Gönderen Konu: Saç ekimi tavsiye vertex + ön  (Okunma sayısı 86 defa)

aRagoRn77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi tavsiye vertex + ön
« : 18 Ekim 2024, 22:21:15 »
Merhaba, öncelikle böyle bir forumu oluşturanlara ve burada tecrübelerini aktaran herkese teşekkür ederim.

Saç ekimi düşünüyorum ama özellikle klinik seçme konusunda ve zamanlama konusunda çok kararsız kaldım. Yaş 30. vertex tepe bölgesi ve ön tarafa ekim düşünüyorum. özellikle tepe bölgesinde ekimin zor olduğunu anlıyorum buradaki araştırmalarımdan. başka seanslara ihtiyaç kalmayacak şekilde tatmin olabileceğim bir klinik var mı bilmiyorum. ön kısımlar benim gözlemlediğim yıllardır hatta çocukluktan beri bu şekilde gibi açık. yalnız tepe bölgesi son 2 yıl içinde birden bu şekilde dökülme yaşadı. bir ara, tam da dökülmenin başladığı zamanlarda başlamak üzere dideral kullandım. etkisi var mı bilmiyorum. çoktandır bıraktım ama geri dönüşü olmadı saç açısından. haftada en az 5 defa sabahları sadece tepe bölgesine minoxil kullanıyorum 3 fıs. ama onun da faydası yok gibi, hala devam ediyorum ama. resimleri aşağıya ekliyorum, ne kadar greft gerekli olur tahmini, doner bölge yeterli olur mu, doner bölgenin alımı da klinik seçme hususunda önemli bir kriter. saç ekimi uygun olur mu, tatmin olabilir miyim, vs çok fazla kafamda soru var.

araştırmalarıma göre şimdilik klinik olarak düşündüğüm, arasında kaldığım, serkan aygın ve medeks var. (asmed ve muttalip keser sanırım daha iyi ama bütçe açısından elemek zorunda kaldım bildiğim kadarıyla.) bütçe max 100 bin.

yorumlarınız ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

aRagoRn77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi tavsiye vertex + ön
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2024, 22:23:05 »
ek resimler

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2024, 01:51:24 »
Dideralin yan etkisi olabilir hocam ,etki mekanizmasının scalpa kan akışını yavaşlatmış olma olasılığı yüksek ve beraberinde ankisiyete ilaçlarıda kullandıysanız dökülmelerin muhtemel sebepleri bunlar olabilir .Dökülme desenine bakarak çok AGA gibi durmuyor işin açığı.
Sizin verteksten sonuç alma ihtimaliniz düşük değil hocam .genelde verteksteki başarısızlıkların nedeni ekim alanının çok büyük olması fakat sizin alan verteks için epey küçük sayılır.bu yüzden saç çıkartma yüzdesi yüksek bir klinikte gayet iyi sonuç alabilirsiniz.

aRagoRn77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Ekim 2024, 12:31:21 »
Dideralin yan etkisi olabilir hocam ,etki mekanizmasının scalpa kan akışını yavaşlatmış olma olasılığı yüksek ve beraberinde ankisiyete ilaçlarıda kullandıysanız dökülmelerin muhtemel sebepleri bunlar olabilir .Dökülme desenine bakarak çok AGA gibi durmuyor işin açığı.
Sizin verteksten sonuç alma ihtimaliniz düşük değil hocam .genelde verteksteki başarısızlıkların nedeni ekim alanının çok büyük olması fakat sizin alan verteks için epey küçük sayılır.bu yüzden saç çıkartma yüzdesi yüksek bir klinikte gayet iyi sonuç alabilirsiniz.

öncelikle cevap için teşşekkürler. farklı bir ilaç kullanmadım onun dışında. pek anlamıyorum ama AGA gibi durmuyor demenize şaşırdım. eğer öyle ise iyi bir şey olsa gerek, sevindim. tavsiye edebileceğiniz bir klinik var mı, serkan aygın ve medeks gözüme çarptı ama. vertex kısmında tutar mı tutmaz diye şüpheye düşüp sadece önlere mi ekim yapsam sonrasına tepeyi bırakıp diye düşündüm. lakin tabiki önceliğim eğer mümkünse tek seferde 2 yönde de tatmin olabileceğim bir ekim. bazı klinikler sanırım sonrasında bir takım ilaçların kullanımını tedavi sürecine dahil ediyor. bildiğim kadarıyla özellikle örneğin finasterid farklı yan etkileri olan bir ilaç. bundan dolayı pek sıcak yaklaşmıyorum. minoxil vs gibi şeyler kullanılabilir tabiki. hali hazırda zaten minoxili tepe bölgesi için az da olsa kullanıyorum.

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2024, 16:29:24 »
hiç bir  norwood sınıflamasına benzemiyor biraz norwood 3 e benziyor ama tam değil .kalan saçlar dirençli minyatürleşme yok .bana kalırsa vertex tedavi ile kurtarılabilir ama ön tarafa ekim şart. miracle losyonun mucidinin açıklığı aynen bu şekildeydi onda tamamen kapatıcılık sağlamıştı yaptığı losyon ile bence sizde bir deneyin ama mutlaka dermarollerda yapın öncesinde.

aRagoRn77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2024, 20:26:49 »
hiç bir  norwood sınıflamasına benzemiyor biraz norwood 3 e benziyor ama tam değil .kalan saçlar dirençli minyatürleşme yok .bana kalırsa vertex tedavi ile kurtarılabilir ama ön tarafa ekim şart. miracle losyonun mucidinin açıklığı aynen bu şekildeydi onda tamamen kapatıcılık sağlamıştı yaptığı losyon ile bence sizde bir deneyin ama mutlaka dermarollerda yapın öncesinde.

teşekkürler, dediğiniz şeyi bir araştırayım.

Facebook Twitter Instagram