Gönderen Konu: 19.09.2024 Asuman Hair Transplant Clinic 4800 Greft Yaş 31  (Okunma sayısı 3851 defa)

Roka

• Yeni üye
  • *
Herkese merhaba arkadaşlar,
Sonunda bana da nasip oldu böyle bir konu açmak. Ekim sürecine geçmeden önce bu forumu açan kişilere sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Çünkü eğer bu forum olmasaydı saç ektireceğim ekim merkezi şu an bu forumda ekim konusu açmasına bile izin verilmeyen bir ekim merkezi olacaktı. Neyse ki bu forumu keşfettim ve ekim merkezimi Asuman Hair'da karar kıldım.

Ekim Öncesi:

Öncelikle forumda ekim merkezime karar kıldıktan sonra WhatsApp üzerinden Asuman Hair'a ulaştım. Saçlarımın fotoğraflarımı yolladım ve bilgi istedim.  4000-4500 civarı greft alınıp saç ekimi gerçekleştirilebileceğini söylediler. Ben de işlem için en yakın ne zaman randevu alabilirim diye sordum ve 19 Eylül Perşembe günü randevu oluşturdum.

Ekim işlemine kadar kullandığım ilaçlar ve şampuanlar:
- Prozinc Plus şampuan (Her gün)
- Konazol şampuan (3 günde 1)
- Prozinc Plus Losyon (sabah akşam donör bölgeye 5 fıs)
- Xpecia vitamin (her gün 1 adet)

Ekim Günü:

- İzmirden yola çıktım ve sabah 7 de sabiha Gökçe’n havalimanında indim. Tek metroyla iki durak sonra hastahanenin önünde indim rahatça.Ekime gittiğim hastane Özel Pendik Bölge hastanesiydi.
- Saat 7.30 da hastahanedeydim.
- Operasyon öncesinde Asuman hanım uzun uzun ekim alanını belirledi. Ön çizgiye falan Asuman Hanımın ekim planlamalarını beğendiğim için hiç karışmadım tamamen ona bıraktım.
- Kafama ekim bölgeleri işaretlendikten sonra ekim işleminin gerçekleşeceği odaya gittim. Ekim işleminde Asuman Hanımın yanı sıra Enes Bey ve Atakan bey görev aldı. Hepsi işlerinde çok iyilerdi ve gerçekten çok naziklerdi. Hepsine burdan teşekkür etmek istiyorum.
- İşlem saat 8 gibi kök almayla başladı ve öğlene kadar devam etti. Kök almadan önce operasyonun tamamında hissedeceğiniz tek acı olan anestezi işlemi uygulandı. Bu acı da dayanılmayacak türden bir acı değildi. Sonrasında hiçbir şey hissetmedim. Zaman zaman uykuya dalacağım anlar oldu ama uyumak istemedim.
- Öğlen olunca ekip yemeğe gitti ve Asuman Hanım tek başına kanal açma işlemine başladı. Kanal açma bitince kafama bone takıp yemek yedim.
- Yemek molasından sonra artık ekim işlemine başlandı. Asuman Hanım ekim işleminin neredeyse hepsinde yer aldı. Sonuç olarak ekim işlemi yata yata uykulu bir şekilde bitti. Sürekli yatar pozisyonda olmak biraz yormuştu beni. Akşam saat 8.30 gibi işlem sona erdi.
- Ekimden sonra kullanacağım ilaçlar verildi. Daha sonra hastaneden ayrılıp taksiye binip bir akrabamın evine gittim.
- Benim için ekimin en zorlu kısmı ekim günü akşamıydı. O akşam hem başım ağrıdı hem de kafamın her yeri acıyordu. Ekimden sonra verilen ağrı kesiciyi içtim ama pek kesmedi ağrıyı. O gece uyumam çok zor oldu gerçekten.

Ekim Sonrası:

Ekimden sonraki gün ilk yıkamayı ablam yaptı.Fotoğrafları özlem hanımla paylaştım ve güzelce tekrar yıkayıp kurulamamız söylendi.Yıkamadan sonra tekrardan yapmam gerekenlerden ve sakınmam gerekenlerden bahsedildi. Ekimden sonra her gün yıkama yapmam ve resimleri merkezle paylaşmam söylendi.

