Gönderen Konu: Yoğun saç dökülmesi!  (Okunma sayısı 126 defa)

Negan Smith

• Yeni üye
  • *
Yoğun saç dökülmesi!
« : 20 Eylül 2024, 00:33:03 »
Herkese merhaba yaklaşık 7 aydır forumu takip ediyordum, üye olup konu açmak yeni nasip oldu . Yaşım 23 saç dökülmem 20 yaşında başladı yada o yaşta farkettim yani 3 yıldır dökülüyor. Baya saç kaybettim fotoğraflarda ekledim. Geçen sene dermatologa gittim önce babamı görünce direkt genetik dedi sonrada yinede bir vitamin testi yapayım dedi ve kaldı sadece b12 düşük (60) geri kalan herşey mükemmeldi. B12 iğne ve dil altı hapı kullandım ancak dökülme devam ediyor ve açılmalar devam ediyor . Şu an bu saça ne yapabilirim sadece bir ara 2 ay kadar xpecia kullandım . Yorum ve yardımlarınızı bekliyorum?

Negan Smith

• Yeni üye
  • *
Ynt: Yoğun saç dökülmesi!
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2024, 00:44:22 »
Bunlarda dökülmeden önceki hali. Birde boyamayla ilgili bir bağ olabilir mi?

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2024, 02:49:56 »
Tepe bölgen gördüğüm kadarıyla iyi hatta saçının genel kalınlığı da güzel fakat sanırsam ön tarafta seyreklikler görüyorum ve saç çizgisi gerilemiş. Dökülmeyi durdurmak için finasterid kullanman gerekiyor ve saç çizgini geri kazanmak içinde Minoksidil kullanman lazım ama Minoksidili sadece saç çizginin olduğu yere sürmen lazım tepene sürme zaten gayet iyi durumdalar.
Finasterid için önce üroloji doktoruna git hormon tahlili yapsınlar tahlillerde bir sıkıntı çıkmazsa başlayabilirsin.
Finasterid veya Dutasterid olmadan saç dökülmesi durdurulamaz maalesef o yüzden saçların sende kalsın istiyorsan mecbursun.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Negan Smith

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2024, 09:51:19 »
Yorumunuz için teşekkür ederim. Saçlarım fotoğrafta temiz, biraz yağlandiığında tepede görünüyor. Şimdi şöyle diyeyim size finasteride kullanmaktan çekinmem çünkü yabancı kaynakları dahi kurcaladım yan etki çok düşük ancak benim kas problemim var doğuştan gelen. Finasteride bunu dahada kötü yapmaz mı? çünkü bildiğim kadarıyla dht kas üretiminde de görev alıyor. Minoxilde böyle bir şey yoksa onu kullanabilirim.

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2024, 17:14:01 »
Yorumunuz için teşekkür ederim. Saçlarım fotoğrafta temiz, biraz yağlandiığında tepede görünüyor. Şimdi şöyle diyeyim size finasteride kullanmaktan çekinmem çünkü yabancı kaynakları dahi kurcaladım yan etki çok düşük ancak benim kas problemim var doğuştan gelen. Finasteride bunu dahada kötü yapmaz mı? çünkü bildiğim kadarıyla dht kas üretiminde de görev alıyor. Minoxilde böyle bir şey yoksa onu kullanabilirim.
Minoxidil'de öyle bir sorun olmaz ama doğuştan gelen kas probleminiz varsa finasterid konusunda bir şey söylemem doğru olmaz doktora danışsanız daha iyi olur.
  • Yaşınız 22

Negan Smith

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2024, 17:20:57 »
Minoxidil'de öyle bir sorun olmaz ama doğuştan gelen kas probleminiz varsa finasterid konusunda bir şey söylemem doğru olmaz doktora danışsanız daha iyi olur.
Peki minoxidili nasıl kullanmalıyım?

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2024, 17:25:15 »
Peki minoxidili nasıl kullanmalıyım?
Ön çizginizde kelleşen yerlere birer fıs sıkacaksınız yani sağ şakağa 1 fıs, sol şakağa 1 fıs, ortada kelleşen bir yer varsa 1 fıs da oraya toplam 3 fıs ile bitirin.
  • Yaşınız 22

Negan Smith

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2024, 18:49:27 »
Ön çizginizde kelleşen yerlere birer fıs sıkacaksınız yani sağ şakağa 1 fıs, sol şakağa 1 fıs, ortada kelleşen bir yer varsa 1 fıs da oraya toplam 3 fıs ile bitirin.
Teşekkür ederim.

Facebook Twitter Instagram