Anket

SİZCE SÜREÇ GERİDEN Mİ GELİYOR?

Gönderen Konu: ARENAMED EKİMİ 5200 GREFT  (Okunma sayısı 16610 defa)

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ARENAMED EKİMİ 5200 GREFT
« Yanıtla #90 : 21 Mayıs 2018, 19:32:26 »
Şakaklar güneş altında tel tel duruyor yani seyrek tepe bölgeside aynı öyle ama benim şuan ilgilendiğim tek kısım donör alanı. Gidecem bi çözüm bulacaklarını söylediler. Artık simülasyon mu yaparlar dövmemi yaparlar yeniden ekim mi bakacaz. Bu arada kafamda aşırı bir kaşınma var kaşıdıkça kaşıyasım geliyor bunun sebebi nedir?

Kullandığınız şampuan ve saç kremlerine karşı alerjik reaksiyon göstermenizden
Sabun kullanımından kaynaklı olabilir saç derisinde kuruluk yapar
Aşırı yağlanma sorunu olan Sebore önemli sebepler arasındadır
Sebore gibi saçlarda iltihap problemi olan seboreik dermatit olabilir.
Saçlarda görülen sivilce problemide kafa kaşıntısına neden olur
Çok fazla banyo yapan ve saç yıkayanlarda görülebilir.
Psöriazis halk arasında sedef hastalığı olarak bilinen problem

Cilt Mantarı
Malessezia furfur yukarda bilerek yer vermediğim cilt mantarı saçlı deride görülen kaşınmaların en önemli nedenlerinden birisidir. Mantar’ın en çok görülen belirtisi kaşıntıdır. Cilt mantarı için mutlaka bir hekime görünmelisiniz.
Kafa kaşınması tedavi yöntemleri
Yukarda görüldüğü üzere bir çok sorun saydım. Sizin kafa kaşıntısı problemi hangisine uygunsa, ona göre tedavi yöntemi belirlenmelidir. Örnek olarak aşağıda bir kaç tedavi yöntemi aktaracağım.

Sabun Kaynaklı Kafa Kaşınması
Kafa kaşıntısı problemi yaşayan bireyler sabun kullanıyorsa mutlaka sabun kullanımını kesmelidir.

Şampuan Kaynaklı Saçlı Deri Kaşıntısı
Şampuan kullanıpta kafa kaşıntısı problemi yaşayanlar özellikle aldığı şampuanlarda SLS,parfüm ve boya içermeyen markalara önem vermeleri gerekmektedir.
Şampuan kullanıyorum ve son 1 aydır var bu kaşıntı ondan önce hiç olmamıştı. Her zamanki gibi saçımı günde 1 kez yıkıyordum ve şampuanda değişmedim

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #91 : 22 Mayıs 2018, 01:54:50 »
Ekim yapılan yerlere elimle dokunduğumda küçük küçük elime bir sürü saç geliyor verteksde buna dahil. Sizce bunlar büyüyüp gelişir mi uzman abiler?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #92 : 22 Mayıs 2018, 09:25:24 »
Ekim yapılan yerlere elimle dokunduğumda küçük küçük elime bir sürü saç geliyor verteksde buna dahil. Sizce bunlar büyüyüp gelişir mi uzman abiler?

Gelişir her saçın bir fazı vardır. Zamanla onlarda çıkar
Global Moderator

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #93 : 22 Mayıs 2018, 12:14:55 »

Gelişir her saçın bir fazı vardır. Zamanla onlarda çıkar
Eger çıkarsa yani büyüyüp gelisirse donör haric beni mutlu edecek gibi duruyor

Facebook Twitter Instagram