Gönderen Konu: MEDEKS HAİR 5200 GREFT 05.10.24 YAŞ 40  (Okunma sayısı 753 defa)

MST

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
MEDEKS HAİR 5200 GREFT 05.10.24 YAŞ 40
« : 05 Ekim 2024, 22:32:47 »
Merhaba arkadaşlar ekimden şimdi geldim süreç hakkında detaylı bilgi vereyim henüz 5 saatlik fotoğrafımı paylaşıyorum yorumlarsanız sevinirim. Biraz uzun yazdıysam affola.
Öncelikle yoğun dökülmem 30 dan sonra başladı bu süreçte sadece bioxin serum ve şampuan kullandım ve 36 37 yaşımda keller kervanına katıldım ve saç ektirme düşüncesine girdim fakat corona , vakit darlığı , cesaretsizlik derken 3 sene erteledim ve 2024 yaz başında cesaretimi topladım ve kesin kararı verdim forumda araştırırken benim gibi açıklığı yoğun olanlarda medeks in çok başarılı olduğunu gördüm ve bu merkeze karar verdim fakat aşırı terleyen biri olduğum için havaların biraz serinlemesini bekledim. Yaz döneminde Serkan aydında Ekim yaptırmış bir arkadaşımla görüştüm tek seansta mükemmel olmuştu önce medeks le sonra Serkan aydınla görüştüm oda sapancalı olmasına rağmen indirim yapmadı  :) zaten aynı rakamı dahi verse ben zaten medekste kararlıydım yani 10 farklı merkezle görüşüp kafamı karıştırmadım bulunduğum yerde 10bin TL ye ektirenler bile var. Maddiyatı 2. Plana attım sonuçta hayatımızın önemli karalarindan biri tabii 150 - 200 bin TL de veremem yani , sonuç olarak medeksten Gökhan beyle whatssaptan yazıştık fotoğraftan tek seansta yapmak için elinden geleni yapacağını söyledi yaklaşık 5000 greft olur demişti Serkan beyde aynı rakamı vermişti ve medeksten randevumu aldım. Bir gün öncesi wpdan alkol ve aspirin almamı ve rahat giyinmemi söyleyen bir sesli mesaj attı bu arada bir arkadaş bu sesli mesaj atmayı ilgisizlik olarak tanımlamış bence kesinlikle öyle değil bu gün bire bir şahit oldum bir yandan merkezde saç ektirenlerle bir yandan yeni gelenlerle ilgileniyor öbür yandan hastalara cevap veriyor diğer yandan soru soran müşterilere yani bu adam nasıl yazı yazsin biraz empati yapmak lazım belki bizim gibi 50 kişi günde yazıyor 1 tanesi geliyordur. Neyse ilk güne gelelim;
Ekim öncesi gece pek uyuyamadım biraz stres vardı sabah 6 da kalkıp kahvaltımı yaptım 6.30 da yola çıktım 8.30 da şişlide konumdaydım sokaklar dar ve park sıkıntısı olduğu için hemen merkezin karşısındaki otoparka park ettim biraz pahalı 12 saati 500 TL idi  biraz erken geldim deyip bi çay içtim sonra Gökhan beyi aradım zaten merkezin önündeymiş tanışma , alın çizgisi çizimi fotoğraf çekimi , formların imzalanması ve ücretin ödenmesinden sonra beni alt kata Ekim odasına aldılar benimle beraber diğer odalarda yabancı uyruklu iki kişi daha saç ettiriyordu. Odada Destan Hanım beni karşıladı sağ olsun sürecin başından sonuna hep yanımdaydı sürekli bilgilendirme yaptı ve sorularıma sabir ve güler yüzle cevap verdi.

