Gönderen Konu: 0.5 mg Finasterid Hakkında  (Okunma sayısı 164 defa)

bsrfrance

• Jr. Member
  • **
0.5 mg Finasterid Hakkında
« : 05 Eylül 2024, 22:46:19 »
Merhaba iyi forumlar herkese. Saçlarım bayadır dökülüyor ön çizgi bozulmadı ama önden arkaya doğru baya seyreldi, giderek de artıyor 28 yaşındayım. Xpecia kullandım bir dönem çok işe yaramıyor gibi artık, günlük 1 mg fin kullanmak gerçekten istemiyorum, belki hiç yan etki yapmayacak ama kafa hep orada kalıcak benim, 0.5 mg kullanırsam kafam rahat olacak en azından. O yüzden günlük 0.5 mg finasterid kullanan veya kullanmış biri saça olumlu yan etki almışsa ya da almamışsa paylaşabilir mi durumu? (Cinsel yönden olumsuz etki alan varsa da yazarsa çok mutlu olurum). Teşekkür ederim.

Lauri

• Hero Member
Ynt: 0.5 mg Finasterid Hakkında
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2024, 22:10:31 »
Dostum forumda biraz zaman geçir. Gerilere giderek konuları oku. Çok güzel sonuçlar alan da var, eh işte seviyesinde, sadece dökülmesi yavaşlayan veya sıfır fayda gören de var.

Ben kullandığım dönemlerde eh işte seviyesinde belki biraz daha az fayda gördüm. Ama çok yanetki gördüm maalesef. Bu sebeple kullanmamaya çalışıyorum ama olmadığında da dökülmem artıyor, durumlar kötüleşiyor.

Eğer yanetki durumundan çekiniyorsan, ki haklı olarak çekinmek gerek, saan tavsiyem yarım mg yerine 3 günde 1 veya maks iki günde bir ile başlamak olabilir. Youtube da aratırsan iki avustralyalı? doktorun bir videolarında bu şekilde hastalarında yanetki görmediklerini ifade ettikleri bir video da vRdı.

Misal 3 günde 1 ile başla, 1-2 ay devam et, yanetki yoksa 2 günde 1 yapabilirsin belki bir süre de böyle. Sonra duruma göre günlük kullanım deneyebilirsin. Bu sadece bir öneri, nasıl bir yol izlemen gerektiğine biraz okuma yaparak forumda vakit geçirerek karar vermeni isterim açıkcası.

bsrfrance

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2024, 00:51:10 »
Dostum forumda biraz zaman geçir. Gerilere giderek konuları oku. Çok güzel sonuçlar alan da var, eh işte seviyesinde, sadece dökülmesi yavaşlayan veya sıfır fayda gören de var.

Ben kullandığım dönemlerde eh işte seviyesinde belki biraz daha az fayda gördüm. Ama çok yanetki gördüm maalesef. Bu sebeple kullanmamaya çalışıyorum ama olmadığında da dökülmem artıyor, durumlar kötüleşiyor.

Eğer yanetki durumundan çekiniyorsan, ki haklı olarak çekinmek gerek, saan tavsiyem yarım mg yerine 3 günde 1 veya maks iki günde bir ile başlamak olabilir. Youtube da aratırsan iki avustralyalı? doktorun bir videolarında bu şekilde hastalarında yanetki görmediklerini ifade ettikleri bir video da vRdı.

Misal 3 günde 1 ile başla, 1-2 ay devam et, yanetki yoksa 2 günde 1 yapabilirsin belki bir süre de böyle. Sonra duruma göre günlük kullanım deneyebilirsin. Bu sadece bir öneri, nasıl bir yol izlemen gerektiğine biraz okuma yaparak forumda vakit geçirerek karar vermeni isterim açıkcası.
Değerli yorumların için çok teşekkür ederim ama günlük 0.5 mg ile 2 günde bir 1 mg aynı kapıya çıkmıyor mu zaten? 2 günde bir 0.5 mi alınınca mı yan etki daha azmış avusturalyalıların videosundaki demek istiyorsunuz anlamadım orayı.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2024, 16:22:07 »
2 günde 1 mg tavsiye ediyorlardı.

Bir haftada midene girecek ilaç miktarı aynı, dediğin gibi.  Sonuç aynı kapıya çıkar mı bilmiyorum.

Facebook Twitter Instagram