Gönderen Konu: Finasteride kullanırken dönemsel dökülme  (Okunma sayısı 658 defa)

kelkalmamaliyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteride kullanırken dönemsel dökülme
« : 13 Eylül 2024, 21:04:32 »
Selamlar arkadaşlar.
2 yıldır düzenli finasterid kullanıyorum. Bende özellikle ağustos ve eylül aylarında dökülmelerim diğer aylara göre bir tık artıyor. Bu normal bir durum mudur sizce? Finasterid kullanıp bu durumu yaşayan var mı aramızda

ömer1077

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasteride kullanırken dönemsel dökülme
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2024, 22:41:45 »
2 yıldır kullanıyorsunuz . Dökülme kesilmedi mi , hep devam ediyor mu ? Bir de yeni saç çıkışı gözlemlediniz mi ?

kelkalmamaliyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2024, 22:44:02 »
2 yıldır kullanıyorsunuz . Dökülme kesilmedi mi , hep devam ediyor mu ? Bir de yeni saç çıkışı gözlemlediniz mi ?
Mevcut saç kalitesini arttırdı, yeni saç çok çıkarttı diyemem. Dökülme sıfıra yakın oluyor, bazen sıfır oluyor. Yıl içinde değişiklik gösteriyor

ömer1077

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2024, 08:45:49 »
Anladım . Ben başlayacağım hayırlısıyla . Ama sorunuza şöyle cevap verebilirim . Ağustos ve eylül ayında saç dökülmesi normalden fazla oluyor. Sadece finas kullananlar için değil , genel bir durum bu.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2024, 17:34:26 »
eylül ortası herkes de bir saç zayıflaması oluyor bu aralar
Global Moderator

kelkalmamaliyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2024, 18:45:51 »
eylül ortası herkes de bir saç zayıflaması oluyor bu aralar
Hocam bende hep ağustos 3.haftası gibi başlayıp eylülde bir süre devam eden dökülme var. Dediğim gibi neredeyse 2 yıldır aynı durum. Sanırım yenilenmeye işaret

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2024, 22:46:48 »
Eylül ayındayım şu sıralar dökülmes yok gibi kişiden kişiye göre değişiyor galiba Ağustos Eylül ayı bence bir ölçü değil finasın da etkisi olabilir bilmiyorum beş ay olacak
  • Yaşınız 36

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2024, 22:52:33 »
Ben de ilk ve son baharda oluyor. Nisan mayis, eylul ekim. Saclar kisin daha stabil

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2024, 20:26:21 »
Konu açacaktım bu aralar benim de arttı ağustos ortasından beri demek ki tek bana özgü değilmiş
  • Yaşınız 26

Kahraman32

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 19 Eylül 2024, 06:32:23 »
Ben saç ekimi yaptıralı 2.5 ay oldu 1aydan fazladır finasterid kullanıyorum son bir kaç haftadır donör bölgede saç dökülmesi oluyor 40 50 tel civarı acaba finasterid mi sebep oldu başka bir nedeni mi var bilmiyorum şuan kullanmayı bıraktım ama ondan da kaynaklı olmayabilir kaşıntı ve dökülme oluyor
  • Ekim Tarihi: 02.07.2024
  • Ekim Merkezi ismi EsteFavor
  • Greft Miktarı 4535
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Kirkland Minoxidil, Xpecia, Proscar/Finasterid, HairMD Clinical Hair Repair Serum, MD Plus Advanced Hair Multivitamin

kelkalmamaliyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 19 Eylül 2024, 17:49:25 »
Ben saç ekimi yaptıralı 2.5 ay oldu 1aydan fazladır finasterid kullanıyorum son bir kaç haftadır donör bölgede saç dökülmesi oluyor 40 50 tel civarı acaba finasterid mi sebep oldu başka bir nedeni mi var bilmiyorum şuan kullanmayı bıraktım ama ondan da kaynaklı olmayabilir kaşıntı ve dökülme oluyor
Finasterid ilk başladığında bir süre döker ilacın çalıştığı anlamına gelir. Bence bırakmamalısınız

Kahraman32

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 19 Eylül 2024, 18:50:18 »
Finasterid ilk başladığında bir süre döker ilacın çalıştığı anlamına gelir. Bence bırakmamalısınız
devam edeyim mi saçlarım kalınlaştı işe yarıyor ama bu donör bölgede ki saçların dökülmesi beni biraz strese soktu hatta donör bölge biraz seyreldi sizin dediğiniz gibi olabilir ben yine de devam edeyim
  • Ekim Tarihi: 02.07.2024
  • Ekim Merkezi ismi EsteFavor
  • Greft Miktarı 4535
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Kirkland Minoxidil, Xpecia, Proscar/Finasterid, HairMD Clinical Hair Repair Serum, MD Plus Advanced Hair Multivitamin

Facebook Twitter Instagram