu yaşayan bir çok 20 li yaşlarda arkadaş ile karşılaşıyoruz. Sıkıntı aynı psikoloji aynı ama yapılan yorumlarda ektirme bekle vs. gibi yorumlar oluyor.
30 lu veya 40 lı yaşlara kadar saç sorunu çekmeyen insanlar birden kelleşince o yaşlarda bile ortaya psikolojik sorunlar çıkıyor.
Saç konusunda uzmanlarından ve halk tabiri ile yeri yurdu belli yerden bilgi ve hizmet almak en doğrusu.
Herkese bol saçlı günler 😀

Facebook Twitter Instagram