Gönderen Konu: HLC Estetik 3000 greft ekim  (Okunma sayısı 31208 defa)

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: HLC Estetik 3000 greft ekim
« Yanıtla #120 : 03 Şubat 2019, 13:48:43 »
orta çağ avrupasındaki  katolik rahipler gibi duruyor o bol saçın hemen arkasında küçük  vertex  kelliği :)

şaka bir yana çok güzel bir ekim ve yukarıdaki arkadaşın dediği gibi , hocam imkanınız varsa bence de macera aramayın.ilk başlatan yerde sonlandırın.
Teşekkürler. Yalnız vertex ekimi herkes yapamıyor. Muttalip Keser'in vertex ekimleri çok başarılı. Bu forumdaki en iyi sonuçlanan ve ilaç desteği olmadan iyi sonuçlanan ekimler. O nedenle seçimimde hata yaptığımı düşünmüyorum.

Darkness

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #121 : 03 Şubat 2019, 14:15:22 »
Yorumun için teşekkürler öncelikle. Ekimin başarısı sadece ekim yeriyle alakalı değildir hiçbir zaman. Birçok kişi ne yazıkki bunu anlayamıyor. Benim 71 cm2'lik açık alanıma 3005 greft ekildi ama saç olarak hesaplarsak 6857 saç teline tekabül ediyor. Yani ortalama her 1 cm2'ye 96 saç ekilmiş. Normal sağlıklı saçları olan birinin 1 cm2'de zaten 100-150 arası saç teli oluyor. Ek olarak ekilen saç kaybını azaltmak için daha nitelikli bir ekim yerini seçtim ki, ekilien saç kaybım az olsun diye hedefimede ulaştım.  6.aydan sonra değişen şey aslında saçın kalınlaşması ve uzattığım için saçları, saç saç üstüne geldiği için daha yoğun bir hal alması. Neden Vertex için Muttalip Keser derseniz, nedeni vertex ekimi büyük tecrübe gerektiren bir ekim ve ekilen saç kaybının fazla olduğu bir yer. Bu nedenle bu işin en iyisi olaeak düşündüğüm ekimciye ektirmeyi daha doğru buluyorum. Sadece bu nedenlede değil aslında. HLC'de bazı yanlış gördüğüm şeyler oldu, kendi adıma. Lakin saç sonucu başarılı olduğu için bunu kendime saklamayı daha doğru buluyorum. Sonuçta iyi bir sonuç elde edildi. Sezar'ın hakkını, Sezar'a vermek gerek.

Çok güzel sonuç elde etmişsiniz fakat burda aldatıcı bir durum var alan o kadar dar ki resimlerden anlaşılmıyor yani buna dikkat etmeden sonuca bakan aldananilir.dediğiniz gibi 71 cm kare bir alansa 3000 greftle bu neticenin elde edilmesi saçlar çıktıktan sonra normal birde sanırım ekim öncesi fotoda çok belli olmuyor ama zayıf tüy çokmuş sizde tahminim ekimden sonra onlarda canlandı biraz.
Muttalip kesere verteks için ikinci ekim fikrinize diğer arkadaşların aksine ben katılıyorum bence çok akıllıca bir iş yapmış olursunuz hlc nin vertekste başarılı olacağını hiç sanmıyorum forumda bir sürü örnekleri var malesef hepsi başarısız olmuş.

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #122 : 03 Şubat 2019, 16:00:57 »
Forumdaki sonuçlar bizlerin sokaklardaki saç ektirmiş kişilerde gördüğümüz sonuçlardan çok farklı çok doğal duruyor hayırlı olsun.
Teşekkürler, bu birazda bizim elimizde. Doğru ekim yerini bulmak, doğru planlama ve sağlıklı bir donör bölgeye sahip olmak gerek. Bu üçü birleşince iyi sonuç kaçınılmaz oluyor. Daha öncede yazdığım gibi planlamayı ekim yerlerine bırakmayın. Onlar ne kadar ekersek kar olarak görüyorlar. Öne ekim özellikle, daha iyi sonuç veriyor çünkü kan dolaşımı sorunu yok orada. Ekilen çıkıyor. O nedenle abartılı ve gereksjz greft kullanımı çok oluyor. Bana söylenen ön çizgiyi kabul etmiş olsaydım, bu kapatıcılığın yarısına ancak ulaşırdım 3000 greft ile.

Selen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #123 : 03 Şubat 2019, 16:08:37 »
Bu konuda bilgim yok ama saç ekimi bana hiç estetik gelen bir işlem değil. Bunun sebebide çevremizdeki insanların kafasında sadece kapatıcılık adına yapılan kötü estetikten çok uzak saç ekimleri  gördüğüm için bu forum fikrimi değiştirdi gayet estetik saç ekimi yapabilen yerlerde var mış. Kısmetse kardeşim koray beye ektirecek finasterid araştırması yapıyorum biraz gözüm korktu sorun yaratabilicek bir ilaç.

