Gönderen Konu: Avodart kullanımı  (Okunma sayısı 195 defa)

Serkan

• Yeni üye
  • *
Avodart kullanımı
« : 01 Eylül 2024, 12:28:16 »
2 ay önce saç ekimi yaptırdım.Ekimi yapan kişi 3.aydan itibaren 6.aya kadar günde bir tane Avodart kullanmamı önerdi.3 kutu yazmış yani 3 ay kullanacağım.Yan etkilerinin olduğunu okudum forumlarda, kullanılıp kullanmama konusunda çok tedirginim.Saclarimda dökülme yok,biotin ve balık yağı kullanıyorum.Ne dersiniz yorumlarınız benim için önemli???

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Avodart kullanımı
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2024, 21:20:28 »
Neye göre 3. Aydan 6. Aya kadar cidden saçma  :) ekimi yapan kişi sallamış ilk defa böyle bir öneri duyuyorum .bu arada yaş kaç acaba.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2024, 06:23:39 »
haftada 2 yeter 3 günde 1 kullanıcaksan diğer günler finasterid
Global Moderator

Serkan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2024, 19:10:36 »
Neye göre 3. Aydan 6. Aya kadar cidden saçma  :) ekimi yapan kişi sallamış ilk defa böyle bir öneri duyuyorum .bu arada yaş kaç acaba.
43 yaşındayım.Sac tellerim ince.Cikislar 3.aydan 6.aya kadar  yoğun olduğu için bu şekilde bir uygulama yaptığını düşünüyorum.Tabi bu benim fikrim.

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2024, 21:27:09 »
43 yaşındada dudas kullanılmaz ki canım  :) dht zaten yerlerde sürünüyordur .bazı ekim merkezleri alanları olmamasına rağmen saçma sapan yorumlarda bulunabiliyorlar ciddiye almayınız.doktorsa durum farklı tabi ama söylenenlere bakılırsa pek sanmıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2024, 22:32:37 »
Avodart'ın Vücutta Erime Süresi
Yarı Ömür:

Avodart'ın etkin maddesi dutasterid, ortalama olarak 5-6 gün süren bir yarı ömre sahiptir. Yarı ömür, ilacın vücuttaki konsantrasyonunun yarıya düştüğü süredir. Ancak, bu süre bireyler arasında değişebilir. o yüzden 3 günde bir alınması yeterli olacaktır
Toplam Süre:

Avodart, vücuttan tamamen temizlenmesi için genellikle birkaç hafta sürebilir. Bu, ilacın yarı ömrü ve vücutta birikim miktarına bağlıdır.
Etkileri ve Dağılımı:

İlacın etkileri, sistemik dolaşıma geçtikten sonra yavaş yavaş azalır. Duktasterid, vücutta geniş bir dağılıma sahip olabilir ve karaciğerde metabolize edilir. Sonuç olarak, vücutta kalış süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
Global Moderator

Serkan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2024, 08:58:23 »
Avodart 0.5mg  yazmış.Bu ilacın 1g var mı bilmiyorum.Dedigin gibi 3 günde bir kullanımı en uygun olacak Hintell.Her gün kullansam tek derdim saçım olmayacak sanırım:)))

Hakan Yılmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2024, 20:33:06 »
Merhaba avadort u bilmiyorum ama finasterid kullanınca meni de sıvılaşma ve ereksiyon sorunları yaşayabiliyorsun

Tello

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2024, 01:46:45 »
Ben 1.5 kullanıyorum bi yab etki görmedim. İlk başta 3 günde 1 kullandım baktım yan etki görmedim 2günde 1 sonrasında her gün 1. Zararlarına gelicek olursak bana kalırsa günlük1mg finansterid kullanmak 0,5 mg dutasterid kullanmaktan daha zaralı. 2 günde 1 deneyin yan etki görüp görmemeye göre arttıeıp azaltırsınız

Serkan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2024, 08:47:51 »
Merak ettiğim şu.Acaba diğer ekim yerleri avodart kullanımıni nasıl öneriyorlar? Saç ekiminden hemen sonra mi başlıyorlar,benimki gibi 3 ay sonra mi?0.5 mg mi veriyorlar daha fazla mi?Ne kadar süre kullan diyorlar.Verilen cevaplar doğrultusunda bir yol bulup bu ilaca başlayacağım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2024, 10:45:26 »
serkan çoğu kişi bu ilaçlar hakkında bilgi sahibi değil asmed dışında o yüzden bir öneri yapacaklarını sanmıyorum :)
Global Moderator

Serkan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2024, 14:41:03 »
Hintell ,forumda saç ekiminden sonra bu ilacı kullananlar nasıl kullanıyorlar diye merak etmiştim.Forumdaki arkadaşlara acaba günlük kullanım mi 3 günde 1 mi  önerilmiş merak ettim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2024, 11:51:07 »
Hintell ,forumda saç ekiminden sonra bu ilacı kullananlar nasıl kullanıyorlar diye merak etmiştim.Forumdaki arkadaşlara acaba günlük kullanım mi 3 günde 1 mi  önerilmiş merak ettim.

Günlük kullanım önerilir ama bu gereksiz ilacın yarılama ömrünü araştırıp kişilere ben bu şekilde anlatırım. Sonuç olarak mantığım bu ilaçları ne kadar aza indirirsek o kadar sağlıklı

Ben fin kullanırım + 3 günde bir dudasterid atarım . Ve biotin alırım
Ya da

Fin kullanırım +xpecia

Bu şekilde ilerlerim saç ektirecek olsam şu an.
Global Moderator

Serkan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 07 Eylül 2024, 14:57:38 »
Avodart'i araştırmalarım sonucunda çok miktardaki olumsuz etkilerden dolayı kullanmama kararı aldım.Saç bugün olmazsa yarın çıkar ama avodartin kalıcı yan etkilerinin olma olasılığı beni vazgeçirdi.Su an 70. gunundeyim.Balik yağı ve biotine devam ederim.Belki xpecia kullanabilirim.

OnNumero

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 08 Eylül 2024, 15:24:26 »
Avodart'i araştırmalarım sonucunda çok miktardaki olumsuz etkilerden dolayı kullanmama kararı aldım.Saç bugün olmazsa yarın çıkar ama avodartin kalıcı yan etkilerinin olma olasılığı beni vazgeçirdi.Su an 70. gunundeyim.Balik yağı ve biotine devam ederim.Belki xpecia kullanabilirim.

Doğru karar.

Facebook Twitter Instagram