Gönderen Konu: 21 yaşında minoxil kullanmak  (Okunma sayısı 488 defa)

Mert..

• Yeni üye
  • *
21 yaşında minoxil kullanmak
« : 03 Eylül 2024, 00:48:57 »
 21 yaşındayım ve 13 yaşından beri saç dökülmesiyle mücadele ediyorum. İlk fark eden ilkokul arkadaşım olmuştu. O zamanlar biotin hapı kullanmaya, her gece sarımsak yiyip saçıma zeytinyağı sürmeye başlamıştım. Ancak 2 ay sonra bırakmıştım, çünkü bunun gelecekteki bir sorun olacağını düşünmüştüm. Ve bugün, o gelecek günlerle karşı karşıyayım.

Geçen seneye kadar sorun yoktu. Fakat bu sene birden vertex bölgemde açılma oldu ve önlerim de daha da seyreldi. Phytolium diye bir şampuan aldım ve agresif saç dökülmesi durdu, yaklaşık %90 oranında. Bir aydır da Minoxil Forte 5 kullanıyorum ve hafif tüylenmeler başladı. Umarım plasebo etkisi değildir. Tavsiyeleriniz benim için paha biçilmez lütfen bildiklerinizi söyleyin.

"Minoxil kullanımıyla ilgili deneyimlerimi sürekli olarak paylaşacağım. Etkili olursa

İsmail Aydın

• Yeni üye
  • *
Ynt: 21 yaşında minoxil kullanmak
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2024, 05:13:30 »
Minoxidil epey pahalı bir çözüm düzenli devam ettiremeyeceksen, finasteride veya doğal dht düşürücü ile medikal tedavi git derim.
Eğer minoxidili düzenli kullanırsan çok güzel sonuçlar alırsın yinede tek başına yeterli değil. Ya prp gibi bir tedavi düşün yada dht düşürücü bir tedavi uygulaman lazım.

Şakak bölgeleri ve vertexe sabah 5,  akşam 5 derken 30 kere sıkmak durumunda kalıyordum. Bir kutu 10 günde bitiyordu 700₺x3 yıla vurunca 25bin ₺ gibi bir tutarı hesapladığımda bırakmıştım :D bunun ilaçları yağları şampuanlarıda var çünkü.
Günlük Rutin
Aga-e - Günde 2 tablet
Finasteride 1.25 mg
Kabak Çekirdeği Yağı 320mg
Biotin 5mg
Multivitamin
Biberiye Yağı
Masaj
Dermaroller ( 2 günde 1)

umutsuzvaka

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2024, 11:07:32 »
Minoxidil epey pahalı bir çözüm düzenli devam ettiremeyeceksen, finasteride veya doğal dht düşürücü ile medikal tedavi git derim.
Eğer minoxidili düzenli kullanırsan çok güzel sonuçlar alırsın yinede tek başına yeterli değil. Ya prp gibi bir tedavi düşün yada dht düşürücü bir tedavi uygulaman lazım.

Şakak bölgeleri ve vertexe sabah 5,  akşam 5 derken 30 kere sıkmak durumunda kalıyordum. Bir kutu 10 günde bitiyordu 700₺x3 yıla vurunca 25bin ₺ gibi bir tutarı hesapladığımda bırakmıştım :D bunun ilaçları yağları şampuanlarıda var çünkü.
Ben de sadece şakaklara 1'er fıs olarak başlamayı düşünüyordum akşamları. Yetersiz mi olur?

Mert..

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2024, 11:24:03 »
Beyler ben akşamları 6 fıs sıkıyorum toplamda gayet yeterli geliyor dht düşürücü bir ilaç önerirmisiniz fin olmasın ama
Akşamları 6 fıs minox
Günlük 1.25 fin
Haftada 3 seyrek yerlerde dermaroller

umutsuzvaka

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2024, 12:33:16 »
Beyler ben akşamları 6 fıs sıkıyorum toplamda gayet yeterli geliyor dht düşürücü bir ilaç önerirmisiniz fin olmasın ama
komple bütün saça mı? ben sadece iki yan şakağa birer fıs olarak kullanmayı düşünüyorum..
Xpecia ve kabak çekirdeği yağı kullanabilirsin..

Mert..