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #124 : 03 Şubat 2019, 16:23:19 »
Bu konuda bilgim yok ama saç ekimi bana hiç estetik gelen bir işlem değil. Bunun sebebide çevremizdeki insanların kafasında sadece kapatıcılık adına yapılan kötü estetikten çok uzak saç ekimleri  gördüğüm için bu forum fikrimi değiştirdi gayet estetik saç ekimi yapabilen yerlerde var mış. Kısmetse kardeşim koray beye ektirecek finasterid araştırması yapıyorum biraz gözüm korktu sorun yaratabilicek bir ilaç.
Koray Bey'i bende düşünmüştüm bir ara ama ilacı şart koşması ve aşırı greft kullanımı onu tercih etmeme nedenlerimden biri oldu. Ben ilaç kullanacaksam ömür boyu, neden saç ektiriyorum ki! Ekim sonuçlarının başarısı, ilaç kullanımı mı, yoksa ekim başarısı mı? Bu sorgulanması gereken bir detay. Ayrıca kullanılan ilaçlarda, ağır ilaçlar. Herkesin tercihi ama ben kullanmadım bu tür ilaçları ve bu yaştan sonrada kullanmaya niyetim yok.

Selen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #125 : 03 Şubat 2019, 16:27:27 »
Şart koşma durumu yok tavsiye olarak yöneltilmiş bakalım hayırlısı artık güle güle taramanız dileğiyle saçlarınızı.

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #126 : 03 Şubat 2019, 19:55:04 »
Çok güzel sonuç elde etmişsiniz fakat burda aldatıcı bir durum var alan o kadar dar ki resimlerden anlaşılmıyor yani buna dikkat etmeden sonuca bakan aldananilir.dediğiniz gibi 71 cm kare bir alansa 3000 greftle bu neticenin elde edilmesi saçlar çıktıktan sonra normal birde sanırım ekim öncesi fotoda çok belli olmuyor ama zayıf tüy çokmuş sizde tahminim ekimden sonra onlarda canlandı biraz.
Muttalip kesere verteks için ikinci ekim fikrinize diğer arkadaşların aksine ben katılıyorum bence çok akıllıca bir iş yapmış olursunuz hlc nin vertekste başarılı olacağını hiç sanmıyorum forumda bir sürü örnekleri var malesef hepsi başarısız olmuş.
Bu sonuç tabii ki normal olmalı aslında ama ne yazıkki her ekim yerinde de aynı sonuç elde edilmiyor. Bu da bir gerçek. Ayrıca doğal bir görünümde ekim yapanda çok az yer var ne yazık ki! HLC'yi bu konuda tebrik etmek lazım. Çünkü birçok farklı doktoru bünyesinde barındırıp, birbirine yakın sonuçlar alması, aslında büyük başarı. Vertex ekimi konusunda ise sadece HLC ekimleri değil, tüm ekim yerlerinde başarı oranı düşük. Ben tüm vertex ile ilgili konulara baktım, çoğu kişi ekim sonucu sonuçlanmadan foruma paylaşımı bırakmış yada başarısız ekim gerçekleştirmiş. Tek başarılı vertex ekimi sonucu No Name nickli kullanıcının ekim sonucu. Onu da Muttalip Keser ekmiş zaten. Benim de Muttalip Keser'i seçme nedenim aslında No Name'in vertex sonucu.

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #127 : 04 Şubat 2019, 09:33:33 »
Hocam daha farklı açılardan ışık altında daha iyi bı kamerayla cekebilirmisin. Yani 10 üzerinden 8-9 demişsin ama ne 8-9 u 20 bence inanılmaz sık duruyor hele 3 bin greftle bide üstte arkadaşın dediği gibi sonradan açılmış senin saclar

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #128 : 04 Şubat 2019, 09:34:25 »
2.resim

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #129 : 04 Şubat 2019, 09:45:30 »
Ekim süper ama kamera çok kötü. Ericsonn mu kullanıyorsunuz, Fotoğraflar çok bulanık. Mümkünmüdür daha net paylaşımlar?

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #130 : 04 Şubat 2019, 09:59:38 »
Ekim süper ama kamera çok kötü. Ericsonn mu kullanıyorsunuz, Fotoğraflar çok bulanık. Mümkünmüdür daha net paylaşımlar?
A7 Samsung ile çekiyorum ama küçültmem gerektiği için yaklaştırıp kesiyorum fotoğrafı. O da netliğini bozuyor.

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #131 : 04 Şubat 2019, 10:00:14 »
1

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #132 : 04 Şubat 2019, 10:00:56 »
2

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #133 : 04 Şubat 2019, 10:02:11 »
3

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #134 : 07 Şubat 2019, 00:58:57 »
sonuç harika gerçekten maşallah tepeye nezaman ekim düşünüyorsun hocam ?
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram