Gönderen Konu: Oral minoxidil güncelleme (Cerrahpaşa nur eczanesi)  (Okunma sayısı 5521 defa)

Alper1

• Hero Member
Ynt: Oral minoxidil güncelleme (Cerrahpaşa nur eczanesi)
« Yanıtla #210 : 14 Ekim 2024, 14:47:20 »
Dutasteridi agresif dökülmesi olanlar hariç bence de kimse kullanmamalı. Finasterid çıkalı yaklaşık 25-30 yıl falan oldu ve bu sürelerde kullanan yabancı insanlara rastladım hala güvenli bir şekilde kullanıyorlar fakat dutasterid hem saç dökülmesi için çok eski bir ilaç değil yani en fazla 5-10 senesi vardır belki o kadar da yoktur bu yüzden uzun vadeli süreçte ne gibi etkileri olacağı hala bilinmiyor.
Bunların en temelinde yüzdeki yağ sebum dengesini aşırı düşürmesi geliyor. Dutasterid güçlü bir ilaç olduğu için DHT'yi fin'e oranla daha fazla baskılıyor ve haliyle yüzdeki yağ oranlarını ciddi biçimde düşürüyor bunun sonucunda 40 yaşında kırışıklıklarınızın başlaması gerekirken 25'li 30'lu yaşlarda (ilaç kullanım sürenize bağlı olarak) yüzünüz kırış kırış olmaya başlıyor bu kaçınılmaz bir şey.
Yüzü her gün nemlendirmekte fayda etmeyecek çünkü hiçbirisi yağ sebumu kadar cildi diri tutmuyor. Fin'e baktığımızda bu sebumları aşırı düşürmüyor tam ortada bırakıyor zaten bu yüzden güvenli bir şekilde kullanılıp FDA'dan onay aldı.
Neyse biraz uzattım. Tabi yine kullanmak isteyenin vereceği karar bu, herkesin kendi hayatı.

gonnastaythere

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #211 : 14 Ekim 2024, 15:00:44 »
Dutasteridi agresif dökülmesi olanlar hariç bence de kimse kullanmamalı. Finasterid çıkalı yaklaşık 25-30 yıl falan oldu ve bu sürelerde kullanan yabancı insanlara rastladım hala güvenli bir şekilde kullanıyorlar fakat dutasterid hem saç dökülmesi için çok eski bir ilaç değil yani en fazla 5-10 senesi vardır belki o kadar da yoktur bu yüzden uzun vadeli süreçte ne gibi etkileri olacağı hala bilinmiyor.
Bunların en temelinde yüzdeki yağ sebum dengesini aşırı düşürmesi geliyor. Dutasterid güçlü bir ilaç olduğu için DHT'yi fin'e oranla daha fazla baskılıyor ve haliyle yüzdeki yağ oranlarını ciddi biçimde düşürüyor bunun sonucunda 40 yaşında kırışıklıklarınızın başlaması gerekirken 25'li 30'lu yaşlarda (ilaç kullanım sürenize bağlı olarak) yüzünüz kırış kırış olmaya başlıyor bu kaçınılmaz bir şey.
Yüzü her gün nemlendirmekte fayda etmeyecek çünkü hiçbirisi yağ sebumu kadar cildi diri tutmuyor. Fin'e baktığımızda bu sebumları aşırı düşürmüyor tam ortada bırakıyor zaten bu yüzden güvenli bir şekilde kullanılıp FDA'dan onay aldı.
Neyse biraz uzattım. Tabi yine kullanmak isteyenin vereceği karar bu, herkesin kendi hayatı.
Fakat cogu devamlı kullanıcıların yüzleri daha genç ve bebeksi hale geliyor diye biliyorum. Tezatlik yok mu? Bahsettigin yaygın olmayan bir yan etki olabilir

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #212 : 14 Ekim 2024, 15:20:14 »
Fakat cogu devamlı kullanıcıların yüzleri daha genç ve bebeksi hale geliyor diye biliyorum. Tezatlik yok mu? Bahsettigin yaygın olmayan bir yan etki olabilir
İlaca başlamadan önce neredeyse kullanıcıların çoğunun DHT'si yüksek oluyor ve bu yükseklikten dolayı yüzde gözenekler ve sivilceler ortaya çıkıyor daha sonra ilaca başlanıldığında hem sivilceler hem gözenekler yok oluyor yüz daha pürüzsüz ve temiz oluyor fakat uzun kullanımda yüzü besleyecek yağ sebumları çok azalıyor.
Yani kısa süreli olarak düşünürsek evet yüz daha güzel gözüküyor ama uzun süreli düşünürsek tam tersi.
Bu nadir bir yan etki değil dut'a başlayan hemen hemen herkesin yaşayacağı bir şey. Sadece dut'u 5 seneden fazla kullanan birisine pek rastlanılmadığı için bu tip yan etkiler bilinmiyor ve gözden kaçıyor.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

gonnastaythere

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #213 : 14 Ekim 2024, 15:28:08 »
İlaca başlamadan önce neredeyse kullanıcıların çoğunun DHT'si yüksek oluyor ve bu yükseklikten dolayı yüzde gözenekler ve sivilceler ortaya çıkıyor daha sonra ilaca başlanıldığında hem sivilceler hem gözenekler yok oluyor yüz daha pürüzsüz ve temiz oluyor fakat uzun kullanımda yüzü besleyecek yağ sebumları çok azalıyor.
Yani kısa süreli olarak düşünürsek evet yüz daha güzel gözüküyor ama uzun süreli düşünürsek tam tersi.
Bu nadir bir yan etki değil dut'a başlayan hemen hemen herkesin yaşayacağı bir şey. Sadece dut'u 5 seneden fazla kullanan birisine pek rastlanılmadığı için bu tip yan etkiler bilinmiyor ve gözden kaçıyor.
O zaman motivasyon 20 yıldır dut kullanıp 20 yaşlarında gösteren Ashton Kutcher olsun :))