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2024, 12:44:33 »
Senin dediğin çok az olmaz mı insanlar zaten günde iki defa sabah 5 akşam 5 kullan diyorlar ben yan etkilerden çekindiğim için kendimce 6 fıs sıkıyorum verteks'e 2 sağ ve sol şakağa 2 şer tane
Akşamları 6 fıs minox
Günlük 1.25 fin

Mert..

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2024, 23:43:03 »
Güncel
Akşamları 6 fıs minox
Günlük 1.25 fin

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2024, 04:52:46 »

Hocam minoksidili sanırsam yanlış kullanıyorsunuz. Her 1 fısı sadece açık olan yerlere sıkmanız lazım yani örneğin sol şakağınız açıksa 1 fıs sağ şakağa 1 fıs ve vertexe 1 fıs toplam 3 fıs şeklinde ve aynısını akşamda uygulamanız lazım siz gereğinden fazla sıkıyorsunuz bu zarar verir.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2024, 04:56:31 »
21 yaşındayım ve 13 yaşından beri saç dökülmesiyle mücadele ediyorum. İlk fark eden ilkokul arkadaşım olmuştu. O zamanlar biotin hapı kullanmaya, her gece sarımsak yiyip saçıma zeytinyağı sürmeye başlamıştım. Ancak 2 ay sonra bırakmıştım, çünkü bunun gelecekteki bir sorun olacağını düşünmüştüm. Ve bugün, o gelecek günlerle karşı karşıyayım.

Geçen seneye kadar sorun yoktu. Fakat bu sene birden vertex bölgemde açılma oldu ve önlerim de daha da seyreldi. Phytolium diye bir şampuan aldım ve agresif saç dökülmesi durdu, yaklaşık %90 oranında. Bir aydır da Minoxil Forte 5 kullanıyorum ve hafif tüylenmeler başladı. Umarım plasebo etkisi değildir. Tavsiyeleriniz benim için paha biçilmez lütfen bildiklerinizi söyleyin.

"Minoxil kullanımıyla ilgili deneyimlerimi sürekli olarak paylaşacağım. Etkili olursa
Hiç bir şampuan %90 oranında dökülmeyi azaltmaz maalesef sadece dökülmenin tesadüfen durduğu zamana denk gelmiş muhtemelen.
Finasterid kullanmadan minoksidil kullanıyorsan hiç boşuna uğraşma çünkü bir işe yaramayacak mutlaka DHT blocker eklemen lazım çünkü saç dökülmesinin bel kemiği finasterid veya dutasteriddir. Diyelim ki sadece minoxidil kullandın ve saçlar çıktı daha sonra DHT o saçlarına da saldırıp yine dökecek yani bir şey değişmeyecek hem zamanından hem parandan olacaksın.

Açıklığının olduğu yerleri detaylıca inceledim ve finasteridin çok rahat kapatabileceği alanlarda dökülmelerin var yani tahminimce 6 ay finasteridden sonra o açık alanların tamamı kapanacak gibi duruyor ön bölge de de aşırı kötü bir durum yok.

Tabi finasterid kullanmadan önce üroloji bölümünden randevu al ve doktoruna finasterid kullanmak istediğini belirt o sana gerekli hormon testlerini yapacak eğer hormonların buna müsaitse bir sıkıntı olmaz kullanabilirsin fakat düşük testosteron veya yüksek östrojene sahipsen o zaman topikal finasterid kullanabilirsin.
  • Yaşınız 22

Mert..

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2024, 08:03:50 »
Yorumun için teşekkür ederim Alper fin aklımda peki tahta tarak ile sert masaj yapmaya ne diyorsun kafadaki kireci çözerek saç çıkardığı idda ediliyor
Akşamları 6 fıs minox
Günlük 1.25 fin

recklai85

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2024, 19:38:25 »
sende genetık dokulme var saclarını korumak ıstıyorsan tek care finasterid..yoksa  1 2 seneye kalmaz bizim gibi kel olucaksın tercih senin dostum..

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2024, 20:58:16 »
Yorumun için teşekkür ederim Alper fin aklımda peki tahta tarak ile sert masaj yapmaya ne diyorsun kafadaki kireci çözerek saç çıkardığı idda ediliyor
Evet sert masaj saç için çok etkilidir ama her gün yapmak lazım düzenli bir şekilde.
  • Yaşınız 22

Mert..

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2024, 23:34:44 »
Güncel 30.gün
Yarından itibaren günde 1 proscar başlıyorum
Akşamları 6 fıs minox
Günlük 1.25 fin

Facebook Twitter Instagram