Gönderen Konu: Dr Özgür koldaş 13.09.2024 4830 greft saç ekimi yaş 38  (Okunma sayısı 328 defa)

Pegasus86

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr Özgür koldaş 13.09.2024 4830 greft saç ekimi yaş 38
« Yanıtla #16 : 18 Eylül 2024, 15:05:36 »
  Merkezin birşey önermediyse bşr bildiği vardır. Normalde temiz su ile günde 3-5 defa ıslatılabiilir @hintell bu konuda daha tecrübelidir
Hintell e yazdım ancak dönüş alamadım henüz müsait değil galiba. Birde bana herhangi bir losyon vermediler köpük ve şampuan verildi yıkama için onlarla yıkama yapmaya devam ediyorum. Ama gördüğüm kadarıyla çoğu kişi losyon kullanıyo onlarda çatlama görmedim etkisi varmı bilemiyorum.

Pegasus86

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 19 Eylül 2024, 11:10:34 »
6. Gün

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 19 Eylül 2024, 12:44:26 »
selamlar merkez sana saç ekti ama ne losyon ne şampuan vermedi? yada bunları al demedi ?

hadi hepsini geçtim bu süreçte sana nasıl bakım yapacağını nasıl saçlarını yıkayacağını anlatmadı öyle mi ?

bu nasıl bir saç ekim merkezi ? böyle saçma iş mi olur

ayrıca bu ön çizgiyi kim yaptı ? ön çizgin umarım doğal durur estetik olarak başarısız bir ön çizgi

kardeşim sen nereden araştırıp da gittin burada saç ektirdin ?

allah aşkına neden öncesinde gelip sormuyorsunuz da gidip saç ektirince bizler sizi tanıyoruz ?

Saç ekimi sonrası saç yıkama, doğru iyileşme süreci için çok önemlidir. Genellikle operasyon sonrası 1 2  günlerde ilk yıkama yapılır ve bu genellikle doktor veya klinik tarafından gerçekleştirilir.

1.   Yıkamaya Hazırlık: Saç ekimi sonrası bölgeyi yıkamadan önce klinikten verilen ya da önerilen losyon ya da krem saç derisine uygulanır. Bu ürün, kabukların yumuşamasını sağlar ve 30-45 dakika kadar bekletilir.
   2.   Yıkama Süreci: Ilık suyla, nazikçe saç derisine masaj yapmadan, sadece suyun akmasıyla losyon durulanır. Ardından, yine klinikten önerilen özel bir şampuan kullanılarak köpürtme işlemi yapılır. Köpüğü direkt olarak ekim bölgesine sürmeden, saç derisine yayılır.
   3.   Durulama: Saçlar durulandıktan sonra dikkatlice havluyla kurulama yapılmalıdır. Bölgeye bastırmadan, nazik bir şekilde dokunmak önemlidir.
   4.   Dikkat Edilmesi Gerekenler:
   •   İlk yıkamalarda güçlü su basıncı kullanılmamalıdır.
   •   Bölgeye kesinlikle sürtme, ovalama yapılmamalıdır.
   •   İlk birkaç hafta boyunca şampuanlama ve durulama süreci nazik olmalıdır.
   •   Saç kurutma makinesi kullanılmaz

Genellikle bu hassas yıkama süreci yaklaşık 10 gün kadar devam eder. Bu sürecin sonunda kabuklar dökülmeye başlar ve saç derisi normal yıkama sürecine geçebilir.

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2024, 12:50:55 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Pegasus86

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 19 Eylül 2024, 13:43:30 »
selamlar merkez sana saç ekti ama ne losyon ne şampuan vermedi? yada bunları al demedi ?

hadi hepsini geçtim bu süreçte sana nasıl bakım yapacağını nasıl saçlarını yıkayacağını anlatmadı öyle mi ?

bu nasıl bir saç ekim merkezi ? böyle saçma iş mi olur

ayrıca bu ön çizgiyi kim yaptı ? ön çizgin umarım doğal durur estetik olarak başarısız bir ön çizgi

kardeşim sen nereden araştırıp da gittin burada saç ektirdin ?

allah aşkına neden öncesinde gelip sormuyorsunuz da gidip saç ektirince bizler sizi tanıyoruz ?

Saç ekimi sonrası saç yıkama, doğru iyileşme süreci için çok önemlidir. Genellikle operasyon sonrası 1 2  günlerde ilk yıkama yapılır ve bu genellikle doktor veya klinik tarafından gerçekleştirilir.

