Gönderen Konu: Finastereid ve xpecia yan etkileri  (Okunma sayısı 60 defa)

Musto

• Yeni üye
  • *
Finastereid ve xpecia yan etkileri
« : 18 Ekim 2024, 20:14:35 »
Herkese merhaba 3 ay önce saç ektirdim
2 aydır xpecia günde 2 tablet
1.5 aydır da finastereid proscar kullanıyorum (4 veya 5 e bölerek)
Bu zamana kadar önemli bir yan etki görmedim 2 haftadır göz alt kısımlarım, burunumun yan kısımlarında kuruluk ve hafif kızarıklık oluyor bazen nemlendirici sürüyorum 1 haftadır ama fayda etmedi sanırım acaba bu ilaçların yan etkilerinde var mı ?böyle yaşayan daha önce?

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finastereid ve xpecia yan etkileri
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2024, 20:29:02 »
Finasterid, saç dökülmesini durdurmak ve tedavi etmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır, ancak bazı yan etkileri olabilir. İşte en yaygın yan etkiler:

1.   Cinsel Yan Etkiler:
   •   Cinsel istekte azalma
   •   Sertleşme sorunları
   •   Ejakülasyon (boşalma) sorunları
Bu yan etkiler finasterid kullanımının en çok bildirilen yan etkileri arasındadır. Ancak genellikle ilaç bırakıldıktan sonra bu etkiler düzelebilir.
   2.   Depresyon ve Ruhsal Değişiklikler:
Bazı kullanıcılar depresyon veya kaygı gibi ruh hali değişiklikleri bildirebilirler. Bu yan etkiler daha nadir görülse de önemli olabilir.
   3.   Göğüs Hassasiyeti veya Büyümesi:
Nadir durumlarda, erkeklerde göğüslerde hassasiyet veya büyüme görülebilir. Bu durum tıbbi bir kontrol gerektirebilir.
   4.   İnfertilite (Kısırlık):
Nadir de olsa bazı erkeklerde sperm kalitesinde düşüş ve infertilite (kısırlık) vakaları bildirilmiştir.
   5.   Alerjik Reaksiyonlar:
Deri döküntüsü, kaşıntı, dudaklarda, dilde veya boğazda şişme gibi alerjik reaksiyonlar da nadir görülen yan etkiler arasında yer alır.
   6.   Nörolojik Etkiler:
Baş dönmesi, baş ağrısı gibi nörolojik yan etkiler nadiren bildirilmiştir.

Bu yan etkiler genellikle nadirdir ve çoğu erkek finasteridi uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilir. Ancak herhangi bir yan etki görüldüğünde bir doktora danışmak önemlidir.

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2024, 20:30:38 »
Xpecia, saç dökülmesini önlemek için kullanılan bir besin takviyesidir ve içinde vitaminler, mineraller ve bitkisel bileşenler bulunur. Finasterid gibi güçlü bir ilaç değildir, ancak içerdiği maddeler dolayısıyla bazı yan etkiler gösterebilir. İşte olası yan etkiler:

1.   Mide ve Sindirim Sorunları:
   •   Mide bulantısı
   •   Şişkinlik
   •   İshal veya kabızlık
Xpecia’nın içindeki bazı maddeler mideye rahatsızlık verebilir.
   2.   Alerjik Reaksiyonlar:
   •   Kaşıntı, döküntü
   •   Ciltte kızarıklık
Eğer içindeki bileşenlerden birine karşı alerjiniz varsa bu tür belirtiler ortaya çıkabilir.
   3.   Baş Dönmesi veya Baş Ağrısı:
Xpecia bazı kullanıcılarda hafif baş ağrısı veya baş dönmesine yol açabilir.
   4.   Karaciğer Üzerinde Etki:
Çok nadir durumlarda, içeriğindeki bitkisel bileşenler karaciğeri etkileyebilir. Uzun süreli veya yüksek dozda kullanımda karaciğer fonksiyonları üzerinde etkili olabilir.
   5.   Ciltte Yağlanma veya Sivilce:
İçerdiği biyotin ve diğer bazı maddeler cildin yağ üretimini artırabilir ve sivilcelere neden olabilir.

Xpecia genellikle daha hafif yan etkilere sahip bir takviye olsa da, özellikle alerjik reaksiyonlar veya sindirim sorunları konusunda dikkatli olmak önemlidir. Eğer ciddi bir yan etki görülürse, kullanımı bırakıp doktora danışmanız iyi olur.

Musto

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2024, 23:59:55 »
Xpecia, saç dökülmesini önlemek için kullanılan bir besin takviyesidir ve içinde vitaminler, mineraller ve bitkisel bileşenler bulunur. Finasterid gibi güçlü bir ilaç değildir, ancak içerdiği maddeler dolayısıyla bazı yan etkiler gösterebilir. İşte olası yan etkiler:

1.   Mide ve Sindirim Sorunları:
   •   Mide bulantısı
   •   Şişkinlik
   •   İshal veya kabızlık
Xpecia’nın içindeki bazı maddeler mideye rahatsızlık verebilir.
   2.   Alerjik Reaksiyonlar:
   •   Kaşıntı, döküntü
   •   Ciltte kızarıklık
Eğer içindeki bileşenlerden birine karşı alerjiniz varsa bu tür belirtiler ortaya çıkabilir.
   3.   Baş Dönmesi veya Baş Ağrısı:
Xpecia bazı kullanıcılarda hafif baş ağrısı veya baş dönmesine yol açabilir.
   4.   Karaciğer Üzerinde Etki:
Çok nadir durumlarda, içeriğindeki bitkisel bileşenler karaciğeri etkileyebilir. Uzun süreli veya yüksek dozda kullanımda karaciğer fonksiyonları üzerinde etkili olabilir.
   5.   Ciltte Yağlanma veya Sivilce:
İçerdiği biyotin ve diğer bazı maddeler cildin yağ üretimini artırabilir ve sivilcelere neden olabilir.

Xpecia genellikle daha hafif yan etkilere sahip bir takviye olsa da, özellikle alerjik reaksiyonlar veya sindirim sorunları konusunda dikkatli olmak önemlidir. Eğer ciddi bir yan etki görülürse, kullanımı bırakıp doktora danışmanız iyi olur.
Hocam teşekkür ederim bilgilendirmeler için bendeki kızarık ve kuruluk iki ilaç içindede var acaba sırf bunun için bırakmalı mıyım yoksa devam etsem düzelir mi ? Cildiye ye gözükmekte fayda var sanırım.Birde bu xpecia yı ilk 3 ay 2 tablet sonra 6.aya kadar 1 tablet şeklinde kullanıp bırakmayı düşünüyorum mantıklı mı sizce

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2024, 01:37:29 »
Hocam teşekkür ederim bilgilendirmeler için bendeki kızarık ve kuruluk iki ilaç içindede var acaba sırf bunun için bırakmalı mıyım yoksa devam etsem düzelir mi ? Cildiye ye gözükmekte fayda var sanırım.Birde bu xpecia yı ilk 3 ay 2 tablet sonra 6.aya kadar 1 tablet şeklinde kullanıp bırakmayı düşünüyorum mantıklı mı sizce

Bahsettiğin durum seboreik dermatit başlangıcına benziyor .Böyle bir durum varsa mutlaka bir dermatoloğa görünmelisin .Yaşadığın yere bağlı olarak sonbahar başlangıcında olduğumuz için aşırı kuru hava olmasından kaynaklıda bu şikayetlerin başlamış olabilir .
Xpecia ve finasterid kaynaklı olarak bu sorunun başgöstermiş olması düşük ihtimal .
Ayrıca bana kalırsa finasteridin yanında günlük 2 tablet xpecia çok fazla .Dozu düşürmen hatta xpecia yı tamamen bırakman bence daha doğru olur.

Musto

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2024, 15:39:43 »
Bahsettiğin durum seboreik dermatit başlangıcına benziyor .Böyle bir durum varsa mutlaka bir dermatoloğa görünmelisin .Yaşadığın yere bağlı olarak sonbahar başlangıcında olduğumuz için aşırı kuru hava olmasından kaynaklıda bu şikayetlerin başlamış olabilir .
Xpecia ve finasterid kaynaklı olarak bu sorunun başgöstermiş olması düşük ihtimal .
Ayrıca bana kalırsa finasteridin yanında günlük 2 tablet xpecia çok fazla .Dozu düşürmen hatta xpecia yı tamamen bırakman bence daha doğru olur.
Pazartesi günü cildiye ye gideceğim randevu aldım . Ben xpeciaya finastereidden önce başladım 1 Kutu bittikten sonra proscara başladım yani vücudumu alıştıdıktan sonra başladım diyebilirim bildiğim yan etkiler ve yukarıda belirttiğiniz yan etkileri henüz yaşamadım.Libido konusunda da öncekine nazaran düşme oldu diyemem ama bence xpecia saç konusunda baya fayda ettiğini düşünüyorum daha ektireli 3 ay oldu çoğunluğu çıktı

Facebook Twitter Instagram