Gönderen Konu: 21 yaşında seyrelmeler  (Okunma sayısı 126 defa)

Mert..

• Yeni üye
  • *
21 yaşında seyrelmeler
« : 27 Ağustos 2024, 05:15:10 »
"Yaşım 21 ve ilk saç dökülmesini 13 yaşında fark ettim. Yanlarda açılmalar oluyordu. Şu an 21 yaşındayım ve 6 ay öncesine kadar saçlarımı iyi kötü şekillendirebiliyordum. Ancak birden agresif bir şekilde saç dökülmesi başladı ve saçlarım bayağı seyreldi. 6 ayda tepe bölgemde hiç saç kalmadı, bir anda oldu. Ben de Phayto Lium şampuanı kullanmaya başladım. İlk yıkamada saç dökülmesi durdu. Şimdi yaklaşık 15 gündür Minoxil Forte 5 kullanıyorum. Hafif tüylerde siyahlaşma ve belirginleşme olmaya başladı. Sizce saçlarımı kurtarabilir miyim? Neden bu kadar erken oldu, tanrı aşkına? 21 yaşındayım, derdim bu mu olmak zorunda bu yaşta? Bu arada, hayatımın 3/2'sini stres altında geçirdim ve çok fazla depresyona girdiğim zamanlar oldu."

Mert..

• Yeni üye
  • *
Ynt: 21 yaşında seyrelmeler
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2024, 05:34:49 »
"Yaşım 21 ve ilk saç dökülmesini 13 yaşında fark ettim. Yanlarda açılmalar oluyordu. Şu an 21 yaşındayım ve 6 ay öncesine kadar saçlarımı iyi kötü şekillendirebiliyordum. Ancak birden agresif bir şekilde saç dökülmesi başladı ve saçlarım bayağı seyreldi. 6 ayda tepe bölgemde hiç saç kalmadı, bir anda oldu. Ben de Phayto Lium şampuanı kullanmaya başladım. İlk yıkamada saç dökülmesi durdu. Şimdi yaklaşık 15 gündür Minoxil Forte 5 kullanıyorum. Hafif tüylerde siyahlaşma ve belirginleşme olmaya başladı. Sizce saçlarımı kurtarabilir miyim? Neden bu kadar erken oldu, tanrı aşkına? 21 yaşındayım, derdim bu mu olmak zorunda bu yaşta? Bu arada, hayatımın 3/2'sini stres altında geçirdim ve çok fazla depresyona girdiğim zamanlar oldu."
Akşamları 6 fıs minox
Günlük 1.25 fin
Haftada 3 seyrek yerlerde dermaroller

İsmail Aydın

• Yeni üye
  • *
Ynt: 21 yaşında seyrelmeler
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2024, 11:03:42 »
Minoxidil saçların dökülmesini engellemez.
Bıraktığında çıkarttığın saçlar geri dökülür.

Genellikle erkek tipi saç dökülmesi dht ile alakalıdır.
Dht düşürücü bir takviye veya ilaç almadan saçları kurtarman çok zor, ya ekim yaptırcan yada sürekli prp mezoterapi gibi işlemler.
Doğal yolu tercih ederim diyorsan cüce palmiye ve kabak çekirdeği dht düşürmektedir. Eczaneden alabileceğin aga-e isimli vitaminde bunların ikiside bulunmakta.

İlaç olarak finasterid kullanıyoruz %60-65 dht engelliyor. 1 Yıl sonunda tepe bölgesinde güzel iyileşme sağlıyor çoğu insanda.
Günlük Rutin
Aga-e - Günde 2 tablet
Finasteride 1.25 mg
Kabak Çekirdeği Yağı 320mg
Biotin 5mg
Multivitamin
Biberiye Yağı
Masaj
Dermaroller ( 2 günde 1)

Facebook Twitter Instagram