Önce traş ettiler kafamı sıfıra vurdular daha sonra ameliyat önlüğü giyip sedyeye uzandım damar yolu açılıp serum takıldı yüz üstü yattım sedye yorucu ve rahatsızdı ortadaki delik küçük olduğu için nefes almakta zorlandım. Daha sonra Dima bey (kendisi Moldovalı ama Gagavuz Türkü sağ olsun süreçte oda hep yanımdaydı kendisine çok teşekkür ederim) anestezi için iğnelemeye başladı sayamadım ama 30 - 50 arası enseden iğne yedim bazıları çok acılıydı ve 15 dkk falan sürdü kafamın arkası tamamen uyuştu daha sonra içine değişik bir sıvı enjekte edildi bu sıvı enjekte edilirken çıtır çıtır derinizin kafa tasından ayrıldığını hissediyorsunuz buda 20 iğne falan ama acı yok zaten olursa söylüyorsunuz o bölgeye tekrar anestezi yapıyor benim 2-3 yerde acıdı bu işlem deriyi şişirmek içinmiş
daha sonra Elif hanım ( kendisi Dima beyin ablası 10 yıldır buradaymış Elif hanımada sabır ve güler yüzlü davrandığı için çok teşekkür ederim ) özel bir elektrikli cihazla kafama delikler açmaya başladı bazı yerlerde (uyuşmanın dışında kalan bölgelerde) canım yandı ama o iğne acısının yanında hiç kalıyor o delikler açarken Destan hanımda kafamdan greftleri sanırım cımbızla (ne olduğunu göremedim) toplayıp saymaya başladı bu arada bazen sola bazen sağa döndüm uzun bir süreç ama takribi 3 - 3.30 saat sürdü daha sonra bir lavabo molası (5 dkk) verdik.
Moladan sonra alın çizgisi Elif hanım tarafından tekrar çizildi Gökhan bey gelip kontrol etti çizgiyi beyendi ben şakaklarada ekim istedim fakat greflerim sert ve çok sağlammış bu nedenle dik dik çıkar sırıtır pişman olursun dediler birde 500 greft gider bunu tepede kullanmak daha mantıklı dediler bende onların tecrübesine güvenerek şakaktan vaz geçtim.
Sedyeye sırt üstü yattım ve Dima bey üst bölgeyi iğneleyip uyuşturmaya başladı burda 5-10 iğne yedim ense kadar acılı değildi ve çok daha kısa sürdü sonra o değişik sıvıdan üst tarafa enjekte etti. Üst bölgeyi şişirdiler ve Elif hanım geldi kafama kesikler atmaya başladı ne ile nasıl olduğunu göremedim ama cırt cırt kesilme sesi duyuyordum fakat hiç acı yoktu o kanal açarken Destan hanımda kanallara gelecek greftleri hesaplayarak sürekli 3000 greft kaldı 1000 greft kaldı diyerek geriye doğru saydı. Sanırım greftleri yettirmek için ona göre kanal açıldı.
Sonra Ekim işlemi başladı ekimi Dima bey ve Destan Hanım yaptı en hareketsiz kalınan ve yorucu bölüm bu biraz ekildikten sonra kafama bone takıldı ve saat 12.30 gibi yemek yedik (15 dkk) yemekleri kendi mutfaklarında yapıyorlar temiz ve çok lezzetliydi ancak biraz gaz yapıcı olduğu için (kuru fasulye bulgur soğanlı salata ve Cola  ;D ) ilerleyen süreçte rahatsız etti. Sonra Ekim işlemi devam etti açılan kanallara greftler sanırım cımbızla tek tek yerleştirildi bu sürede ilk yıkama ve ilerleyen süreç hakkında Destan Hanım sağ olsun sürekli bilgilendirmeler yaptı ve tecrübelerini aktardı. Ekim 17.00 gibi sona erdi son bir temizlik ve fotoğraf çekimi çay ikramı yapıldı.Merkezin tavsiye ettiği seti , antibiyotik ve ağrı kesiciyi merkezden satın aldım ve Gökkhan bey son kontrolleri sağladı böylece serüvenin en zor ilk günü tamamlandı
 Medeks hair a Gökhan ve Dima beylere , Destan ve Elif hanımlara burdan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.
 İstanbul trafiğinde uyuşuk kafayla 3 saat yolculuk yaptıktan sonra eve vardım bir kaç gün sırt üstü yatmak zorunda olduğum için zorlu günler başladı bu süreçte kafaya darbe almamaya ve eğilmemeye çok dikkat edeceğim bakalım ara ara tekrar fotoğraf atarım. Şimdi ekim öncesi ve ekimin ilk günü fotoğrafımı ve ilaçlarımı paylaşıyorum ekstra yapmam gereken almam gereken ilaç vs. Varsa lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

Kayser Soze

• Hero Member
Ynt: MEDEKS HAİR 5200 GREFT 05.10.24 YAŞ 40
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2024, 23:12:23 »
Hayırlı olsun dostum.
Konunun tamamını okudum. Tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederiz.
İnşallah, Ekim fobini yenerek ve uzun araştırmaların sonrasında yaptırdığın ekiminde güzel sonuçlanır.