https://youtu.be/Wv9gu1zJdRo?si=17VrIPvVf1K5Gwun

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #214 : 14 Ekim 2024, 15:53:34 »
O zaman motivasyon 20 yıldır dut kullanıp 20 yaşlarında gösteren Ashton Kutcher olsun :))

https://youtu.be/Wv9gu1zJdRo?si=17VrIPvVf1K5Gwun
Ashton'un dut ile bu görünümde olduğunu düşünmüyorum en zengin oyunculardan birisi ve eminim her ay cildine PRP ve mezoterapi yaptırıyordur. Sonuçta paran olduğu müddetçe bebek gibi suratın olması şaşırtıcı değil.
Aynı şekilde Tom Cruise'dan da örnek verebilirim kendisi 62 yaşında ama 30 gibi :)
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

gonnastaythere

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #215 : 14 Ekim 2024, 16:04:07 »
Ashton'un dut ile bu görünümde olduğunu düşünmüyorum en zengin oyunculardan birisi ve eminim her ay cildine PRP ve mezoterapi yaptırıyordur. Sonuçta paran olduğu müddetçe bebek gibi suratın olması şaşırtıcı değil.
Aynı şekilde Tom Cruise'dan da örnek verebilirim kendisi 62 yaşında ama 30 gibi :)
Zaten aktör ve görünümüyle parasını kazanıyor tabii ki işlem yaptirmistir. Fakat ben yine de çok yaygın bir yan etki olduğunu dusunmuyorum. Finasteride de aynı etkiye sahip oradan yola çıkılıp fikir edinilebilir. Baskılama oranları farklı da olsa uzun yıllar kullanımı bu farkı absorbe eder ve sonuca varılabilir. Ayrıca insan canlı bir varlık 10-15 yıl sonra cilt zaten aynı kalmaz bu ilaclar bahsettigin türden bir gerilemenin ne kadarında etkili oluyordur muamma.

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #216 : 14 Ekim 2024, 18:03:13 »
Yahu dostum neyse oral minoxidil konusunu farklı yerlere saptırıyoruz böyle laf lafı açıyor.

Eski mesajlarına baktım, yine bu eczane minoxidili başlığı altına nolursunuz buradan uzak durundan tut, dutasterid kullandım mememden sıvı geldi gibi mesajlar gördüm. Galiba ben halüsinasyon görüyorum.

Tedavinde başarılar dilerim. Umarım istediğin gibi olur.
Mememde kist varmış aldırdım dostum o sebepleymiş dutla alakası yok zaten jinekomastimde yok

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #217 : 16 Ekim 2024, 10:03:02 »
Kesinlikle işe yarıyor bu eczanenin ürünleri |-onayisareti-|

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #218 : 16 Ekim 2024, 16:23:27 »
Kesinlikle işe yarıyor bu eczanenin ürünleri |-onayisareti-|
çok güzel ilerliyor süreç böyle devam Mehmet |-onayisareti-|

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #219 : 16 Ekim 2024, 18:17:49 »
çok güzel ilerliyor süreç böyle devam Mehmet |-onayisareti-|
gelişme gördükçe fotoğraf paylaşmaya devam edeceğim

dmrlcihan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #220 : 17 Ekim 2024, 01:30:41 »
Kalp çarpıntısı olmuyormu hocam ben losyon yaptırdım bırakmak zorunda kaldım çok felaket çarpıntı yaptı

Mehmetsunnx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #221 : 17 Ekim 2024, 10:19:01 »
Kalp çarpıntısı olmuyormu hocam ben losyon yaptırdım bırakmak zorunda kaldım çok felaket çarpıntı yaptı
Çarpıntı olmadı şuana kadar

dmrlcihan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #222 : 17 Ekim 2024, 23:30:42 »
Ben Finasterid azaleik ve caffeine losyon yaptırdım ancak çarpıntı yaptı oral minoxilde böyle bir tehlike olmadımi kullanmak istiyorum bende

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #223 : 17 Ekim 2024, 23:33:26 »
Ben Finasterid azaleik ve caffeine losyon yaptırdım ancak çarpıntı yaptı oral minoxilde böyle bir tehlike olmadımi kullanmak istiyorum bende
Birader finasteride azelaik caffeine losyonundan nasıl çarpıntın olabilir,sen ilk önce psikolojini bi kontrol ettir,Finasteride ve azelaik asit kardiyovasküler sistemle herhangi bir alakası yok zaten,hadi diyelim kafeinden çarpıntı yaşıyorsun çözeltideki derişimi % 25 50 felan mı emilimce çarpıntın olsun,sen diyorsan ben kafeini kafama sıktığımda çarpıntım var o zaman ağzınla kahve içiyorsan direk ölümcül taşikardilere yakalanırsın,bence sende panik bozukluk var.

KOBA

• Full Member
« Yanıtla #224 : 17 Ekim 2024, 23:37:26 »
Bak eğer panik atak,kontrol edilemeyen stresin varsa saçların uzun vadede telogen effuvium dan gider haberin olsun.

Facebook Twitter Instagram