Anket

SİZCE SÜREÇ GERİDEN Mİ GELİYOR?

Gönderen Konu: ARENAMED EKİMİ 5200 GREFT  (Okunma sayısı 16612 defa)

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ARENAMED EKİMİ 5200 GREFT
« Yanıtla #75 : 13 Nisan 2018, 00:13:35 »
Farkettim ki arenamed deyince daha kimse merak edip bakmıyor bile. doğru ama bende olsam bakmam gidene de önermem hatta uyarırım. 10 gün sonra 7. ayı doldurmuş olacam ama donör problemi devam ediyor. Çoğu ortamdan kaçıyorum şapka olmadan dışarı çıkamıyorum. Hadi donörü geçtim şakaklar bile seyrek ufacık yere ekim başarısız duruyor şimdiden. Var olan saçlar kalınlaşsa bile o boşlukları kapatacağını sanmıyorum ki kapatmaz. Dipten gelen saç deseniz hayır yok. 1 sene bekleyin diyorlar hadi bekledim 1 sene, 3 ay boyunca yazıda şapkayla geçirdik eylül ayında tekrar merkeze gittim bi çözüm bulmak istediler simülasyon yapabiliriz dediler. Ben bunu yaptırsam 3-4 yıl kalıcılığı var. Eee sonra? Hadi onu geçtim saç ekimi yaptıklarını farz edelim. 1 yılım daha heba olmayacak mı benim? bu zahmete girmeseydim keşke acayip pişmanım. O hastaneye gidip diş bile yaptırmam ben 1 yıl sonra istediğim sonuca ulaşamazsam.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #76 : 13 Nisan 2018, 00:30:27 »
geçmiş olsun dostum ekim umarım 1 sene sonunda daha ıyı olur donör bölgen
Global Moderator

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #77 : 13 Nisan 2018, 00:35:30 »
geçmiş olsun dostum ekim umarım 1 sene sonunda daha ıyı olur donör bölgen
İnşallah... Sağolasın

dtdodi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #78 : 13 Nisan 2018, 01:40:59 »
Farkettim ki arenamed deyince daha kimse merak edip bakmıyor bile. doğru ama bende olsam bakmam gidene de önermem hatta uyarırım. 10 gün sonra 7. ayı doldurmuş olacam ama donör problemi devam ediyor. Çoğu ortamdan kaçıyorum şapka olmadan dışarı çıkamıyorum. Hadi donörü geçtim şakaklar bile seyrek ufacık yere ekim başarısız duruyor şimdiden. Var olan saçlar kalınlaşsa bile o boşlukları kapatacağını sanmıyorum ki kapatmaz. Dipten gelen saç deseniz hayır yok. 1 sene bekleyin diyorlar hadi bekledim 1 sene, 3 ay boyunca yazıda şapkayla geçirdik eylül ayında tekrar merkeze gittim bi çözüm bulmak istediler simülasyon yapabiliriz dediler. Ben bunu yaptırsam 3-4 yıl kalıcılığı var. Eee sonra? Hadi onu geçtim saç ekimi yaptıklarını farz edelim. 1 yılım daha heba olmayacak mı benim? bu zahmete girmeseydim keşke acayip pişmanım. O hastaneye gidip diş bile yaptırmam ben 1 yıl sonra istediğim sonuca ulaşamazsam.
            Geçmiş olsun dostum benim durum da aynı 11 ay doldu bugün 1 ay sonra 1 sene olacak kabus bitmiyor keşke hiç bulaşmasaydık arenamed e ne saç çıktı ne donör düzeldi bana da bugün similasyondan bahsettiler bi fikri olan var mı ?

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #79 : 13 Nisan 2018, 02:15:35 »
Ikimizede gecmis olsun. Saçindaki boşluklara dövme yapacaklar iste 3-4 yılda bir yenilemen lazim parasida birazda tuzlu tabi. Bence para iadesi iste kendi paranla istediğin yere yaptır

dtdodi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #80 : 15 Nisan 2018, 21:45:51 »
vallahi ben yasal süreç başlattım artık para iadesiyle kurtulamazlar zaten onlara verdiğimden daha fazlasını da avukat ve mahkeme harcına verdim sonuç ne olur bilmiyorum artık hepimiz için hayırlısı...

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #81 : 16 Nisan 2018, 10:29:19 »
vallahi ben yasal süreç başlattım artık para iadesiyle kurtulamazlar zaten onlara verdiğimden daha fazlasını da avukat ve mahkeme harcına verdim sonuç ne olur bilmiyorum artık hepimiz için hayırlısı...
iade yaparız dediler mi? Avukat ne diyor bu duruma

kelllikbaşabela55

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #82 : 16 Nisan 2018, 11:19:52 »
walla burak bende pek memnum degilim keşke hiç bu işe girmeseydik desek oda boş zaman geri alınmıyo artık bu şekilde hayatmıza devam edıcez sonumuz ınsallah ıyı olur kardeşim

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #83 : 20 Mayıs 2018, 11:16:49 »
240 gün yani 8 ay doldu. Durum bu şakaklar seyrek ve donör alanı içler acısı. Tarakla taradığımda böyle şekil aldı taramadan çok seyrek. Şakaklarda gidişat ne olur bilmiyorum donörde zaten bu saatten sonra hiçbir şey olmaz onu biliyorum.

