Gönderen Konu: Yaş 27 saçlarımın durumu nasıl?  (Okunma sayısı 117 defa)

Fırtına8

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yaş 27 saçlarımın durumu nasıl?
« : 24 Eylül 2024, 14:14:44 »
Merhaba arkadaşlar, şu an yaşım 27, saç dökülmemi ilk 20 yaşında farkettim.Her duş aldığımda bir top saçım dökülüyordu. Bu durumu aileme söylediğimde yaşın daha küçük (20) dökülen çıkıyordur gibi cevaplar gelince umursamamıştım. Daha sonra askerlik zamanı geldi (20 yaş). Saçları 3 numaraya vurunca, babam oğlum saçların tepeden açılıyor dedi. O gün bugündür psikolojik olarak hep aklım saçımda. Her neyse yıllar geçti. 22-23 yaşlarında saçıma bir berber önerisi ile serum kullandım. Serumun üzerine kendisinin amblemini yapıştırdığı için asıl markasını bilmiyorum. 3 ayda tepe bölgem tamamen kapandı. Bende tabi oo o saçım kapandı diye bıraktım. 3 ay içinde geri eski haline döndü. Daha sonra 25-26 yaşıma kadar aralıklarla tekrar kullansamda ilk verdiği etkiyi vermedi. Ayrıca böyle sabah akşam kafama dermaroller ve serum kullanmaktan sıkılmıştım. Yaklaşık 1 yıldır falan hiçbir şey kullanmıyorum. Yalnız bu sene saçım aşırı döküldü ve hala aşırı derecede dökülmeye devam ediyor. Size sorum dökülmem hala devam ediyorken ektirmem ne kadar mantıklı? Ben en az 30 a kadar olan saçlarımı koruyup 30 dan sonra ektireyim diyorum. Dökülmem ne zaman yavaşlar? Sayfada ki tecrübeli kişilerin bu konuda ki yorumları nedir merak ediyorum şimdiden teşekkür ediyorum.

*Yaş 27
*20 yaşından beri saç dökülüyor
*Saç dökülmem şu an agresif daha önce bu kadar değildi belkide mevsim geçişindendir bilmiyorum
*Saç dökülmem vartexten başladı
*İlaç kullanmıyorum

NOT: Donör bölge için yandan fotoğraf koyacağım, seyrek gibi durmasının sebebi üstler seyrek olunca berberim yanlara da ara makas atıyor ve mesleğim gereği yanlarımı kısa kullanıyorum normalde sık yani uzadığında daha iyi belli oluyor

Romanadam

• Sr. Member
Ynt: Yaş 27 ekim için uygun mu?
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2024, 21:55:59 »
aşırı agresif değil dökülmen ama genede 35 e kadar bu saçların tahminen yüzde 30 u gider diye düşünüyorum .öncelikle vertexi önemsemelisin oraya bence bekletmeden ekim yaptır eğer bekletirsen fibrosiz ve kalsifikasyondan dolayı o bölgenin kanlanması iyice azalacak ve ilerde yaptırdığın ekimdende çok verim alamayacaksın .kullandığın mavi serumuda bir daha kullanma içinde çok yüksek doz finasterid ve minoxil var bırakınca saçların eskisinden beter dökülür.

Fırtına8

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 27 ekim için uygun mu?
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2024, 23:38:16 »
Teşekkürler cevabın için, kullandığım şey mavi serum muydu bilmiyorum ama serumlardan uzak durmak gerekiyor, dediğin gibi bırakınca daha beter dökülüyor. Demek istediğin şey şimdi tepeye ektirmezsen artık oranın dokusu ölür gibi bir şey dedin sanırım bunu hiç duymamıştım.

OnNumero

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 27 saçlarımın durumu nasıl?
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2024, 19:41:03 »
vertexe ektir hocam tedavi ile olacak iş değil.

Fırtına8

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 27 saçlarımın durumu nasıl?
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2024, 21:02:18 »
vertexe ektir hocam tedavi ile olacak iş değil.

Teşekkürler yorumun için, hocam ektiricem de acaba dökülme devam ederken ektirmek ne kadar mantıklı. Dökülmem ne zaman yavaşlar, yavaşladığında kafam ne durumda olur onu da bilmiyorum tabi kafam çok karışık anlayacağın

Facebook Twitter Instagram