Gönderen Konu: Benim kafaya bi yorum yapar mısınız? :) (Yaş 22)  (Okunma sayısı 5074 defa)

adsız

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Benim kafaya bi yorum yapar mısınız? :) (Yaş 22)
« : 26 Şubat 2018, 20:27:25 »
Çok genç yaşlardan beri saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. Son 6-7 ayda ise saçlar tamamen döküldü. Uzun zamandır toppik kullanıyorum, artık ışık altında falan belli oluyor. Bu yüzden toplu taşımada insanlar uzun süre bakınca tedirgin oluyorum. Sosyal yaşantımı çok etkiledi. Bu kadar ''erken'' dökülmesinin sebebi de Minoxil'e başlayıp düzenli bir şekilde kullanmamam. Dökülen yerler hep Minoxil uyguladığım yerler. Aşağıda donör bölgemin ve tepe bölgesinin fotoğrafını attım. Sizce ekime uygun mu?

Şimdiden teşekkürler.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Benim kafaya bi yorum yapar mısınız? :) (Yaş 22)
« Yanıtla #1 : 26 Şubat 2018, 21:01:23 »
22 yaş çok erken bu tip bir dökülme için... maalesef 4-5 seneye nw6-7 ye gider bu kafa... saç ekimi filan yaptırmayı hiç düşüşüne timiz, yaşınız çok genç saç kaybı serüveninizin henüz başındasınız

Cenk49

• Full Member
« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2018, 21:22:03 »
22 yaş aga varlığında bu tip bir dökülme için erken değil gayet normal .norwood 3,4,5 biraz daha geç yaşlarda belirginleşiyor ama 6 ve 7 olacaksa bırakın 22 yi 17 yaşında dökülmeye başlıyor saçlar..
Bence bu kafaya ekim olur yaptırmamak hata olur .ilerisini düşünerek doner bölgede rezerv  bırakıp güzel bir ekim planlaması yapılabilir.şu anda olan olmuş yeni başlayan seyreklikle sonuçlanan bir dökülmeniz olsaydı  saç ekimi önermezdim ama bu saatten sonra başka şansınız kalmamış.
Böyle gezmektense 3,5 seneyi kurtarmak bence çok önemli bu yaşlarda .yalnış şu var doner bölgede çok hassas çalışan birini bulmanız lazım yoksa ilerde hayatın kararır ona göre  ;)

ekrem25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2018, 21:45:02 »
Benimde dökülme seninkisi gibi. Seninki biraz daha ilerlemiş gibi. Bu arada aynı yaştayız. Ekimden başka çözüm yolumuz yok malesef

adsız

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2018, 21:46:51 »
22 yaş çok erken bu tip bir dökülme için... maalesef 4-5 seneye nw6-7 ye gider bu kafa... saç ekimi filan yaptırmayı hiç düşüşüne timiz, yaşınız çok genç saç kaybı serüveninizin henüz başındasınız

Pek başında sayılmam. Zira benim saçlarım tee lise zamanlarımda dökülmeye başladı. En büyük hatam ise Minoxil'e başlayıp devam etmemem. O bayağı erken dökülmesine sebep oldu maalesef.

22 yaş aga varlığında bu tip bir dökülme için erken değil gayet normal .norwood 3,4,5 biraz daha geç yaşlarda belirginleşiyor ama 6 ve 7 olacaksa bırakın 22 yi 17 yaşında dökülmeye başlıyor saçlar..
Bence bu kafaya ekim olur yaptırmamak hata olur .ilerisini düşünerek doner bölgede rezerv  bırakıp güzel bir ekim planlaması yapılabilir.şu anda olan olmuş yeni başlayan seyreklikle sonuçlanan bir dökülmeniz olsaydı  saç ekimi önermezdim ama bu saatten sonra başka şansınız kalmamış.
Böyle gezmektense 3,5 seneyi kurtarmak bence çok önemli bu yaşlarda .yalnış şu var doner bölgede çok hassas çalışan birini bulmanız lazım yoksa ilerde hayatın kararır ona göre  ;)

Dediğiniz gibi, kaybedecek bir şey yok. Tek merakım donör bölgenin durumu. Kaç greft çıkar, açıklığı kapatır mı vs. Teşekkürler yorumlarım için.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Şubat 2018, 22:10:58 »
donoru tasırsın one seyrek falan kapatır olmadı sakaldanda aldırırsın ama olanı koruman gerek bu  yasta saçlar bayağı gitmiş
saçları ekmeydi dersin

adsız

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 26 Şubat 2018, 22:17:18 »
Benimde dökülme seninkisi gibi. Seninki biraz daha ilerlemiş gibi. Bu arada aynı yaştayız. Ekimden başka çözüm yolumuz yok malesef

Senin saçlara baktım şimdi, benimkine göre çok daha iyi.

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Şubat 2018, 22:19:58 »
Saç kaybın malesef devam edicek şuanda ekimle uygun bir planlama yapılamaz ya pro pecia kullanıp dökğlmeyi kontrol altına alıcan yada 3-5 sene bekleyip ektirmen en dogrusu
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Şubat 2018, 22:29:10 »
öncelikle, minoxidil'i neden bıraktınız? minoxidil saçta dökülme yapmaz, bıraktığınız zaman "dökülme saatini" günceller ve normal dökülme pattern'ine geri dönersin. bu sebeple hızla giden saçları minoxidil yüzünden döküldü sanabilirsin.