1.   Yıkamaya Hazırlık: Saç ekimi sonrası bölgeyi yıkamadan önce klinikten verilen ya da önerilen losyon ya da krem saç derisine uygulanır. Bu ürün, kabukların yumuşamasını sağlar ve 30-45 dakika kadar bekletilir.
   2.   Yıkama Süreci: Ilık suyla, nazikçe saç derisine masaj yapmadan, sadece suyun akmasıyla losyon durulanır. Ardından, yine klinikten önerilen özel bir şampuan kullanılarak köpürtme işlemi yapılır. Köpüğü direkt olarak ekim bölgesine sürmeden, saç derisine yayılır.
   3.   Durulama: Saçlar durulandıktan sonra dikkatlice havluyla kurulama yapılmalıdır. Bölgeye bastırmadan, nazik bir şekilde dokunmak önemlidir.
   4.   Dikkat Edilmesi Gerekenler:
   •   İlk yıkamalarda güçlü su basıncı kullanılmamalıdır.
   •   Bölgeye kesinlikle sürtme, ovalama yapılmamalıdır.
   •   İlk birkaç hafta boyunca şampuanlama ve durulama süreci nazik olmalıdır.
   •   Saç kurutma makinesi kullanılmaz

Genellikle bu hassas yıkama süreci yaklaşık 10 gün kadar devam eder. Bu sürecin sonunda kabuklar dökülmeye başlar ve saç derisi normal yıkama sürecine geçebilir.

Hintell hocam merhabalar klinikten bana verilen ürünler avesin şampuan yine avesin saç yıkama köpüğü ve vitamin. Losyon verilmedi. Yıkama hakkında bilgi verildi. Nasıl yıkamam gerektiği anlatıldı. Ama herhangi bir losyon verilmedi. Ön çizgi konusunda ben bi yamukluk görmedim orantısız bi durumda göremiyorum ama siz daha tecrübelisiniz tabiki. Ön bölge ekim sıklığı ve şekliyle ilgili biraz tereddütlerim var benim. Ekim sıra çizgi halinde yapılmış gibi. Birde başka arkadaşların ekimi gibi sık gelmedi bana

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 19 Eylül 2024, 14:19:08 »
ön çizginin şekli ile alakalı dostum bahsettiğim neyse çok önemi yok artık sonuca bakalım
verilmedi sana al dedilerse bu olabilir ama genelde verilmesi gerek hasta o halde kalkıp bunlarla uğraşmamalı operasyon sonrası
Global Moderator

Pegasus86

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 19 Eylül 2024, 14:24:46 »
Bu arada elimden geldikçe fotoğraflarla bilgilendirme yapacağım buradan. Hintell hocam nereden buldun burayı demiştiniz. 2 yakın arkadaşım burada ektirip güzel sonuçlar aldıkları için tercih ettim. Öncesinde bu forumun olduğundan haberim yoktu. Olsaydı tabiki fikir almak için yazar tecrübelerinizden faydalanırdım. İlk yıkama sonrası ve devam edeb süreç içinde paylaşım yapmaya devam edeceğim. Umarım sonuç güzel olur. İrtibatta kalmaya devam edersek tecrübelerinizden faydalanmak süreci en iyi şekilde atlatmam için çok yardımcı olur tekrar teşekkür ederim🙏🏻

Pegasus86

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 19 Eylül 2024, 14:28:00 »
ön çizginin şekli ile alakalı dostum bahsettiğim neyse çok önemi yok artık sonuca bakalım
verilmedi sana al dedilerse bu olabilir ama genelde verilmesi gerek hasta o halde kalkıp bunlarla uğraşmamalı operasyon sonrası

Sizin burada herkes için en iyisini istediğinizden süphem yok. İnsanlara yardımcı olmak için sürekli didiniyosunuz. Keşke daha önce forumu keşfedip fikir alabilseydim ama artık dediğiniz gibi yapacak bişey yok pazartesi gibi 10. Günüm dolacak kabuk dökümü sonrası daha net fikir verecektir bekleyip göreceğiz hocam. Sonrasında süreç için tavsiyelerinizi bekliyor olucam

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 19 Eylül 2024, 14:34:18 »
rica ederim kardeşim inşallah çok iyi sonuç alırsınız..
hayırlısı diyelim xpecia al bir kutu süreçte güzel bir vitamin desteği
Global Moderator

Pegasus86

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 19 Eylül 2024, 14:53:30 »
rica ederim kardeşim inşallah çok iyi sonuç alırsınız..
hayırlısı diyelim xpecia al bir kutu süreçte güzel bir vitamin desteği

Tamamdır hocam xpecia araştırmıştım alayım onu. Kaç gün sonra ve günde kaç adet kullanmam gerekir xpeciadan??

Captain07

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 19 Eylül 2024, 17:21:46 »
Tamamdır hocam xpecia araştırmıştım alayım onu. Kaç gün sonra ve günde kaç adet kullanmam gerekir xpeciadan??
sabah akşam olmak üzere günde 2 adet kullanman gerekiyor . Kabuk dökümünden sonra başlayabilirsin .

Pegasus86

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 19 Eylül 2024, 21:06:06 »
sabah akşam olmak üzere günde 2 adet kullanman gerekiyor . Kabuk dökümünden sonra başlayabilirsin .

Çok teşekkür ederim hocam bilgilendirme için🙏🏻🙏🏻

Facebook Twitter Instagram