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #84 : 20 Mayıs 2018, 11:31:45 »
Sakaklarin cok seyrek deil cok daha iyi olacagini dusunuyorum donor bolgen icin birsey diyemem zayif bi goruntu

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #85 : 20 Mayıs 2018, 11:56:26 »
Tepe bölgesinde elimle dokunduuğm her bölgede küçük ama sert bir şekilde saç kökleri elime batıyor. Donör bölgesi bu göründüğünden gerçekten daha kötü sabah bakınca bütün moralim alt üst oldu. Şakak konusuna gelince sağ taraf neysede sol herkeste olduğu gibi çok seyrek dipten saçta gelmiyor

Serdar38

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #86 : 21 Mayıs 2018, 12:49:18 »
Sakaklarin seyrek olduğunu düşünmüyorum. Sen bence beklentiyi çok fazla yüksek tutmussun. Hiç bir zaman 16 17 yaşındaki saçının halini almaz. Bence Ekim olmuş ama dönör bölge biraz sıkıntılı gibi.

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #87 : 21 Mayıs 2018, 17:01:05 »
Şakaklar güneş altında tel tel duruyor yani seyrek tepe bölgeside aynı öyle ama benim şuan ilgilendiğim tek kısım donör alanı. Gidecem bi çözüm bulacaklarını söylediler. Artık simülasyon mu yaparlar dövmemi yaparlar yeniden ekim mi bakacaz. Bu arada kafamda aşırı bir kaşınma var kaşıdıkça kaşıyasım geliyor bunun sebebi nedir?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #88 : 21 Mayıs 2018, 17:04:14 »
Şakaklar güneş altında tel tel duruyor yani seyrek tepe bölgeside aynı öyle ama benim şuan ilgilendiğim tek kısım donör alanı. Gidecem bi çözüm bulacaklarını söylediler. Artık simülasyon mu yaparlar dövmemi yaparlar yeniden ekim mi bakacaz. Bu arada kafamda aşırı bir kaşınma var kaşıdıkça kaşıyasım geliyor bunun sebebi nedir?

Kullandığınız şampuan ve saç kremlerine karşı alerjik reaksiyon göstermenizden
Sabun kullanımından kaynaklı olabilir saç derisinde kuruluk yapar
Aşırı yağlanma sorunu olan Sebore önemli sebepler arasındadır
Sebore gibi saçlarda iltihap problemi olan seboreik dermatit olabilir.
Saçlarda görülen sivilce problemide kafa kaşıntısına neden olur
Çok fazla banyo yapan ve saç yıkayanlarda görülebilir.
Psöriazis halk arasında sedef hastalığı olarak bilinen problem

Cilt Mantarı
Malessezia furfur yukarda bilerek yer vermediğim cilt mantarı saçlı deride görülen kaşınmaların en önemli nedenlerinden birisidir. Mantar’ın en çok görülen belirtisi kaşıntıdır. Cilt mantarı için mutlaka bir hekime görünmelisiniz.
Kafa kaşınması tedavi yöntemleri
Yukarda görüldüğü üzere bir çok sorun saydım. Sizin kafa kaşıntısı problemi hangisine uygunsa, ona göre tedavi yöntemi belirlenmelidir. Örnek olarak aşağıda bir kaç tedavi yöntemi aktaracağım.

Sabun Kaynaklı Kafa Kaşınması
Kafa kaşıntısı problemi yaşayan bireyler sabun kullanıyorsa mutlaka sabun kullanımını kesmelidir.

Şampuan Kaynaklı Saçlı Deri Kaşıntısı
Şampuan kullanıpta kafa kaşıntısı problemi yaşayanlar özellikle aldığı şampuanlarda SLS,parfüm ve boya içermeyen markalara önem vermeleri gerekmektedir.
Global Moderator

Paskali61

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #89 : 21 Mayıs 2018, 19:31:02 »
Aynı yaşta ilk ekimi aynı merkezde yaptırmışız  saç tellerimin kalın olmasından izleri seyreklikleri iyi kapatıodu sağ ve sol sakaklarda seyreklik ve ön çizgimin doğal olmamasından 2.ci ekim için gün aldım  ekim günü geldiğinde ense bölgesi traşlandı hoca şok oldu resmen enseye kadar alım yapıldı çok yıpranmıştı bende hic kısa kestirmediğim için donör iyi diyodum 750 greft  aldı hoca fazla zorlamadı  hoca ve asistanları yazık etmişler dedi  donörüne  iyi bi merkeze gitseydin bonus olabilirdin dediler hayatımda hiç bu kadar pişman olmadım bunca insanın ağı çıkar elbet
Bende öyle çok pişmanım donörü kurtarayım yeter

Facebook Twitter Instagram