Gönderen Konu: 14 Ocak 2016 HLC 3500 greft  (Okunma sayısı 50038 defa)

Aslan888

• Ziyaretçi
Ynt: 14 Ocak 2016 HLC 3500 greft
« Yanıtla #60 : 23 Ocak 2016, 12:50:50 »
Halacboy, dostum ilk basta bende senin gibi dusunuyodum ama yapilan en buyuk hatalardan biri senin bahsettigin sekilde yapiliyor diyorlar ilaclari birak dokulen dokulsun sonra ektirirsin demek hata oluyormus mevcut saclari korumak onemliymis yani, zaten finasteridi omur boyu kullanmayi dusunmuyorum ama ekimden sonra minoksili omur boyu kullanmayi goze aliyorum ,daha etkili yan etkisiz bir tedavi bulunursa ne ala, yoksa minoksille devam edecem bi omur insallah
Halacboy kismen hakli,
finasteride belki omur boyu kullanilabilir, hap formatinda oldugu icin ama minoxidil yillarca kullanilacak bir ilac degil, hele de 5bin kok sac ektirecekseniz.

Finasteride le korumaya calisin saclari, minox sonucta growth simulator, eger sac cikarayim biraz 5000 kok yerine 4500 kok ektirireyim diorsaniz birsey diyemem, ancak bikac sene sonra minox la cikan saclar da geri dokulecektir zaten.
Dostum 5000 ektirsem hicbir tedaviye baslamam zaten :) 5000 degilde 2500 3500 arasi bir ekim yapip tedavilerle diger bolgedeki saclari korumak istiyorum , bu arada minoksili kullanan kisiler bi yerden sonra sikiliyoruz kullanamiyoruz diyorlar ama beb ciddi ciddi kullanacagima eminim , belli olmaz birakacagim tutarsada 2. Ekimi yaptirmayida goze aliyorum, bugun hlc yle gorusmeye gidecem bu dusuncelerimide anlatacam bakalim onlarin onerisi ne olacak
Hocam hem okadar para vericen hemde tedavimi yapican paraya yazik bence. Komple kel olanlar bile 10 bine ektiriyor 10 numara saclari oluyor tutarsa ,tedaviyle falan ugrasmiyor. Hem paraya yazik hemde tedaviye devam ettigin surece sac psikolojisini aklindan cikaramican. Bencr bosver dokulsun oyle ektir okadar parayi gozden cikardiysan zaten.

bilal_350

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #61 : 23 Ocak 2016, 13:31:20 »
Halacboy, dostum ilk basta bende senin gibi dusunuyodum ama yapilan en buyuk hatalardan biri senin bahsettigin sekilde yapiliyor diyorlar ilaclari birak dokulen dokulsun sonra ektirirsin demek hata oluyormus mevcut saclari korumak onemliymis yani, zaten finasteridi omur boyu kullanmayi dusunmuyorum ama ekimden sonra minoksili omur boyu kullanmayi goze aliyorum ,daha etkili yan etkisiz bir tedavi bulunursa ne ala, yoksa minoksille devam edecem bi omur insallah
Halacboy kismen hakli,
finasteride belki omur boyu kullanilabilir, hap formatinda oldugu icin ama minoxidil yillarca kullanilacak bir ilac degil, hele de 5bin kok sac ektirecekseniz.

Finasteride le korumaya calisin saclari, minox sonucta growth simulator, eger sac cikarayim biraz 5000 kok yerine 4500 kok ektirireyim diorsaniz birsey diyemem, ancak bikac sene sonra minox la cikan saclar da geri dokulecektir zaten.
Dostum 5000 ektirsem hicbir tedaviye baslamam zaten :) 5000 degilde 2500 3500 arasi bir ekim yapip tedavilerle diger bolgedeki saclari korumak istiyorum , bu arada minoksili kullanan kisiler bi yerden sonra sikiliyoruz kullanamiyoruz diyorlar ama beb ciddi ciddi kullanacagima eminim , belli olmaz birakacagim tutarsada 2. Ekimi yaptirmayida goze aliyorum, bugun hlc yle gorusmeye gidecem bu dusuncelerimide anlatacam bakalim onlarin onerisi ne olacak
Hocam hem okadar para vericen hemde tedavimi yapican paraya yazik bence. Komple kel olanlar bile 10 bine ektiriyor 10 numara saclari oluyor tutarsa ,tedaviyle falan ugrasmiyor. Hem paraya yazik hemde tedaviye devam ettigin surece sac psikolojisini aklindan cikaramican. Bencr bosver dokulsun oyle ektir okadar parayi gozden cikardiysan zaten.
Kardesim koray hoca 5000 ekilecek ama ona ragmen mevcut saclarin giderse kotu bi goruntu olacagini acikca soyledi yani 5000 ektirsekte tedaviye devam edecem, ozaman bende 2500 3500 arasi ekerim mevcut saclarida guclendiririm diye dusundum acikcasi

bilal_350

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #62 : 23 Ocak 2016, 13:32:15 »
Ya bu arada emphaty dostum kusura bakma konu konuyu acti senin paylasimina yazip durduk :)

