Gönderen Konu: Saç Dökülmesi ve İlerleme  (Okunma sayısı 470 defa)

Keennyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Dökülmesi ve İlerleme
« : 02 Ekim 2024, 19:08:37 »
Merhaba arkadaşlar birkac ay sonra 26 yaşına girecegim.Yaklasık 18 yaşından beri sacım dökülüyor.Son zamanlarda hem şekil veremedigimden hemde ısık altında seyrek durusundan,fotograflarda güzel durmamasından dolayı saçıma inanilmaz derecede taktım.Şu son zamanlarda uzun sureli iliskimin bitisinden ve farklı streslerden dolayı saç dökülmem inanilmaz artmıstı,2 aydır forumdan cıkmıyorum saci bir takinti haline getirdim.Eklerde paylasacagim siyah beyaz fotograf yaklasik 5 sene oncesine ait diger fotograflar güncel halim.Sakak kismim 5 sene once acildi ve yavas yavas iceri dogru gidiyor gibi hissediyorum.Ailede ne babam ne amcam ne dayim kel degil dayim ve babamin şakak kısmı açık amcamında biraz içeri girmiş halde saç cizgisi olusmus.Annem ve kiz kardeslerimin asırı saclari dökülüyor.Hatta annemin seyrekligi babamdan fazla.Sacimda uzun suredir sedef hastaligi var surekli pul pul dökülmeler yasiyorum gecen ay cildiyeye gidip tahlil oldum olumsuz bir sey cikmadi sadece erkek tipi dökülmen baslamıs dedi.Sakak kisimlarimda ufak ufak ve arada birkac tanede kalin olacak sekilde teller var.2 hafta once biotin ve xpecia kullanmaya basladim su an hem stresim azaldigindan dolayi hem sedefi bastirdigim icin dokulmem azalmis gini hissediyorum.2 tane sac ekim merkeziyle konustum ekim yapma taraftari degiller kok hucre oneriyorlar.Cildiye doktoru minoxil verdi ama surekli kullanma olayi oldugu icin olumlu bakmiyorum,finasteriedin de yan etkilerinden biraz korkuyorum ondanda uzak duruyorum.Sizce ne yapmam lazim onerilerinizi bekliyorum

Keennyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Dökülmesi ve İlerleme
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2024, 19:15:52 »
Bunlardan diger taraflarin goruntusu.Daha fazla ilerlemeden onlem almak istiyorum.Aklimda su an kok hucre yaptirmak var fakat tam emin degilim sizce ne toparlar sakak kisimlarini
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2024, 19:44:01 Gönderen: Keennyy »

Keennyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2024, 19:42:54 »
Guncel

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2024, 19:45:48 »
Öncelikle tepe tarafınız gayet gür ve gördüğüm kadarıyla norwood 3'e doğru giden bir saç kaybınız var bunun için yapacaklarınız belli önce finasteride başlamanız lazım ve sadece şakaklara sıkmak suretiyle minoksidile başlayabilirsiniz ama derseniz ki minoksidil istemiyorum o zaman şakaklara ve ön çizgiye küçük bir ekim gerekiyor fakat ekim yapıldıktan sonra finasteridi mutlaka kullanmanız lazım çünkü dökülme evresindesiniz yani ekim yapılsa bile saçlar dökülmeye devam eder.
Ben sizin yerinizde olsaydım ön çizgime güzel bir ekim yaptırırdım, donör bölgeniz çok iyi zaten çok az greft gerekeceği için (1500-1750) ve ücret olarak da az tutacağı için bu yolu seçerdim tabi buna ek olarak finasterid  kullanmaya başlardım.
Finasteridin yan etkisinden korkmanıza hiç gerek yok çünkü yan etki gören kesim sadece %2'lik bir kesim ve bu yan etki görenlerde ilacı bıraktıktan sonra geri eski haline dönüyorlar.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Keennyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2024, 19:57:56 »
Öncelikle tepe tarafınız gayet gür ve gördüğüm kadarıyla norwood 3'e doğru giden bir saç kaybınız var bunun için yapacaklarınız belli önce finasteride başlamanız lazım ve sadece şakaklara sıkmak suretiyle minoksidile başlayabilirsiniz ama derseniz ki minoksidil istemiyorum o zaman şakaklara ve ön çizgiye küçük bir ekim gerekiyor fakat ekim yapıldıktan sonra finasteridi mutlaka kullanmanız lazım çünkü dökülme evresindesiniz yani ekim yapılsa bile saçlar dökülmeye devam eder.
Ben sizin yerinizde olsaydım ön çizgime güzel bir ekim yaptırırdım, donör bölgeniz çok iyi zaten çok az greft gerekeceği için (1500-1750) ve ücret olarak da az tutacağı için bu yolu seçerdim tabi buna ek olarak finasterid  kullanmaya başlardım.
Finasteridin yan etkisinden korkmanıza hiç gerek yok çünkü yan etki gören kesim sadece %2'lik bir kesim ve bu yan etki görenlerde ilacı bıraktıktan sonra geri eski haline dönüyorlar.
Teşekkürler cevabiniz icin finasteriedi biraktiktan sonra daha kotu olma ihtimali var mi ? Ve sizce sacimin bu sekilde kalma ihtimali nedir ? Cunku ailede genel olarak genetik olan bu sac sekli.Elimi sacima 10 kere daldirip cekeyim 5-6 tel filan geliyor toplamda bu normal mi ? Dus sirasinda cok dokuldugunu biliyorum ama senelerdir bu sekilde zaten.Ufak ufak seyreklestiginin farkindayim 1 senedir.

Keennyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Ekim 2024, 20:00:30 »
Yani banada mantikli olan ekim gibi geliyor bu arada,kok hucre icin 17-25 bin tl arasi para istiyorlar ustune biraz daha ekleyip ekimde yaptirabilirim veya kok hucre yaptirip 30 umu bekleyebilirim bir turlu karar veremedim

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2024, 01:26:06 »

Hocam benim sac ekiminde şıklastirma yapıldı iki
Bin greft gitti sence bu arkadaşın açıklığına 1750
Greft
Yeter mi
  • Yaşınız 36
Günlük 1 mg finasterid
Günde iki defa biotin

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2024, 11:18:26 »
Hocam benim sac ekiminde şıklastirma yapıldı iki
Bin greft gitti sence bu arkadaşın açıklığına 1750
Greft
Yeter mi
Fotoğrafa dikkatlice bakarsanız arkadaşın şakaklarında ve ön tarafında hala minyatür saçlar var zaten ekim yeri oralara ekim yapmaya ihtiyaç duymaz çünkü finasterid oraları kalınlaştıracak bu yüzden ekim yapılacak alan iyice küçülecek bence 1750 gayet yeterli olur.
  • Yaşınız 22

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2024, 11:19:49 »
Teşekkürler cevabiniz icin finasteriedi biraktiktan sonra daha kotu olma ihtimali var mi ? Ve sizce sacimin bu sekilde kalma ihtimali nedir ? Cunku ailede genel olarak genetik olan bu sac sekli.Elimi sacima 10 kere daldirip cekeyim 5-6 tel filan geliyor toplamda bu normal mi ? Dus sirasinda cok dokuldugunu biliyorum ama senelerdir bu sekilde zaten.Ufak ufak seyreklestiginin farkindayim 1 senedir.
Finasteridi bırakırsanız şuan ki halinize geri dönersiniz daha kötü olmaz fakat dökülmeler tabi tekrar başlayacak.
Saç bu şekilde kalmaz kesinlikle dökülmeye devam edecektir belki 5 sene belki 10 sene içerisinde kel alanlar iyice belirginleşecek.
  • Yaşınız 22

Keennyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2024, 11:31:24 »
Finasteridi bırakırsanız şuan ki halinize geri dönersiniz daha kötü olmaz fakat dökülmeler tabi tekrar başlayacak.
Saç bu şekilde kalmaz kesinlikle dökülmeye devam edecektir belki 5 sene belki 10 sene içerisinde kel alanlar iyice belirginleşecek.
Xpecia ve biotin kullaniyorum yanina biberiye,lavanta ve kabak cekirdegi yagi ekleyip dermapenle uygulamayi dusunuyorum normalde finasteriedi hicbir sekilde dusunmuyordum ama su son zamanlarda iyice dusunmeye basladim en azindan 6 aylik bir kullanim belki gelisme saglar tek korkum yan etkileri.Bunlar disinda akl ve serkan aydina fotograf yolladim ekim istemiyorlar destekleyici tedaviler oneriyorlar gercekten cok kararsizim

Keennyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 03 Ekim 2024, 11:40:03 »
Fotoğrafa dikkatlice bakarsanız arkadaşın şakaklarında ve ön tarafında hala minyatür saçlar var zaten ekim yeri oralara ekim yapmaya ihtiyaç duymaz çünkü finasterid oraları kalınlaştıracak bu yüzden ekim yapılacak alan iyice küçülecek bence 1750 gayet yeterli olur.
Medeks bu arada 3 bin greft onerdi