Ekim sonrası merkezin kullanmamı söylediği ilaçlar:
- Fito krem (sabah akşam donör bölgeye)
- Fixef antibiyotik (günde 1)
- Prednol (sabah:1, akşam:1)
- Coraspin (günde 1)
- Batikon sprey (günde 2 defa ekim bölgesine)

Böylece ekim işleminin en meşakkatli bölümlerini atlatmış oldum. Şu an bu konuyu ekimin 2. gününde açıyorum. Pek ağrı sızı olmadı olduysa da çok rahatsız etmeyecek cinsten oldu. Ödemden kaynaklı şişkinlikler oluştu ama normal olduğunu düşünüyorum.
Kazasız belasız ekim işlemini atlattık.Bundan sonra da sık sık gelişmeleri buradan aktarıyor olacağım. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Ekim öncesi saçımın fotoğrafları:

Roka

• Yeni üye
  • *
Ynt: 19.09.2024 Asuman Hair Transplant Clinic 4800 Greft Yaş 31
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2024, 15:00:07 »
Bunlarda Ekim sonrası ilk fotoğraflar
  • Ekim Tarihi: 19.09.2024
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant Clinic
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi Xpecia, Redoxan, Prednol, Coraspin, Proscar’a Ekim sonrası 5. Günü başladım

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2024, 15:03:14 »
Bunlarda ilk yıkama sonrası fotoğraflar. Ödem ve sürekli bir akıntı var. Normal diye düşünüyorum. Görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum dostlar hoşçakalın
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi Xpecia, Redoxan, Prednol, Coraspin, Proscar’a Ekim sonrası 5. Günü başladım

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2024, 16:31:50 »
Dostum ekimin hayırlı olsun.
İnşalllah güzel bir sonuca ulaşırsın.
Saçların uzunken bir foto koyabilir misin ?

Bir de fotoğrafları Özlem hanıma gönder istersen, mikrop falan kapmışsa krem verir

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2024, 16:54:45 »
Dostum ekimin hayırlı olsun.
İnşalllah güzel bir sonuca ulaşırsın.
Saçların uzunken bir foto koyabilir misin ?

Bir de fotoğrafları Özlem hanıma gönder istersen, mikrop falan kapmışsa krem verir
İyi dileklerin için teşekkür ederim dostum.Darısı tüm bu konuda mağduriyeti olanlara..
Saçlarım uzunken maalesef fotoğraf mevcut değil hemen hemen 2 senedir çok kısa kullanıyorum saçlarımı.
Özlem hanımla fotoğrafları paylaştım plazmalar normal bol bol su tüketip yatar pozisyonda dinlenme önerisi aldım :)
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 31

Altay35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2024, 18:02:33 »
Hayırlı olsun. Enfeksiyon riski varsa eğer fucidin öneriliyor genellikle, ilk ay kullanmıştım deriyi epey rahatlatmıştı.
turuncu
asuman hair - 13.06.2024 loading...🙏

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2024, 18:20:02 »
Hayırlı olsun. Enfeksiyon riski varsa eğer fucidin öneriliyor genellikle, ilk ay kullanmıştım deriyi epey rahatlatmıştı.
Teşekkür ederim enfeksiyon gibi geldi banada öneriniz için saolun hemen fucidin temin ediyorum
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 31

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2024, 19:51:54 »
Teşekkür ederim enfeksiyon gibi geldi banada öneriniz için saolun hemen fucidin temin ediyorum
Dostum, kafana göre kullanma bence.
İçine sinmediyse doktora da gösterebilirsin. Olmadı, Asuman haire gidip birebir göster. Ekim alanına da zarar verme kafana göre.

Utku35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2024, 20:09:25 »
Hayirli olsun. Bende yakin zamanda ekime gidecegim asuman hanima takipteyim👍

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Eylül 2024, 20:13:03 »
Hayirli olsun. Bende yakin zamanda ekime gidecegim asuman hanima takipteyim👍
Sizin ne dostum

twelwe-monkey

• Full Member
« Yanıtla #10 : 21 Eylül 2024, 08:03:04 »
Hayırlı olsun hocam bende dün Ekim yaptırdım, memlekete dönünce paylaşım yapacağım
  • Yaşınız 27

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 21 Eylül 2024, 09:03:30 »
Hayırlı olsun hocam bende dün Ekim yaptırdım, memlekete dönünce paylaşım yapacağım
Hayırlı olsun ekimin umarım gönlünden geçtiği gibi çıkar  :D Paylaşımlarını bekliyoruz.
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 31

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2024, 09:08:04 »
Ekim sonrası 2. Yıkama (güzelce kurulamak gerekiyormuş) çünkü akıntılarım hiçbişey kullanmama rağmen azaldı. Ben ilk gün saçlarıma peçete ile temas etmekten çekindiğim için iyice kurulamamıştım. Bugün daha iyi görünüyor:)
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 31

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 21 Eylül 2024, 09:42:55 »
2. Gününde, Ekim bölgesi ile donör bölgesi gayet iyileşmiş

Roka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 21 Eylül 2024, 11:47:40 »
2. Gününde, Ekim bölgesi ile donör bölgesi gayet iyileşmiş
Evet kabuk bağlama başladı.Yıkama sonrası dikkatlice peçeteyle bas-çek yaparak kurulayıp üzerine batikon sprey uyguluyorum. Şişliklerim hala devam ediyor, ağrım sızım hiç bir şekilde yok. Havluyu sert bir yastığın üzerinde güzelce katlayıp boynumun altına koyuyorum böylece Ekim yapılan alan yastığa deymiyor rahatça uyumaya başladım 😁🧿
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 31

Facebook Twitter Instagram