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #63 : 23 Ocak 2016, 13:57:48 »
Bilal, daha önce minox kullanamdın sanırım. Minox öyle ömür boyu falan kullanılacak ilaç değil sıkılırsın her zaman her zaman ve kafana sabah akşam zeytin yağı dökmüş bir görüntü olur. Kaldı ki minox 9. aydan sonra döngüye girer ve sürekli iniş çıkışlar elbet sıkılırsın. Finas. etken maddeli ilaçlarıda kullanamazsın çok uzun süre kullanınca yan etkiler gösterir en azından unutkanlık seni perişan eder. Bence tedavilerin hepsini kes yakın zamanda dökülecke olanların hesi dökülsün ektir daha sonra dökülmeler başlayınca 4-5 ay günde 2 minox sonra akşamları kullanırsın 1-2 yıl sonra sadece akşiamları 2 günde 1 kulanırsın bu süreci uzatır. Ama yinede sen bilirsin

bilal_350

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #64 : 23 Ocak 2016, 14:36:13 »
Halacboy detayli yazmissin kardesim tesekkurler ama minoksil kullanmak okadar can sikmiyor en azindan benim icin yatmadan once uyguluyorum sabah evden cikmadan yikanip oyle gidiyorum, ve dedigim gibi mevcut saclari korumak varken dokulmesini bekleyip oyle ekim yapmak mantiksiz geliyor bana, zaten tepe bolgesine yapilan ekimler on bolgedeki gibi verimli olmuyor , simdilik on bolgeye ekim yapacam sonra minoksla devam ederim diye kararimi verdim gibi dedigin gibi sikilip birakirsam ve dokulme olursa 2. Ekimi ozaman dusunurum zaten, meccut saclar varken 5000 gibi greft sayisi cok olan bir ekim icime sinmiyor

balerion

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #65 : 26 Ocak 2016, 18:17:43 »
Sa ekiminden sonra ne zaman normal yıkamaya geçmeliyim 20. gün oldu her gün yıkıyorum bi zararı olur mu yoksa 2 - 3 gunde bir mi yıkamalıyım bilen birisi yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum.

empathy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #66 : 26 Ocak 2016, 21:46:38 »
Sac ekimi nin 11. Gününden itibaren normal yikamaya geçebilirsiniz.  Normal yıkamaniz nasılsa bu şekilde devam edebilirsiniz. ( not: Hlc den dr beyin bana söyledikleri )

Onurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #67 : 27 Ocak 2016, 00:40:47 »
bu ekimi nedense cok sevdim bana göre  müthiş bir sonuc olucak  inşşallah diyelim .. umarım süreci sonuna kadar paylasırsın burayı unutmadan

empathy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #68 : 29 Ocak 2016, 00:26:32 »
Teşekkür ederim Onurd.

Kabuklar 12. günde tamamen döküldü.

Yorumlarınızı bekliyorum.

empathy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #69 : 29 Ocak 2016, 00:28:06 »
Devam...

empathy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #70 : 29 Ocak 2016, 00:29:17 »
Donör bölge.

empathy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #71 : 31 Ocak 2016, 15:15:45 »
15. Gün.

Tangal57

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #72 : 31 Ocak 2016, 21:21:22 »
ondem ekim oncesi resim var mi? ustten pek bir sey anlasilmiyor.

bilal_350

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #73 : 01 Şubat 2016, 10:49:48 »
Keske su goruntu degismeden kalsa ama malum sok dokulme yasanacak , sabir gerekecek dostum ama bu sac olmustur diye dusunuyorum ekilenlerin cogunun sok dokulmeden sonra buyuk oranda cikacagini dusunuyorum ve hos bir goruntu olacak bence, asil is bundan sonra basliyor moralini yuksek tutup 6 7 ay sonrasini sabirla bekle guzel bir sonuc alicaksin insallah ;)

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #74 : 02 Şubat 2016, 01:06:42 »
Benimde ikinci haftadaki görüntüm aynen böyleydi,iğneli teknikle yapılan ekimlerde saçlar ilk bir kaç haftada çok hızlı uzuyor,bu ekimin gidişatı için bence büyük avantaj,birde iğneli teknikle ekim yapanlar genelde saçları ekimden sonra kuru kalmaması için serum fizyolojikle sürekli ıslatmayı öneriyorlar ,bunun için kendi hazırladıkları spreyler veriyorlar,koray erdoğan iğneli ekim yapmıyor ama oda veriyor benzer bir sprey,bence her ekim merkezi bunu yapmalı,çok önemli bir detay ama malesef çoğu bunu bilmiyor bile....

Facebook Twitter Instagram