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 03 Ekim 2024, 12:28:12 »
Xpecia ve biotin kullaniyorum yanina biberiye,lavanta ve kabak cekirdegi yagi ekleyip dermapenle uygulamayi dusunuyorum normalde finasteriedi hicbir sekilde dusunmuyordum ama su son zamanlarda iyice dusunmeye basladim en azindan 6 aylik bir kullanim belki gelisme saglar tek korkum yan etkileri.Bunlar disinda akl ve serkan aydina fotograf yolladim ekim istemiyorlar destekleyici tedaviler oneriyorlar gercekten cok kararsizim
Eğer 6 ay kullanırım bırakırım diye düşünüyorsanız zaten hiç başlamayın bile çünkü bu ilaçlar en güzel sonuçlarını 6.ayda yeni yeni vermeye başlıyor. Yani eğer bu ilacı kullanacaksanız 10-20 yıl boyunca belki daha da fazla kullanmayı hesaba katın.
Kullandığınız yağların maalesef genetik dökülmede hiç bir etkisi yok diyebilirim varsa da belki %5 zar zor. Dermapen güzel bir tedavi deri altında kanlanmayı arttırıyor saç köklerini besleyip uyandırıyor ama tabi uyanan saç kökleri tekrardan DHT'ye maruz kalacağı için yine dökülecek o yüzden bu işi kökten halletmek istiyorsanız DHT blocker şart. Xpecia hafif dökülmelerde işe yarar ama sizin ki artık norwood 3'e doğru giden yani orta agresiflikte bir durum sergiliyor pek işe yarayacağını sanmıyorum.
  • Yaşınız 22

Keennyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2024, 12:37:57 »
Eğer 6 ay kullanırım bırakırım diye düşünüyorsanız zaten hiç başlamayın bile çünkü bu ilaçlar en güzel sonuçlarını 6.ayda yeni yeni vermeye başlıyor. Yani eğer bu ilacı kullanacaksanız 10-20 yıl boyunca belki daha da fazla kullanmayı hesaba katın.
Kullandığınız yağların maalesef genetik dökülmede hiç bir etkisi yok diyebilirim varsa da belki %5 zar zor. Dermapen güzel bir tedavi deri altında kanlanmayı arttırıyor saç köklerini besleyip uyandırıyor ama tabi uyanan saç kökleri tekrardan DHT'ye maruz kalacağı için yine dökülecek o yüzden bu işi kökten halletmek istiyorsanız DHT blocker şart. Xpecia hafif dökülmelerde işe yarar ama sizin ki artık norwood 3'e doğru giden yani orta agresiflikte bir durum sergiliyor pek işe yarayacağını sanmıyorum.
Kabak cekirdegi yaginin dogal dht engelleyeci oldugunu okumustum bu yuzden 3 yagi karistirip uygulamanin uzun vadede ise yarayacagini dusunuyorum tabi dediginiz gibi etkisi ne kadar olur onu bilmiyorum.Finasteried e mecbur baslayacagim gibi gozukuyor ama omur boyu bagli kalmak istemiyorum.10-20 yil bu tarz etkileri olan bir ilaca bagli kalmak kesinlikle tehlikeli bence.Elimden geldigi kadar destekleyecegim umarim daha fazla ilerleme saglamaz.Ya da direkt aldigim bir kararla ekime giderim hic belli olmaz :)

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2024, 13:08:20 »
Kabak cekirdegi yaginin dogal dht engelleyeci oldugunu okumustum bu yuzden 3 yagi karistirip uygulamanin uzun vadede ise yarayacagini dusunuyorum tabi dediginiz gibi etkisi ne kadar olur onu bilmiyorum.Finasteried e mecbur baslayacagim gibi gozukuyor ama omur boyu bagli kalmak istemiyorum.10-20 yil bu tarz etkileri olan bir ilaca bagli kalmak kesinlikle tehlikeli bence.Elimden geldigi kadar destekleyecegim umarim daha fazla ilerleme saglamaz.Ya da direkt aldigim bir kararla ekime giderim hic belli olmaz :)
Dediğim gibi ekime gitseniz bile ekim yapılan yerler bir daha dökülmeyecek evet ama geriye kalan kısım dökülmeye devam edecek.
  • Yaşınız 22

Keennyy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2024, 13:57:52 »
Dediğim gibi ekime gitseniz bile ekim yapılan yerler bir daha dökülmeyecek evet ama geriye kalan kısım dökülmeye devam edecek.
Ekimden sonra medikal tedavileri duzenli hale getirip genetige guvenmek kaliyor elimde.Eger aile uyeleri gibi 55-60 yasina kadar sadece sakak kisimlari acik sekilde idare ederse sorun olmaz benim icin

Facebook Twitter Instagram