Gönderen Konu: Saç Analizi  (Okunma sayısı 55 defa)

Samet Sarıçiçek

• Yeni üye
  • *
Saç Analizi
« : 19 Ekim 2024, 11:26:12 »
Ne zaman başladı: 17 yaşında(Spesifik olarak 2018 yılının şubat ayında)
Tipi:Stabil
Nereden başladı:Tüm üst ve arka bölgeden aynı miktarda(Norwood 7 tipi olduğunu düşünüyorum)
İlaç kullanmuyorum

Saçım 5 yıldır sabit hızla dökülüyor ve artık çok kötü duruma geldi. Bu konu hakkında birşeyler yapmak istiyorum fakat nereden başlayıp nasıl devam etmem gerektiğini bilmiyorum. Bu forumda gerçekten bu konu hakkında bilgili insanların olduğunu düşünüyorum ve yardımınızı rica ediyorum. 

Merak Ettiğim Sorular:
1-) Saç dökülmesinin kaynağını nasıl öğrenebilirim?
2-) Saç ekimi yapmam durumunda eğer donör bölgedeki greftler yetersiz kalırsa ne yaplaıyım?

Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla

DarpMachine

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Analizi
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2024, 14:21:50 »
Saç dökülme nedenini için dermatologa gideceksiniz detaylı kan tahlili yapacaksınız öyle öğrenirsiniz.
 2-) saç ekimi için dönör bölgeniz yetersiz gibi . Forumda takıl hemen karar verme

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2024, 14:31:35 »
Aga var sende, bu çok net .antiandrojen ve minoxil kullanmadığın sürece tertemiz norwood 7 olacaksın hatta olmuşsun bile ama yaşın küçük olduğu için tedavi ile kurtarma şansın halen var ,yalnız bu işler sıkıntılı biraz ,ha deyince başlanılacak tedaviler değil bunlar ,sana tavslyem forumun tedavi bölümünde biraz takıl oranın altınını üstüne getir ve yeterince bilgilen ,sonrasında tedavi anlamında neye karar vereceksen o şekilde uygulamaya geç.
Ekim ise şu aşamada sana olmaz dostum.

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Ekim 2024, 16:21:21 »
kral senin 4 senede saçlar aşırı hızlı gitmiş ekim değil tedavi şart bence.

Samet Sarıçiçek

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2024, 21:53:41 »
Saç dökülme nedenini için dermatologa gideceksiniz detaylı kan tahlili yapacaksınız öyle öğrenirsiniz.
 2-) saç ekimi için dönör bölgeniz yetersiz gibi . Forumda takıl hemen karar verme

Cevabın için teşekkür ederim

Samet Sarıçiçek

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2024, 21:55:59 »
Aga var sende, bu çok net .antiandrojen ve minoxil kullanmadığın sürece tertemiz norwood 7 olacaksın hatta olmuşsun bile ama yaşın küçük olduğu için tedavi ile kurtarma şansın halen var ,yalnız bu işler sıkıntılı biraz ,ha deyince başlanılacak tedaviler değil bunlar ,sana tavslyem forumun tedavi bölümünde biraz takıl oranın altınını üstüne getir ve yeterince bilgilen ,sonrasında tedavi anlamında neye karar vereceksen o şekilde uygulamaya geç.
Ekim ise şu aşamada sana olmaz dostum.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Saç dökülmesi tedavi ile düzeltilebildiğini bilmiyordum. Sadece saç ekiminin işe yaradığını sanıyordum. Sormak istediğim soru söz konusu olan tedaviler işe yarıyor mu yaramıyor mu?

Samet Sarıçiçek

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2024, 21:56:40 »
kral senin 4 senede saçlar aşırı hızlı gitmiş ekim değil tedavi şart bence.

Cevabın için teşekkür ederim. Tedavi seçeneklerim nelerdir acaba?

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2024, 23:20:31 »
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Saç dökülmesi tedavi ile düzeltilebildiğini bilmiyordum. Sadece saç ekiminin işe yaradığını sanıyordum. Sormak istediğim soru söz konusu olan tedaviler işe yarıyor mu yaramıyor mu?

sadece saç ekimi ile halledilebildiğini düşünmen bu konularda yanlış anlama ama dostum çok bilgi eksikliğinin olduğunu gösteriyor tam tersi saç ekimi sende çözüm olması zor .arkadaşın dediği gibi tedaviler ile ilgili bilgilenmek için forumun tedavi bölümündeki konulara bak .orda senin durumunda olup tedavi ile çok güzel sonuç almış olan arkadaşların konularına rastlayacaksın.

Facebook Twitter Instagram