Benzer açıklığımız var.
Donör alanında öncesi ve sonrası mesajlarını ve takviyelerini de yazar mısın

MST

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2024, 23:14:37 »
Bandaj açılınca atarım onlarida yarın açılacak ilk yıkamada salı günü olacak sanırım kendim yıkayacagim

hammut

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2024, 07:19:54 »
Çok güzel anlatmışsın süreci
Açıklık geniş ama Ekim de güzel bence finans kullan çok fazla tuy halinde saçın var faydasını görürsün

MST

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2024, 14:21:39 »
Teşekkürler tavsiye için finansı antibiyotik bittikten sonra mı kullanmaya başlayayım

AntiDHT

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2024, 15:28:25 »
Teşekkürler tavsiye için finansı antibiyotik bittikten sonra mı kullanmaya başlayayım

Evet daha sağlıklı olur çünkü antibiyotikle birlikte alınırsa beklenmedik bir reaksiyon gösterebilir.
  • Ekim Tarihi: 21.09.2024
  • Ekim Merkezi ismi Medeks Hair Center
  • Greft Miktarı 5950
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi 2 Günde 1x Dutasterid (Avodart), Günde 2x Xpecia Tablet, Prozinc Plus Losyon
Tanrı bir kaç tane mükemmel kafa yaratmıştır, diğerlerini de saçla kamufle etmiştir.

Ekim Konum: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=36381.0

MST

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2024, 11:15:27 »
2.günden selamlar döner bölgesinde biraz acı var onun haricinde sürekli sırt üstü yatmak çok yorucu geceleri berbat geçiyor günde 2 kere ağrı kesici ve antibiyotik kullanıyorum yarın ilk yıkama olacak onun stresi var. Donör bölgesi öncesi ve sonrasını paylaşıyorum

MST

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2024, 17:55:19 »
Merhaba arkadaşlar 2. Yıkamadan sonra durum bu şekilde

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Ekim 2024, 18:50:40 »
Kafayı bir yere mi vurdun. Neden kanıyor dostum

MST

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Ekim 2024, 18:56:21 »
Yok hocam çok dikkat ediyorum onlar ekim gününden kaldı dokunamadığım için yavaş yavaş gider diye düşünüyorum yıkamadan sonra çektiğim için sanki kanıyor gibi durmuş ama pıhtı onlar

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Ekim 2024, 18:56:29 »
2.günden selamlar döner bölgesinde biraz acı var onun haricinde sürekli sırt üstü yatmak çok yorucu geceleri berbat geçiyor günde 2 kere ağrı kesici ve antibiyotik kullanıyorum yarın ilk yıkama olacak onun stresi var. Donör bölgesi öncesi ve sonrasını paylaşıyorum

ağrı geçiyor bir haftaya bir şey kalmaz .yastık olarakta oldukça yumuşak bir şey seç dostum sonrasını boş ver kolay kolay zarar görmez ekilenler merak etme.

MST

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 09 Ekim 2024, 18:59:55 »
Şimdilik havluyu rulo yapıp enseme koyup yatıyorum kafamı bir yere surtmemek için oda çok zor oluyor bugün 4.gün bitiyor

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 09 Ekim 2024, 23:09:07 »
hayırlı olsun saç ekimin açık alan geniş ekimin güzel duruyor
ön çizginde güzel olmuş umarım güzel sonuç alırsın dostum destek alsan iyi edersin
Global Moderator

MST

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 09 Ekim 2024, 23:13:19 »
Çok sağolun Hintell hocam sizden bu yorumu duymak moral oldu. Destekten kastınız finasterid , b12 ve d3 mü

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 09 Ekim 2024, 23:16:20 »
rica ederim :) düşünürseniz evet finasterid hocam
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram