Gönderen Konu: 19 yaşında saç ekimi yaptırmalı mıyım  (Okunma sayısı 313 defa)

düsünür1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
19 yaşında saç ekimi yaptırmalı mıyım
« : 10 Eylül 2024, 22:53:11 »
Merhaba iyi günler 19 yaşındayım 17 yaşımda şakaklarda hafif açılmalar başladı sonra prp yaptırdım faydasını göremedım şuan da ön taraf bayağı açıldı bu yaşta bu kadar dökülmesi bayağı psikolojimi bozdu saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum ama kimse bü yaşta önermiyor sizin düşüncelerinizi alabilir miyim

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 19 yaşında saç ekimi yaptırmalı mıyım
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2024, 23:35:10 »
Donor durumunuza göre ve gelecekte dökülmesi muhtemel alan hesap edilerek iyi bir merkezde ekim yapılırsa sorun olmaz..Dr.Koray Erdoğan .Şahin çelik .Asuman hair  gibi ..Bu merkezlerle görüş istersen Ekime uygun degilsen söylerler.Her merkez söylemez.parayi alır ve eker çoğu yer.

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2024, 00:03:17 »
ön tarafı ektir sadece gerisine kesinlikle ekirmemelisin .zaten dökülecek ilerde ve sana asıl o zaman donör bölgedeki saç lazım olacak.

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2024, 11:13:42 »
 17 yaşımnda açılma başladıysa genetik olarak norw 7 yolunda ilerleyecektir. Psikolojik olarak  rahatsız ediyordur . Ekim yapılırsa 2-3 yıl sonra tekrar ekim ihtiyacın olacak . Sonra tekrar ihtiyacın olacak . Ekilen saçlarında ilerleyen yaşında azalma yaşayacaksın . O yüzden genetik olarak kime çektiysen onun donör bölgesine bakarak karar ver . Donör de yetersiz ise hiç bulaşma . Sıfıra vur geç

twelwe-monkey

• Full Member
« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2024, 11:34:44 »
17 yaşımnda açılma başladıysa genetik olarak norw 7 yolunda ilerleyecektir. Psikolojik olarak  rahatsız ediyordur . Ekim yapılırsa 2-3 yıl sonra tekrar ekim ihtiyacın olacak . Sonra tekrar ihtiyacın olacak . Ekilen saçlarında ilerleyen yaşında azalma yaşayacaksın . O yüzden genetik olarak kime çektiysen onun donör bölgesine bakarak karar ver . Donör de yetersiz ise hiç bulaşma . Sıfıra vur geç
EN DOĞRU YORUM,HERKEZ SAÇ EKİMİ YAPTIRMAMALI BOŞUNA ZAMAN EMEK KAYBI OLABİLİYOR SIFIRA VURMAK VEYA PERUK DAHA İYİ BİR YÖNTEM
  • Yaşınız 27

düsünür1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2024, 11:39:40 »
[genetik olarak kime çektiğimi bilmiyorum ama dedem keldi annem ve babamın saçları seyrek dayılarımın da birisi üst bölge kellik seviyesinde diğerinin sadece şakak bölgesi açık donör bölgem çok sık degil simdilik ön bölgeye 1000 greft ekim yapılabilir mi hatta sakaldan alım yapılıyorsa öncelikli oradan alım yapılabilir mi kafa şeklim güzel olmadığı içinde sıfıra vurmak istemıyorum yoksa dırekt sıfıra vururdum/quote]

düsünür1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Eylül 2024, 11:41:13 »
ilk defa kullandığım içi doğru alıntı yapamamışım galiba kusura bakmayın

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Eylül 2024, 12:01:10 »
yaşın genç ama önleride kaybetmişsin
rahatsız ediyorsa ektirebilirsin ama merkez seçimine dikkat etmelisin
  • Ekim Tarihi: 29.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi ahmet tosun (thehairclinic)
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi the mossi london

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2024, 12:28:35 »

+1

İsmail Aydın

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2024, 12:40:51 »
Medikal tedaviye başla acilinden, yaşın genç hala saç folikülleri yerinde duruyordur, agresif seninki epey dht düşürmeden çok daha ileri gider sonrasında saç ekimide kurtarmayabilir yanında prp ve mezo gibi seçenekleri tekrar değerlendirebilirsin.
Günlük Rutin
Aga-e - Günde 2 tablet
Finasteride 1.25 mg
Kabak Çekirdeği Yağı 320mg
Biotin 5mg
Multivitamin
Biberiye Yağı
Masaj
Dermaroller ( 2 günde 1)

düsünür1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2024, 13:28:10 »
ışık altında şakakların biraz gerisinde ince telli bir miktar saç var doktor mınoksidil yazdı başka cözümü olmadığını söyledi dermaroller kullanabilirim onun  haricinde ekim dışında yapabileceğim bir şey var mı seneye yüksek ihtimal üniversiteye gideceğim peruk taksam bakımı falan da yapamayabilirim ya durumu kabulleneceğim ya da ekim yaptırıp ileride herhangi bir olumsuz sonucu da olduğu gibi kabulleneceğim

İsmail Aydın

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2024, 15:01:11 »
Tek doktora görünüp saçının geleceğini tehlikeye atma.
Bu işi tüm dünya dht düşüşerek çözüm buluyor minoxidilin işlevi farklı onu kullansan bile kullandığın alan gelişirken geri kısımlar dht yüzünden dökülecek.
Daha beklersen pişman olursun, tedavine bir an önce başlaman gerekli.
Günlük Rutin
Aga-e - Günde 2 tablet
Finasteride 1.25 mg
Kabak Çekirdeği Yağı 320mg
Biotin 5mg
Multivitamin
Biberiye Yağı
Masaj
Dermaroller ( 2 günde 1)

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 11 Eylül 2024, 15:31:54 »
Kardeşim merhaba, psikolojini en iyi biz anlarız. Bence şu an ektirmen için erken. Evet bu yaşta kel gezmek insanın canını çok acıtıyor biliyorum ama biraz daha sık dişini. Arka tarafta gidici çünkü. 2-3 sene sonra genel görünüşe bakarsın muhtemelen ki dökülme durmuş olur veya azalmış olur. Saç dökümü yoğunken saç ektirme işinin riskli tarafı da var çünkü.

düsünür1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 11 Eylül 2024, 17:28:10 »
Tedavi olarak ne yapılabilir öneriniz nedir benim de saç ekimi yaptırmak içime sinmiyor pişman olacakmış gibi hissediyorum ama bir yandan da psikolojik tarafı çok zor dermaroller falan denenir mi

recklai85

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 11 Eylül 2024, 19:48:13 »
Tedavi olarak ne yapılabilir öneriniz nedir benim de saç ekimi yaptırmak içime sinmiyor pişman olacakmış gibi hissediyorum ama bir yandan da psikolojik tarafı çok zor dermaroller falan denenir mi
xpecia , proscar , minoxidil baska yapcagın bir şey yok

Facebook Twitter Instagram