Gönderen Konu: Saç ekim merkezinin önerdiği şampuan hakkında.  (Okunma sayısı 314 defa)

burak12398

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekim merkezinin önerdiği şampuan hakkında.
« : 03 Eylül 2024, 12:11:13 »
Merhabalar. Uzun yıllardır saçlarımın seyrekleşmesi çok moralimi bozuyordu. En sonunda Haziran başlarında birkaç saç ekim merkezi ile görüştüm. İlk görüştüğüm yer yaklaşık 3500 4000 greft ekeriz ama kafanın derisi çok sivilceli dedi ve bunun için bi şampuan ve krem önerdi. Bunu bir kaç kez kullandım sivilcelere pek fayda etmedi.
Daha sonra görüştüğüm yer ise donor bölgen zayıf sana sadece bir kez saç ekimi yapılabilir ikincisi çıkmaz. İlki için bile 2500 3000 greft ekebiliriz dedi ve Promogene isimli şampuan ve mie biotin minerel önerdi. Piyasadaki normal marketlerdeki şampuanları kullanmamam gerektiğini zarar verdiğini söyledi.
Bende saç ekimimin verimsiz olacağı endişesiyle bir süreliğine ekim işini erteledim ve bu promogene şampuan ve biotin mineral kullanıyorum 3 aydır.
Ancak sorun şu ki , bu kullandığım şampuan ve biotin mineralin etkisinden midir bilmiyorum 3 ayda saçlarım hayatımda hiç olmadığı kadar hızlı seyreldi. Resmen önler baya baya 3 ayda  özellikle son 1 ayda çok hızlı bi  şekilde açılmaya başladı.
Sizce bu kullandığım şeylerden olabilir mi çünkü hayatımda saçlarımın hiç bu kadar hızlı gittiğini görmedim.  :(

ahmet turan

• Sr. Member
Ynt: Saç ekim merkezinin önerdiği şampuan hakkında.
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2024, 18:26:02 »
Bahsettiğin şampuanları daha önce hiç duymadım dostum Muhtemelen ekim merkezleri aracılığı ile pazarlanan ürünler Ben şahsen pek güvenmiyorum ekim merkezlerinin önerdiklerine.
Öncelikle sendeki sorun ne onun tespit edilmesi gerekiyor .Sebore varsa ona yönelik şampuanlar kullanmak gerekir .Yazdıklarından sorununu anlamak zor dostum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekim merkezinin önerdiği şampuan hakkında.
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2024, 10:48:52 »
Saç Ekimi Sonrası Şampuan Özellikleri
Nazik Formüller: Saç ekimi sonrası, saç kökleri hassas olabilir, bu yüzden nazik formüller tercih edilmelidir. SLS (sodyum lauril sülfat) ve paraben gibi sert kimyasallardan kaçınan şampuanlar kullanmak en iyisidir.

Anti-inflamatuar Özellikler: Saç köklerini rahatlatıcı ve iltihap azaltıcı bileşenler içeren şampuanlar tercih edilmelidir. Aloe vera, yeşil çay özleri ve papatya özleri bu tür özelliklere sahiptir.

Nemlendirici İçerikler: Saç derisini nemlendirmek, iyileşme sürecine yardımcı olabilir. Şampuanların içerisinde shea yağı, argan yağı gibi nemlendirici bileşenler bulunmasına dikkat edin.

Saç Büyümesini Destekleyen Bileşenler: Biotin, panthenol ve keratin gibi saç büyümesini destekleyici bileşenler içeren şampuanlar tercih edilebilir.

pH Dengeleyici: Saç derisinin doğal pH dengesini koruyan şampuanlar, saç derisini tahriş etmeden temizlemeye yardımcı olur.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram