Gönderen Konu: SERKAN AYGIN 16.09.2024 saç ekimi Yaş 29 greft 3700  (Okunma sayısı 352 defa)

Yaser61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar merhaba 16.09.2024 tarihinde Serkan Aygın klinikte saç ekimi gerçekleştirdim.
Görüşmeye gitmeden önce herkeste olduğu gibi WhatsApp'tan iletişime geçtim gününü ayarladık konuştuk sonrasında ayın 16'sında saat 1 gibi kliniğe gittim.
Klinik gayet modern cihazlarla donatılmış. Kalabalık bir çalışanı var. Bizimle ilgilenecek olan danışman geldi karşıladı bizi. Nasıl bir süreç olacağını anlattı. Öncelikle kan testi ile fotoğraf çekimi yapıldı sonrasında Serkan hoca'nın gelip saç çizgisini çizmesini bekledik biraz.
Gerçekten çok kalabalıktı yani belki de o gün 50 kişi saç ekimi yaptırdı veya 100 kişi de görüşmeye geldi kalabalık bir ortam vardı.
Serkan hoca geldi baktı telefonda 3000 3200 konuşulmuştu  ama  kendisi 3.700'e kadar çıkmaya karar verdi sonrasında sakaldan da donor bölgesini yormamak için 200 sakal 3500 kafamın arkasında almaya karar verildi.
Çok sohbet edecek bir fırsatımız olmadı çünkü gerçekten kalabalıktı her yere yetişmeye çalışıyordu ama çizim yaparken önerilerde bulundu finansterid kullanımı ile ilgili kullanmam gerektiği ile ilgili ben hala kullanıyorum gibi söylemleri oldu. İlaçlarını ekimden sonra aksatmamam gerektiğini söyledi takviyeleri aksatmamam gerektiğini söyledi süreci sonuna kadar getirmem için konuştu.
Çizimi onayladıktan sonra 2000 Euro fiyatı ödemeye geçtik kurdan çevrildi TL şeklinde kredi kartından çekildi.
Sonrasında operasyon yapacağımız yere geçtik gerekli imzaları attık ve operasyon için ekibi bekledik.
Ekipte Buket hoca yönetiminde artı 4 kişi daha vardı.
Geldiler güzel karşıladılar fotoğrafları çektiler tıraş ettiler sonra tekrar fotoğraf çektiler süreci anlattılar bir yandan da o sırada el üstünden ağrı kesici ile serum damardan verdiler. Sonra lokal anestezi yaptılar  kafamın arkasına. Buket hoca harici bir hoca daha geldi saç ön çizgisini tekrar netleştirmek için yaklaşık bir 5-10 dakika uğraştı çizgiyi eşitleyebilmek için şakak bölgesine de Ekim yapılacaktı eşitlemek için bayağı uğraştı çünkü şakağım biri daha fazla içeriye doğruydu eşitleyebilmek için çizimle bayağı uğraştılar.
Çizdikten sonra donor bölgesinden alımlar başladı alımlar devam ederken Serkan hoca geleceği söylendi beni oturttular Serkan hoca tekrar baktı çizimi kontrol etti sayıları tekrar kendi şu bölgeye bu kadar ekelim bu bölgeye bu kadar greft ekelim diye okeyleştiler Serkan hoca da yaklaşık 5 dakika durdu Okey verdikten sonra tekrar greft alımına devam ettiler.
Bir kişi kök alıyor bir kişi saçı gerdiriyor iki kişi de arkada greftleri saç sayısına göre ayırmaya başladı.
Bir saat gibi sürede kafamın arkasındaki alım tamamlandı sakala geçtiler sakaldan da alım tamamlandı
Sonra başka biri geldi greft durumuna göre Ekim planlamasına geçildi Ekim yapacak hocayla istişare ettiler. Greft durumu derken kaç şac teli çıktı tekli ikli üçlü dörtlü şeklinde sayıları aldılar ve ona göre hangi bölgeye ikili greft hangi bölgeye üçlü greft ekeceklerini planladılar.
Ekime başlamadan önce sandviç ve meyve suyu verdiler.
Ekim başladı çok ara vermeden ekimi bitirdiler.
15.15'te başladı 22.30'da bitti.
DHI yöntemi ile Ekim yapıldı. Bir kişi saç derimi gerdirdi. Biri Ekim yaptı iki kişide DHI kalemlerine denilen greftleri yerleştirdi.
Güzel bir ekiple çalıştım orada farklı farklı ekipler var siz seçemiyorsunuz ama bana denk gelen ekip güzeldi
Aklıma gelenler ve söyleyeceklerim bunlar Ekim öncesi ve ekim sonrası fotoğrafları paylaşıyorum.
Atladığım bir şey varsa sormak istediğiniz cevaplayabilirim.

Yaser61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: SERKAN AYGIN 16.09.2024 saç ekimi Yaş 29 greft 3700
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2024, 12:42:45 »
Ekim sonrası fotoğrafları

Yaser61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2024, 12:46:34 »
Buda benim çektiğim 2 gün yoğun ışıkta

stf11

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2024, 13:06:10 »
Mukemmel gozukuyor. Hayirli olsun ekiminiz.

Yaser61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2024, 13:24:26 »
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

Yaser61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2024, 14:10:21 »
Arkadaşlar merhaba 6. gün deyim
Bu süreçte uyumak biraz zor ve donor bölgesinde ağrı oluşuyor yatınca.
Günde iki kez donor bölgesine, günde bir kez ekilen bölgeye losyon sürüyorum.
Günde bir kez yıkama yapıyorum.
Şuan sadece multivitamin, demir, OMEGA 3, D vitamini kullanıyorum.
Ödem neredeyse sıfıra yakın. ödem atmak için günde yaklaşık 4 litre su tükettim ve günde bir veya iki kez alın ve yüz bölgesine buz uyguladım yüzüme ödem inmesin diye.

Yaser61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2024, 16:35:20 »
Kabuklar sert gibi yumuşatmak için neler yapabilirim ve ne zaman kabuk dökmek için masajlı yıkama yapmaya geçmeliyim

Yaser61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2024, 10:04:06 »
Ekim merkezi ilk yıkamayı Ekim tarihinden 3 gün sonraya vermişti. Kabuk dökümü aşamasını da yıkamadan sonra 13 gün sonra ya söyledi. Ekilen tarihten  17.Gün olarak dedi. Sizce normal bir süreç mi

Yaser61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2024, 17:07:32 »
10. Gün
Yatarken hala zor yatıyorum ama git gide daha rahat uyuyorum.
Süreç nasıl gidiyor yorumlarınızı bekliyorum.

Facebook Twitter Instagram