şöyle bir durum var, psikolojini etkiliyorsa bir kaç yıl beklemen çok mantıklı değil. yapman gereken şey, donör bölgeni iyi hesaplayıp gelecekte dökülme devam edeceği için ona göre tasarım yapabilecek profesyonel bir ekim merkeziyle çalışmak ve merdiven altı ekim yerlerinden uzak durmak. bu yaşta limitli olan donör bölgeni çok yıpratan ve gelecekte oluşacak potansiyel dökülme için "b planı" bırakmayan bir doktor, ileride daha da üzülmene sebep olacaktır.

benim görüşüm her ne kadar 25 yaş sonrasında ekim yapmayı daha doğru görse de çoğu ekim merkezi (hatta 30) bu tarz agresif bir dökülmede ve bu tarz açıklıkta sen kötü etkiliyorsan, ekim yapılabileceği yönünde.

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Şubat 2018, 23:06:32 »
yazan oldu mu okumadım moralini de bozmak istemem ama senin donör bölgende ilerde seyrelebilir. bugün saç ektirince 5-6 sene sonra ekilen saçlarda dökülüyor diyebilirsin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 27 Şubat 2018, 02:02:43 »
öncelikle, minoxidil'i neden bıraktınız? minoxidil saçta dökülme yapmaz, bıraktığınız zaman "dökülme saatini" günceller ve normal dökülme pattern'ine geri dönersin. bu sebeple hızla giden saçları minoxidil yüzünden döküldü sanabilirsin.

şöyle bir durum var, psikolojini etkiliyorsa bir kaç yıl beklemen çok mantıklı değil. yapman gereken şey, donör bölgeni iyi hesaplayıp gelecekte dökülme devam edeceği için ona göre tasarım yapabilecek profesyonel bir ekim merkeziyle çalışmak ve merdiven altı ekim yerlerinden uzak durmak. bu yaşta limitli olan donör bölgeni çok yıpratan ve gelecekte oluşacak potansiyel dökülme için "b planı" bırakmayan bir doktor, ileride daha da üzülmene sebep olacaktır.

benim görüşüm her ne kadar 25 yaş sonrasında ekim yapmayı daha doğru görse de çoğu ekim merkezi (hatta 30) bu tarz agresif bir dökülmede ve bu tarz açıklıkta sen kötü etkiliyorsan, ekim yapılabileceği yönünde.
minox kullanım esnasında da saçı şoka sokup dökebilir buna döngü deniyor. Tansiyon ilacında kullanılan bu maddeden elde edilen bu sprey  kullanım esnasında Genişleyen kılcal damarlar tersi olup darala bilirde bu var olan saçlarını kaybetme hızınıda arttırır. Ayrıca içinde alkol barındığı için uzun süreli kullanımlarda saç derisinde ciddi hastalıklara neden olabilir dematid gibi.
Global Moderator

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 27 Şubat 2018, 03:08:34 »

minox kullanım esnasında da saçı şoka sokup dökebilir buna döngü deniyor. Tansiyon ilacında kullanılan bu maddeden elde edilen bu sprey  kullanım esnasında Genişleyen kılcal damarlar tersi olup darala bilirde bu var olan saçlarını kaybetme hızınıda arttırır. Ayrıca içinde alkol barındığı için uzun süreli kullanımlarda saç derisinde ciddi hastalıklara neden olabilir dematid gibi.

dediğiniz gibi "shedding cycle"'a sokmuş olabilir ama arkadaş kullanıp daha sonra bırakmış gibi konuşmuş. o tarz durumlarda genelde saç kendini direkt salar ve dökülen saçların sorumlusu minoxidil gibi görünür.

ben ne minoxidil ne de finasteride tavsiye ettiğimden (ikisi de bana kötü yan etkiler getirdi) arkadaşı daha iyi anlayabiliyorum. eğer minox ya da finateride kullanmıyorsanız ve dökülen saçlar sizi psikolojik olarak kötü etkiliyorsa tek çözüm saç ektirmek.

adsız

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Şubat 2018, 10:19:13 »

Sizin genel yorumunuz nedir? Donör kurtarır mı?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 27 Şubat 2018, 10:27:47 »

dediğiniz gibi "shedding cycle"'a sokmuş olabilir ama arkadaş kullanıp daha sonra bırakmış gibi konuşmuş. o tarz durumlarda genelde saç kendini direkt salar ve dökülen saçların sorumlusu minoxidil gibi görünür.

ben ne minoxidil ne de finasteride tavsiye ettiğimden (ikisi de bana kötü yan etkiler getirdi) arkadaşı daha iyi anlayabiliyorum. eğer minox ya da finateride kullanmıyorsanız ve dökülen saçlar sizi psikolojik olarak kötü etkiliyorsa tek çözüm saç ektirmek.

dökülme evresi tamamlanmamış bir kişi için yani var olan saçlar dökülmeye devam ediyorsa malesef tek çözüm saç ektirmek değil.. korumakta gereklidir  tabiri çaiz ise zamanla yamalı eşşek gibi olur kişi dökülme devam ediyorsa. tabi bunlar kişinin kendi tercihi ilaç konuları minox bıraksanda kullansanda  aynı şok dökülmeyi yapabilicek bir ilaç ayrıca minox bırakılınca damarlar daraldığı için bir anda beslenme duraksayıp  var olan saçlarındaki dökülme hızıda artabilir finasterid de bu olmaz. O yüzden minox kullananlar bırakıcaksa eger azaltarak bi süre finasterid kullanıp bu durumu olabildiğince azaltmalı ve o sekılde bırakmalıdır hüsrana uğramamak için. Senin saçına gelınce dokulmen durmuş gibi duruyor ve var olan saçlarında gayet sağlıklı kalmış sen kullanmasanda olur paylaştığın fotografta bu şekilde bir görüntü var.

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2018, 10:35:27 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 27 Şubat 2018, 10:29:05 »
Donör bölgene gelınce  sağlıklı yorum için daha ışıklı bir ortamda fotograf cekmelısın.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2018, 10:37:25 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram