Gönderen Konu: Koray Erdogan vs Muttalip Keser  (Okunma sayısı 18373 defa)

sirma33

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Koray Erdogan vs Muttalip Keser
« : 25 Şubat 2018, 18:19:14 »
Merhaba arkadaslar,

Forumdan takip ettigim kadariyla Turkiye' nin bu konuda en iyi iki ismi Koray Erdogan ve Muttalip Keser hocalar. Iki hocadan da maille fotolarimi atmak suretiyle fiyat aldim, su fiyatlari verdiler;

KE: 4500-5000 greft. 2,5 Euro' dan ortalama toplam 12000 EUR
MK: 2000-2500 greft. 3,5 Euro' dan ortalama toplam   8000 EUR

Haliyle kafam karisti. Bu greftin tanimi kisiden kisiye degisiyor mu acaba? Ayni fotolari gondermeme ragmen iki hocanin degerlendirmesi arasinda ucurum var.

Degerli fikirlerinizi yorumlarinizi bekliyorum.

Wolverine

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Koray Erdogan vs Muttalip Keser
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2018, 18:22:13 »
Merhaba arkadaslar,

Forumdan takip ettigim kadariyla Turkiye' nin bu konuda en iyi iki ismi Koray Erdogan ve Muttalip Keser hocalar. Iki hocadan da maille fotolarimi atmak suretiyle fiyat aldim, su fiyatlari verdiler;

KE: 4500-5000 greft. 2,5 Euro' dan ortalama toplam 12000 EUR
MK: 2000-2500 greft. 3,5 Euro' dan ortalama toplam   8000 EUR

Haliyle kafam karisti. Bu greftin tanimi kisiden kisiye degisiyor mu acaba? Ayni fotolari gondermeme ragmen iki hocanin degerlendirmesi arasinda ucurum var.

Degerli fikirlerinizi yorumlarinizi bekliyorum.

Buraya da fotograflarini koyarsan daha yardimci olabiliriz

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2018, 01:20:39 »
sıklık ve planlama farklarından greft sayılarıda farkediyor  koray hocanın ekimleri daha sık planlamaları ise  dökülmemiş saca daha yakın planlamalar bence dogallık olarakda daha iyi diye düşünüyorum. saç geçişleri geriye gitmiş yan sakaklar seyrek alanları sıklastırmak gibi durumlarda eklenince greft artışı normal.

Global Moderator

kilian

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2018, 01:44:51 »
Koray erdoganın kesere göre artıları çok daha fazla kimsenin girmeye cesaret edemedigi dar alanlara girer saçlı bölgelere saçlara zarar vermeden sıklaşıtrma yapar ve iddalı bi ön çizgi ve tempell yapar yüzüne göre özel tasarım yapar ön çizgiyi, donörden 5000 greft alır ama hiçbirşekilde alım oldugu belli olmaz. Muttalip keser ise daha çok ön çizgi üzerine çalışır komple bir saça ekime giremez koray erdogan gibide aralara kolay kolay girmez ve idddalı bir ön çizgi tempell yapmaz ve kalın greftleri seçer 2000 greft almasına ragmen donörde 5000 alınmış gibi durur

Yok böyle bir şey. Çok acımasız ve yanıltıcı bir yorum bu. İkisi de çok değerli, dünya çapında ve başarılı doktorlar. Stilleri, teknikleri farklı. Birini överken diğerini yerin dibine sokmak olmamış sanki arenamed teknisyeni gibi bahsedilmiş Dr. Keser'den.

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2018, 02:50:33 »
Iki hocamiz da dunya capinda bilinen, en ust ekimciler klasmanindalar.

Greftin tanimi hocadan hocaya degismiyor. Ikisinin cizgileri ve tasarimlari farkli.

Ingilizceniz varsa sac ekim isinin kalbi durumundaki ‘hair restoration network’ forumuna goz atmanizi, iki hocamizin da ekimleri konusundaki yorumlari okumanizi oneririm.

kilian

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Şubat 2018, 03:50:53 »
kilian ben saçsızkel'in haklı olduğunu düşüyorum çok dar alanlarda bile çok eksik ekimler yapıyor keser hoca ekimleri de çok sık bulmuyorum  kötü bir doktor mu hayır tabi ki çok iyi bir doktor üst düzey ama bence bir Koray Erdoğan ile kıyas kabul edilince bir çok eksiklik ortaya çıkıyor kısaca ben kendini fazla yormağını düşünüyorum.

bu ücretleri göze aldıktan sonra koray hocaya gidip bir kerede bu işi kökünden halletmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum şahsi fikrim bu yönde ha kim ne düşünür ne yapar beni alakadar etmez.

bir tek donör bölgesine katılmıyorum tam olarak: ama çok fazla çoklu aldığını düşünüyorum bu da doğallığı ve rezervi etkiliyebilir
mantık olarak bunu düşünüyorum ama bakıncada donör harika toparlamış oluyor.

Benim de alıntıladığım mesajda katılmadığım nokta boldladığım donör kısmı zaten. Keser'in onlarca ekimini inceledim gayet temiz alım yapıyor. Belki istisnalar vardır ama genelde 15 gün sonra donör toparlamış oluyor. Onun dışında Koray Hoca hakkında söylediklerine katılıyorum. Ben şahsen saçlarımı iki doktora da gözüm kapalı emanet ederim. Sadece ön çizgi yaptıracak olsam tercihim Keser, daha geniş açıklığa ekim yaptıracak olsam Koray Hoca olurdu.

1sanki

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 26 Şubat 2018, 11:56:09 »
bunlar güncel kurdan türk parası mı kabul ediyo yoksa direkt euro olarak mı alıyo veya sabitledikleri bi kur mu var ?

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Şubat 2018, 12:03:44 »
genelde yaygın görüş dar alanlara dr. keser',in, geniş alanlara dr. erdogan'ın daha iyi müdahale etmesi.

benim görüşüm kesinlikle keser'den yana (ki yakında bir ekime gireceğim, hem de dar alan değil vertex + mid scalp + anterior ekimi)

bunun sebepleri :

- bence daha az greftle daha çok bölgeyi kapatabilmesi
- daha doğal bir görünüm (erdoğan'ınkiler daha sık oluyor ama)

ve 2.5, 3.5 euro gibi ücretler konuşuluyorsa o doktorun tüm işi, kök alımından ekimine kendisinin yapmasını tercih ederim operatörler yerine.

yabancı forumları takip ediyorsan ikisinin de ağır siklet ve alanındaki en iyi doktorlardan olduğunu görürsün. türkiye'de bu iki isimden daha iyisi yok.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Şubat 2018, 12:20:33 »
Ben şahsen Keser hocanın daha iyi bir ekimci olduğunu düşünüyorum . 1800 greft ile nonamenin ilaçsız sonucu çok tatmin edici. Greft konularında Koray hoca daha fazla veriyor tabi bunu hemen yadırgamamak lazım. 2 hocanın hastaya vaad ettiği ön çizgiler geçişler farklı olabilir. Bu sebeple greftler değişebilir.  Benim oyum Keser hocadan yanadır.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Şubat 2018, 12:22:51 »
genelde yaygın görüş dar alanlara dr. keser',in, geniş alanlara dr. erdogan'ın daha iyi müdahale etmesi.

benim görüşüm kesinlikle keser'den yana (ki yakında bir ekime gireceğim, hem de dar alan değil vertex + mid scalp + anterior ekimi)

bunun sebepleri :

- bence daha az greftle daha çok bölgeyi kapatabilmesi
- daha doğal bir görünüm (erdoğan'ınkiler daha sık oluyor ama)

ve 2.5, 3.5 euro gibi ücretler konuşuluyorsa o doktorun tüm işi, kök alımından ekimine kendisinin yapmasını tercih ederim operatörler yerine.

yabancı forumları takip ediyorsan ikisinin de ağır siklet ve alanındaki en iyi doktorlardan olduğunu görürsün. türkiye'de bu iki isimden daha iyisi yok.

Bu yaygın görüş keser hocanın sadece dar alan çalışmasından kaynaklı.
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Şubat 2018, 12:26:11 »
Ben şahsen Keser hocanın daha iyi bir ekimci olduğunu düşünüyorum . 1800 greft ile nonamenin ilaçsız sonucu çok tatmin edici. Greft konularında Koray hoca daha fazla veriyor tabi bunu hemen yadırgamamak lazım. 2 hocanın hastaya vaad ettiği ön çizgiler geçişler farklı olabilir. Bu sebeple greftler değişebilir.  Benim oyum Keser hocadan yanadır.

ek olarak Dostum nofear keser hocada ilaç tavsiye ediyor ama çok dar alan var olan saçları incelmemiş sorunsuz hastalara ekim yapıyor genelde bunu göz ardı etmemek lazım o yüzden ilaca gerek kalmıyor bu tarz vakalara koray hocada ilaç tavsiye etmiyor. Keser hoca çok fazla hasta seçiyor donörde zayıf olmayan var olan saçları güçlü olan ve dar alan
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 12:32:35 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Smlucr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2018, 12:30:26 »
foto koyabilirmisiniz

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2018, 12:33:50 »
buyrun. sizce bu dar alan mı? mart ayı başında muttalip keser tarafından ekim yapılacak.

finasteride ve minox kullanmıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2018, 12:40:22 »
buyrun. sizce bu dar alan mı? mart ayı başında muttalip keser tarafından ekim yapılacak.

finasteride ve minox kullanmıyorum.

Dar bir alan degil çok geniş bir alanda degil bu bir istatikde degil ama genel olarak bakılırsa  finasterid kullanın diye hiç bir doktor baskı yapmaz zaten tavsiye eder gerisi sana kalır kimse kimseye cip takıp kontrol etmiyor.
Umarım sonuç güzel yeterli ve tatmin edici olur hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 12:48:25 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Şubat 2018, 12:48:17 »
teşekkürler! ekim yapıldığında diğer bölüme konusunu açacağım. takip edebilirsiniz  :) gözüm epey korkuyor ama şu ekim sürecinden. ekim sonucundan memnun olan insanlar bile "tekrar o süreci yaşamak istemiyorum" diyor. umarım çok yıpratıcı bir dönem olmaz.

Facebook Twitter Instagram